Kje? Pisejo, kot da je po celi Franciji 42 stopinj. To je cista manipulacija.
V Parizu je 40, v Nici 32. V Le Havru je 25, v Nantesu 42, v Lyonu 37, v Grenoblu 35, v Brestu 35.
2
Oreh 123 24.06.2026 ob 17:41
Temperature v Franciji. Poletje je. Se zime so pri njih tople.
Zakaj ne napisejo na Finskem 19 stopinj? Ali v Rusiji 21 stopinj? Ali v Ukrajini 25 stopinj? Ali v Kanadi 19 stopinj? Iscejo eno tocko v drzavi, kjer je zelo toplo, in to predstavijo kot znanilca globalnega segrevanja. Vsaka drzava ima kraje, kjer temperature izstopajo iz povprecja in v podporo globalnemu segrevanju objavljajo temperature iz teh krajev. Krajev, ki imajo normalno temperaturo ali nizjo od dolgoletnega povprecja se izogibajo kot vrag kriza, ker ne podpirajo zarote o globalnem segrevanju, ki naj bi ga zakrivil clovek. To je vsa modrost za teh v nebo vpijocih 42 stopinj v Franciji. V Bordeauxju so junija, julija in avgusta najvisje zabelezene temperature 41 do 42 stopinj. In ne pozabi, da letos se ni bilo julija in avgusta, da bos vedel, ko bodo cez kaksen mesec spet vpili: v Franciji rekrdne temperature 42 stopinj!
2
Nekoč 24.06.2026 ob 18:27
@Oreh 123
Če bi ti spomin segel kaj dlje (ali pa razgledanosti, mogoče celo izkusnje), bi vedela, da v VB tako visoke temperature se pred 20. leti niso bile normalne. Se spomnim, ko smo bili na izletu v Brightonu poleti - julija, da je bilo hladno. Za nas, ki smo bili vajeni Jadrana in višjih temperatur morja in zraka. Tam je bilo 25 stopinj že ful vroče. Nam pa seveda smešno. Morje pa mrzlo. No, to imajo še vedno, tako da se vsaj v tistem grdem morju lahko ohladijo. So pa njihove hiše slabe - stare in novejše. Pa večinoma še vedno brez klim, tako da mora biti grozno - polno vlage in vroče.
-2
beboti 24.06.2026 ob 18:32
In govora je bilo o V Franciji in Italiji ... kaj ima zveze to z VB 🙂
1
Julij Cezar 24.06.2026 ob 18:33
@Oreh 123 tako je, ne vem, se spomnim ko sem bil prvic v grciji pred 30 leti, je blo okoli 40 pa ni nihce vpil, enako v spaniji....zdaj pa bo konc sveta...
2
Meni pašeeee 24.06.2026 ob 18:37
To je moj naravni habitat. Obožujemmm. Sem Primorka. Sicer živim v Ljubljani ... moja Ljubljana ❤. In prav paše. Brez klime. 31 ° C. 2012 se spomnim ko sem bila v študentu celo poletje v 5. štuku. Topp. ❤❤❤
0
Oreh 123 24.06.2026 ob 18:43
@Nekoč
Saj niso rekli, da je v Londonu 42 stopinj.
1
beboti 24.06.2026 ob 18:47
Kar vas je nekoč prizadelo, vas danes morda ne more več.
0
Vročina seka 24.06.2026 ob 18:53
@beboti
Ene toliko kot imajo Finska, Rusija, Ukrajina, ki jih navaja Oreh. Beri, miško, beri!
0
Pametnjakovička iz kavča 24.06.2026 ob 19:00
@Oreh 123
‘Kje? Pisejo, kot da je po celi Franciji 42 stopinj. To je cista manipulacija.
V Parizu je 40, v Nici 32. V Le Havru je 25, v Nantesu 42, v Lyonu 37, v Grenoblu 35, v Brestu 35.’
V hišo brez klime, z dvema sobama za goste, si vljudno vabljena, da nas te dni obiščeš v Belgiji. Manipulacija? Boš po parih dneh, ko se temperature tudi ponoči ne spustijo pod 23st, poročala. Skoz nekaj pametuješ, čeprav dlje kot do Trsta v življenju očitno še nisi prišla.
5
Oreh 123 24.06.2026 ob 19:13
@Nekoč
Pa dajva se malo o spominu, razgledanosti in izkusnjah. Ce nimas izkusenj, ne mores imeti spomina, mar ni tako? Tu je tvoja prva napaka.
Obsedenost nekaterih z razgledanostjo je druga napaka.
Otok sredi oceanov in morij, katerih masa zniza temperaturo cez poletje, cez zimo pa temperaturo na sosednjem kopnem zvisuje. Vemo tudi, da ima sonce vec razlicnih ciklov in ko se ti zdruzijo, je lahko vreme precej nad povprecjem. Nadaljujmo. V kredi Otok se ni bil izoblikovan v danasnji obliki, je pa imel subtropsko klimo. Ali razumes, kaj pomeni izraz subtropska klima, kjer je danes London? Krepko visje temperature kot se jih ti spomnis s svojih izletov v London.
Pa se premaknimo v bliznjo zgodovino. Do pred okoli 5000 leti je bil Otok z Evropo povezan preko kopnega pasu do Danske, imenovanem Doggerland. Zakaj? Ker se led se ni dovolj stopil in je bila vodna gladina precej metrov nizja kot danes. Ostanki tega kopnega so na posameznih mestih se danes tako blizu morske povrsine, da so nasli nekaj artefaktov iz tistih casov.
Nadalje je v srednjem veku pred okoli 1000 leti, to je bilo takrat, ko je Viljem Osvajalec vkorakal v Anglijo iz Normandije (1066). (Nisi samo ti hodil v solo). Par sto let je vladalo nadpovprecno toplo podnebje po celi Evropi, vkljucno z Londonom.
In ne pozabimo na malarijo, ki je kraljevala v Londonu. Danes spet grozijo z njo in ze sirijo paniko, da je vzrok globalno segrevanje, a pri tem namerno pozabijo povedati, da primeri malarije zaradi globalnega segrevanja ne rastejo po pricakovanjih, ker je za unicenje malarije imelo glavno zaslugo masovno izsusevanje mocvirij in drugih stojecih vod v 18. in 19. stoletju. Saj ves, kdo siri malarijo in kaj potrebuje za svoje prezivetje.
In se malo o osebnih izkusnjah. V Londonu sem bila samo 2x. oboje vsaj 20 let nazaj. Prvic marca, ko je bilo zelo prijetno toplo in vse v cvetju, najbolj se spomnim magnolij na Windsorskem gradu. Bilo je veliko topleje kot v kraju, kjer jaz zivim. Drugic je bilo verjetno v aprilu ali maju in je bilo prav prijetno toplotoplo z obcasnimi kratkimi plohami. Meni se je zdelo tipicno poletno vreme ker sem navajena na nizje temperature kot jih ima London. Ce si pa ti bolj zmrznjene sorte, pa verjamem, da ti ni bilo toplo.
2
Oreh 123 24.06.2026 ob 19:16
@Pametnjakovička iz kavča
Kaksnega Trsta, no. Jaz se do konca Trzaske ceste nisem prisla.
1
Ti si res 24.06.2026 ob 19:18
@Oreh 123 Ti si res tista motenka Alarija s sč kot pravi viharc. Tam si bila enako na nivoju kokošija kot se tu kažeš.
0
Oreh 123 24.06.2026 ob 19:21
@Ti si res
Jawohl, ti ze ves. Dejstva so danes tabu. Kje si studiral psihiatrijo?
1
Kolk si ti naporna in butasta 24.06.2026 ob 19:22
@Oreh 123 Ali si ti živela pred 5.000 leti?
Smo v letu 2026, brihta 🙄
-2
Oreh 123 24.06.2026 ob 19:29
@Kolk si ti naporna in butasta
Ne, nisem. Je pa nekdo od vas, ta pametnih pisal o razgledanosti, in sem navrgla nekaj dejstev, ki jih vi, ta razgledani poznate. Vidim, da sem si po neumnem vzela cas in napisala nekaj stvari, za katere sem upala, da jih boste logicno povezali, a zgleda, da je bilo to prevec za pricakovati. Tudi tole povezovanje z Azalejo ali kaj je bila, kaze v isto smer. Imate vsi diagnosticirano prganjavico in halucinacije ali samo radi igrate zasebne detektive?
Se kaj? Kaksno vprasanje, kaksna zalitev? Kar izkasljajte se. Pol ure casa se imam.
0
Kaj bluziš? 24.06.2026 ob 19:35
@Oreh 123 To kopiraš iz chat gpt. Še vrstnega reda ne spremeniš. Kaj bluziš motenka?
0
Ne more 24.06.2026 ob 19:41
@Kaj bluziš?
Prezahtevno 😃
-1
Oreh 123 24.06.2026 ob 19:44
@Kaj bluziš?
Ce mislis, da kopiram s chat gtp, je to odraz tvoje pomankljive izobrazbe. Si bil ti tisti, ki je pisal o razgledanosti? Po kaj na svetu ste hodili v solo, ce nicesar ne veste in potrebujete chat gtp za take stvari? Se ti vidi, da si iz generacije, ki ne ve nic, ne zna nic, potem pa uporablja chat gtp za plonkat in druge sumljive posle.
Logicno da sem napisala v casovnem zaporedju. Tudi fizicno geologijo zemlje in evolucijo se uci v casovnem zaporedju. A ti bi raje skakal malo naprej, malo nazaj? To delajo tisti bolj pocasni, ki se niso razvili koncepta casa nad svojim trenutnim zivljenjem.
1
Ta oreh je 24.06.2026 ob 19:55
Ta je vrh težakinj. Alaria in zartrose sta bili taki, ki nista nikoli nehali. To mora bit uboga zavožena zguba na kubik.
0
Sissi 123 24.06.2026 ob 20:06
Asfalt se topi..niso več heci
0
Bah 25.06.2026 ob 0:45
Živim v Franciji in je res grozno vroče. Pri meni 39 vsak dan, 24 ponoči, za crknit. Pa živim ob gozdu na deželi.
V zahodni Fr. 42, 43 že en teden, v Parizu tudi prek 40, 29-30 ponoči, tako, da ljudje, ki imajo stanovanja v najvišjih nadstropjih spijo po parkih...
Pa ne mislit, da sem indoktrinirana s to "klimatsko otoplitvijo", ravno obratno. A tokrat je vreme tako vroče, da samo čakamo, če bomo še živi v ponedeljek, ko bi se naj temperature normalizirale . 🤞
1
pri nas tako 25.06.2026 ob 1:54
Nisem v Sloveniji in ne v Franciji. Danes smo imeli 25 stopinj. Ob 5 popoldne je bilo 23. Noci so hladne od 10 do 15 stopinj. Po nedelji gremo cez dan pod 20 stopinj. Cel junij je bil hladnejsi od povprecja in isto napovedujejo vsaj se za prvi teden julija. Posljite nam kaksnih 5 stopinj toplote.
1
Xyz 123 25.06.2026 ob 6:00
@pri nas tako kje to?
0
zima zima bela 25.06.2026 ob 6:26
@je bolj vroče kot v Dubaju
Ja, ja, zima je. Ravnozemljaše zebe. Oni se spomnijo, da je bilo tako tudi pred 30 leti! 40 stopinj sredi Evrope je nekaj najbolj normalnega! Morda je bilo celo malo topleje!
0
bog se vas usmili 25.06.2026 ob 7:48
Mogoče zato ker je 19 na finskem normalno, 40+ pa v franciji ni? V bistvu že 30+ v Franciji ni normalno. Francija ni imela nikoli vročih poletij. Isto kot anglija ne. Dobesedno infrastruktura ni prilagojena temu. V angliji se jim je faking asvalt mehčal od vročine, so ga posipali s peskom kot pozimi. Tu pa o španiji in grčiji.....in to z VB in Francijo primerjajo....
0
Bah 25.06.2026 ob 13:03
No ja, južna Francija od Montélimara dol je bila vedno vroča. Provansa, Perpignan, Bordeaux, Marseille, Toulouse... je vsako leto krepko nad 30. A da je na severu, kot Dunkerque, ... nad 40, to je pa res novost, ker je oceansko podnebje bolj milo.
1
bog se vas usmili 25.06.2026 ob 14:17
@Bah
Ne ni krepko čez 30 na jugu francije. Zelo redko je nad 30.
So višje temperature kot sever jasno, ampak blizu 40 pa ni glih normalno za tiste konce.
-2
Temperatura medijev 25.06.2026 ob 14:56
Ni dvoma, da lažnivi mediji forsirajo paniko in lažno globalno segrevanje, za katerega je znanstveno dokazano, da je laž.
0
Parla 25.06.2026 ob 15:18
Mediji plačani morajo lagat. Vsak lahko s termometrom sam izmeri kaj je res in kaj ni. To je isto kot so pozimi vsi hodili okrog s kratkimi rokavi, in v Zloveniji januarja namerili15 C...
0
Temperatura medijev 25.06.2026 ob 15:22
@Parla
Zdaj vsi umirajo od podnebnih sprememb.
Konec sveta bo, če ne bomo začeli plačevati ogromnih davkov na CO2.
0
predlog 25.06.2026 ob 15:38
@Temperatura medijev
Spravi rit ven na sonce, fizično delaj sred dneva 8+h....pa da vidimo če boš jutri še tu. Pezde razvajeno na ekran zalepljeno moteno.
0
imate slab spomin 25.06.2026 ob 16:07
@bog se vas usmili
Nekateri se spomnimo, da je leta 2003 zaradi hude vročine v Franciji umrlo ogromno ljudi. Več kot 10 000.Tako so takrat poročali.
1
Ti grenivka 25.06.2026 ob 18:05
@Parla Ti bi raje vsaj nekje nehala noret pijanka in bolnica. Si že izbrisala žaljive in lažnive objave iz fb ko ti grozi odvetnik csd s kazensko tožbo? Bos končala celo v zaporu, ne pa otroka dobila nazaj. Povsod le noriš in lažeš, polna zlobe in popolne zblojenosti. Tudi tu na forumu.
-1
Po letu 2000 25.06.2026 ob 18:15
@imate slab spomin Saj. Nekje po letu 2000 se je že poznalo. Pri nas je bila leta 2005 toča, ki je stolkla čisto vse v nulo. Sosed, ki je domačin od majhnih nog je povedal, da je to prva toča. odkar pomni. Potem je bila večkrat. Zadnja leta je pa čisto vsako leto. In več vročinskih valov tudi vsako leto brez izjeme. Normalnega dežja od pomladi do jeseni praktično ni. Ali so nevihte in nalivi ali pa suša.
Skratka se vidno stopnjuje in ne ni enako splošno gledano. Seveda to ne pomeni, da ni bilo naravnih katastrof zgodovini. So bile. Ampak na splošno klima in vreme sta mnogo bolj divja kot nekoč.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
24.06.2026 ob 17:14