Prekomerna porba prejšnje vlade

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
23.06.2026 ob 6:31
0
Avatar gosta
Hja hehe
23.06.2026 ob 7:50
Naj napiše še, da imajo poslanci in ministri sedaj pod Janezom za 40% višje plače kot v prejšnji vladi. Če bi bil Janez poštenjak bi sebi, Stevotu in vsem ministrom s poslanci vred znižal plače za najmanj 60%. Je treba šparat. Seveda tega ne bo storil. Drhalske plače so občutno previsoke, kajne gospodin Stevanoviću?
3
Avatar gosta
tako imamo
23.06.2026 ob 8:08
Ta vlada sicer ni zmagala na volitvah, a jo je volilo veliko ljudi, kjub temu. To bomo imeli, vsaj nekaj časa.
0
Avatar gosta
Popay 123
23.06.2026 ob 9:47
ehhh, klasika ampak ok. nekaj morejo pisat na forume..
kletna trolovska... SdS nora24tv greznica propaganda...,, pa kaj..., trošilo se je in zdaj se bo še bolj zaradi naravnih katastrof..
juga je živela od leta 45 do 90, torej 45 let
dolg za 20 milijonov ljudi je bil 20 milijard $
Slovenija je stara 35 let, dolg Slo., ki ima 2 milijona, 10 krat manj prebivalcev od juge je 40 milijard €, kar bi bilo v tistih časih 100...200 miljonov $
-1
Avatar gosta
primerjava
23.06.2026 ob 10:11
@400 000 bedakov na 490 podlage

Nalimaj se porabi Janseve vlade, da sploh lahko primerjamo.
Kolokor se spomnim, je Jansa na polno delil dodatke in bonbincke v svoji prejsnji vladi, pa tudi zdaj je zvisal place posvecencem za 40%(!!!!!!)!
0
Avatar gosta
o čem govoriš
23.06.2026 ob 10:49
Ko je janša nazadnje zapustil vlado je bila slovenija zapufana za 75% BDP. Ko jo je golob - za 65%.

O čem bluziš teslo?

Po tvoji logiki je en z 10k plače in 6500 kredita bolj zapufan k nekdo z 10k plače in 7500 kredita? 😆

Verjetno bi se tudi nad mojim zapravljanjem zgražal. Zapravim okoli 2k mesečno. Ti verjetno manj. Jurja, jurja in pol? Kolk maš pa plače? Aja, jurja, jurja in pol a ne? No jaz imam krepko več kot 2k. Kater od naju boljš živi?
1
Avatar gosta
Katastrofa
23.06.2026 ob 12:28
..od prejsnje vlade. Sama vem koliko vec moram davkov placati da vse to sponzoriram vladi. Moji prihodki so se realno zmanjsali. Vedno nisem bila za janso oz desne, samo tokrat ga podpiram v pobudah.
3
Avatar gosta
daj povej
23.06.2026 ob 12:49
@Katastrofa

Koliko so se ti davki zvišali? 😆
Btw od kdaj je socialna obdavčena?

Si pa ekstra sposobne sorte očitno, če ti v petih letih ni ratal si plače dvignit. In to v zgodovinsko najbolj uspešnih po 2010 za podjetja letih. Meni so jo v teh petih letih 2x dvignili.

Minimalna plača se je pod golobom dvignila za cca 500e mesečno. Povprečna za 700. Tebi pa nič 😆 Še zmanjšali so ti jo praviš 😆 To moraš bit iskan kader 😆 Točno tist intelektualni, izobraženi, ambiciozni, sposobni del prebivalstva očitno, ki tako rad janšeka voli 😆

No če te tolaži.....sedaj ti bo malico pa prevoz v najboljšem primeru obdavčil, zelo verjetno ukinil, pa ddv bo dvignil da boš za jogurt še več plačevala.....in boš dosti boljše živela. Čestitke 🙂
0
Avatar gosta
Katerih pobudah?
23.06.2026 ob 13:00
@Katastrofa

V katerih pobudah ga podpiraš?
Zvišanju plač poslancev za 40%?
0
Avatar gosta
hecno vprašanje
23.06.2026 ob 13:09
@Katerih pobudah?

V pobudah da ji vzame malico, prevoz, ji vzame božičnico, mogoče celo regres, dvigne cene vsemu kar dnevno rabi.....veš kk bo boljš pol živela no. Ne razumeš.
0
Avatar gosta
Hosta
23.06.2026 ob 13:11
Golobja vlada je bila daleč najslabša vlada.
0
Avatar gosta
da
23.06.2026 ob 13:14
@Hosta

Tvoji občutki so bolj realni kot dejstva 😆

10% znižal zapufanost države napram BDP, brezposelnost na najnižji ravni v zgodovini slovenije, plače krepko višje.....grozno ti pravim. Grozno. Sedaj bo vse boljše 😆
1
Avatar gosta
Katastrofa
23.06.2026 ob 13:35
@daj povej placa se mi vsako leto zvisa, kaj bos na to rekel? Pac nisva na isti dohodkovni ravni, da bi lahko debatirala o obdavcenju bonitet ipd, dohodnini v petih stevilkah ipd. Smo nekonkurencna drzava cedalj bolj. Ajde misli si kar hoces 😉 moje zivljenje je zelo lepo se vedno v Sloveniji
1
Avatar gosta
realni
23.06.2026 ob 13:42
Kot sp-ju se mi plača ni dvignila, ker je odvisna izključno od mojega dela in ne od državnih bonbončkov. Zato pa še toliko bolj občutim dvig davkov in dajatev v zadnjih štirih letih, tako da, ja, za mene najslabša vlada. Še posebej, ko vidim, kako se je talal naš denar.
0
Avatar gosta
Pa ti povej
23.06.2026 ob 13:45
@Hja hehe
Pa ti povej da je zvišanje ob nasprotovanju tedanje opozicije sprejel parlament v prejšnjem golobjem sklicu, da ste Stevanovića napadali zaradi tega in da bo takoj ko bo mogoče po madžarskem vzoru plače prepolovil... Takrat bo šele veselo , takrat bodo ti isti levaki s teboj na čelu vpili kako da sedaj posranci ne bodo več neodvisni, da bodo morali podkupnine prejemati...
Greš stavit ?
0
Avatar gosta
Brezglavo zaposlovanje
23.06.2026 ob 13:45
Vi si ne predstavljate, kako se brezglavo zaposluje po ministrstvih. Prihajajo novi in novi zaposleni, ki nimajo nič za delati. Sploh ne vem kdo dela kadrovske plane, ker že obstoječi nimajo dovolj dela. Par ljudi je res izjemno obremenjenih, velika večina jih preganja meglo. Vsi pa so na plači. Plus plače so se dvignile, masa plač je močno poskočila.
2
Avatar gosta
Katastrofa
23.06.2026 ob 13:51
@Brezglavo zaposlovanje ja nam pa davki rastejo. Narobe svet, tako je ko je levica kraljevala.
0
Avatar gosta
brezglavo drži
23.06.2026 ob 13:54
ja to res drži, zaposlovanje za mešanje megle presega vse meje normalnega.
1
Avatar gosta
Kje je problem
23.06.2026 ob 14:03
@Pa ti povej
No, vidiš. Če je Janezek že prej nasprotoval zvišanju plač poslancem, naj jih sedaj prepolovi. Kje je problem? Jaz sem za. Problem je, da tisti pri koritu v SDS in Resnici pa niso za zmanjšanje plač poslancem 😆
0
Avatar gosta
daj povej
23.06.2026 ob 14:07
@Katastrofa

Res nisva ja 🙂
Jaz vedno boljše živim. Noben davek se mi ni zvišal. Tako kot tebi ne 😆

Zvišal se je unmu revežu s s.p., Sedaj plača 5% napraj prej 4% revež 😆
0
Avatar gosta
ok resno
23.06.2026 ob 14:09
@Katastrofa

Kateri davek se ti je povišal? Daj pokaži kako se je dohodninska lestvica spremenila v zadnjih 4ih letih.
0
Avatar gosta
Cepidlakec
23.06.2026 ob 14:19
@ok resno
Ne ti njemu daj pokaži kako se je dohodninska lestvica spremenila. Če je Jajo rekel, da se je davek povišal, se je povišal... pa tudi če se ni! 😆 😆 😆 Ne vem kako je s tistimi v sds in neresnici ampak meni se je plača povišala vključno z regresom in božičnico. Še nikoli ni bilo bolje kot pod Golobom.
1
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
23.06.2026 ob 14:21
@ok resno
Kako da se ni, vsi smo zaslužili manj ker je pernati takoj po volitvah črtal splošmno dohodninsko olajšavo, ne se delat glupega upam da ti ne bo treba narisat, saj razumeš itak ne !
-1
Avatar gosta
tako je !
23.06.2026 ob 14:23
Vsi se spomnimo tistega stavka jekićeve v studiu ob 17 h...
" Ne ne morem razložiti zakaj smo sindikati proti višjim plačam"
0
Avatar gosta
ok resno
23.06.2026 ob 14:25
@400 000 bedakov na 490 podlage

Torej ne znaš povedat kateri davek se ti je povišal? 😆
0
Avatar gosta
Katastrofa
23.06.2026 ob 14:26
@ok resno @ok resno
Predpostavljam da nisva v istem razredu, da bi ti lahko obcutil. Razlika je tudi do vec tisoc eur letno, sam verjetno je manjrelevantno razlagat tistim v srednjem in nizjem doh. razredu.

Kaj se je povečalo? Dodatna obremenitev plac, dodatni prispevki, kot sledi

* Ukinjena je bila nadaljnja izvedba Janševe dohodninske reforme, zaradi česar so zaposleni prejeli manjšo davčno razbremenitev, kot bi jo sicer. To je predvsem vplivalo na srednji in višji dohodkovni razred.
* Uveden je bil prispevek za dolgotrajno oskrbo (od leta 2025), ki predstavlja novo obvezno dajatev za zaposlene, delodajalce, samozaposlene in tudi nekatere upokojence.
* Spremenjena so bila pravila za normirane s.p.-je, z nižjimi pragovi in strožjimi pogoji
1
Avatar gosta
tako je rekla !
23.06.2026 ob 14:27
Ne znam enostavno razložiti človeku, zakaj smo pa zdaj proti, če bo pa njegova plača večja.«
0
Avatar gosta
ok resno
23.06.2026 ob 14:33
@Katastrofa

Ponovno. Kateri DAVEK se ti je povečal? 😆

Ne olajšava, ne prispevki. DAVEK.

In ne nisva v istem dohodkovnem razredu. Zagotovo ne. Jaz se ne ukvarjam z drobižem. ;Mi ni potrebno.
Tebi pa verjamem da je janša bolj všeč. On raje jemlje tistim ki imajo najmanj. Pa tebi da. Verjamem da se ti fajn zdi. Jaz osebno sem bolj une sorte - "to whom much is given, much is required"
0
Avatar gosta
davek na dobičke
23.06.2026 ob 14:34
@ok resno
Pernati nam je dvigni kavek na dobičke pravnih oseb, je dost !
Pa plačo imaš manjšo ker ti je črtal splošno olajšavo by Janša, nehaj se že blamirat !
1
Avatar gosta
ok resno
23.06.2026 ob 14:36
@davek na dobičke

Pravnim osebam ja. Ne tebi.
Sami podjetniki, ki ne ločite pravne osebe oz. podjetja od posameznikov, prispevkov in davkov, olajšav.....sami hudi podjetniki 😆
-1
Avatar gosta
to bo zabavno
23.06.2026 ob 14:37
Če vas je tista olajšava na kolena spravila....kaj vam bo šele naredilo ukinitev božičnice, prevoza in malicee in dvig ddv. Boste očitno vsi po smetnjakih brskali.
-1
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
23.06.2026 ob 14:38
davek od oddajanja nepremičnin
DDV na sladke pijače
Je sedaj dovolj ?
1
Avatar gosta
Katastrofa
23.06.2026 ob 14:40
@ok resno meni ni noben vsec nobenega volila, ali ze koncno stekas? samo malo bolje razumem matematiko. Ti se pa ze nehaj blamirat
2
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
23.06.2026 ob 14:44
@ok resno
Dokazuješ da ste bedaki !
Pokomentiraj, izzival si sedaj si dobil, imej jajca in povej da imamo prav !
1
Avatar gosta
ok resno
23.06.2026 ob 15:16
@400 000 bedakov na 490 podlage

Še vedno niste povedali kateri davek se vam je povišal.
Ne na dobiček ne velja, ker niste podjetniki 😆
Btw večina podjetij je v zadnjih letih imela rekordne dobičke, očitno jih je to spodbudilo 😆
Davek na nepremičnine oz. oddajanje je šel nazaj kot je bil ja. Spet, kako to na vas ki niti ene nimate vpliva?

Davki v sloveniji niso visoki. Niti približno. Že brez da všeteješ neobdavčeno malico in prevoz. Nekdo z 10k bruto plače niti 30% davkov ne plača!

Davek na oddajanje, koliko so šle najemnine dol ko ga je janša zmanjšal? 😆 Aja nič, povišale so se tako kot se vsako leto 😆

Se obnašate kot da ste neki magnati, v drugih temah pa jočete da vam sam minimalce ponujajo in da si ne morte stanovanj privoščit. V tej ploskate da je janša une sorte k tistim ki imamo že tako veliko, še več da in vzame tistim (vam) ki imate najmanj. Saj bi se človek vam smejal, ampak v resnici ni smešno kako glupi ste. Dobesedno proti sebi volite. Men osebno sicer dol visi. Name politika nič kaj hudo ne vpliva. Na vas očitno zelo.
0
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
23.06.2026 ob 15:18
@ok resno
Pizda si glup !
davek od oddajanja nepremičnin
DDV na sladke pijače
Je sedaj dovolj ?
0
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
23.06.2026 ob 15:20
@ok resno
O vsem govoriš v tretji osebi, torej sam nisi (še) nič ustvaril, ko boš kaj imel boš lažje ocenjeval kaj je pravi in kaj ne, dokler si pa na sociali so pa naši davki tvoj vir napajanja, jasno da si boš želel čim več, tebe to ne zadeva.
1
Avatar gosta
Katastrofa
23.06.2026 ob 15:24
@ok resno srecen tisti ki te je sfalil
0
Avatar gosta
ok resno
23.06.2026 ob 15:40
@400 000 bedakov na 490 podlage

Ne rabiš po sebi sklepat.

Name politika pač ne vpliva, ker vem da moram sama za sebe poskrbet. Vi pa kar čakajte na princa ki vam bo priskrbel kar si sami ne zmorete 😆

Da nekdo trdi da je v najvišjem davčnem razredu, obenem pa javka zaradi nekega drobiža.....no mal patetično je. Po drugi strani je pa ogabno če je res tam in navija zato da se njegova obremenitev zmanjša na račun tega da se tistim ki imajo krepko manj poviša.
-1
Avatar gosta
ej navajo
23.06.2026 ob 15:47
Kako točno slovenski davki in ostalo nate tam v tujini vplivajo? 😆

Da se tako hudo razburjaš 😛
0
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026