Kakšna beda od države! en dan so se lahko vozili avti, ki so imeli na koncu tablice liho cifro, naslednji pa tisti, ki so imeli sodo cifro.
Seveda se vedno najde kak jugonostalgik, ki trdi, da so se ljudje znašli in vozili en dan en avto in drug dan drug avto. Problem te zgodbe je zgolj to, da je v tistem času 95% družin imelo samo en avto. Ali pa še tega ne.
-4
Stara forumašica 23.06.2026 ob 11:28
Ni bila Jugoslavija takrat edina, ki je imela tak ukrep.
2
uvedli Američani 23.06.2026 ob 11:30
Tudi v ZDA so imeli zaradi naftne krize od 1973 do 1980 par nepar, to smo pobrali od njih. Jebbali te jugonostalgiki, butl.
Še kaj?
5
Ne budali 23.06.2026 ob 11:36
S takimi izjavami izpadeš butasto. Ukrep je bil samo za kratek čas. Ni se veliko poznalo, ker smo navajeni javnega prevoza in veliko smo hodili peš. Nobene škode.
5
niti ne 23.06.2026 ob 12:19
Logiko vožnje parno/neparno so kopirali od ZDA v času naftne krize. Posledica je bila ta, da si je vsak kupil še dodaten avto in zrihtal ustrezno tablico tako, da je lahko vozil vsak dan 😆
3
Joj 23.06.2026 ob 13:50
Lej, pejt nazaj za računalnik špilat igrce
2
bedast izgovor 23.06.2026 ob 14:10
@Stara forumašica
Aja, potem pa v redu. Bomo vzeli za zgled, hahahahaha.
-2
glupi ste, glupi 23.06.2026 ob 14:16
Ko poskuša sdsovski trol nabijati čez socializem, v resnici pa je tako zabit, da niti tega ne ve, da so v kapitalistični Ameriki to furali celih 10 let.
3
arhiw 23.06.2026 ob 14:58
@glupi ste, glupi@glupi ste, glupi
Ja, med 2, svetovno vojno
-2
Lahko 23.06.2026 ob 15:09
Bolj natančno: parne številke prepoved ob torkih, neparne pa ob četrtkih. Nekaj malega goriva se je res prihranilo, saj so se ljudje organizirali s skupnimi prevozi.
Precej je bilo pa tugi goljufanja z menjavanjem tablic, itd.
1
Compari 23.06.2026 ob 16:20
Dans bi to morali uvest zaradi povečanega prometa.
0
v tiatem casu 23.06.2026 ob 16:40
@Ketrzyn
V tistem casu sem jaz zivela in takrat smo imeli v LJ spodoben LPP, da so se ljudje vozili z busom, cetudi so imeli avto, tako v bistvu niso niti bili prikrajsani.
To, da marsikdo ni imel avta, ni bilo znacilno samo za Jugo, ampak za cel svet.
Par-nepar pravilo so kopirali od Zahoda, ki je imel to nekaj let prej.
Moja starsa sta bila navadna delavca, imeli smo avto, telefon, kopalnico in centralno ogrevanje, na dopust smo sli vsako leto, igrala sem se z Barbikami in Lego kockami, odrascala v 70-80ih.
0
NEHITE ga SRAT! 23.06.2026 ob 17:19
Kaksna dva auta... s crnim lepilnim trakom smo vsak drugi dan spremenili va par ali nepar cifro... se noramlno vozii
0
jogoslavija je 23.06.2026 ob 17:23
bila najboljša drežava na svetu
0
Ahhhhh 23.06.2026 ob 18:19
Saj se nismo vozili kar na okroglo...V srednjo šolo smo šli z busom, disco je bil pa blizu in smo šli peš.
0
400 let 23.06.2026 ob 18:23
Nafte je še za vsaj 400 let. V Jugoslaviji pa marsikdo ni živel, zato ne pogrevat nekih starih časov. Saj men bi bilo tut fino, da bi živela v 70ih, 80ih, predvsem zarad takratne muzke itd.
Danes imamo vsega preveč in nič ne znamo ceniti. Včasih so se ljudje družili, danes se sploh ne družijo več. Pa tut nimaš kam it. Pa egoizem, pa sam gledaš, kak te bo katera potunkala itd.
0
Prah si in v prah se povrnes 23.06.2026 ob 18:25
@Ketrzyn V teh časih se niti po modih nisi pajsal.
Tih bodi smrkl.
0
spomnim se 23.06.2026 ob 19:18
Za sosede smo imeli dva starejša človeka, ki sta naši psici pogosto prinesla nadvse dobre goveje juhice z veliko govedine. En dan sta morala nujno in nepričakovano na pot, zato sta me prosila, če ju peljem do glavne postaje. Nisem mogla odkloniti, čeprav me je skrbelo, ker zaradi par-nepar ni bil moj dan za vozit. Ne bi bilo treba skrbeti. Lepo smo prišli tja in jaz domov brez problemov in brez vsake kazni.
0
Hja no 23.06.2026 ob 19:57
Mi smo imeli Forda in smo v času par- nepar kupili še pičipokija 😄 Pičiiii miškoooooo
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
23.06.2026 ob 11:23
Seveda se vedno najde kak jugonostalgik, ki trdi, da so se ljudje znašli in vozili en dan en avto in drug dan drug avto. Problem te zgodbe je zgolj to, da je v tistem času 95% družin imelo samo en avto. Ali pa še tega ne.