Ravno sem ga pokrival v postelji, ko me prestrašen prosi, naj pogledam pod posteljo, ker se tam skriva pošast. Pogledam pod posteljo, ko zagledam njega, drugega njega, prestrašenega, ki mi pove, da je neka pošast na njegovi postelji.
Ko sem prišel domov, sem zagledal mojo ženo, ki je v zibki gugala najino hčerko. Ne vem, kaj je bolj strašno: moja žena, ki je umrla ob porodu in najina mrtvorojena hčerka ali dejstvo, da je nekdo vlomil v mojo hišo in ju postavil tja.
"Gospod policist, samo za sekundo sem pogledala proč in moj otrok je izginil!", sem hlipala nemočno. "Veliko bolje, tokrat sem bila bolj prepričljiva.", sem se nasmehnila in dvignila telefon, da pokličem policijo.
Dedek je umrl s cigaro v najljubšem naslonjaču. Kupili smo nov naslonjač in glede na vedno nove okrogle ožganine na njem, ima dedek očitno nov najljubši naslanjač.
Več jih je.
Meni so všeč, tudi grozljivke, psihokriminalke in podobno rada berem in gledam. Domišljije pa žal nimam take, da bi si lahko kaj takega spomnila.
Vse, kar je v slovenščini, razen Revolveraša. Ta mi pa ni šel, čeprav sem se zelo trudila. Plus eno zbirko kratkih zgodb v angleščini, naslednjič pa vzamem v knjižnici angleško Misery, ker mi je bil https://www.imdb.com/title/tt0100157/ film všeč. Iz istega razloga bi rada prebrala še njegove Under The Dome, The Shining in 11/22/63.
Če koga zanima, sta mi pa iz podobne zvrsti zelo všeč tudi Ruth Ware in Sebastian Fitzek.
04.12.2020 ob 13:07