😆 Zaradi Stevanovića in kenslanja RTV prisilnega prispevka že prava panika na RTV?

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
oloig
18.04.2026 ob 20:20
https://www.rtvslo.si/slovenija/stroka-opozarja-da-bi-lahko-ukinitev-rtv-prispevka-ogrozila-neodvisnost-javnega-servisa/779776 Hahaha, stroka in neodvisnost. Ko bodo ukinili Marcela in imeli sedaj 30 let recimo enega 'skrajnega desničarja', bomo lahko govorili o 'uravnoteženju'. In spodaj cel kup komentarjev rtv uslužbencev, ki navijajo za prisilni prispevek. 🙂)))
2
Avatar gosta
alan ford
18.04.2026 ob 21:04
Tudi če bi ukinili plačilo preko položnic (pa ga ne bodo, ker ga ne morejo).... a misliš da potem ne boš financiralo javne RTV?
Seveda BOŠ, le da po drugi poti.
1
Avatar gosta
Superhik
18.04.2026 ob 21:08
@alan ford
Tako je. Bomo že našli način da vzamemo revnim in damo bogatim.
2
Avatar gosta
samo za info
18.04.2026 ob 21:16
Samo za informacijo:

Zahodnoevropske države RTV financirajo s prispevkom.

Vzhodnoevropske države RTV financirajo iz proračuna.

Če se RTV financira iz proračuna, ima vladajoča politika veliko večje možnosti vplivanja na uredniško politiko.
2
Avatar gosta
Partizan
18.04.2026 ob 21:28
Podpiram ukinitev RTV prispevka. A potemtakem RTV ne more biti več javni servis in naj se v spremembo zakona, zapiše da ne potrebuje več opravljati temeljnega poslanstva.

To bi pomenilo ukinitev vseh orkestrov, več kot polovice radijskih postaj, prenehanje prenašanja parlamentarnih aktivnosti, ukinitev 2. programa televizije. Ukinitev verskega programa, kulturno umetniškega programa, ukinitev dela razvedrilnega programa pa seveda zmanjšanje vsebin za otroke, prenehanje financiranja slovenskega filma, ukinitev lastne produkcije serij in dokumentarnih vsebin.

To pomeni, da bi RTV imela samo še informativni in majhen del razvedrilnega programa. Vsega ostalega pa brez prispevka ni pričakovati.
0
Avatar gosta
samo za info
18.04.2026 ob 21:32
@Partizan

To pomeni, da bi se RTV financiralo iz proračuna. To pomeni, da bi vsakokratna vlada imela še večji vpliv na programske in uredniške odločitve. Ampak tega zabiti in omejeni ljudje ne razumejo.
1
Avatar gosta
googog
18.04.2026 ob 21:34
@samo za info

Imaš prav, če se financira iz prispevka, grdi desničarji ne bodo imeli toliko vpliva.
0
Avatar gosta
RTV Sralo kvaliteta
18.04.2026 ob 22:54
Naj se ukine RTV Sralo in razproda premoženje, kupnina pa gre v proračun. Potem pa lahko nekdanji zaposleni ustanovijo svoje privat TV Sralo.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 40 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026