Kriza M/Ż odnosov - 12

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
8409
22.11.2025 ob 10:26
“Ženska te mora večkrat srečat, da te vidi v različnih situacijah in si reče: "glej, glej, saj ta pa ni slab" “

Se strinjam, ampak kdo ti brani, da jo spoznaš in čez par dni povabiš ven? Ne vem, če veste, ampak točno tako zadnjih par sto let tipi osvajajo ženske, nekje jo spoznaš, potem je pa od tebe odvisno, če bo to eskaliralo. Mogoče ne bo vsaka rekla ja, ampak če nič ne narediš, pa sploh ne more rečt ja, najbolj pogost razlog za neuspeh je da niti ne probaš.

Vse skupaj je tragikomično, na eni strani moški, ki zaradi napačnih predstav ali nekih zamer do žensk nočejo niti pristopat, na drugi pa obupane ženske jadikujejo, da jih nihče več ne ogovori, če to ni ironično.
-3
Avatar gosta
Joker
22.11.2025 ob 10:54
@8409
"Se strinjam, ampak kdo ti brani, da jo spoznaš in čez par dni povabiš ven?"

Kdo pa brani ostalim tukaj na forumu? Ni priložnosti. Pa pustimo zdaj šiht in vse druge obveznosti. Če bi vedel, da se nekje nekaj dogaja in bo tam primerna priložnost za spoznavanje/druženje, bi komot šiht skrajšal na 5 ur in drugi dan delal 11 ur. Ampak, če že izpostavljaš zadnjih 100 let, kaj od tega imam na izbiro sedaj: Ličkanje koruze? Obisk diskotek? Obisk kakšne veselice? Stanujem blizu popularne mestne kavarne pa vidim da je napol prazna oz. vanjo hodimo le, če si s kom zmenjen. Na šiht migriram z javnim potniškim prometom... Kaj praviš koliko mojih vrstnic (kakšno leto gor ali dol) še redno uporablja vlak ali avtobus? Ljudje se raje usedejo v avto in sami odpeljejo. Če pa že ima kdo 5 minut časa, iz žepa vleče telefon, v ušesih pa slušalke. Za spoznavanje moraš pokazati neko dostopnost in slušalke/telefon tega ne nakazujeta. Če pa bo k meni prisedla kakšna simpatična ženska in bom videl, da je pri ničemer ne motim, se bom težko tako uprl, da niti ust ne bi odprl.

Toliko o tem. Vsi bi se spoznavali, ampak noben za to ne bi naredil nič. Časi so se spremenili in moraš priznati, da niso isti kot pred 100 leti. Zato je v živo občutno manj spoznavanja, ampak ko pa je priložnost, je to bolj učinkovito kot online.
2
Avatar gosta
8409
22.11.2025 ob 11:10
OK, ni več ličkanja, kmečkih veselic in nedeljske maše, je pa masa drugih družabnih dogodkov, najbrž nihče ne trdi, da se ljudje ne družijo več. Če se ne, bi se morale pa mogoče firme s pretežno moškimi zmenit s kako firmo s pretežno ženskami in skupne piknike organizirat.

Pa to, kar sem že predlagal in me čudi, da vsi ne delajo tega, ponudiš denarno nagrado, če ti nekdo predstavi tvojo bodočo ženo. Če ti je to pomembno, komot €5k ponudiš in se bojo vsi zelo trudili iskat potencialne kandidatke.
-3
Avatar gosta
Samo lenoba in kompleksi
22.11.2025 ob 11:41
@Joker
Ravno obratno je, če že omenjaš ličkanje koruze in veselice.
Ličkalo se je enkrat na leto in na ličkanje je prišla zaprta družba, večinoma žlahta in znanci. Ne boš rekel, da je tam imel kdo izbiro.

Veselice so bile max parkrat na leto, skupaj z žegnanji vred. Spet ena in ista lokalna družba, dolgoletni znanci. Kaka izbira je bila to? Pet godnih punc in sedem samskih fantov, dva še mogoče iz sosednje vasi, sicer pa vsi že od plenic iz iste gmajne.

Ena zadružna štacuna nekoč za pet krajev skupaj, danes pa v vsaki ulici tri trgovine, polne folka.

Danes so družabni dogodki najmanj vsak vikend, to je 52 vikendov na leto. Ljudje so mobilni, iz Primorske pridejo na žur v Lendavo in iz Jesenic v Krško… ne pride jih sto, ampak tisoč.


Res ne vem, od kod jemlješ manj možnosti.
-1
Avatar gosta
8409
22.11.2025 ob 12:17
Samo je res to, možnosti ni bilo še nikoli več.

V starih časih ni imela vsaka mobitela in si jo moral domov klicat in se je njen oče javil in si moral čez celo proceduro, dober dan, ta pa ta pri telefonu, a je ta pa ta mogoče doma? In če je bil bolj stroge sorte, si šel na zaslišanje, kdo si, kdo so starši, zakaj jo rabiš, 15 minut zasliševanja, da ti je na koncu rekel, da je ni doma, da je šla z enim v kino. Takrat se je še v kino hodilo filme gledat. Telefoni so bili pa velike vrtljive črne škatle, si moral dat prav prst v luknjo in ročno vrtet vsako cifro, cela kolobocija. Danes jo pa Facetimaš v Afriko, če hočeš.
-3
Avatar gosta
Kmečki fant
22.11.2025 ob 20:52
Vam bo en kmečki fant povedal, kako je bilo včasih. Stanujem v srednje veliki vasi, kjer je 5 ali 6 različnih priimkov, se pa priimki podvajajo, nekateri so celo potrojeni. To jasno pove, da so se ljudje poparčkali kar znotraj vasi ali pa v kakšni od sosednjih. Tudi s telefonom je res, nekateri ga niti imeli niso, zato sta se fant in dekle prej zmenila, kdaj se naslednjič vidita. Izbire je bilo manj, zato se je bilo treba sprijazniti s tem, kar je bilo na dosegu. Danes je to malo drugače. Več izbire pomeni, da si Jožica ne rabi vzeti Franceljna, ki ji že pol leta tako ali drugače izkazuje pozornost. Ona je medtem zainteresirana za Perota (ki ga je spoznala preko facebooka), on pa jo ima samo za igranje in z njo ne namerava imeti nič resnega.
2
Avatar gosta
8409
22.11.2025 ob 21:42
Potem ni dvoma, da je danes boljš, včasih so morali jest vampe, ker druzga ni bilo, danes lahko pa jejo tisto, kar imajo res radi.
-3
Avatar gosta
Joker
22.11.2025 ob 22:15
Samo lenoba in kompleksi:
"Danes so družabni dogodki najmanj vsak vikend, to je 52 vikendov na leto. Ljudje so mobilni, iz Primorske pridejo na žur v Lendavo in iz Jesenic v Krško… ne pride jih sto, ampak tisoč."

In kakšni so to dogodki? Jaz bi rekel, da se še v Ljubljani toliko ne dogaja, kaj šele kje drugje. Sem iz malo večjega kraja, pa ne morem reči, da se pri nas dogaja kaj tako pomembnega, da bi prišli ljudje iz čisto drugega konca. Morda tu in tam kakšen malo bolj odmeven koncert, ki privabi oboževalce z vseh koncev, ampak to ni vsak vikend.
0
Avatar gosta
Spomini
22.11.2025 ob 23:59
Nobena družba ni vsem enako naklonjena. Zadnja desetletja pač drvimo v smeri ‘winner takes all’. Naproti svetu kjer je vse manjšemu odstotku ljudi eksponentno lepše, boljše in lažje v primerjavi z možnostmi in priložnostmi, ki jih ima preostala velika večina populacije. S tem, da se ravno najbolj priviligirani svojih privilegijev najmanj zavedajo. Velja za vsa področja. Skratka, časi relativne uravnilovke so že davno za nami.
3
Avatar gosta
.
25.11.2025 ob 14:00
V Kanadi so med leti 2021 in 2022 s covid cepivi precepili več kot 99% zdravnikov, katerih umrljivoat je leta 2022 nato porasla za 53%. Velika razlika. Vseeno pa se dramatičnost sprememb dobro vidi šele ko se koncentriraš na populacijo mlajših od 30let. Med temi zdravniki jih je leta 2022 umrlo več kot 1100% več.

Zakaj je zgornje relevantno, ko smo pri temi kriza M/Ž odnosov?

Prvič zato, ker pove, da krize ne opaziš, če je ne želiš videti. Drugič zato, ker se ne ukvarjaš z mladimi kjer je kriza najbolj očitna, ampak, če že, trmariš s precej manj dramatično agregatno statistiko. Tisto kar ti ne ustreza, pa vztrajno ignoriraš.

Tako deluje sodobna “znanost” skupaj z medijsko propagandno mašinerijo. Oboje je zgolj prodje interesov katerim ne gre za resnico ampak nadzor. Nič lažjega, če želiš, da se željeni trend nadaljuje brez, da bi ga ovce za striženje sploh opazile.
1
Avatar gosta
nekoč nekje
25.11.2025 ob 18:29
Eno 30 letno dobrega izglwda swm ravno vrnil na tržìšče. Ko jočete da ni samskih žensk. Pa dobro zgleda. No sqmo zbirčna je. Makorkoli jaz sem je melnpo 3 mescih poln kufer ko sem med polizal.
1
Avatar gosta
preveriti
25.11.2025 ob 21:49
Lepo bi bilo krizo M-Ž odnosov vzeti pod drobnogled in pogledati, kaj gre narobe. To bi bila prijetna tema za oddajo Preverjeno na POP TV. Zdaj imamo dve vrsti ljudi - taki, ki so označeni kot inceli in taki, ki druge označujejo za incele. Za povrh obstaja še kup spletnih strani, slikic in videev, ki razlagajo, kaj gre narobe. Najbolj zanimivo je to, da neodvisno do podobnega ali celo enakega zaključka pride več posameznikov. Ampak mediji še kar naprej razlagajo, da so krivi inceli, ki nič ne naredijo. Pa res ne?

To da par tipov ženske podira kot smreke še ne pomeni, da je vse OK. Lahko so privlačnega videza in v okolju z ogromno ženskami, kar pomeni več izbire in večjo šanso. Treba je pogledat tudi drugo stran - zakaj nekomu ne uspeva. Se ni dovolj potrudil ali je vložil maksimalno pa ni dosegel ničesar?
1
Avatar gosta
8409
25.11.2025 ob 22:17
Najprej, @preveriti, je treba ugotoviti, če dejansko sploh res obstaja ta “kriza m/ž odnosov”, da ni to samo narativ, fikcija moških influenserjev na tiktoku, katerih poslovni model je, da iz nič naredijo problem, potem ti pa prodajajo rešitev, razne kurse, ali pa vsaj content, da ga gledaš in se zgražaš in zasovražiš ženske in potem gledaš še bolj, ker ti krepi tvoja na novo privzeta stališča.

Ni dvoma, da se je kultura parčkanja spremenila, po vsem sodeč je res en del fantov 18-30 kronično brez žensk in seksa, res je tudi, da večina fantov na appih nima uspeha, ampak res je pa tudi, da jih polovica še nikoli v lajfu ni nagovorila ženske in da so pasivni in res je tudi, da imajo pol manj testosterona kot moški generacijo nazaj.

Ampak vse to, razen tehnološko in hormonsko pri moških, mogoče ni bistveno drugače kot skozi celo zgodovino, nikoli niso vsi moški prišli do žensk, in tudi če je rastlinojedov (da jih ne žalimo z inceli) zdaj malo več, temu še ne moremo rečt kriza m/ž odnosov, če za to nimamo ustreznih dokazov, študij, empirike, statističnih dokazov, ne na tiktoku pravijo da je kriza.

Kot sem že omenil, stabilnost števila porok vsako leto v Sloveniji (in ločitev), negira tezo o krizi, in kdor trdi, da je kriza, mora znat razložit to kontradikcijo, pojasnit stabilnost porok vsako leto, če hoče npr. medije prepričat, da m/ž kriza res obstaja in terja širšo družbeno pozornost.
-1
Avatar gosta
.
25.11.2025 ob 22:55
@8409

Zadnji si, ki bo karkoli spoznal, ker vidiš le tisto kar ti ustreza. Za razliko od tebe smo nekateri sposobni logičnega sklepanja, ki presega osnovnošolski nivo. Tvoje obnašanje je v celoti primerljivo z obnašanjem covid idiotov, ki se še danes sklicujejo na znanost. Pri tem pa so slepi za vse kar se ne ujema z njihovimi prepričanji. In tako kot se ne da pogovarjati s covid idioti, se ne da pogovarjati nisi s tabo.
1
Avatar gosta
8409
25.11.2025 ob 23:03
Naj vam zaupam skrivnost, čim greš v polemiki na ad hominem, si že popušil, s tem se samo izdaš, da nimaš argumentov in da si nesramen iz nemoči.

Mene te stvari akademsko zanimajo, nimam konja v tej dirki, vseeno mi je, a je m/ž kriza realen pojav ali ni, ampak ne morem pa v nekaj verjet samo zato, ker en na tiktoku tako pravi.

Probajte vi rajši navest kak argument za svojo tezo, ki ni tiktok video ali osebna izkušnja na ona-on, in se lahko normalno pogovarjamo kot odrasli ljudje, kje pa piše, da se moramo vsi o vsem strinjat?
-2
Avatar člana Gizdalin
Gizdalin
25.11.2025 ob 23:41
@.
V Kanadi so med leti 2021 in 2022 s covid cepivi precepili več kot 99% zdravnikov, katerih umrljivoat je leta 2022 nato porasla za 53%. Velika razlika. Vseeno pa se dramatičnost sprememb dobro vidi šele ko se koncentriraš na populacijo mlajših od 30let. Med temi zdravniki jih je leta 2022 umrlo več kot 1100% več.
Tako deluje sodobna “znanost” skupaj z medijsko propagandno mašinerijo. Oboje je zgolj prodje interesov katerim ne gre za resnico ampak nadzor. Nič lažjega, če želiš, da se željeni trend nadaljuje brez, da bi ga ovce za striženje sploh opazile.


Zbegan Pikec, od kod si potegnil te številke? Kot brezglava kura povzemaš nepreverjene informacije v stilu 'baba čula, baba kazala'. Zato, ker ne preveriš ničesar, to ti pravzaprav niti ni pomembno, ampak je zato čisto dovolj, celo glavno, da te nerealne štorije o "množičnem umiranju" ljudi zaradi cepiv pašejo v tvoj miselno zbegan in s čustveno paranojo prežet svet teorij zarot. Ker nisi miselni tip, jasno, se lahko greš samo "znanosti", kot jo ti razumeš. Brez glave to ni mogoče, če ne znaš misliti.

Dovolj je, če znaš uporabiti Google in je vsaj kanček zdravega dvoma v tebi, ker so te številke astronomsko velike, da potem brezglavo ne povzemaš informacij, ki ti jih streže facebook in tiktok, v 1 minuti prideš do pravih informacij:
https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_misinformation_in_Canada https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_misinformation_in_Canada

Ne moreš povzemat, kar tebi paše, da kot religiozni ali politično ideološki tupan slepo verjameš drugim. Sicer pa, zagotovo nimajo strokovnjaki infektologi drugega dela, kakor pa da množično pobijajo ljudi s Covid cepivi, ker je to tako lepo, iz golega kratkočasja. 😆
Vsakemu zdrava kmečka pamet s kančkom soli v glavi pravi, da to ne more biti res. Če bi pa bil podkovan vsaj malo iz osnov naravoslovnih ved, na katerih bazira medicina, kjer si ti očitno povsem bos, bi vedel, da tam nič ne poteka na blef in brez dokazov, kakor si ti to naivno zamišljaš. Koju ku*** od ovce bi bil komu v interesu se iti množičnih morilcev!? Da v to verjameš, moraš biti silno prismuknjen teoretik zarot s precejšnjimi preganjavicami, če misliš, da si tako pomemben, da bi bil komu (od oblasti) zanimiv... 🙂
-2
Avatar gosta
.
27.11.2025 ob 5:14
Covid idioti danes predstavljate manjšino populacije tudi zato, ker npr. vsak deseti američan trpi za Life-Altering posledicami C.ID-19 cepljenja. Pa zato v mainstream mediji še nihče ne govori o krizi.

Tako je tudi kar se tiče krize M/Ž odnosov. Tisti, ki bi jih kriza morala najbolj zanimati, stroka, bodo zadnji, ki jo bodo prepoznali.

Zato so paralele tudi več kot na mestu.


“A new Rasmussen Reports national survey shows that 10% of American adults, equivalent to more than 17 million people, experienced major side effects severe enough to seriously damage their health.

Another 36% report minor reactions. Combined, nearly half of all vaccinated adults encountered adverse events, with one in ten enduring profound and lasting harm.

Millions now suffer from cardiac conditions, neurological disorders, chronic pain, disabling fatigue, and other debilitating illnesses that started after vaccination.

React19 co-founder Christopher Dreisbach states: “The only reason these numbers shock people is years of deliberate government and platform censorship that silenced the injured and hid their medical records from public view.”

Patients who reported these injuries faced dismissal, deplatforming, and accusations of spreading misinformation for years. This independent poll finally reveals the true scale.

When 17 million adults say they were seriously harmed by a medical product repeatedly called “safe and effective,” the public can no longer ignore the evidence.

There needs to be immediate independent investigation, full release of safety data, and real support for the injured.

This is a public health crisis requiring urgent accountability.”
2
Avatar gosta
.
27.11.2025 ob 5:27
Ravno tako kot je nemogoč vsak dialog s covid idioti, je iz istih razlogov nemogoč tudi z idioti na katerkoli drugem področju, ker operirajo na popolnoma enak način. Sklicujejo se na propagando. Prepričani, da gre za znanost.

Nobena slučajnost ni, da je ravno med zdravniki še vedno največ covid idiotov. Tako kot ni nobena slučajnost, da se tudi na področju M/Ž odnosov o krizi govori vsepovsod drugod kot tam kjer bi se s tem morali najbolj ukvarjati.
2
Avatar gosta
Pazi
27.11.2025 ob 7:49
@8409
"...res je tudi, da večina fantov na appih nima uspeha, ampak res je pa tudi, da jih polovica še nikoli v lajfu ni nagovorila ženske..."

Pazi, to je treba obravnavati kot dva ločena, neodvisna dogodka. To, da nekdo še nikoli v lajfu ni nagovoril ženske (v romantičnem smislu) ali ji kakorkoli dal vedeti, da bi rad nekaj imel z njo, nikakor ne pomeni, da zato tak človek niti na appih ne bo imel uspeha. Če ga ženske privlačijo in še nikoli nobene ni ogovoril, ima verjetno za to neke razloge.

Tudi to, da je na appih več moških kot žensk, je podatek, ki nekaj pove in ga je treba obravnavati. Če bi meni nekdo rekel "na tem appu imaš same dobre ženske", se bi težko uprl, da ne bi vsaj probal aplikacije. Obratno pa vidimo, kako je - imamo samske ženske, ki pa teh aplikacij ne uporabljajo ali pa na vsake kvatre enkrat.
0
Avatar gosta
ZZ
27.11.2025 ob 16:52
Res je predvsem to, da ni vsak moški tako nor, da bi po negativnih izkušnjah z aplikacijami in iskanjem preko družbenih omrežjih še naprej silil z glavo skozi zid. Potem pa namesto, da bi okolici odkrito povedal kakšne izkušnje ima, reče, da mu ni do virtualnega spoznavanja. To pa je zaradi nazadnjaštva starejših več kot družbeno sprejemljiv odgovor, ker potrjuje prepričanja širokih množic katere je povozil čas.
0
Avatar gosta
Miti
27.11.2025 ob 19:07
Miti na področju odnosov se ohranjajo ravno zato, ker ljudje svoje izkušnje na veliko prikrivajo, olepšujejo in meglijo tudi, ko se direkt ne zlažejo.

Hudičevo redko boste slišali tako moške kot ženske odkrito povedati resnico. Moški ne skrivajo le zavrnitve. Tudi, ko govorijo o uspehih, ne povedo kaj vse so morali narediti, koliko so jih ženske stale in kako malo so pravzaprav dobili. Pretvarjajo se, da so uspeli zaradi vsega drugega kot tistega kar je igralo odločilno vlogo, samo zato, da lepo izpadajo. Tako se obnašajo celo pred družino, prijatelji ali ko so anonimni. Velika večina redko komu zaupa.
2
Avatar gosta
8409
27.11.2025 ob 19:58
@miti “Tudi, ko govorijo o uspehih, ne povedo kaj vse so morali narediti, koliko so jih ženske stale in kako malo so pravzaprav dobili.”

Kaj npr. bi bilo to, kar so morali narediti?
-2
Avatar gosta
eden ki ve
28.11.2025 ob 6:41
V info kako izgledajo spolni odnosi med dvema okoli 60, oba ločena. 😊 Ona je zelo zainteresirana, da bi bila z njim skupaj, ni ji pa ravno za kakšen s@ks. Sama predlaga, da mu ga potegne, potem pa ona neskončno uživa, ko se še kakšno uro naga stiska k njemu v postelji.😊. No ja, saj je to še kar znosna in fer varianta. 😊To ne velja za stare zakonce, velja za dva, ki sta na novo začela.😊
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026