Pravijo, da take ljudi Bog nagradi nekje in pridejo v nebesa. Pravijo, da Bog točno ve, koliko bremena in težav bo nekdo prenesel in zmogel, zato mu naloži točno tako velik križ.
0
ali 09.10.2025 ob 17:48
Ne moreš trpet v nedogled. Vsak trenutek predstavlja možnost, da bolečino zmanjšaš. Nebesa niso tam daleč nekje. Če verjameš v Boga, se z njim povezuješ in od njega prejemaš mir, dobroto, zavetje, objem.
0
😎 09.10.2025 ob 17:51
Ne donosis životne odluke po kuranu.
In ne verjamem v to dober in čist. Nevernik je vse prej kot to.
Ko da bi rekel da si nikakor ne peres zob a kao čiste maš. Maš moj ku- rac.
Kakva god vas bjeda zadesi, to je zbog grehova koje ste zaradili.
0
Ajoj 09.10.2025 ob 17:52
Bog je obstaja, je le iluzija šibkih.
0
... 09.10.2025 ob 18:11
To se tudi jaz sprašujem.
0
Nekako tako 09.10.2025 ob 18:11
@Planika Bog ti ne bo pomagal, ker ne obstaja. Če si sama ne boš, ti tudi ne bo nihče. V red se spravit, rit dvignit in kaj početi, seveda odmislit vse norosti in kako so drugi krivi za tvojo nesrečnost, za začetek. Brez pomoči psihiatra ne bo nič.
0
ne 09.10.2025 ob 18:17
Sam psihiatra ne.Ti bo predpisal kup brezveznih tablet.
0
Bejž 09.10.2025 ob 18:18
@😎 Odstrani se debeli bebo žohar s tvojim kuranom.
Drgač pa ja. Ti govoriš eno, tam piše drugo. Lej to kar piše je no. Jst bom kar tistemu verjeu. Pa ti nic slabega ne mislim, niti se nocem u debato spuscat.
0
Bejž 09.10.2025 ob 18:32
@😎 🤐 mali debeli črv.
0
😎 09.10.2025 ob 18:37
Mržnja izbija iz usta njihovih, dok je ono što kriju prsa njihova još gore! Mi vam dokaze iznosimo, ako pameti imate!
0
😎 09.10.2025 ob 18:38
A onaj ko okrene glavu od Knjige Moje, taj ce teškim životom živjeti i na Sudnjem danu ćemo ga slijepim oživjeti
0
😎 09.10.2025 ob 18:39
A niste potrdili s to temo? Prav rugat se ti je treba u faco. Šta češ ti posranko.
0
😎 09.10.2025 ob 18:48
🤤
Vi znate da muško neče kupljeno. A ne ne. Muškotu treba kisat.
Bog še kako obstaja, da ga ni, pa se tolažijo le grešniki in zlobni ljudje, da lahko mučijo in trpinčijo druge, z izgovorom, da drugi vedno igrajo žrtve. Pa ni tako. In normalno je, da svoje življenje pelješ sam po svoji izbiri, a tako je, da najbolj dobri srčni, posteni ljudje nasankajo. Zakaj? Ne zato ker so grešili. Grešniki dobijo svojo porcijo drugje in na svoj način. Ampak po Bibliji jih Bog s tem bremenom nagradi. Kje? Razmislite. Tudi Jezus ni grešil in delal slabo, pa so ga mučili in pribili na križ, ker so se ga bali.ker je širil ljubezen in dobroto, želel je, da ljudje živijo pošteno. Dostikrat poslušam zaka,j ga ni Bog rešil vseh muk.
Jezus je imel in ima svoje poslanstvo. Odrešuje, zdravi ... Samo verjeti morate.
0
Ni lahko 09.10.2025 ob 18:53
Empati trpijo. Psiho/sociopati pač ne.
0
ZDRAVILEC0 09.10.2025 ob 19:19
ZEVS, POZEJDON, BOG, ALAH, BUDA, UNIVERZUM..... so imena za Boga na našem planetu. Vendar Bog je samo eden. Ljudje se sprašujejo zakaj Bog dovoli ubijanje v Gazi, Ukrajini, Sudanu.....sploh zakaj dovoli ubijati otroke, majcene dojenčke- nedolžna bitja??? Indijci pravijo da se nam Bog smeje ko delamo napake , da se prav reži in včasih valja od smeha ko nekoga gleda kakšne neumnosti počne in pravi" JOJ KAKO BO TALE PRESENEČEN KO BO PRIŠEL ČAS KARME, takrat se bo spomnil kaj je počel...Bog pusti svobodno voljo, ampak če gre ta volja v škodo drugega jo bo doživel tudi sam in se vedno nekaj novega naučil. Ljudje bi se morali zavedati, da svetega pisma, korana.... ni napisal Bog, ampak človek po svoji meri za njegov prav. Jezus ni predvidel cerkva in blišča in zlatih kupol, ampak skromnost pri vsem, tudi pri hrani. Danes vidimo ljudi ki se strašno nažirajo, drugi pa stradajo, ampak bolj so bolni tisti ki se nažirajo, in preobremenjujejo svoje telo, ki konča v bolezni. Kar se tiče različnih vrst vere, samih objektov, načina verovanja, je tako kot z jeziki, odvisno kje in kako se je začelo in kako se je do danes preoblikovalo in vsak narod, ki ima svojega Boga in svoje objekte si to kroji po svoje, predvsem voditelji- KLER ki kopiči bogastvo v denarju in zlatu in nepremičninah... Vsak od nas lahko veruje v NJEGA tudi brez cerkve in njenih zlatih kupol tako, da se kdaj z njim v mislih pogovarja. Predvsem pa da drugim ljudem in živalim ne dela škode, ne dela slabo, da pomaga šibkejšim kar se da IN ŠE POLNO JE TEGA, lahko bi pisal v nedogled.
No tako nekako v to smer gledam kar se Boga tiče
@Planika
Način tvojega pisanja že razkriva en razlog, zakaj trpiš. Zato, ker rabiš "zlobneže", da si lahko pravičniško "dobra" in futraš lastno oholost, modus operandi večine religij, ki ne zmorejo brez Satana, demonov, podljudi, nevernikov. Tako kot vsak film, rabi(š) zlobca, kjer so redki absolutno dobri, večina pa absolutno slabih, še posebej, če ne delijo istih nazorov ali religije. Ampak to je precej nenaravno, da bi obstajali v ekstremih dobrega in slabega, nas je večina kar nekje vmes, vsaj v koliko toliko zdravih družbah...
Trpljenje, vsaj nevrotično, ima svojo funkcijo, ker te opozarja, da živiš/misliš "narobe" in zahteva spremembe. Torej takšno "eksistencialno trpljenje" je blagoslov v preobleki, ki zahteva osebnostni razvoj, da kot rak samotar zamenjaš svojo premajhno "hišico". 😉
Marie Louise von Franz - "A Depression Is A Blessing Of God"
0
pol 09.10.2025 ob 20:01
@Planika
Trpljenje ni nagrada. Za školjko bisernico tudi ni nagrada trpljenje, ampak biser. Če se vernik v zaupanju obrne k Bogu, svoje trpljenje daruje za dobro koga drugega, ima trpljenje nek smisel, ni pa nagrada.
@Planika
Nima veze, če si vernik, ateist, karkoli, ker receptura za življenje ne obstaja! Čisto ista stvar, kot notranji (depresija) ali zunanji dejavnik (tragedije) ima svojstven učinek na posameznika, zato moraš izključno sama sebi spisati edinstveno, sebi prikrojeno življenjsko filozofijo. Ti zaključki niso nikoli "razsvetljenski", instant. Mogoče ti življenje napiše par koristnih besed na leto, ki v desetih letih preidejo v stavek, v dodatnih dekadah pa v poglavja, na koncu pa morda v spis. Tako da odgovora za svoje trpljenje v tem trenutku mogoče niti ni, niti nimaš pravice, da se izogneš trpljenju. Lahko pa se obesiš na religijo in druge oblike odvisnosti, pa se odpoveš "pisateljevanju". 😉
Še sam bog se ni mogel izogniti trpljenju, ker je očitno bilo nujno, saj je Jezus rekel: »Moj Oče, ako je mogoče, naj gre ta kelih mimo mene; vendar ne, kakor jaz hočem, ampak kakor ti.«
0
Navajo 09.10.2025 ob 20:26
Draga Grenivka
Bog kot tak, s spobonostmi katere opisujejo moderni (delno lažni in cenzurirani) izvodi biblije, dejansko nima prav velikih sposobnosti. V originalni bibliji so mnogi ‘’obiskovalci’’ narekovali zapise oz. Božjo besedo velikemu številu ljudi skozi daljše časovno obdobje.
Glede na sposobnosti Boga in angelov ter njihove besede o naši kreaciji po njihovi podobi mnogi špekulirajo, da so Bog in angeli kot jih percipiramo dejansko le Pleadijci, mi smo njihova genetska kreacija.
Druga, morda dandanes sprejeta kot bolj znanstvena trditev je, da so vsa ‘’dobra’’ in ‘’zla’’ bitja preprosto bitja iz drugih (višjih) dimenzij. Glede na sposobnosti opisane v bibliji, ki naj bi jih posedoval Bog in angeli so ta bitja iz 6 ali 7 dimenzije od 11-ih, katere poznamo do sedaj oz. smo si jih sposobni predstavljati z našimi omejenimi umi in čutili.
Ameriška vojska oz. določeni deli le te, že desetletja posedujejo tehnologijo looking glass in yellow cube, s katero lahko vidijo v paralelne realnosti in možne prihodnosti v naši realnosti ter tako upravljajo in načrtujejo določene dogodke, da bi se reči odvijale po njihovih načrtih. To je le majhen delček vse tehnologije, ki jo imajo (premnoga zamolčana odkritja znanstvenikov in morda tudi drugih obiskovalcev).
V Tretjem rajhu sta znani skupini Thule in Vril komunicirale z entitetami, ki so jim narekovale njihovo početje, nato so voditelji Tretjega rajha delovali po navodilih teh dveh skupin. Ti ljudje so se nato med WWII in po njej preselili večinoma v USA in tam nadaljevali svoje delo ter bili sprejeti v vrh tajnih služb, vojske in raziskovalnih ustanov ter univerz.
Googlovi inženirji in strokovnjaki, ki so razvijali kvantni čip Willow so špekulirali, da bodo lahko dostopali do paralelnih univerzumov. Uradno jim to ni uspelo. Delujoč kvantni čip naj bi nam v teoriji to omogočal, kajti kvantni izračuni naj bi se odvijali v paralelnih univerzumih, kjer po znanstvenih teorijah bivajo druga (višja) bitja in tudi naši dvojniki, odvisno v katero dimenzijo gledamo.
Torej Bog kot tak ne bo posredoval v naših življenjih, saj nam je naročeno, da naj si pomagamo sami. Najbrž je Bog le neke vrste ‘’uradnik’’ iz višje dimenzije, ki nato po smrti našega fizičnega telesa poda oceno našega energetskega ‘’zapisa’’ in presodi kakšno ceno plačamo kot duša/energetsko bitje. Po tej teoriji je samo življenje na zemlji kazen.
Spet po drugi strani izračuni superračunalnikov kažejo, da je možnost, da živimo v simulirani realnosti enormno večja kot ta, da smo v prvi/originalni realnosti. Nekako izračuni kažejo 1 : 1.000.000.000 (ena proti ena milijarda v korist simulirane realnosti oz. povedano drugače je milijardo krat več možnosti, da živimo v simulirani realnosti kot v prvi/originalni realnosti).
Toplo ti priporočam, da si na YT ogledaš video; Why are you hurt? J. Krishnamurti-ja. Se boš počutila bolje.
0
pol 09.10.2025 ob 20:28
@Gizdalin
Če si kristjan, je pot pred tabo že kar dobro uhojena tudi z življenjepisi svetnikov in lahko prebereš, kako so se oni spoprijemali s trpljenjem. Seveda ni nikoli enaka komu drugemu, je pa lahko v pomoč.
0
r 09.10.2025 ob 20:41
Brezplodna debata.
O bogovih je brez veze, ker se ne da dokazati ne v eno, ne v drugo stran.
O tem "kaj ljudje pravijo"... tudi nima smisla. Je premajhen procent dovolj pametnih, da bi bilo smiselno poslušati ljudski glas. Za zraven pa tudi ne moreš vedeti kaj je kdo res rekel. To je vse baba rekla - baba kazala
0
mon detektiv 09.10.2025 ob 20:47
gizdalin = matjažko?
0
In koliko 09.10.2025 ob 20:47
Zmorete? Ali zaradi narobe odrezane salame v štacuni naredite dramo? Kot za vsako stvar, ko ni po vaše. Saj ne rabiš trpeti. Nauči se od slednjih. In nehaj travmirati zaradi drugih. Ko bo mir, bo tvoj čas. Do takrat pa guraj. Da pa se kaj odvzame, je ponavadi budnica za spremembe. Ker prej nič ne vidite. In verjamem, da čeprav je bika tragedija z bratoma in porocenim iñ skoraja, vodo ljudje še vedno rinili. Dokker ne bodo preziveli. Oa morda ne razumeli. Vsaj naravo in živali, če ljudi ne. Zastonj vam knjige o teoretičnem življenju. Razpravljati, mah ne bom, če se sploh ne učite. In je celo Bog kriv, bz.
0
😎 09.10.2025 ob 20:57
@r
Ma člouk. Ravno to je fora. Ti ne mores to napisat. Noben clovek. Neko delo tam kao nekega pastirja iz srednjega veka, da tolk casa prezivi? Prav površni ste.
To kar piše je "well and alive".
Predznaki so tu. Kar piše drži.
Ja čemu pripisuje avtor potem svoj problem?
Lej premalo veš in veste.
0
Jp☝️ 09.10.2025 ob 21:55
Grenivka, keš indijanec đarmun, božo buco,... vsi trpeči z "ogromnim srcem", le v betici se je oreng sfižilo.☝️😁
0
Stara forumašica 09.10.2025 ob 22:15
@Planika
Veliko takih, ki so vsaj vsak zapovedan dan pridno pri obredu, verujejo v svojega boga, je zlobnih, trpinčijo druge in grešijo ter kršijo zapovedi.
Veliko je takih, ki pomagajo sočloveku, so prijazni (ne osladni), v boga pa ne verjamejo.
0
r 09.10.2025 ob 22:16
@😎
Kar piše... so univerzalne človeške zadeve. Skupinica modrih ljudi jih lahko kadarkoli napiše.
Pa nikoli ne preživi v prvotni obliki, stalno ga dopolnjujejo, spreminjajo in preoblikujejo - tudi če tega noben ne prizna.
0
Jp. ☝️ 09.10.2025 ob 22:27
@Stara forumašica Itak. K psihiatru pa ne greš. Saj je prav tako, saj sama trpiš.☝️
0
Jp 09.10.2025 ob 22:28
@Jp. ☝️ Za grenivko. Se opravičujem.
0
😎 09.10.2025 ob 22:29
@r
Ni no. Sem napisal ze, da Bog izzove. Da si medsebojno pomagamo. Da poklicemo dzine.
Ni šans. To ne more človek napisat. Res. To je nekaj močnega. Zelo močnega. Sam za poklonit se.
0
Stara forumašica 09.10.2025 ob 22:31
@Jp. ☝️
Ne potrebujem psihiatra, nimam težav, ne trpim.
Pa tudi v cerkev ne hodim.
0
Jp. ☝️ 09.10.2025 ob 22:44
@Stara forumašica Pa saj sem ti se opravičil ker je bilo grenivki namenjeno. 😁.... eeeh, grem film gledat že tretji dan isti, dons mi ga morda uspe celo videt do konca. 😁
0
Stara forumašica 09.10.2025 ob 22:48
@Jp. ☝️
Sem vmes napisala moj komentar, nisem še videla...
0
Ena z Mona 10.10.2025 ob 6:07
@Planika
Bedarija.
V zivljenju je vedno dobro in slabo, veselje in zalost, radost in trpljenje, sreca in nesreca in clovek, ki je v srcu dober in cist, to dobro ve, zato se v slabih casih zbori in prezivi, v dobrih casih pa uziva in napreduje.
Ce je tvoj lajf trpljenje, potem se moras zamisliti nad sabo.
0
Prenehaj 11.10.2025 ob 8:22
@😎
Odstrani se od tu s svojimi zaljivimi komentarji ali pa izboljsaj nacin komunikacije, ker bos ti in tebi podobni unicil se ta cvek
09.10.2025 ob 17:37