Cezarjev Julij se je včeraj napil

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
Ste ga videli
02.04.2026 ob 20:04
Njegovo pisanje, brez velikih začetnic in ločil je postalo še bolj nerazumljivo. Zgrešil je večino črk na tipkovnici. Besede so bile nerazumljive. Odprl je več tem, z uvodi, ki so bili zmazki in neberljivi. Obsedeno se je prepiral z nekim tipom o Rusih, nato pa je tudi ta tip ugotovil, da je Julij pijan in se raje umaknil.
Zdi se, da ima Julij resne probleme. Kako takemu človeku pomagati, da dobi toliko samouvida vase in se zave, da ima problem z alkoholoizmom?
0
Avatar gosta
spet ti
02.04.2026 ob 20:15
Viharc, te žuli 😅
1
Avatar gosta
Hahaha
02.04.2026 ob 21:24
Hahaha, resno? 😅 Ta viharc te žuli, a ne? Veš, včasih se zdi, da nas življenje preizkuša na najbolj čudne načine – kot da bi narava sama rekla Hej, si pripravljen?’Ampak potem spoznaš, da so vsi ti viharci pravzaprav lekcije. Vsak dražeč veter, vsak nepričakovani udarec vse te stvari, ki te žulijo ali spravljajo iz tira, te ne definirajo, ampak te krepijo. 💪
Tako da ja, lahko me žuli, lahko me vrti okoli kot list na vetru, ampak vem eno: vsak viharc mine. In ko mine, ostaneš močnejši, bolj odporen, bolj pripravljen na naslednji. 😎 Zato hvala, da si opozoril zdaj sem pripravljen, da z dvignjeno glavo gledam vsak nov vetrc ali tornado, ki pride! In iskreno, če se boš trudil me žuliti, boš le ustvaril še bolj epsko zgodbo, ki jo bom pripovedoval naprej. 😏
-2
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 21:38
juhej hehe
0
Avatar gosta
SOD
02.04.2026 ob 21:42
Julka pijana, rita prodana.
2
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 21:49
0
Avatar gosta
Julko
02.04.2026 ob 21:50
A šmarnca te je tak zdelala? Dobr da ostali vemo česa naj ne konzumiramo da ne bomo blesavi kot Julka
0
Avatar gosta
Šćuvaka
02.04.2026 ob 21:52
A sam včer? Po moje kar vsak dan loka dokler ne zmanjka "arcnij" 😆
1
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 21:54
smarnica je eno najboljsih slo.vin, pristno sveze in polno okusa kot ljudje ki so mi blizu....najboljsega okusa je decembra in januarja s svojo svezino, mocno no aromonin cvetico
-1
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 21:56
0
Avatar člana Yara
Yara
02.04.2026 ob 21:59
@Julij Cezar Šmarnica je res to, kar ti opisuješ, samo treba je ta metilni alkohol zmerno dozirati, sicer sledi gromozanski maček, pred tem pa tak opoj, da ne veš ali imaš glavo spredaj ali zadaj 🙃
2
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 22:04
@Yara to o metilnem alkoholu in slepoti so bajke in povesti...slo ima vrhunska vina in smarnica in druge samorodnice so ena dobra varovana skrivnost, kot je na koroski mošt, ampak kvaliteta ne zraste, naredi se v kleti
0
Avatar člana Gizdalin
Gizdalin
02.04.2026 ob 22:09
Če je je kaj uvozil na Koroško iz Slovenskih goric.
0
Avatar člana Yara
Yara
02.04.2026 ob 22:09
@Julij Cezar saj nisem govorila o slepoti. Samo, da imaš po metilnem alkoholu groznega mačka. Jetra ga pač drugače obdelajo kot etilni alkohol. Glede bajk in povesti, zaradi šmarnice sem šla od Kettejevega vodnjaka do doma tako, da sem delala prevale. In pri tem sem se neizmerno zabavala.
1
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 22:15
@Yara res nisi govorila o tem so pa smarnici to etiketirali da njeno uzivvanje povzroci slepoto, v smarnici ni nic vec ostankov metilnega alkohola kot v drugih vinih, tsko da ce bi se ti napila rizlinga, sipona al ne vem izabele bi bili obcutki enaki...predvidevam
0
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 22:16
drugac pa....redko imam macka...kar ne morem tzrditi za tigra hehe
0
Avatar gosta
Julij Cezar
02.04.2026 ob 22:18
1
Avatar člana Yara
Yara
02.04.2026 ob 22:31
@Julij Cezar izhajam iz njenega vinorodnega okoliša, kjer so določenim čudaškim pijančkom in ostalim uživalcem šmarnice kaj hitro pripisali, da so pač preveč šmarnice popili in zato bili prfukjeni po domače povedano.

Nas so še v srednji šoli učili, da vsebuje višjo koncentracijo metilca od ostalih vin, no, pa sem ravno našla na wikipedii tale zapis:

Sodno medicinsko izvedensko mnenje iz leta 1970, ki ga je podpisal dr. Janez Milčinski spodbija obtožbe, da ima šmarnica preveč metilnega alkohola. Takratna analiza vzorcev je pokazala neznatne količine metilnega alkohola, prav tako pa niso našli drugih sestavin, ki bi lahko imele tako dramatične učinke, kot so jih pripisovali šmarnici. Takšni učinki da tudi niso značilni za zastrupitev z metilnim alkoholom in jih je pripisati kar etilnemu alkoholu, prisotnemu v vseh, tudi sortnih vinih, je tedaj ugotovil dr. Milčniski.

Deciliter šmarnice na dan ureja prebavo in znižuje holesterol. Z encimi ureja delovanje trebušne slinavke in želodčnih sokov. V Avstriji jo zdravniki zelo priporočajo.

Šmarnica je ta hip najbolj ekološka pijača, saj je v nasprotju z drugimi trtami in sadjem ni treba škropiti po vsakem dežju. Zaradi svoje velike odpornosti sploh ne potrebuje zaščite.

Zatorej, deci šmarnice na dan za dobro prebavo in nizek holesterol!
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
02.04.2026 ob 22:43
Odpornih sort trt imaš danes že malo morje, čisto tako mimogrede. Sam zadnja leta samo to še sadim, kar pač zamenjam ali nadomestim trt. Sicer gre za namizne sorte grozdja. Vinskih sort je pa na voljo tudi kar nekaj. Ni le šmarnica.

Ima pa šmarnica res čisto posebno aromo in okus. Tako kot recimo izabela, ki zadiši že na daleč
0
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
02.04.2026 ob 22:57
Na pamet niti ne vem vseh
Imam jurko
izabelo, nero, lani sem posadil 15 trt Jupitra.


Jupiter, slika: https://ibb.co/gFHB1Gfm
0
Avatar gosta
Lažeš kot vsak odvisnik
03.04.2026 ob 3:27
@Julij Cezar
Pišeš:
smarnica je eno najboljsih slo.vin, pristno sveze in polno okusa kot ljudje ki so mi blizu....najboljsega okusa je decembra in januarja s svojo svezino, mocno no aromonin cvetico

No, zdaj vemo.
Pa si tako zavzeto v preteklosti trdil, da ti nikoli ne piješ.
Sedaj je vse jasno.
Pijancu nikoli ne moreš verjeti, saj ne zna drugega kot lagati.
1
Avatar gosta
Naš julck
03.04.2026 ob 4:21
To, da je Julčk lažnivec, ve vsak ki ga je kdaj bral.

Da mu pa črke plešejo in ni v stanju prave zadet, pa verjetno res botruje alkohol. Morda ima prav in ni metilni, je etanola več kot preveč. Ti stari oreng prepiti pijanci znajo šmarnico s šnopsom poplaknit ali pa obratno. Sama šmarnica je za utrjenega pijanca prešvoh.
1
Avatar gosta
hahaha
03.04.2026 ob 5:16
Tvoje besede so kot koktejl pol resnice, pol izmišljenega, zelo zabavno pač
0
Avatar gosta
Hik hik
03.04.2026 ob 10:56
in se pijanec že zlaže. Enako kot tisti ne heroinu. Julij je že večkrat pisaril neumnosti in pozneje zanikal, da je to pisal. Verjetno luknje v spominu zaradi alkoholizma.
1
Avatar gosta
Na prostem
03.04.2026 ob 12:40
Cezarjev luli tuli in se mu spuli.
0
Avatar gosta
Junij
03.04.2026 ob 12:41
bo že boljše
0
Avatar gosta
Preskoči
03.04.2026 ob 13:24
@Junij
Julija očitno ne bo boljše. Avgusta morda.
0
Avatar gosta
Junij
03.04.2026 ob 13:25
Kako veš?
0
Avatar gosta
julij cezare
03.04.2026 ob 13:34
@Ste ga videli ja ko je padel na rit v planici
0
Avatar gosta
Plenice
04.04.2026 ob 12:27
@julij cezare
O čemu govoriš?
0
Avatar člana Frogica
Frogica
04.04.2026 ob 12:35
Ma tu meni na momente vsi delujete pijani. Ni tok važno zaporedje črk v besedi, kot bistvo povedanga..
-1
Avatar gosta
Stara pijandura
04.04.2026 ob 12:38
@Frogica
Že, sam Julij pa piše kot težak kronik.
1
Avatar gosta
Julij Cezar
04.04.2026 ob 12:50
@Stara pijandura vsak je kronik svojega casa...tudi ti hehe
-1
Avatar gosta
Julij Cezar
04.04.2026 ob 12:53
da mal vzdusje popravim hehe
0
Avatar gosta
Problem 123
04.04.2026 ob 12:59
@Julij Cezar
Problem je, da si tudi lažnivec, kot si se lagal, da nikoli ne piješ. Tipični lažnivi odvisnik brez karakterja. Patetičen si.
2
Avatar gosta
Julij Cezar
04.04.2026 ob 13:02
@Problem 123 glih tk ko ti...statistika pravi da se clovek zlaze povprecno 179 x na dan...hehe
0
Avatar gosta
Julij Cezar
04.04.2026 ob 13:06
vsem mojim forumskim frendom ki v ihti da bi se pocutili bolje uzivajo v tem ko mislijo kako mizermo je moje pijaansko zivljenje hehe
-1
Avatar gosta
Problem 123
05.04.2026 ob 9:31
@Julij Cezar
Briga me to, da piješ. Bolj ogabno mi je, da si lažnivec. Lažnivcev in hinavcev ne prenesem.
1
Avatar gosta
Julij Cezar
05.04.2026 ob 10:26
@Problem 123 in?
-2
Avatar gosta
Problem 123
05.04.2026 ob 12:26
@Julij Cezar
Kaj in? Zdaj vemo, da si nula. Da si pijandura, ki tu nabija in piše blesarije, potem pa naslednjič zanika, da ona tega nikoli ni govorila. Če bi vsaj malo dostojanstva imel, bi priznal kar si pisal, ne pa da še sam sebi zanikaš ves drèk, ki ga tu pijan izlivaš. Patetičen človek.
0
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026