Trgovine bi smele biti zaprte največ 2 dni zapored

Deli na Facebook Deli na X
Avatar člana Tisti ki pride zgodaj
Tisti ki pride zgodaj
31.10.2025 ob 10:32
In tretji dan odprte vsaj od 9 do 12. ure. Govoril sem.
-4
Avatar gosta
jst pa teb mamo
31.10.2025 ob 10:35
@Tisti ki pride zgodaj
dobr si se usral
1
Avatar gosta
Roksana
31.10.2025 ob 10:44
Jaz bom v teh treh dneh bila privarcevala najmanj 50 €. Tako da ja, super.
2
Avatar gosta
Dutch Bantam
31.10.2025 ob 10:57
Zagovarjam zaprte trgovine tudi ob sobotah, ker te štacune samo provocirajo obubožan slovenski narod, ki si zaradi davkov ničesar ne more privoščiti. To ni dobro za nacionalno duševno zdravje
1
Avatar gosta
OMG
31.10.2025 ob 11:02
Nakupila sem sadje in hrano za naše muce.Danes gremo na praznovanje rojstnega dne, jutri k Frfrav na nedeljsko kosilo( dobro in domače) v nedeljo pa v RCU.Povsod je dobra hranca in normalne cene.
0
Avatar gosta
hehe
31.10.2025 ob 12:00
@Roksana
Večina ljudi je včeraj zapravila za 3 dni v naprej in še več.
2
Avatar gosta
Heeeh
31.10.2025 ob 12:04
@hehe
ups ja, res je. Oba z možem sva šla (ne skupaj 🙂 ) tako da vsaj 1teden ne grem v nobeno trgovino. Jupiiii!
1
Avatar gosta
tako
31.10.2025 ob 12:05
@hehe
… in polovica kupljenega bo šla v smeti zaradi pretečenega roka uporabe, ker ni bilo moč vsega pojesti.
0
Avatar gosta
Obsedeni
31.10.2025 ob 12:07
Nekateri so res obsedeni z nakupovanjem. Sama grem v trgovino enkrat ali redkeje dvakrat tedensko in mi nikoli ničesar ne manjka.
3
Avatar gosta
jaz pa
31.10.2025 ob 12:11
@Obsedeni
Jaz pa hodim v trgovino skoraj vsak dan. Na hitro naberem tisto, kar rabim ali spomnim da bi bilo fino imet. Vzame mi mogoče pol ure, ker se ne pasem po trgovini, ampak samo naberem.
Pač hočem svež kruh, sveže meso in svežo zelenjavo, sadje, delikatese. V teh časih, ko so trgovine na vsakem koraku pa res ne bom nabavljala 1x na teden.
1
Avatar gosta
jaz pa drugače
31.10.2025 ob 12:17
@jaz pa
V zrgovino grem enkrat na teden. Kupim kilo moke, jajca, solato, testenine in skret papir.
1
Avatar gosta
Heeeh
31.10.2025 ob 12:25
@tako
ja ne to pa ne. Svežo SZ damo v hladilnik, mesa/rib ne jemo..se nima kaj pokvarit. Kisla sm., maslo, jajca..to ostane 1t v hladilniku. Suho/shramba pa sploh.
0
Avatar gosta
Heeeh
31.10.2025 ob 12:28
@Obsedeni
obsedeni ali pa primorani. Hrane hitro zmanjka, skladiščnega prostora pa tudi, če dnevno pripravljaš 3 obroke za 4 ljudi in vmes dobiš še kak obisk. Sprehod v naravi je zastonj in lepši ampak, če hraniš 4ljudi (vsaj) 3x na dan potem pač tovoriš.
2
Avatar gosta
51
31.10.2025 ob 12:38
@Tisti ki pride zgodaj
Ampak res. Dobiš plus od mene. Jaz že nisem mogla včeraj v trgovino. Zdaj bom pa Petrol preplacevala tri dni
Vsaj eno dežurno trgovino rabimo, seveda naj bo podajalec plačan x 2.
Govorim za hrano, ne za itak nepotrrben tekstil in strupene cunje ala KIK mana, takko Pepco in ostal shoder ki ga že sicer ne rabimo.
2
Avatar gosta
Ulala
31.10.2025 ob 12:40
@Dutch Bantam
Dutch a si opazil da te vsi dislajkamo? Si njabolj zoprn arogantna samovšečen peezde pametnjakarskina forumu. Govorila sem!
0
Avatar gosta
ula_
31.10.2025 ob 12:42
@Ulala
Meni je pa všeč. Ima inteligenten humor in pristop. Taki moški so namženskam všeč.
0
Avatar gosta
Trgovec
31.10.2025 ob 12:45
Pejdi ti delat mona.
-1
Avatar gosta
3 dni
31.10.2025 ob 13:26
@51
Pa dobro no.
Malo počistiš hladilnik, pometeš in pregledaš shrambo in imaš zagotovo dovolj hrane za 3 dni.
Kruh je pa tudi hitro pečen, če je nujno.
0
Avatar gosta
Italija vabi
31.10.2025 ob 13:36
@Tisti ki pride zgodaj
Saj lahko greš v Italijo ali na Hrvaško, če imaš tako potrebo po nakupovanju. Meni se zdi, da so ljudje, ki jim je edina zabava nakupovanje, prazni, brezdušni ljudje.
0
Avatar gosta
Saj delam
31.10.2025 ob 13:40
@Trgovec
In to kot trgovka. Ampak v trgovini s šodr cotami.
Hrana je vseeno pomembnejša se ti ne zdi, mon en?
1
Avatar člana Čveka
Čveka
31.10.2025 ob 13:46
Nasprotno od predloga v naslovu. Dva dni na teden odprta trgovina je čisto dovolj.
Pa ne, da hočem trgovcem odjedati delovna mesta ali zaslužek. Za potrebe nabave je dovolj en ponedeljek in za rezervo kak četrtek 😉
-1
Avatar gosta
ula_
31.10.2025 ob 13:51
@Čveka
Ooo to pa ne. Kar pred nosom se obriži lahkomiselna avšica. Vedno ugotoviš, da ti kaj manjka. A ker mi jajc manjka pa naj potico zafuram. Ma na glavi ti ga ubijem trapa.
0
Avatar gosta
Ludakuča
31.10.2025 ob 14:06
@Dutch Bantam
Obubozanih se ne vidi, tistih z debelo denarnico pa in očitno jih je veliko. Danes v Italiji v Famili, parkirisce zabito, tablice vecinoma naše. Vozovi nabito polni, trgovka se je še komaj držala pokonci, bala sem se, da se onesvesti. Ja, denarja je dovolj, le mi imamo kar naprej takšne in drugačne pocitnice, da o praznikih ne govorimo. Potem se pa čudimo, kaksen je naš BDP. Sramota za Slovenijo, zaradi naših grabezljivih trgovcev narod dre čez mejo kot da je vojno stanje. Da ne bo pomote, sama hodim v trgovino 1x tedensko ali pa še redkeje.
0
Avatar gosta
Blui
31.10.2025 ob 14:10
A je res tako hudo, da ne zdržite 3 dni?
1
Avatar gosta
CWIČK je za v solato
31.10.2025 ob 14:17
@Dutch Bantam komentarji so zakon. Vedno mu stisnem +
Sam, brat ga moras znat, to pa ni glih zate, anede?
-1
Avatar člana Čveka
Čveka
31.10.2025 ob 14:19
@ula_
😄😄 v tem primeru pa še tistega enega jajca ne bi imela….

Ja, navade in tempo imamo različen.
Pri nas se ni še nikoli zgodilo, da bi zadnji trenutek “ugotovili”, da nečesa nimamo doma. Četudi nas kuha več, se vedno ve, kateri izdelki gredo počasi h koncu in nakupujemo vedno načrtovano, ne le za en dan. Imamo kar raznolik tempo in ni drugega izhoda, kakor recimo načrtovan jedilnik za cel teden. Zato je tudi nabava skladna s tem.

Stvar navade pač.

Ni ti treba biti huda. Jeza škodi lepoti 😉
0
Avatar gosta
rok-1
31.10.2025 ob 14:23
Revolucionarna zamisel:

KAJ PA ČE sploh ne bi predpisovali delovnega časa?
Naj ima odprto kdor hoče, kadar hoče - z izjemo tega, da lahko sosedje normalno živijo in spijo.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
31.10.2025 ob 14:37
@rok-1

Zamisel je odlična in izcedljiva.
V naši soseščini sta dva zasebna marketa, odprta non-stop. So pa cene malo višje in ob nedeljah dela lastnik oziroma člani družine. S tem odpadejo sindikalni zapleti.
Sosedje pa se redijo, ker neprestano zapeljivo diši po svežih žemljicah 😉
Albanske pekarne tudi obratujejo 24/7.
0
Avatar gosta
Neprijavljena
31.10.2025 ob 14:55
Sploh ne razumem nad čim se pritožujete. Male trgovine z živili so lahko odprte nonstop. Nekaj jih tudi je. Imate velike šoping centre takoj za mejo. Kdor želi it v nabavo brez problema gre. Zakaj ne greste? A vas moti da ni točno določena trgovina v katero ste vajeni hoditi? Ste preveč leni da bi se peljali pol ure? Kaj?

Postali smo odvisni od šopingiranja. Kako ne razumete da je šopingiranje stran vržen čas in denar.

Pa še to bi dodala - vsak dan kuhamo za 4 člansko družino. Pa imava 2 najstnika, ki pojesta vola in pol. Pa hodimo v trgovino maksimalno 2 krat tedensko. Tako kot Čveka sva se tudi midva že v mladosti naučila načrtovanja obrokov in posledično nakupovanja z listkom. Si upam trdit tudi da imamo doma dovolj, da bi lahko 4 jedli 14 dni ne da bi rabili trgovino.
2
Avatar gosta
Jp
31.10.2025 ob 16:45
@51 pa saj so male privat trgovinice odprte. V skrajnem primeru je odprt Petrol kjer dobiš vse osnovne stvari od kave do wc papirja, če je kriza, poješ tisto kar je.
Pač malo več planiranja.
Napišeš kaj boš kuhal te tri dni, sestavine, kupiš in greš.
V čem ja problem, da so trgovine odprte ko je praznik. Če hočeš prodajalca plačat dvakratno, moraš tud cene dat dvakratne...Ali pa to ne gre skozi za cene?
0
Avatar gosta
v rikverc
31.10.2025 ob 17:38
@jaz pa drugače
Poješ skret papir in si rit obrišeš z moko.
0
Avatar gosta
redkvica
31.10.2025 ob 17:41
Mah, tisti kateri gre v štacuno vsaki dan,...češ , da bo sveže ...žal ni to tako ...ajd razen kruha pa še to ni garancije ...
Ne pripelje se samo za vas čisto vsaki dan sveži mesek, salamca in sir ...
So točno določeni dnevi dostave ...
Marsikaj se tudi prepakira in tak dalje ...
0
Avatar člana Tisti ki pride zgodaj
Tisti ki pride zgodaj
01.11.2025 ob 7:34
@Čveka

In seveda ne bi bilo gneče. Konec koncev, zakaj potrebuješ trgovine, bodo samooskrbna kot v 12. stoletju. Nimaš dovolj zemlje? Pa ful soriči zate potem. 😆
0
Avatar gosta
genij
01.11.2025 ob 7:39
@Blui

te dni 3 delam (sedaj se pije še kavica) nek projekt, ker imam končno čas...če mi recimo odpove ta velika vrtalka (kladivo), bom kaj? Aja, saj res, moraš po tvoje kupiti rezervno za 300 EUR, tako 'za vsak slučaj', ali kako?
0
Avatar gosta
zzzzzzz
01.11.2025 ob 7:56
@Neprijavljena

Ja, kako ste pa vi super inteligentni in organizirani, pravi vzor, a kdaj prdnete, tudi načrtujete 3 dni vnaprej?
0
Avatar gosta
Okrogli otroci
01.11.2025 ob 7:56
Seveda so privat štacune odprte tudi ob nedeljah in praznikih, a po Zakonu lahko dela le lastnik.
Če pa bi pustili prosto po Prešernu, potem bi vse trgovine lavfale 24/7, ker - zaradi konkurence.
Ampak vedno več je ljudi s prekomerno težo, vedno več otrok s prekomerno težo.
Dajmo raje McDonaldse in podobno zapret, razmišljat, kako bomo še kaj zaprli, ne odprli.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026