Frogica :: 16.06.2026 ob 18:05
O tem sva že govorili na sč.. o objemanju dreves oziroma dendroterapiji! Marsikdo take prakse označi za placebo, obstajajo pa zanimive znanstvene ugotovitve o pozitivnih učinkih preživljanja časa v gozdu. Drevesa so povezana v kompleksna podzemna omrežja gliv, imenovana Mikoriza, prek teh si izmenjujejo hranila, vodo in kemične signale. Gozdni ekosistemi si velik bol povezani in dinamični, kot si "navadn" človek predstavlja. Obstajajo teorijr, da listavci oddajajo pozitivno energijo iglavci pa odvzemajo negativno energijo,tu ni lih dokazov, sam številne raziskave potrjujejo, da stik z naravo zmanjšuje stres, umirja srčni utrip, znižuje raven stresnih hormonov in izboljšuje počutje. Že sam objem drevesa ali mirno naslanjanje nanj lah človeku pomaga, da se ustavi, umiri in se bolj poveže s svojim okoljem. Podobno velja za bosonogo hojo po zemlji. Nekateri jo povezujejo s pretokom energije med človekom in zemljo. znanost pa bol zanesljivo potrjuje učinke senzorične stimulacije, gibanja in neposrednega stika z naravnim okoljem. Velik ljudi poroča o občutku večje sproščenosti, prizemljenosti in notranjega miru. Narava na človeka vpliva na številnih ravneh. Fiziološki, psihološki in čustveni. Zato ni nč čudno, da se ob določenih drevesih počutimo bolje kot v družbi nekaterih ljudi. Drevo ne sodi, ne prekinja in ne zahteva ničesar.. preprosto je prisotno. V tem smislu je lah stik z drevesom za marsikoga zelo blagodejna izkušnja. Medtem ko vemo, da korakanje po forumu lah zlo škodi.

poslano v temi :: Objemanje dreves in hoja po travi
Frogica :: 16.06.2026 ob 17:04
https://youtu.be/67W4Brf26wU

poslano v temi :: Đuli
Frogica :: 16.06.2026 ob 6:58
@Koki 1. Nism opazla igralca 2. Sm gledala p.break-sm že pozabla velik..

poslano v temi :: Đuli
Frogica :: 16.06.2026 ob 6:41
@Julij Cezar https://youtu.be/yLsVGwNWOA4

poslano v temi :: Đuli
Frogica :: 15.06.2026 ob 20:01
@Matias Js mam mt bebec nekoristni. Ne ms mt. Mi je malo jasno, da ni sam udobje tu.

poslano v temi :: Kaj bi naredili,če bi bili neozdravljivo bolni
Frogica :: 15.06.2026 ob 20:00
@Viharni jezdec Dosadn je. Ni?

poslano v temi :: Kje je žvauca?
Frogica :: 15.06.2026 ob 19:50
@Matias Ne, mene zanimajo samo starejši.. remember. Mladega že mam!

poslano v temi :: Opazila sem da nek uporabnik Viharni jezdec pride v čisto vsako temo tistega DARKA CASHA
Frogica :: 15.06.2026 ob 19:48
@Viharni jezdec Če to ni najbolj anti komad.. pol pa tut..

poslano v temi :: Kje je žvauca?
Frogica :: 15.06.2026 ob 19:47
@Karma Masa ljudi živi brez konkretne bolezni, pa ne ve kdaj bo umrla..

poslano v temi :: Kaj bi naredili,če bi bili neozdravljivo bolni
Frogica :: 13.06.2026 ob 15:05
https://youtu.be/V456sdg1XZI

poslano v temi :: Đuli
Cvek123.com © 2014-2026