Zakaj se Golob tako trudi, da bi uničil gospodarski sektor?

Deli na Facebook Deli na X
iz levega v desni žep
18.10.2025 ob 15:46
Evo, na primer, zdaj bo božičnico za javno upravo plačal iz proračuna. Delodajalci jo bodo morali izplačati dvakrat, prvič direkt svojim zaposlenim in drugič javni upravi (ne samo oni, tudi mi vsi) iz pobranih davkov. Ni čudno, da se v JU množijo kot stenice. Vse za volivce. Kdor kritizira, je takoj desničar, kletar in vse ostalo.
Verjamem, da se javnim uslužbencem smeji. Vsem ostalim malo manj, in tudi zdravje države stoji na zelo trhlih nogah, saj vemo, da ga v normalnih razmerah podpira gospodarstvo. Pri nas je očitno žakelj javnega denarja brez dna, do kdaj še.
Hm
18.10.2025 ob 16:37
Gospodarstvo se mora organizirati za na ulice in proteste, s pisanjem po forumih ne bo nič
..ce pa še zdaj ne veste, da je to nujno ne boste nikoli. Je že zdaj prepozno.
Bo to organizirala SDS ali njihovi Jenuli. Kje pa so ?
Ja
18.10.2025 ob 16:41
@iz levega v desni žep
Tako na nož to ne gre, kot delajo. Prehudi rezi, gospodarstvo pa nima s kje in ne more...groza je to vse skupaj.pa pač morajo mejo pokazati.
Vh
18.10.2025 ob 17:05
Dejansko je nori. Edini ki zaposluje so JU, v gospodarstvu pa iščejo le v trgovinah in najslabših službah, izmene, sobote... JU pa samo gor, gor, razpisov za zaposlitev je ogromno. Golob je populist, očitno si zelo želi nove volitve, nima občutka da denar ker je bil celo življenje z žlico v medu. On ne ve kako je , ko podjetje nima dobrih dobičkov, tega si ne predstavlja. Zato tudi dela z denarjem tako kot misli, da denar raste na drevesu.
dobro
18.10.2025 ob 17:07
Povprečen državljan se težko prebija iz meseca v mesec, zato bo ta božičnica kot naročena. Kdor ne potrebuje, lahko še vedno daruje v dobrodelne namene. Gospodarstvo bo preživelo, samo dobička za malho lastnikov bo malo manj.
Jaja6556
18.10.2025 ob 17:20
Golob samo izpolnjuje obljube levice. Torej pregnati gospodarstvo iz Slovenije. Volilcem je to všeč, zato je pravilno, da gospodarstvo in s tem tudi država dokončno crkne
Neprijavljena
18.10.2025 ob 17:58
Gre za populističen predvolilni ukrep. Zaposleni bodo na boljšem. Študenti, upokojenci, s.p.ji pa ne. Izplačila javnemu sektorju se bodo pokrila z DDV. Pač se bo še več zapravilo za veseli december. Glede na to da so že prej dvignili obdavčitev plač in so dodatno pobrali precej denarja, je to le drobtinica ki jo bodo pustili ljudem. V bistvu je ta božnica žalitev volilcev. Mislijo da je večina ljudi tako neumnih, da jih bodo volili zaradi božičnice.

Če bi mu bilo mar za vse, bi konkretno spremenil dohodninsko lestvico. Vsem bi ostalo več, podjetja ne bi bila dodatno obremenjena, je pa res da bi država v štartu bila na izgubi. Noter bi dobila del skozi potrošnjo. Mal bi moralo zategnit pas, ne da vsako leto planirajo večjo porabo.
Planika
18.10.2025 ob 18:05
Država je že v kurcu. Z božičnico ali brez. In vsi lačni starši z rubeži vred.
se ti zdi
18.10.2025 ob 18:20
@iz levega v desni žep

A se ti zdi, da se trudi?
Helga
18.10.2025 ob 18:37
Se mi zdi da je Golob mali Trump po svojih hitrih izjavah.
daj no
18.10.2025 ob 19:01
Zaplankanost pa taka. Pojdi zdaj čez jesenske počitnice po Evropi, pa boš videla, da nam gre glede na ostale še zelo dobro. Če ne bi bilo Goloba, bi vse brezposelne verjetno že v Ukrajino za kanonfuter gnali 🙁
erzahl mir mehr
18.10.2025 ob 19:08
Mojega nic ne bodo dobili.
Pobit perjad
18.10.2025 ob 19:46
@iz levega v desni žep
Včasih sem navijalo za to, da bi kdo kokno Ljubljenega vodjo, zdaj dam vse, da mi en smakne pernato podgano z njegovo vrhovno cipo in njunimi podložnimi navlečenimi 'dvorjani' na cesaskem plesu, ki ga že 3 leta jaz plačujem.
Kdo se javi za rešitelja naroda?
Fentat ga
18.10.2025 ob 19:49
@Vh
Edina rešitev.
Prana
18.10.2025 ob 19:54
Bes koliko denarja iz malhe bi šele šlo v JS če bi zvišali olajšave? Streznice bi dobile manj ko je ta bozicnica, zdravniki z dezurstvi 25ur/dan pa celo streznicino mesecno placo
Za gospodarstvo poslihtat, bi morda bil boljši Lotrič
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Cvek123.com © 2014-2025