A mislite, da bo v Sloveniji še kdaj politična volja, da bi uredili, da bi ob nedeljah bile trgovine spet odprte?
Po moje ja, ker narod si tega želi, in pameten politik mu bo ustregel, če želi na volitvah dobiti vstopnico za v parlament. Kaj pravite?
1
stručko in pravokator 01.11.2025 ob 8:45
@Alfonzo the greatest ti boš prvi ki bo delal vse dneve kajne! Nasproti ZVDJa je ustanova za take lepo vabljen!
1
zakaj pa 01.11.2025 ob 8:47
Zakaj naj i bile odprte, avtor ? Se ne da med tednom in v soboto kupiti, kar rabiš? En dan pa res ni problem.
3
400 000 bedakov na 490 podlage 01.11.2025 ob 8:51
Saj so lahko odprte male trgovine kjer dela lastnik, meni je to dovolj, odprte so pekarne, črpalke, podprite male lokalne trgovce, pa pojdite v Nedeljo k njim po nakupih.
1
včeri 01.11.2025 ob 9:05
Men je vseen al so odprte al ne, ampak včeri v Italaiji je bilo noro. Sami slovenci, kjerkoli smo parkirali. Vozički pa polni, kot da je sodni dan. In ves ta denar namest v slo blagajno v it blagajno.
Sej pravim, mi je vseen, nisem hud potrošnik, ampak .....
1
Abdurd 01.11.2025 ob 9:11
3 dni zaprto...
🤐 nora država.
Zmanjkalo mleka kn kruha, stokrat moraš preplačati vse z letanjem po bencinskih servisih..
1
Absolutno proti 01.11.2025 ob 9:13
Nikakor! Še v soboto naj jih zaprejo. Če ne za cel dan pa vsaj ob 12.uri.
0
Alfonzo the greatest 01.11.2025 ob 15:32
Pač mi imamo trgovine zaprte, dnar pa potem nosimo sosedom. Butasto do konca. Glede dela pa samo to - potem pa zaprimo še policijo, gasilce, zdravnike… pa naj imajo vsi frej v nedeljo! Pa ne pozabimo tudi navadnih delavcev! Zaprtje trgovin v nedeljo je pač debilizem erste klase
4
Jp 01.11.2025 ob 15:35
V nedeljah so lahko odprte trgovine, če bodo pribitka 50% da se plača nedeljsko delo.
Bi šlo?
2
Alfonzo the greatest 01.11.2025 ob 15:37
Seveda bodo dodatki, in to lepi, saj so bili že pred ukinitvijo. Nekaterim trgovkam ukinitev tako že takrat ni pasala in so bile odločno proti.
1
kaj ti ni jasn 01.11.2025 ob 15:42
Bog je sedmi dan ustvaril za počitek.
-3
Nedeljski 01.11.2025 ob 15:50
Sam odpri trgovino in imej v nedeljo odprto. Kdo ti brani?
2
Ani 01.11.2025 ob 19:02
Veliko nas dela ob nedeljah. A drugi nimamo družin. Pol nej bo vse zaprto
2
Stara forumašica 01.11.2025 ob 19:05
V Avstriji so trgovine v nedeljo zaprte.
1
Jp 01.11.2025 ob 19:05
@Ani kdor dela ob nedeljah, ima druga dva dni prosto. Tako, da, polni delovnik je 40ur/7 pa morda kakšno naduro...se vedno pa je to 5 dni. Redki poklici so 6 del. Teden
-2
Prodajalke 01.11.2025 ob 19:08
@Alfonzo the greatest jaz sem za.
Trgovke naj se pa glede na dodatek za nedeljsko delo same odločijo katera želi delat. Jaz bi z veseljem!!! Manjka mi denarja tak da bi takoj delala ob nedeljah, sem tudi prodajalka.
0
Prodajalke 01.11.2025 ob 19:13
@Jp
Čisto vse tekstilne prodajalke imamo v pogodbi o zaposlitvi 40 ur delovnik na teden OBVEZNO RAZPOREJEN NA 6 DNI.
Podpisi ali pa delaj kje drugje. Pa se ti nič ne smilimo da eno povsem nepotrebno robo iz Bangladeša prodajamo starim mamkam in mamicam in rutaricam in vsem ki ne vejo kam bi se ob sobotah dali.
1
Storitev NEDELJA 01.11.2025 ob 19:27
Men je enak smešno, da takrat, ko so ljudje prosti ni na voljo športnih tečajev, frizerjev, masaž v toplicah, gostilne premnoge zaprte. Gospodov dan 😉!
0
Jp 01.11.2025 ob 19:57
@Prodajalke moj komentar je bil na Ani, ki dela ob nedeljah.
Če zgoraj pogledaš, sem proti nedeljskim trgovinam. Še sobote bi bile nepotrebne ali pa samo do 12h ali 13h.
0
Domača 01.11.2025 ob 20:19
@Storitev NEDELJA
....če bi bilo vse to na voljo, pa ne bi bili več ljudje prosti.....
1
Ste že slišali za.. 01.11.2025 ob 20:24
Kruh kupimo v pekarni, mleko v mlekomatu, jajca jajcematu...Sveže je.
0
Zal ne 02.11.2025 ob 13:35
@Ste že slišali za.. niso ker njim wolt vozi potem pa pravijo kako je vse drago! Zal izobrazenost jih je tuja!
0
moja malenkost 02.11.2025 ob 13:38
Zakaj že, a nimate nobenega drugega življenja. Jambrate pa tisti,ki ste skoz doma.
-1
jst pa teb mamo 02.11.2025 ob 13:43
@Alfonzo the greatest
klošar odpri štacuno in delaj ob nedeljah
0
Veš kaj 02.11.2025 ob 13:43
@včeri ja in zakaj je tako?
Ne ker je pri nas zaprto, zato, ker je tam dosti ceneje.
1
Saj je bil referendum 02.11.2025 ob 13:49
@Alfonzo the greatest hahaha dodatki so bili ja, ampak so se trgovci znašli, so drugje odbili. Tako, da je trgovka na nedeljsko delo dobila Nič. Ali celo manj. In ker je to preraslo v dzumbus, se je reklo, zaprto bo.
0
Slovenka 02.11.2025 ob 15:22
Ma ste odvisni od trgovin, en dan boste pa že zdržali. Mislim, da ima vsak toliko zaloge, da lahko preživi en dan brez obiska trgovine. Pojdite raje v naravo na zrak, boste naredili nekaj za zdravje.
V Sankt Peterburgu recimo je bila čez cesto trgovina, odprta 24/7, tvoj point?
0
Cvb 02.11.2025 ob 20:18
Upam da ne. Ker bodo imeli še večje težave z kadri, že sedaj jih je premalo. Trgovci ne želijo dodatni denar za nedeljsko delo, oni bi prodali dušo za frej vikend.
0
gugugugu 02.11.2025 ob 20:22
uf, se spomnim kako so se včasih šetali po btc-ju... ali leclercu ob nedeljah še... nič kupovali ...sam zabijali cajt in kako smo takratne prodajalke mislile- dajte pejte v naravo...
1
Zelnica 02.11.2025 ob 20:26
itak, ja... po btc-ju so imeli promenado razkazovanja...nekam se raja rabi pokazat... kupovali nič. in zato se nuca odprto, da se folk ima kam dat ...akhm...
0
polna skrinja 02.11.2025 ob 21:21
Madonca no, a se res ne da zdržati tri dni brez trgovine. V ćetrtek sem bila v trgovini, nabavila kruh, še mal mesa in pijače, ker so prišli sorodniki za 1 november, nekaj vzela iz skrinje in z lahkoto smo preživeli te tri proste dni. Še jutri ne bo potrbno it v trgovino. Račun v četrtek je bil pa 104 evre, pa se je sigurno 15 ljudi zvrstilo pri nas doma v teh dneh, pa še dobro smo jedli.
Sem pa kuharica stare šole, ker iz malo sestavin lahko nastane veliko.
0
Svarun 02.11.2025 ob 21:57
Avtor teme verjetno ni nikdar delal v trgovini je pa zato moja žena 20 let pri privatniku vsak vikend popoldan en teden sobota drigi nedelja . Probaj par mesecev pa si boš premislil .
1
30 na 30 podlage 02.11.2025 ob 22:10
jaz sem za. Brez trgovk prodajalk, Samo samopostrežne blagajne in varnostniki.
1
Pri nas ne gre tako 02.11.2025 ob 23:04
@polna skrinja
No, naši hrane iz nič ne jedo.
Mora biti določena količin beljakovin, vlaknin.
Recimo. Gobova juha ne vsebuje nič pametnega, samo želodec zapolni. Enako goveja..
Juhe, enolončnice iz stročnic pa nikomur dobre niso.
0
Štajerc 03.11.2025 ob 7:47
Če ste tako za zaprtje trgovin ob nedeljah, zakaj pa ne predlagate da se zaprejo še gostišča?
3
meni je zdaj všeč 03.11.2025 ob 17:58
Uživam, ker so trgovine ob nedeljah zaprte. Tak mir je, ni hrupa avtomobilov, dostavljalcev. Pa ljudje se nič ne pritožujejo. Ko so bile trgovine ob nedeljah odprte, je vladala panika, če so jih zaprli za en samcat dan. Povsod so bila obvestila, kje je dežurna trgovina, da bodo ljudje lahko preživeli. Zdaj so bile zaprte tri dni, pa tega sploh nismo opazili.
Trgovci so se mučili z akcijami in popusti samo ob nedeljah, da bi privabili kupce. Naj ostane tako kot je zdaj.
1
Oliva 03.11.2025 ob 19:58
Naj ostanejo zaprte in naj si tudi trgovke privoščijo malo miru in družinskega življenja. Nabaviš za 2 dni, če pa rabiš dnevno sveže, so na voljo pekarne, dostave hrane (sveže?),... Razmišljaš vnaprej, kaj potrebuješ. Nobena hrana se ne pokvari v dveh dneh.
-1
delal boš pa ti 03.11.2025 ob 20:33
Priporočam za take ki bi radi imeli trgovine odprte 50% drazje storitve in cene v nedeljo in med prazniki!
0
ah daj no 04.11.2025 ob 11:48
@Pri nas ne gre tako
Aja? Kakšni pa so ti vaši, da treh dni ne preživijo od stvari iz skrinje ali gobove juhe? MOrajo dobiti kakšne specialne zadeve, ki se lahko kupijo v trgovini samo tisti dan pred prazniki? Nesposobni ste, samo to je.
01.11.2025 ob 8:05
Po moje ja, ker narod si tega želi, in pameten politik mu bo ustregel, če želi na volitvah dobiti vstopnico za v parlament. Kaj pravite?