Si raje ogledujete človeške stvaritve ali naravo? Po fb se folk kaže pred cerkvami, stavbami, kipi, v parkih, na urejenih plažah ipd. Ni pa gozdov, širnih planjav, tamkajšnjih živali, nič. Samo beton.
2
rok-1 29.04.2026 ob 13:15
Če že kam grem - narava ali pa zgodovina.
2
Včasih 29.04.2026 ob 13:26
Sem poslikala stvarive zidu. Zdej grem pa med svoje zoo, mu in kar je zvokov k sosedom. Da bom bolj sebi podobna 😁 )))) Se vesel8m srečanja z naravo in žvalmi.
Tisti, ki gredo na Aljasko s pasjo vprego, plezat po andskih previsih, jadrat po Pacifiku ali med domorodce osrednje Afrike, običajno ne bolehajo za instagramom, niti niso obsedeni s selfiji. Svoje vtise nosijo v sebi, posnetke pa imajo zase in svoje najbližnje.
7
Medo 29.04.2026 ob 13:40
Najprej kulinarika. Ne moreš lačen pohajkovat in kaj občudovat. Potem ljudje, način življenja, razgledanost, kultura, umetnost.Tudi narava, a po pameti.
4
um 29.04.2026 ob 13:44
Zakaj bi gozdove slikala? Niso nič drugačni kot naši 🙂 No v večini. Potujem zaradi zgodovine, arhitekture, ljudi, kulture in ja včasih tudi naravnih znamenitosti. Zato da bi po gozdu in travnikih hodila pač ne. Mam v sloveniji to 🙂
Kako točno bi ti živali tam po gozdu lovil pa tud ne vem. Misliš da se pridejo nastavt za fotko za IG? 😆
-1
jaz 29.04.2026 ob 13:51
pred časom sem ugotovila, da je v večini mest edina stavba, ki je vredna fotke, cerkev 😂😂. ve ostale hiše so praviloma grdobije brez harmonije, vsaka zase, nobenega občutka za sozvočje z okolico.
slikam izključno zelo stare stvari, tipa rimsko ali predrimsko in naravo izključno samo to
potujem so veliko. par mesecev na leto.
0
Ko 29.04.2026 ob 13:53
Ljudje smo si različni. Osebno ne želim videt mest, ljudi. Raje si ogledam slapove, reke, naravne znamenitosti. Obvezno grem tja, kjer ni guzve. Temu se reče počitek. Ljudi in gužvo gledam doma vsak dan
1
Včasih 29.04.2026 ob 13:59
@Čveka
Imam lepe spomine s foto aparatom. Pa pol tud z morjem. Gre zame, ne za razne Inste. Kot gre za sosedovo kužko, ko vzhičeno reagira, ko te vidi. Vredno spominov. Evo gremo z vsaj bambojem naproti. 🥰
0
Indijanski pregovor 29.04.2026 ob 18:25
Živim z naravo in sem človek zelenih planjav in morja in oceanov. Seveda me pritegnejo starodavne prelepe zgradbe z zgodovinskim pročelji. Toda večino časa pa raje divjina in njihovi ljudje. Uživam ob lepih posnetkih, ki so samo družinski, nimam Fb in inst me pa ob lepoti slik prepričujejo naj delim na Instagram. Vendar bi to zame bil vdor v zasebnost.
Utrip vasi in podeželja je utrip dežele, ki jo obiščem. Vsa ta velemesta, pa so si tako podobna da jih imam dovolj par ur.
3
takolele 29.04.2026 ob 18:45
@Ali
Jaz raje nebeške stvaritve 😉
0
popotnica 29.04.2026 ob 19:02
Najprej narava,potem človeške storitve,kulinarika pa me sploh ne zanima.
0
Meni narava 29.04.2026 ob 19:09
Samo narava. To mi je tisto kar ne navduši. Manj cerkve, spomeniki. Najlepša mi je srednja , zahodna in južna Afrika, malo poseljena in čudovita narava.
2
Polar Bear 29.04.2026 ob 20:43
Oboje. Stvaritve narave so čudovite za pogledat. Lepa mesta pa so stvaritev človeka in dokaz njegovih sposobnosti. Tako, da si z veseljem ogledam oboje.
3
potovalec 30.04.2026 ob 2:05
Mene zanimajo izključno parki in pokopališča.
0
Elitizem 30.04.2026 ob 13:35
Pod pojmom okusa se pravzaprav skriva neka vrsta elitizma. Tako imamo ljudi, ki se imajo nekako za boljše, ker jih zanima le narava. In dobesedno prezirajo vse, ki jih zanimajo tudi mesta, zgradbe, “umetno”, itd. In druge, katerih življenje je kultura, zgodovina, hrana, pijača, morje, …, no, pač nekaj. In so spet vsi drugačni bedni. Mene že od vedno zanima skoraj vse, kjerkoli. Zato o skoraj vsemu tudi dosti vem.
-2
Bombay 30.04.2026 ob 13:47
@Elitizem Ne nakladaj. Avtor je postavil vprašanje in nehaj sedaj delat iz tega probleme.
Kakšen elitizem neki.
Ne obožuje vsak Mona lise in freske in skulpture.
Tudi noben nobenega ne ponižuje, prezira, kot se ti izražaš.
Prav tako marsikdo obožuje Dubaj stil potovanja in ga ne izvlečeš v naravo recimo. Ti iz tega delaš znanost.
Kaj bolj neumnega težko prebereš, da ljudje, ki imamo radi naravo smo nekaj več.
Iz tega gre razbrati tvojo zavist in primitivnost, ne da zase PRAVIŠ, da o vsemu dosti veš.
Vidiš, ti se greš elitizem.
2
. 30.04.2026 ob 19:54
@Bombay
Še kako se ljudi razvršča v ne vem kakšne vse kategorije po tem kako kam potujejo. Zato imamo od kar pomnim vse od t.i. “hotelskih gostov”, ruzakarjev oz. popotnikov, svaljkarjev na hrvaški obali, aktivnih turistov, ki na destinaciji športajo, autodomarjev, ni da ni. In vedno se eni imajo kako boljše od drugih. Sploh pa si daleč prehitro uvrščen v kakšno izmed kategorij na osnovi stavka ali dveh.
-1
Ruzakarji 30.04.2026 ob 19:57
Sploh ruzakarji se imajo za nekaj več.
-2
. 30.04.2026 ob 20:00
V virtuali se seveda vsi razglašate za ultra odprtega duha. Res neverjetno, da je vsaka tema eno samo obsojanje vsake drugačnosti.
0
kaj vse tu prebereš 30.04.2026 ob 20:04
@. že že, vendar tudi jaz nisem vedela, da tisti, ki gremo raje v naravo, da spadamo med elito.
kaj vse na tem forumu ne izveš. Ja prav no. če vi tako pravite, jaz se nimam za elito.
1
odvisno kje 01.05.2026 ob 8:09
Osebno najraje pogledam kaj zgodovinskega.
Gozdove, ki so enaki kot nasi, mi je nesmiselno gledat, ampak recimo naravo v Afriki ali amazonski gozd pa tezko primerjas z nasimi pokrajnami, zato si to tudi z veseljem ogledam.
Kulinariko tudi rada probam.
Nakupovalne ulice me ne zanimajo, pa tudi neke betonske dzingle ne.
Imam znanko, ki precej potuje in objavlja slike. Njene fotke neboticnikov in cerkva me ne pritegnejo, me pa pritegnejo fotke zivljenja na ulicah tujih mest in fotke narave, ki je drugacna kot pri nas.
0
Dubai 01.05.2026 ob 23:07
@kaj vse tu prebereš
Vprašajte tiste, ki so kdaj obiskali Dubai, kaj vse so doživeli. Ne v Dubaju. Od slovencev.
0
6x dr. 01.05.2026 ob 23:26
@.
Ja,spet je špetir v kurniku.
Antiicepilci ne potujemo nikamor.
0
nekoč nekje 02.05.2026 ob 6:06
Najbolj me navdušijo vleika milijonska mesta, polna dogajnja in zgodovinskih znamenitosti. Narave in sivega dolgčasa sem se nagledal v Sloveniji. Ful mi je smešno, ko folk pravi, da si gre iz Slovenije spočit glavo od dogajanja, a največja vas v Sloveniji ima z okolico 400 tisoč ljudi. za človeka iz Slovenije je sprememba - dogajanje, ne pa odsotnost dogajanja.
0
Ja 02.05.2026 ob 15:47
Res. Če vprašaš prebivalca Havajev po njegovem sanjskem dopustu, ti pove, da je to NYC ali podobno intenzivno velemesto. In obratno, če vprašaš prebivalca NYC. Želijo dopustovati na Havajih. Zato, ker nam je všeč raznolikost.
1
velik potujemo 02.05.2026 ob 16:57
ponavadi tako..
če gremo za vikend v Evropske prestolnice ali večja mesta, me zanima kulinarika, ljudje in znamenitosti v mestu.
če gremo za en teden na road trip, se ustavimo v kakšnem mestu, predvsem pa podeželje, obala in kaj lepega tam okrog, pa jasno da kulinarika.
če gremo daleč na drugo celino za več tednov pa je kombinacija vsega, vedno se premikamo iščemo kaj zanimivega in nevsakdanjega in seveda spet kulinarika. skozi hrano spoznaš ljudi. Nikoli nismo na enem mestu in nikoli ne gremo "na morje".
za totalni odklop in mir pa ostaja slovenija s kolesom.
0
Vse je lahko cool 02.05.2026 ob 23:58
Vse ima svoj čar.
Jaz na primer zadnje dni intenzivno, čeprav na pol zasanjano, načrtujem več mesečno "potovanje" po kitajski. V večjih mestih si mislim najprej vzeti dovolj dni za obisk zanimivosti, atrakcij, poskusit lokalno hrano, posebnosti, sprehode po mestu, itd. Za kar se mi zdi ravno prava izbira lep centralni 3* hotel, ki zgleda kot 5* v Sloveniji. Potem pa ravno toliko dni ležerno preživeti v lepem 5* hotelu, kot protiutež uvodnega potepanja. Še pravi, bazen, fitnes, dobra hrana, krajši sprehod po bližnji okolici, itd. Elegantno. Umirjeno. Potem pa še kak izlet zunaj mesta. Občasno celo z najetim avtom; za kar si bom tudi uredil njihovo vozniško. Morda celo z več nočitvami, obisk kakšnega nacionalnega parka, oddaljenega letovišča, ipd. Potem pa po kakšnem logističnem dnevu na easy, da si na primer operem cote, naprej na novo destinacijo. Kakor kje in kdaj; z vlakom, letalom, taksijem,... Občasno pa tudi s pardnevnim postankom na kakšni posebni lokaciji. Brez hitenja in škrtarjenja oz. precej na komot, da se izognem raznim problemom. In vsake 6-8 tednov malo ven iz države. Ne predaleč. Že zaradi vize. Pa tudi zato, da se malo mentalno spočijem, uredim zadeve in pripravim na nadaljevanje. Sem pa tja pa tudi zato, da se izognem gužvi med njihovimi lokalnimi prazniki, počitnicami, ipd. Računam na manj kot 10k mesečno za vse skupaj, ker sem v teh zadevah dobro zverziran, da znam za relativno malo denarja veliko dobiti. Tako si bom v dobrega pol leta pogledal precej večji del države kot jo kdaj vidi velika večina domačinov.
Vse skupaj nima prav dosti s kakšno posebno zvrstjo potovanja, ker gre bolj za življenjski slog, ki vključuje vse živo. Se pa že veselim. Mimogrede, vem v kaj se spuščam, ker državo in kulturo že dokaj dobro poznam. Si bom pa prvič vzel toliko časa, da jo izkusim še kot neke vrste turist.
0
Včasih 03.05.2026 ob 0:15
No, zelo sem razočarana na zoo Dunaj. Panda in sloni so se mi zelo smilili. Sloni nimajo ustreznosti. Živijo v katastrofi. Prahu brez zelenja., narave za njih. Od tam sem prinesla od njih čisto zaprašene sive superge, ne črne. Sloni tam, zelo neslonsko življenje. Katastrofa. Žirafe pa tud kr neki. Preveč kapitala, premalo sktbi za bitja, bi rekli glavni z zoo. Razočarana. Sploh pa to, da starci ne znate z otroki razmeram primerno. Obupno sončkarsko. Ne veš, a je starš otrok ali obratno. 🙄🙄🙄🙄😅😆😂☺️☺️☺️
1
križarjenje 14.05.2026 ob 15:27
Kaj pa Japonska, mislim na križarjenje iz Tokia v Korejo.
Ste bili že tam?
Kakšna cena je za tako potovanje?
0
Potvalna raziskovalna 14.05.2026 ob 20:10
@Čveka
Bravo! Res je!
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
29.04.2026 ob 12:32