Zakaj imajo ženske tako visoke kriterije glede moških? - 4

Deli na Facebook Deli na X
Avatar člana iDESI
iDESI
15.04.2026 ob 10:27
@qwty ko smo že pri učenju: moj odgovor predstavlja odprtost, tvoj eskalacijo. Kaj praviš, kdo pravzaprav vodi igro? 😉
0
Avatar gosta
vrednota
15.04.2026 ob 11:04
@nekoč nekje

Kakšna sramotilna taktika? Sam si pisal o denarju. Da tip ki ima denar ne rabi menda ženske. Torej so tvoje potrebe zadovoljene. No edino za gospodinjit bi jo mogoče lahko uporabil. Kar pa večina noče bit, brezplačna gospodinja, rabi še kaj več kot samo preživeti verjetno, ljudje nimajo samo ene potrebe, razen če res niso zmožni drugače preživeti. Lahko jo pa plačaš ja. Ali pa najdeš kakšno, ki je za preživetje to pripravljena počet. Če je to vse kar misliš da od ženske rabiš.
Ker očitno ne rabiš svojega človeka. Nimaš teh potreb. Nimaš potrebe po družbi, imeti zaveznika, nekoga na kogar se lahko zaneseš, nekoga ki je tam zate ko ga potrebuješ, nekoga ki te spodbuja, te tolaži, te razume oz. se vsaj trudi razumeti, navija zate, si te želi kot ljubimca, kot prijatelja, nekoga ki si želi biti s tabo, ker je življenje s tabo lepše kot življenje brez tebe. Nekateri pač tega očitno ne rabite oz. nimate potrebe po tem. Verjetno tudi nuditi niste sposobni, če nimate teh potreb. Torej brezveze razlagat, če to ni nekaj kar iščeš. Če bi to bilo nekaj kar iščeš, bi o tem govoril. Pa govoriš samo o denarju in gospodinjenju.
1
Avatar gosta
8409
15.04.2026 ob 11:29
@vrednota Zelo dobro napisano, dejansko je to najbrž težko razumeti nekomu, ki vidi svet izključno skozi transakcijsko prizmo.

To je sicer mantra red pill tik toka, češ what does she bring to the table, skoz to sprašujejo, ampak enako bi se lahko vprašal za vse odnose, kaj ti pa otroci prinesejo, če ti niso brezplačna delovna sila na njivi, samo stroške in skrbi. Kaj ti prinesejo prijatelji, samo še njihove probleme moras reševat, kaj ti prinese pes, če ti ne lovi hrane? Najboljš bit čist sam na tem svetu in umret v tišini da noben ne ve in ti noben ne pride na pogreb, ker kaj pa imaš ti od tega da ti pride kdo na pogreb?
2
Avatar gosta
cvička ti materinga
15.04.2026 ob 11:45
v vednost naj povem, da obstajajo tudi moški, ki imajo visoke kriterije glede žensk
0
Avatar gosta
Karma
15.04.2026 ob 12:14
@rok-1

Torej odg, ki si ga zadnjič podal je nekdo drug spisal, tista morala ni tvoja realnost, je ne živiš, pač imaš več različic, za različne ljudi in situacije. x D
0
Avatar gosta
Karma
15.04.2026 ob 12:15
@qwty

Zakaj bi mene bilo sram tvojega neuravnoteženega, stalkerskega obnašanja?
X tip piše o relacijskih odnosih in ti y osebek zlivaš gnojnico nanj, ne na to kar piše. To je to kar beremo tukaj.
0
Avatar gosta
vrednota
15.04.2026 ob 13:20
@8409

Točno tako.
Če si ne želiš medosebnih odnosov, misliš da nimaš nič od tega da te ima nekdo rad, da imaš ti nekoga rad, če misliš da ti ljudje in odnosi z njimi nič življenja ne izboljšajo....brezveze imeti odnos s komerkoli. Si pač sam in to je to. Si se odločil da od ljudi nič ne rabiš, oz. tisto kar rabiš ljudje za nič v zameno nočejo dajat oz. se ne sklada s tem kar oni rabijo.....čemu potem vsa ta filozofiranja. Si pač sam. Menda je to tvoj izbor. Nič ne rabiš. Torej si zadovoljen. Zakaj nek zadovoljen človek čez druge tolče, posebej čez take ki jih menda noče....no jaz ne razumem te logike. Edino kar potegnem iz vseh teh zapisov je da ljudje sami sebi lažejo. Ker če res nič ne rabiš....zakaj potem iščeš kaj ti drugi lahko dajo?
1
Avatar gosta
Odkritje
15.04.2026 ob 13:22
Ker je v resnici samo en zamorjeni incel.
2
Avatar gosta
A
15.04.2026 ob 14:07
niso ponavadi ravno zenske glasne da ne rabijo moskih?
0
Avatar gosta
Ne morem verjeti
15.04.2026 ob 14:18
Veliko moških misli, da imajo več možnosti pri neprivlačni zenski. In potem ugotovijo, da je ta bolj zoprna, kritična, zahtevna, kot ena luštna, simpatična ženska. Tiste ki so zelo kritične do moških, so najbolj grde. Tako je. Na vsakemu najdejo 100 napak, le one so izjemno "lepe".
0
Avatar gosta
Isto isto
15.04.2026 ob 14:32
@Ne morem verjeti
Torej so enake kot tale incel.
1
Avatar gosta
razlika
15.04.2026 ob 14:43
@A

Če nekoga ne rabiš, še ne pomeni da si ga ne želiš. Osebno nočem partnerja ki me rabi. Želim partnerja, ki lahko je sam, ampak ne želi biti, želi biti z mano, ker mu je z mano lepše kot mu je samemu. Je z mano iz želje, ne iz potrebe.
Razliko med rabiti nekoga in želeti si biti z nekom očitno ogromno ljudi ne razume. Pa če sklepamo po branju tu....veliko moških želi žensko ki ga rabi, ne takšno ki si ga želi. Zato prostitutke pa to. Tudi ženske imajo očitno nekatere to obsesijo da jih nekdo rabi....zato to hvaljenje kaj vse lahko za moškega naredijo, kako so najboljše kuharice in ne vem kaj še vse. Osebno tega ne razumem, ma vsakemu svoje. Meni je najbolj važna komponenta partnerstva to da si dva želita biti skupaj in da se skupaj trudita da jima je najboljše kot jima je lahko. Vse ostalo se ureja sproti. Ker nobeno življenje ni ravna črta. Te površinske stvari se lahko spremenijo. Lahko si sedaj lep, jutri imaš nesrečo in si vizualno ne privlačen. Lahko imaš veliko denarja, jutri ga lahko izgubiš. Lahko si zelo atletski, imaš nesrečo....pristaneš na vozičku. Vse se lahko spremeni. Samo to kdo si, kakšen človek si....to ostane.
6
Avatar gosta
Svarun
15.04.2026 ob 15:02
Zato , ker so nekatere previdne in prav je tako . V črni kroniki je non stop nekaj je pa vsake in vsakega škoda , ki se zafrkne ravno zaradi neprevidnosti . Eni smo tisto dokler naju smrt ne loči vzeli zares in po 31 skupnih letih še vedno oba zaljubljena . Verjetno pa pade marsikateri dober moški in ženska čez sito kadar je nasprotni spol preobčutljiv in izbirčen . Žal tak je .
0
Avatar člana Čveka
Čveka
15.04.2026 ob 15:21
@iDESI
Ali prav berem? Zavračaš poglobljen in pripaden odnos?

Ti to resno? Ali samo generiraš debato?
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
15.04.2026 ob 15:27
@razlika
Odlično zapisano.
Jaz tudi ne razumem, zakaj bi imel ob sebi žensko, ki bi bila odvisna od mene. Če bi rabil služabnico, bi si jo najel.
Vidim pa nekaj parov, ki tako odlično funkcionirajo. Vsakemu svoje 🙂.
1
Avatar gosta
Nemogoče
15.04.2026 ob 15:34
@Svarun
Po 31 letu pa sigurno ne moreš biti zaljubljena. Zaljubljenost se v pol leta do enega leta zaključi, ostane pripadnost. Sigurno ti srce ne razbija ko te mož pokliče. Imata rutino, vesta kaj drug od drugega pričakujeta.
1
Avatar člana iDESI
iDESI
15.04.2026 ob 15:40
@Čveka Razmišljam. Reciva "... Zanesljivo funkcioniral v vsakršnih okoliščinah ..." je zahteva po konstantnem, nezlomljivem ogledalu. Moški kot narcisistična zaloga, v funkciji stabilnega, zanesljivega odseva, ki se nikoli ne zamegli.

Hakrati se nekako subtilno ne čuti parv mešanje jabolk in hrušk. Eno je naučeno razumevanje partnerja skozi leta skupnega življenja, kar je veščina, rezultat truda. Drugo pa je pričakovanje, da partner mora vedeti brez da mu poveš. To je infantilno pričakovanje, ne stvar zaveze. Tvoja formulacija zdrsne iz enega v drugo brez jasne meje.

Poskušam biti zrcalo in se hkrati videti skozi percepcijo drugega. Dokler debata poteka na nivoju, je to lahko priložnost. Kompliment in zahvala. 😉
-1
Avatar člana iDESI
iDESI
15.04.2026 ob 15:51
@razlika dobro izhodišče, a premalo niansirano. Govorimo o dveh pomembnih ravneh, ki se ne izključujeta: potrebovati in želeti. In obe potekata v obe smeri, kakor sta tudi obe celoten spekter in ne zgolj "stikalo".

Vrednost je relacijski koncept. Na samotnem otoku ni vrednotenja, ni nevrednega. Ni potrebovanega, ni zaželjenega. Obstaja zgolj preživetje. A mi nismo na samotnem otoku. Kar spremeni celoten okvir iz moralnega v razvojnega. Ni vprašanje "ali si dovolj zrel, da imaš notranjo vrednost." Je vprašanje "ali si imel dovolj dobrih relacijskih izkušenj, da si zgradil notranji delovni model, ki te drži, ko zunanjega ogledala ni."

Imamo torej štiri pozicije: potrebujem, želim, sem potrebovan, sem zaželen. Vsaka ima zdravo in nezdravo obliko. Nezdrave oblike imajo skupni imenovalec: pretirano eksternalizacijo ali preirano internalizacijo. Ali zmoremo potrebovati brez izgube sebe, biti potrebovan brez izgube drugega, želeti brez bežanja in biti zaželen brez odvisnosti od ugajanja.

Koliko je moja vrednost, moj smisel, moja identiteta odvisna od potrditve drugega. Koliko me odnos obogati in koliko konstituira? Koliko zmoremo te štiri pozicije držati v ravnovesju?

Kompleksno, a ne? Pa opazujemo zgolj dve dimenziji. 😉
-1
Avatar člana Čveka
Čveka
15.04.2026 ob 16:04
@iDESI
Zanesljivo ne pomeni brezhibno. Ker ni nihče vedno 100% brezhiben.

Zanesljivo pomeni brez omahovanja (bi ali ne bi), z jasnim ciljem, ki mu sledi po tehtnem premisleku in sprejeti odločitvi, ki je ne spreminja po vetru, temveč le izjemoma zaradi morebitne spremembe v bistvenih faktorjih. Recimo odločitev za gradnjo hiše, ki se pa lahko spremeni v primeru bolezni ali smrti enega od sodelujočih akterjev.

Zanesljivo pomeni tudi skladno s svojimi trdnimi načeli, vrednotami, dogovori, dolgoročnimi načrti, kot kontrapunkt nedomišljenim ali sugeriranim distrakcijam.

Včasih se je temu reklo “po moško odločno in premočrtno”.

Ne pripisujem nikomur zmožnosti telepatije, gre za jasno demonstracijo poznavanja partnerja/ke, ki temelji na predhodno vloženi energiji in pristni želji, da svojega partnerja poznaš (in spoznavaš) v največji možni meri, pri čemer več šteje volja to obvladati, kot dejansko v praksi poznati vsako nianso. Poznati najpomembnejše lastnosti, ustroj, nagnjenja, potrebe, želje in interese. Ti pa govoriš o skrajnostih, če te prav razumem.

Ti dam primer: tvoj partner je recimo daljši čas odsoten in nedosegljiv po vseh komunikacijskih kanalih, v tem času pa je neizogibno potrebno nujno sprejeti neko pomembno skupno odločitev. Če ne poznaš partnerjevega stališča in njegove najverjetnejše odločitve o zadevi, se boš odločil po svoje in imaš 50% možnosti, da sprejmeš v imenu obeh napačno odločitev, ki lahko ima daljnosežne posledice.

Hvala za kompliment, sama jemljem to izmenjavo mnenj zgolj kot neobvezen pogovor.
1
Avatar gosta
Svarun
15.04.2026 ob 17:19
Moški sem , da ne bo pomote in ja ljubezen še vedno gori .
0
Avatar gosta
ccc
15.04.2026 ob 18:01
Moški mora imeti svojo uspešno firmo ali vsaj nekje 5.000 EUR plače, hiša ali stanovanje je samo po sebi umnevno.

Predvsem mora svojo drago redno razvajati in spoštovat. Izgled potem ni več tako pomemben. Da ne postane prevelika copata je dobro, da na skrivaj obiskuje "wellness za moške", dobro je da ima tudi kako občasno prijateljico. Tudi, če draga izve mu bo verjetno oprostila.

Ženska ima vso pravico izbrati najboljše za sebe. In prav je tako.
0
Avatar gosta
strašljivo
15.04.2026 ob 18:41
@ccc

V kakšnih zablodah ljudje živite.....kaj vse si ne najdete kot izgovor....

p.s.
V sloveniji nad 5k zasluži par procentov ljudi. Ne vsi moški. V vezi ali poročenih pa je okoli 75% odraslih (nad 30 let). Zanimivo a? 😆
0
Avatar člana Čveka
Čveka
15.04.2026 ob 19:17
@strašljivo
Saj ne misli resno. Naklada, da bi se kdo kontra nakuhal.

Upam vsaj, no… 😉
1
Avatar gosta
Poglej prakso
15.04.2026 ob 19:19
@ccc
Aaaaaa, zato imajo tisti z najnižjimi prihodki največ otrok in se najbolj zgodaj poročajo?

Finančno neidvisen in lep in ultra izdelan model “nekoč nekje” je pa samski….
1
Avatar člana iDESI
iDESI
15.04.2026 ob 21:09
@Čveka ampak, če ugriznemo v vabo, govorimo o majhnem deležu moških. V evropskem (ne zgolj slovenskem) bazenu je to dohodkovni rang TOP1 v Sloveniji, TOP10 v Nemčiji in TOP20 v Švici.

Preden kaj napišem, bom vprašal, da malo premislimo vsak zase: kaj mislite, da so potrebe ljudi, ki živijo življenjski slog teh družbenih rangov? In kaj je tista ekskluziva, ki jo lahko doprinesemo kot potencialni partnerji takim posameznikom?
-1
Avatar gosta
ccc
16.04.2026 ob 7:51
@Čveka

Seveda se malo šalim 🙂
0
Avatar gosta
Premisli kaj želiš
16.04.2026 ob 9:16
@Muško

Se pravi si tako slab tip moškega, da mora ženska spustiti kriterije????
2
Avatar gosta
samospoštovanje
16.04.2026 ob 9:46
Kakšen človek si to, da želiš da je s tabo nekdo, ki te sploh noče? Je moral kriterije spustiti zato da je lahko s tabo. Si res ob sebi želite človeka, ki noče biti tam, ampak je pač zato ker boljšega ne dobi? Dost žalostno. In veliko pove o vas, kdo ste in kakšne vrednote imate. En velik razlog zakaj bi se vas normalno razvit človek s samospoštovanjem izognil.
1
Avatar gosta
Not
16.04.2026 ob 9:53
Nevem zakaj sedaj jamrate. Lani ste tulili cisto drugo sfero. Ženske ste samostojne, tipi vas itaq izkoriscajo samo za sex, takega ki bo pa vse svoje obveznosti opravil, nato se vse vase pa vam skuhal, opral in nevem kaksne femi sceni se imate v glavi, bo bogat, nevem koliko nepremicnin in jaht pa ne vem kaj se vse na koncu se pa skrbel za vase soncke in vse vase bivse partnerje s katerim ste se klatile okoli…. Naj vam povem da taksnega se niso naredil 😂, mogoce so ga hoteli idealizirat v kaksni pocukrani turaki nadaljevanki 😂😂. Pa srecno pri iskanju.
0
Avatar gosta
boli
16.04.2026 ob 10:00
@Not

A boli če si tako glup? Ker kar nekaj bluziš, nobena ženska kaj takšnega ne išče. Niti 1% žensk ne. Tiste ki pa, so motene tako kot beboti ki takšne gluposti kvasite. In ne nobena normalna ženska ne bo tako nizko kriterijev spustila da bi se s čem tako butastim skup dala. Dobesedno kriči ven iz vaših zapisov zakaj ste samski. Samo niste zmožni videt. Prenizko razviti.
0
Avatar gosta
Not
16.04.2026 ob 10:29
@boli a res? Ti hoces sedaj mene prepricat da sem si jaz to izmislil? Pojdi nazaj skozi teme precekirat. 5 let najmanj ste vse zenske to idealizirale. Brez izhjeme, mogoce se je ena nasla ampak ste/so jo hitro pohorile. Ja je p res, da je v vasi navadi ko zafurate vse skupaj se podmuknete pa nic o nicener ne veste itd., se ne spomnite, niste ble prisotne, strata najdete takoj lazi in izgovore. Sicer pa do kdaj se boste vi pogovarjala kdo ima vec pa je lepsi, pa ima boljsi avto in stanovanje, se boats kar same ostale 😂. That ki ima vae to, je pa 99% zensk pri njemu nedosegljivih. Pa lp 😛
0
Avatar gosta
nekoč nekje
16.04.2026 ob 10:32
Eni pravite, kakšen človek si, če hočeš biti z nekom, ki je moral spustiti kriterije oz. te dejansko noče. Se zelo strinjam. Mnogi pa podcenjujete pogosto zamolčane motive nekoga, zakaj je sploh z vami. Sploh se pa nihče ne vpraša o motivih dodobra poškodovanih 30-letnic, zakaj so z moškimi, ki jih včasih niso niti povohale. To je bogokletna tema.
0
Avatar člana iDESI
iDESI
16.04.2026 ob 10:33
@Premisli kaj želiš definiraj slab. 😉

Ni vse tako črno-belo, binarno. Poskusite razmišljati večdimenzionalno in o spektrih. Če nekaj ni IR, še zdaleč ne pomeni, da je UV. Vmes je pisana paleta barv, ki predstavljajo večino spektra.

Če pogledam iz lastne perspektive: sem nekje vmes. Nekje nadpovprečen, drugje podpovprečen. V naravi je tako, da večina kategorij prihaja v parih in tudi pri meni je tako. Petdestet let. Zdravje, forma, kapital, kariera, mreža. Ne iščem nikogar, da bi me izpolnil. Izpolnjen sem. Od ženske pričakujem, da bo zaradi najinega odnosa življenje bolj bogato, ne manj samotno.

Lahko omogočim materialno varnost, intelektualno družbo, fizično privlačnost, čustveno stabilnost in prostor, v katerem ženska ne nosi bremena mojih nerazrešenih zadev. Ne prevzemam pa vloge starša odrasli ženski. Ne psihiatra, ne župnika ali terapevta. Partnerstvo.

Od ženske pričakujem, da je privlačna. In ne, ni mi nerodno tega napisati. Vem, da je za ženske "površinsko" omeniti videz, zame pa je to prvi filter. Skrb za telo ne pomeni zgolj velikosti konfekcije. Govorim o tem, da se ne zapusti. Jaz se ne bom. Če ima ženska s tem težavo, imava težavo.

Seksualna skladnost je pogoj. Predvidljivo, nagajivo, redno, z užitkom, brez uporabe seksa kot nagrade ali kazni. Če to ni njen svet, ni njen svet. Ni zamere. Ampak potem ni niti najinega sveta. Sem spada tudi reproduktivna jasnost. Če želi otroke, to pove takoj. Če jih ne, prav tako. Če se s tem igra, nisem soigralec.

Po mojem videnju potrebuje ženska imeti lastno življenje, karierno pot, zzdružljivo z mojo, hobije, prijatelje, ambicije. Nisem one man band, ki gara v vlogah, za katdre je treba sicer za celo vas akterjev in edina zabava. In ne bom. Želim finančno samostojnost. Ne želim ob sebi nekoga, ki me ves čas potrebuje. Če me izbere, hočem da je to z namenom, ne ker nima izbire. Nekaj ekskluzive je le potrebno za božanje lastne nečimrnosti.

Ne zanima me mater mojih otrok, ki bi po petih letih začutila, da je opravila svoje poslanstvo in postala gospodinja v telesu, ki me ne privlači in v umu, ki je zaprt. Kadar ocenjujem potencial za partnerstvo, se vprašam, ali bo ženska pred menoj pri petinšestdesetih še zanimiva, zdrava in radovedna. Kar pomeni, da morava oba vlagati v nego. Jaz bom. Pričakujem enako.

Pomembna mi je čustveno zrelost in stabilnost, pomeni, da zna izraziti svoje potrebe brez pasivne agresije, muljenja, knjigovodstva zamer in pričakovanj, da bom bral njene misli. Če nekaj rabi, naj to jasno pove. Če me bo kaznovala zato, ker nisem ugibal, se ji bo zgodilo enako, kot se je vsem predhodnicam - knjiž'ca in široka ti cesta, pr'jatelj'ca.

Ne skrivam se za kulturnimi konvencijami, da naj moški prikrije svojo izbirno pozicijo statusne moči, ženska pa svojo prikrije z narativom "iščem ljubezen." Oba prikrivava isto. Da sva v poziciji izbire. Jaz imam ta privilegij po statusu, ona po biologiji. Rad vidim, da si jo oba priznavava in ne izgubljava časa. Če jo to odbije, nisva eden za drugega.

In tu je "catch 22": to so neka minimalna pričakovanja nekoga, ki se nagiba proti desni strani Gaussove krivulje po splošno znanih kriterijih. Vprašanje, na katerega si ženska potrebuje iskreno odgovoriti je: ali si res tega želi in ali to res zmore.
1
Avatar gosta
Ko
16.04.2026 ob 10:43
Ti znanka rece,ki sploh ne vem ce je ze bila stara 18 da je s tipom le zato da ima zastonj drogo te res mine da bi se trudil.
1
Avatar gosta
Pred davnimi leti
16.04.2026 ob 10:46
@iDESI
Hehe, Desi, a potem Hausfrau sistem po novem odpade? Ti veliki provider, ona homemaker? Zanimivo, zelo zanimivo...😂
0
Avatar gosta
zamenjaj družbo
16.04.2026 ob 10:48
@Ko
Trudil za koga? Zanjo? Bognedaj! Ona je narkič. Samo stran od takih.
0
Avatar člana iDESI
iDESI
16.04.2026 ob 11:23
@Pred davnimi leti zadeve je potrebno gledati v kontekstu. Grobo rečeno: dokler so transakcijske obveznosti obojestransko izpolnjene, ne vidim težave v tem, da se ženska posveti materinsko-gospodinjski vlogi. Bilo mi je ljubše, da otroke vzgaja ženska, ki to želi, kot da bi otroke oddala tretjemu, njo pa preobremenila. To obdobje življenja je mimo. Nisem več star 20, 30,... in sedaj so moje (in najbrž tudi njene) potrebe in pričakovanja drugačne. Življenje ni statična zadeva. In management (navideznih ali zaresnih) protilovij je po mojih vrednotah ena bistvenih odlik dobrega moškega.
0
Avatar gosta
zelda
16.04.2026 ob 11:26
@iDESI

Zveni izdelano ter hkrati zelo brez kompromisno pričakovanje.
Misliš, da boš našel svoj match? Če ne, bi kje popustil?
0
Avatar gosta
Oh ja
16.04.2026 ob 11:27
@iDESI
Ko že zgleda, da si malenkost le spregledal, pa z ritjo spet vse podereš. Eh ja, saj bo... Kakor pač bo.... Pri tebi zgleda nikoli boljše.
0
Avatar člana iDESI
iDESI
16.04.2026 ob 11:38
@zelda načelnost ne more biti stvar kompromisov. Sicer je kompromitirana. Kompromise sklepamo na ravni konkretnega. Tak ali drugačen pes. Tak ali drugačen avto. Agnosticizem ali vendar nekaj krščanske tradicije. Govoriva slovensko, nemško, srbskohrvatski ali angleški jezik v domačem okolju. In podobne, konkretne zadeve. Sicer postanemo ali dogmatično rigidni, ali pa blef-karikatura. Misliš ti drugače?
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026