Pozdravljeni,
bi vas pri ženski motilo, da ima nizko plačo. Stara 41, samska, živim sama, v garsonjeri.. najem. Imam zaključeno izobrazbo (naravoslovno), ampak pametne službe vseeno ne dobim. Plača je nekje 1200-1300€. Očitno mošje za resno zvezo to moti, kajne?
-1
Campari 123 18.01.2026 ob 10:09
Bil sem z takšno žensko 21. let. In. Imam tudi otroka z njo., Jaz sem 3 x več zaslužil od nje, in ji tega nikoli nisem metal pod nos. Vsi smo lepo živeli. Nič nam ni manjkalo.
5
tko iskreno 18.01.2026 ob 10:16
Izobražena, a si pristala na službo za minimalca. Ne ne bi bil skupaj, ker pomeni, da je z njo nek drug problem, če si ne najde boljše službe.
0
realen 18.01.2026 ob 10:18
Plača ni nobeno merilo. Obstajajo osebe, ki zaslužijo npr. 1.300€, ki so zadovoljne s svojim življenjem, imajo rade svojo službo, imajo dober občutek o sebi, se jim zdi plača primerna njihovemu poklicu in znanju in se kot take normalno družijo tudi s tistimi, ki zaslužijo več kot one.
Po drugi strani pa so ljudje, ki lahko zaslužijo npr. 1.800€, pa se imajo čisto za podplačane, nimajo občutka, da so kaj dosegli v življenju, ne delajo tistega, kar bi radi, so študirali nekaj drugega, kar zdaj počnejo, in so z vsem tem skrajno nezadovoljni.
S prvo osebo bi bil zlahka, z drugo pa ne. Pa ima druga precej višjo plačo.
5
Blui 18.01.2026 ob 10:22
Večinoma je moškim pomemben videz in njen status, premoženje, četudi trdijo, da jim ni.
-1
jaz ne 18.01.2026 ob 10:28
sori ampak ne
-2
Stara forumašica 18.01.2026 ob 10:38
Poznam pare, kjer on zasluži večkratnik njene plače in tudi obratno, kjer ona zasluži bistveno več.
Tudi razlika v izobrazbi, en znanstveni magisterij, drug pa poklicna šola.
Mislim, da je pri tebi razlog,kaj drugega, ne direktno višina plače. Mogoče zakompleksanost zaradi nje, ne pa neposredno to, koliko zaslužiš.
4
Karma 18.01.2026 ob 10:40
To že ne bo težava. Napiši kaj več o sebi in ti bomo povedali kje je problem.
1
A 18.01.2026 ob 10:41
@sesprasuje
A to se vi ze na prvem zmenku pogovarjate o tem, koliko zasluzite? Ali to pride kasneje, ko ste ze zaljubljeni pa zaradi vidisine place prekinete? Ali se celo ze pred prvim zmenkom pozanimate glede place, da ne hodite za brezveze dobiti se z nekom?
Sori avtorica, ampak glede na tvoj zapis … nisi samska zaradi visine place.
5
Kaj pa drugace 18.01.2026 ob 10:44
@sesprasuje
Kako pa kaj drugace?
Kaj si pocela v zivljenju do 41. leta?
Koga imas drugace? Starse, brate, sestre, prijatelje? Kako zivis?
2
Tako je to 18.01.2026 ob 10:53
Meni je pomembneje, da pozna razliko med rangom in rankom!
5
ENKIVE 18.01.2026 ob 10:56
Ne vem. Nisem še bil s žensko. Predvidevam, pa da bi jaz hotel biti provider.
0
sesprasuje 18.01.2026 ob 11:15
@Kaj pa drugace
No prijateljice sem imela na faksu, potem so se poročile in pozabile name. Zdaj nimam več prijateljic. Starša živita v istem kraju kot jaz, jih obiščem vsak dan, ker grem k njima na kosilo. Nekih hobijev nimam, dost sem na fonu, omrežjih ipd. skrolam pač. Grem tudi na kakšen solo izlet, zakaj pa ne? Delam pa izmensko delo.
Glej... Taksna ima problem zaradi drugih stvari. Jst razumem da ne mores kr od nekje povlect 300 tisoc evrov.
Kaj je z himenom? Kaj je z drugimi zenskimi vlogami? Kaj je s tem? Ok, nimas stanovanja... Jst gledam vrstnice, nima stanovanja okej... Ampak ma pa draga oblacila, zrihtana, avto, potovanja... Nobene dote.
No potem pa dodas to tvoje. Mladosti tudi ni.
Pač kaj se da s tako počet potem? A mas vsaj polovico za neko garsonjero?
1
Božo 18.01.2026 ob 11:27
Recimo jst sm all in. Zih 95% vsega investirano. Prakticno nimam stvari ki "zgnjijejo" pri tebi. Al mam dnar al pa nekaj kar je vredno vec kot sem placal. Recimo vrstnica pa telefon za jurja. Ok, sam kolk pa maš za kaj resnega narest? Ja nič.
Seveda potem ne gre. Oz se javijo samo taki ki so sposobni samo zapolnit špranjo in to je to.
Že tako prežvečena tema, tukaj bodo vsi zatrjevali, da itak jih ne moti, realno pa pri denarju se marsikaj neha.
3
Ni vse v denarju 18.01.2026 ob 11:55
Poznam prodajalko, ki dobi 1200 €, bolonjska diploma, in njenega partnerja, ki dobi 1700 €, osnovna šola oziroma nezaključena srednja. Ni vse v denarju. Sploh pa ni vse v tistem papirju o izobrazbi. Mislim, da kar uživata, si privoščita.
2
Rang punca rang 18.01.2026 ob 12:00
@sesprasuje
Glede na tvoj pravopis, pa forum gor ali dol ni čudno, da se te izogibajo tako delodajalci kot "mošje". Tu si se mogoče celo zatipkala in namesto k pritisnila j), ker res niste isti "rank", (to je pa že opozorilo).
V odgovor na tvoje vprašanje ti povem, da moški, ki dlakocepi pri dohodkih, to počne tudi na vseh ostalih področjih. Samo malo je potrebno, da tudi sam zdrsne navzdol, službe niso več stabilne, celo v JU ne.
Je pa za par, ki živi skupaj veliko boljše, da sta z dohodku približno na isti ravni.
3
A si 18.01.2026 ob 12:02
@sesprasuje
A si v najemu? Koliko daješ za najem? Ker če si samska, lahko daješ na stran recimo 200 € mesečno. Če sta v paru, 400 € mesečno. V 5 letih se kar nabere, za polog kredita recimo. 20.000 € v 5 letih, če si samska. 40.000 v paru.
1
Božo 18.01.2026 ob 12:02
@Mačka
Ne marsikaj. Pri denarju se vse konča.
Pač ne gre se tudi tolk za denar. Pač je 40. Niso zdej to nevem kaka leta. Seveda tudi hoces nek standard. Ampak kolk si pa ti...
1
Božo 18.01.2026 ob 12:04
@Rang punca rang
To sploh ni res da dlakocepi. Sem mnenja da sele v srednjih letih steje kaj maš. Nobenemu ni mar kje ste lizali sladoled ali pa sadno kupu. Jeebe se mi za tvojo fotko. Ne vem ker telefon si imelo 5 let nazaj. Zastarelo. Vrednost je dobu nekdo drug.
Pac niste teolosko pismeni. Niste financno pismeni. Pol pa maš.
-1
Pregovor 18.01.2026 ob 12:06
Če nisi do 20ih lep, do 30ih pameten in do 40ih bogat, si ...
0
Božo 18.01.2026 ob 12:08
@Pregovor
Ako do 30 nezna
Do 40 nema
Tezko onom ko ga ima.
1
Boy George 18.01.2026 ob 12:09
Z razlogom sem nalimal pesem z tekstom.
0
Jah 18.01.2026 ob 12:15
Mislim da je vse omenjeno brezpredmetno. V bistvu je pohvalno, da imaš redno zaposlitev in da si na svojem, četudi v najemu. Verjetno zna biti bolj težava oz. se zmanjša množica potencialnih kandidatov zato, ker pri 40 je ženska praktično že zaključila z rodno dobo, pri moških je ta brez težav do 50, 60.
2
kaj je to? 18.01.2026 ob 12:18
@sesprasuje
Kaj je to rank?
0
Kaj pa drugace 18.01.2026 ob 13:09
@sesprasuje
Zdi se, da si pasivno bitje.
Tu nima veze ne dohodek, ne imetje, ampak energija zivljenja v tebi.
Stara si 40, zadni cas je, da zacnes res ziveti.
2
Božo 18.01.2026 ob 13:12
@Kaj pa drugace
Ja a ni zivela do zdej?
Ce 40 letnik nima nic, zame pomeni da se je mel fajn.
Edina stvar, ki moškega lahko (z)moti pri ženski, je njen KARAKTER. 😉 Če je ta zelo težek, bo s težavo obdržala normalnega moškega, kvečjemu dobi copatarja.
3
Jp 18.01.2026 ob 13:16
Rank?
Kaj pa je to?
Ce misliš rang, potem se pise ranG. To ste verjetno jemali ze v srednji šoli, ko ste rangirali števila pri matematiki, mislim da 1. Letnik
0
Leseno računalo 18.01.2026 ob 13:16
Ja, samo potem moraš več kuhat in pucat pa še v postelji te nikoli ne sme boleti glava.
4
cistmem 18.01.2026 ob 13:20
Ženska pri 40 se ni zaključila z rodno dobo
1
Božo 18.01.2026 ob 13:23
@cistmem
V cvetu mladosti je.
Ravno poslusam vceraj nekaj. Pravi prvic se je porocila pri 16.. zadnjic ena gospa iz sanđaka pravi 14...
Istu na monu za babico al prababico pravi 12...
Ve pa 40. Maaa se dobre, sta fali, moze, lahko rabljena.
Pa clouk?!
0
Nebi me motilo 18.01.2026 ob 13:23
@sesprasuje ce je zenska ok se marsikaj da. Pa tudi razvajal je nebi prevec...
0
Trepke in pepke 18.01.2026 ob 13:24
Na določena vprašanja oz. odgovore, pač zgolj pozdraviš, ne da bi kaj mel z njimi. Da je kdo reven v zgornji poobli, zna bit žalost.
0
Kaj 18.01.2026 ob 13:26
Je to "rank"? Tudi ti nisi prav visoko RANGIRAN, če ti osnovno poznavanje besed (res da tujk) manjka.
Blagor ubogim po duhu!
0
Grof 18.01.2026 ob 13:26
Ja, ampak to nic ne pomeni, ce moški več prinese v družinski budget. Moja je enkrat manj zaslužila od mene. Ali je zato trošila kot ruska vozila. Jaz pravim kaj ti bo denar, ce ga zena ne trosi 🤗
18.01.2026 ob 10:04
bi vas pri ženski motilo, da ima nizko plačo. Stara 41, samska, živim sama, v garsonjeri.. najem. Imam zaključeno izobrazbo (naravoslovno), ampak pametne službe vseeno ne dobim. Plača je nekje 1200-1300€. Očitno mošje za resno zvezo to moti, kajne?