Kdo je pomaknil sonce

Deli na Facebook Deli na X
Avatar člana Frogica
Frogica
24.04.2026 ob 18:16
Tak blizu zemlji? Kako je pa zdan vse suho, pa kao muhast april🙈
2
Avatar gosta
...
24.04.2026 ob 18:23
Letos je precej nadpovprečnih temperatur za april, zelo malo padavin v zadnjih tednih, veliko vetra (ki dodatno izsušuje zemljo)...
3
Avatar gosta
No zdaj pa povej
24.04.2026 ob 18:32
Je to umetno ali naravano verme? Črto so tudi narisali? Ti ziher veš. samo nam nočeš nikoli povedat!
0
Avatar gosta
ENKIVE
24.04.2026 ob 19:27
ljudje verjamete plačanim - hudo plačanim klimatologom, med katerimi je tudi naša Bogataj, ki vam tvezijo, da segrevanje vzrok povišanega CO2 v ozračju, kar je absolutno navadna usrana plačana laž.
CO2 je v ozračju komaj 0,03% kar ne more vplivati na pregrevanje, preberite si podatke za 30 let nazaj in danes, popolnoma enako je v ozračju CO2
resnica je, da je aktivnost Sonca bistveno povečana, na kar pa mi z načinom življenja ne moremo vplivati,
Žal je STrOKA plačana da vam file lažne informacije.
povečana aktivnost Sonca se ni zgodila prvič, takšna obdobja so že bila, spomnite se starejši
mafija, ki obvladuje vse vlade sveta je to izkoristila in uvedla bone, za plačevanje neumnosti, kar je samo podražilo življenje.
mafija zelo močno deluje na vseh področjih, na vojnah kjer se draži nafta, bencin, plin, elektrija, hrana- VSE
Zapomnite si, samo nekateri si manejo roke na račun bedakov, ki vse verjamejo, tako kot so verjeli v cepivo COVID19
0
Avatar gosta
AIiiiiiii
24.04.2026 ob 19:40
Da, ogljikov dioksid (CO2) je plin v sledovih, ki tvori le približno 0,04% (približno 420 ppm) ozračja. Kljub tej majhni količini povzroča podnebne spremembe, ker zelo učinkovito absorbira infrardeče sevanje (toploto), ki ga oddaja zemeljska površina, in ga ponovno seva nazaj navzdol., ki deluje kot odeja, ki zadržuje toploto.

Tukaj so razlogi, zakaj majhen odstotek povzroča veliko težavo:

- Učinkovita toplotna past: Za razliko od dušika in kisika, ki sestavljata večino ozračja, vendar ne zadržujeta toplote,
molekule CO2 absorbirajo specifične frekvence odhajajoče infrardeče energije.

- Zmotno prepričanje o "majhnem odstotku": Čeprav se zdi majhna količina, je 0,04% dovolj, da Zemlja ostane naseljena. Podvojitev te količine (z 280 ppm leta 1750 na več kot 420 ppm danes) znatno poveča ujeto toploto in poruši prejšnje, stabilno temperaturno ravnovesje.

- Kopičenje in dolgoživost: CO2je "nekondenzirajoči" plin, kar pomeni, da v ozračju ostane stoletja, za razliko od vodne pare, ki hitro pade kot dež. Človeški izpusti (sežiganje fosilnih goriv) nenehno povečujejo to količino, zaradi česar se sčasoma kopiči.

- Okrepitev naravnih učinkov: Majhna povečanja CO2 okrepijo naravni učinek tople grede, zvišajo temperaturo oceanov in sprostijo več vodne pare, kar povzroči še nadaljnje segrevanje.

Predstavljajte si to kot alkohol ali zdravilo: že zelo majhna količina v krvnem obtoku ima lahko ogromen vpliv na celotno telo; ni treba, da gre za velik odstotek vaše celotne mase, da bi prišlo do spremembe.
3
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
24.04.2026 ob 19:47
@ENKIVE Res je. Ne potrebujemo stroke, ampak take ki ste neindoktrinirani, saj ste se izognili vsem šolam in je vaš um prazen in čist. ☝️
0
Avatar gosta
pissda no
24.04.2026 ob 19:49
Mater filozofirate, da vas ni za brat.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
24.04.2026 ob 19:52
Js sm bla čist kratka☝️
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
24.04.2026 ob 19:54
@Frogica Žvauc. Pr men je bilo vsaj zdaj nekaj. Padlo je v enem nalivu cca 15 min. 22 litrov dežja na m². Zatem pa še nekaj naslednji dan. Skupaj 31 litrov na m². Tako da nekaj je.
0
Avatar člana Oreh
Oreh
24.04.2026 ob 20:03
Sonca ni nihce premaknil. Ce je ena regija suha, ne pomeni, da je tako na celem svetu.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
24.04.2026 ob 20:07
@Viharni jezdec
Teb marsikje pada jp..
2
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
24.04.2026 ob 20:20
@Frogica No, prav. ☝️😁.... jaooooooooo😁

Prid kosit, da si mal betico prekrvaviš ob naporu in napolniš možgan s kisikom.☝️😁Trava zrasla visoka gosta, da me je kar strah začet kosit.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
24.04.2026 ob 20:41
Manj čvekaj in se boš prej lotu delat.
0
Avatar gosta
Eliza 910
24.04.2026 ob 20:45
@Frogica Kaj si pa ti danes naredila?
-1
Avatar gosta
Eh
24.04.2026 ob 21:43
Kako sonce. Če pa skoz piha. Piha, ko je oblačno. Piha, ko sije sonce. Piha ob dežju. Piha zjutraj. Piha prav zdaj. Piha tudi, ko me piha.
-1
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 6:08
@Eliza 910
Marsikaj☝️
Gotovo pa se nisem pogovarjala sama s sabo 😂

@Eh
Res veter pa skoooz.
0
Avatar gosta
Špela
25.04.2026 ob 6:48
@Frogica
Želim ti lepo jutro in še lepši dan prijateljica.

Špela🙋
0
Avatar gosta
24/7/365
25.04.2026 ob 7:44
@Frogica jutroooo, po dolgem času

P. S. Pokaž rito
2
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
25.04.2026 ob 8:32
So ji postavli sonce nazaj na mesto ali še ne? Ko ji ga zamaknejo je vse narobe, tečno ko hudič.
☝️😁
0
Avatar gosta
Ritonja
25.04.2026 ob 9:08
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 9:09
@Viharni jezdec
Pa pojdi stran in mi ne delaj sence.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 9:09
@24/7/365
Jutro. Ves čas jo kažem, sam ne tebi.
0
Avatar gosta
Haha
25.04.2026 ob 11:04
@Frogica
Tebi je viharni jezdec res prekipel, ali boš čez mesec dni spet vsa ljubeča do njega? Sicer tako ostra kot si zdaj z njim, še nisi bila.
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
25.04.2026 ob 11:51
@Haha Ne bo. Ker nisem nek julčk ali navajo, da bi komurkoli v rit lezel. Kar sem rekel, sem rekel. Sem za hece tudi na moj račun, hkrati pa tudi resen in realen človek. In nekje je meja.

Obnašat se naj ženska nauči, nimam nič proti njej in tudi nimam namena pljuvat po njej.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 13:49
@Viharni jezdec
Si pa en pičkin dim. Tok ko si ti men v rt lezel,že dolgo noben ne😂😂
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 13:51
@Haha
On ma rad ostro. Tup po pokrovki pravi.
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
25.04.2026 ob 14:02
@Frogica Res je, prav imaš karkoli zineš. 😁

Drugače, te še kar meče? ☝️😁 Po moje si se nalezla nečesa od indijaneca, cesarjevega čureka, zdravilkota in ostalih tuml teoretik bunk.

Čez dve uri grem kosit. Se lahko pridružiš, da se mal preluftaš. 😁
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 14:06
@Viharni jezdec
Ti kr delaj malo, da ne boš čutil take praznine, no.. saj tečn boš tak al tak..☝️
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
25.04.2026 ob 14:13
@Frogica Jp, drži. Spoprijatelji se z gizdolinčkom, ti bo lažje. On bi bil dobra in ravno enakovredna družba zate.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 14:16
@Viharni jezdec
Pizda, saj sm hotla..borila sm se zanj, pa je njegova rit že dolgo tvoja🙊 neumne karte ven vlečeš. Včasih si biu zabavn.
1
Avatar gosta
Recimo
25.04.2026 ob 14:18
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 14:19
@Recimo
Love it!
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
25.04.2026 ob 14:21
@Frogica Zdaj si pa že brezvezna in primitivna, ne le nesramna za nič.... eeeh, mislim. Če je to tako hudo, da ne pišem po tvojem nareku in te ne opevam v nedogled, kake imaš potem šele težave v real lajfu? ....
0
Avatar gosta
Recimo
25.04.2026 ob 14:22
@Frogica
Juhej!
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 14:24
@Viharni jezdec
No, zdaj pa že jokaš. Halo. Bodi močn, saj si đek💪💪
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
25.04.2026 ob 14:29
@Frogica Aha. Dobro je dobro. Saj jih imaš še dost na forumu, pa še bolj so kompatibilni z otročjim lepljenjem yt linkov glasbe. Jaz tega ne počnem za nikogar. Tako da me ne rabiš več sploh omenjat. Adijo, pa zdrava ostani. ☝️😁
0
Avatar člana Frogica
Frogica
25.04.2026 ob 14:32
E.. ti tudi. Veliko zdravja ti želim,sploh pr teb nuujno potrebnga duševnga zdravja ti želim. Glede yt se ne sekiraj, eni mamo to drugi imate pa ..ribe npr. Ja ribe..
Ni panike.
Dobro košnjo😉🌞
0
Avatar gosta
Bivša
25.04.2026 ob 14:59
@Viharni jezdec
Viharno tele, zato je bila tvoja bivša tepena, ker se ni naučila obnašat ?
0
Avatar gosta
Špela
25.04.2026 ob 15:38
Žabi zakaj me ignoriraš? Je kaj narobe? Saj sem ti samo lep dan zaželelala.
Ne vem zakaj se kregate, saj ne morem slediti vsem scenam na čveku odkar sem polno zaposlena in vsakodnevno obiskujem teto v domu. Ti pa samo svetujem, da se ne splača sekirati zaradi starih decov, pojdi na kolo, v naravo. Jaz bi z veseljem šla s teboj, tako kot sva prej. No, pa saj to lahko nadoknadiva. Lepo bodi.
Pa samo presliši užaljene kozlarije starih decov, te ne Viharni, ne Julij nista vredna.

Špela🙇
0
Avatar gosta
Viharno sralo
25.04.2026 ob 16:01
Kako si patetičen.
Raje se spajdaši s sebi enakimi.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026