Ta film, ki se je vrtel na pop tv, me je pa kar razočaral. Pa tak pomp okol njega.
Knjige sicer nisem prebral. Je bil film vam všečen? Meni nikakor.
-1
Nikakor 18.04.2026 ob 22:43
Tudi jaz sem ostala razočarana. In sem si potem pogledala še Ja chef, da popravi vzdušje. Mi je kar žal, da sem ga gledala.
-5
Nisem 18.04.2026 ob 22:45
Nisem gledala in ga tudi ne bom.
2
kaj pa 18.04.2026 ob 22:46
Kaj pa vaju je razočaralo?
Nisem gledala, mi je šla vsa ta propaganda malo na živce.
0
Kuku 18.04.2026 ob 22:47
Niti knjige nisem in ne nameravam. Kaj šele film..
1
jap 18.04.2026 ob 23:58
Ta film ne doseže tistih, ki nimajo razvite empatije.
5
Gledala mimogrede 19.04.2026 ob 0:40
Gledala mimobežno, vse kaj drugega kot ta film, recimo val202 koncert, v tistih 3 minutah gledanja nisem zasledila ničesar, kot je v knjigi.
-4
Doktor 19.04.2026 ob 6:46
Dober film. Sam razumet ga moraš. Če si pa trdelin si trdelin in ne boš razumel.
1
jst 19.04.2026 ob 8:15
Kdor je šel čez takšno zdravljenje,se ga je film dotaknil..
7
brala ne 19.04.2026 ob 8:19
Nisem brala knjige. Včeraj sem pričela gledat film, a me je nekaj zmotilo. Ga bom ob priliki pogledala.
0
ENKIVE 19.04.2026 ob 8:25
ta film odlično pokaže vso bedo svetovnega zdravstvenega sistema- ROCKEFELERJEVIH medicinskih fakultet po vsem svetu- TUDI PRI NAS. to niso zdravniki, ampak so samo - ugrabljeni ljudje z medicinsko fakulteto - prodajalci Rocekefekerjeve mafije, ki prodajajo kemoterapijo za zdravilo, ljudje pa po tekočem traku umirajo in trpijo neznosne muke.
zakaj se vsi ljudje, ko dobijo diagnozo raka tako zelo ustrašijo- UMRL-a BOM, zato, ker je to med ljudmi splošno privzeto, da ko dobiš raka pač umreš, posledično doživiš smrtni strah, ki povzroči sekunndarni rak na pljučih...
potem šele zdravniki pridejo na dan z zelo strašno izjavo, imate že metastaze, pojdite domov in bodite s svojimi bližnjimi
vsako leto farmacija lažno sporoča, sedaj imamo novo kemoterapijo, raziskano in učinkovito...
samo da tega učinka še nismo videli
-4
Indijanski pregovor 19.04.2026 ob 8:28
Zares odličen film.
Super igralci.
Ampak ljudje raje gledajo ameriška s. Sranja kot lep domač film.
Je pa film težek za moško populacijo, saj pravzaprav tudi v reali mnogi zbežijo, ko zboli partnerka, tako kot zbežijo od filma in ekrana in rečejo film ni dober.
6
Zabavno 19.04.2026 ob 8:48
Film je zelo dober, žalosten, resničen, kako usoda večkrat useka v eno družino.
Mogoče prav zaradi te prevelike propagande, sem pričakovala da bo film še boljši.
5
Ana 123 19.04.2026 ob 11:18
Tudi meni ni bil ne vem kaj. Posiljeno prikazovanje socializma. In gospa tudi ni edina s to boleznijo in tako družinsko usodo. Žal. Prenapihnjena reklama in vse.
-5
Jao 19.04.2026 ob 11:21
@jap
Kakšen komentar! Če ne gledaš tega filma,nimaš razvite empatije hahaha! Nekateri pač ne gledamo, kar se nam vsiljuje!
-2
Tona 19.04.2026 ob 11:23
Film je imel res ogromno reklame. Meni ni bil nič posebnega .
0
Stara forumašica 19.04.2026 ob 11:33
A ni naslov BELO se pere na 90?
Ker naj bi bil to mamin zadnji napotek pred smrtjo? Vsaj tako sem zasledila, ko je izšla knjiga?
4
Bronja 19.04.2026 ob 11:36
Ana123
Treba je priznat, da tolk nesreče, kot je doživela ta familija ravno ni vzorec, ki bi ga dal na celotno družinsko populacijo. Ja, obstajajo rakavi bolniki. Vendar ne takole, da v 5 letih zboli polovica družine, za povrh ima pa še en član plezalno smrtno nesrečo. In to v osemdesetih, ko je bila bolezen rak na nek način stigma. Zelo mali % ljudi je zboleval za rakom za razliko od sedanjega sodobnega časa, ko imaš tega v hudem porastu.
Socializem je bil prikazan zelo realno. Jaz sem rojena l. 1968, kar pomeni, da sem leto starejša od avtorice romana. Potrdim, da je bilo tako, kot smo v resnici živeli takrat. Brez olepševanja ali na drugi strani hude kritike takratnega sistema. Oprema stanovanja točno taka kot smo jo imeli takrat. Tudi primer valete - enako, s pripombo, da mi nismo imeli žive glasbe. Drugače dobesedno identično.
Pod črto- zelo realno in brez olepševanja prikazano takratno življenje v Sloveniji, pardon Jugoslaviji.
Verjamem pa, da vse rojene po l. 1990 ta film ne nagovori, saj so bili rojeni v popolnoma drugačen svet.
12
Indijanski pregovor 19.04.2026 ob 11:51
@Bronja jaz sem film gledala v nabito polnem kinu med zadnjimi, ko se je vrtel in polnil dvorane.
Nagovoril je tudi mlade.
Bil je vikend in v polno zasedene kinu, so bili pretežno mlajši, saj so tudi glavni igralci njihove generacije.
Film je res pustil občutkom prosto pot. Meni je bil odličen. In ko deliš občutke z dvorano in publiko, ko plane v smeh in skoraj jok.
6
Koliko Bronj 19.04.2026 ob 14:39
Koliko Bronj je v Sloveniji? Veliko in preveč. Veliko družin se sooča s podobnimi dogodki, nekatere celo z Veliko hujšimi...
Je pač nekdo ki je dal svojo biografijo na plano. Kakšni dogodki čist premalo poudarjeni, kakšni brez veze ampak za slovensko produkcijo dobro.
Knjige se nisem brala, morda je kaj boljša.
9
Gigantura 19.04.2026 ob 15:44
Nope, ta film sem zdrzala, z veliko muko, pogledati 25 minut.
Ne bom sodila ali je dober/slab. Ogled sem prekinila, ker pol dialogov nisem slisala/razumela zaradi SLABEGA ZVOKA in PREGLASNEGA SUMA v ozadju, kakofonije med dialogi... OBUP!
Tezava dobiti dobrega zvocnega tehnika v SLO je problem, ki slovensko filmsko industrijo tezi ze dolga desetletja.
Skratka, zame osebno, je film negledljiv.
1
Hja 19.04.2026 ob 15:51
@pomlad
Zelo lep film in še boljša knjiga. Seveda pa verjetno ne doseže tistih, ki so otopeli od holivudske produkcije.
5
Bedarija 19.04.2026 ob 15:57
@Hja ...Aja, če ne gledaš tega filma, potem si otopel od holivudske produkcije? Hvala lepa za take filme! Raje gledam komedije, se vsaj lahko smejem zraven! Sem imela v življenju že preveč vsega: ločitev, enako bolezen 11 let nazaj, zdaj naj pa vse še enkrat podoživljam?
2
Takolele 19.04.2026 ob 17:53
Film je čisto predolg.
Socializem super prikazan.
Igralci odlični.
Zgodba malo manj dobro prikazana.
Rakavi bolniki nekoliko drugače izgledajo, kot je bilo pri Bronji prikazano med zdravljenjem (bledi, brez las, shujšani,...)...
Če povzamem. Film nič kaj posebnega.
To ta staro babi bi pa z veseljem uporabil za kakšno komedijo. Pa Zrneca zraven. Bi bla fajn 🙂
1
Grozljiva mentaliteta 19.04.2026 ob 18:05
Gledala film in pred leti brala knjigo. Oboje mi je bilo všeč. Grozljivo mi je pa, kako nekateri minimalizirate tragedijo avtorice knjige in soscenaristke filma. Kar tekmujete kdo bo prikazano ali opisano trpljenje bolj popljuval. Povzetek je res žalosten. Slovenke očitno niste fouž samo lepim prijetnim in donosnim dosežkom, nekaterim bolestno zavidate celo trpljenje. Ne delam si iluzij, da bo večina na čveku razumela kaj sem napisala.
8
krimzon 19.04.2026 ob 18:11
Pa že raje gledam Okornove odlične filme.
1
cigareti 19.04.2026 ob 18:26
Mene je zmotilo, da igralci kadijo kot Turki. Res se je v socializmu kadilo, a tole je bilo res pretiravanje.
0
Najboljši film ikad 19.04.2026 ob 18:43
Marš p.. komjunajzarska 🤐 parazitska
0
Tako nekkakko 19.04.2026 ob 20:58
Že okoli 30.leta sem nehala sezonsko na veliko osveževati garderobo.
Poskrbim za kvalitetno in lepo obutev, pač namenu primerno. Poskrbim za kvalitetn vrhnja oblačila, hlače, obleke. Predvsem z zgornjimi deli ali s poletnimi in športnimi oblačili pa malo preizkušam.
Večino si kupim preko spleta, če sem na kakšnem izletu, potovanju in mi kaj pade v oči, to tudi kupim.
Včasih tudi 6 ali več mesecev ne kupim niti kosa.
0
Jaz ne 19.04.2026 ob 21:18
Meni se tudi ne ljubi več hodit po butikih. Zelo redko, če res kaj rabim. Sem postala zelo klasična, ta hitra moda mi sploh ni vseč. Sploh ta razvlečena oblačila pluš široke hlače...to pa mi je res mimo.
0
HALO 19.04.2026 ob 21:25
@Tako nekkakko@Jaz ne
Ste falile temo🤣
0
Ena 19.04.2026 ob 23:20
Brala sem knjigo, ki je neprimerno boljša, ampak redko je film boljši od knjige. Igra je precej slaba, pač nasilo, vidi se, da igrajo, zato je težko "not past". Ni mi glih slab, ampak daleč od tega, kar sem pričakovala, glede na ves pomp, ki se je dogajal ob izidu..
1
Ella 20.04.2026 ob 6:47
Nekaj časa sem se silila h gledanju tega filma, ampak ni šlo. Glede na vsebino bi se iz tega lahko naredil fantastičen film s pravim scenarijem in režiserjem. Zrnec pa tak kot vedno. Isti tip vloge....gremo mi po svoje.
0
pia123 20.04.2026 ob 7:36
Sestrinjam z "Eno" in še nekaterimi, knjigo sem kar 2x prebrala na mah, fantastična je, film pa žal razočara, slaba, prisiljena igra, Lea Cok, kot glavna igralka je verjetno tudi najbolje opravila svoje delo. Lik Dade je malo smešen, v bistvu so mlado igralko postarali in zdi se mi, da ni primerna za vlogo dobre, srčne stare mame, že na 1. pogled ne. Prizor biopsije kostnega mozga je bilo tudi zelo težko gledati do konca, a res to poteka tako mesarsko? Da ne govorim o zvoku, včasih si res moral prav ušesa napenjati, da si razumel. No, včeraj mi ga ni uspelo gledati do konca in ga verjetno tudi ne bom...
0
tako ja 20.04.2026 ob 7:43
@Stara forumašica
Ja, tako je. Belo. Knjige nisem brala, film sem gledala. Se me je dotaknil. Bom morala tudi knjigo, saj praviloma je knjiga vedno boljša od filma.
0
Torej 20.04.2026 ob 7:48
Jaz nisem gledala, je pa gledal mož. Film je pohvalil.
1
hopa 20.04.2026 ob 7:53
Sem gledala film za nazaj, brez reklam. Zgodba je zelo žalostna in mi je hudo za Bronjo.
Glede filma pa nimam dobrega mnenja, predvsem o igralcih. Naši igralci pač niso dobri, igrajo to dramsko gledališko igro, vse pretirano, nič naravno. Žal.
Razen glavne igralke in Jurija, bi pohvalila samo še obe verziji bratca in mlajšo verzijo Bronje. Mlado so dobri, ostali zelo slabo.
0
dsa 20.04.2026 ob 8:06
je dober film, za pogledat..AMpak ni pa tako, da dol padeš, kot smo dobili občutek ob vsem pompu okol njega.... i
0
liofil 20.04.2026 ob 8:06
meni je bila knjiga boljša.
0
jazsem 20.04.2026 ob 8:25
ugasnila v prvi minuti, obupen zvok. primer dobrega zvoka je bil Petelinji zajtrk in Kajmak in marmelada...ostalo pa bogo
18.04.2026 ob 22:35
Knjige sicer nisem prebral. Je bil film vam všečen? Meni nikakor.