Se vi zavedate, kaj pomeni predlagana “razvojna kapica”?
Razvojno bi moralo pomeniti stimulacijo visoko sposobnih kadrov, torej mladih strokovnjakov, ki bi naj s svežim znanjem pospešili in razvijali napredek na vseh ustvarjalnih področjih. Drži?
No, pa poglejmo: visoko izobražen mlad inovator dela za začetniško plačo in po Janševi ideji o ukinitvi dodatka na delovno dobo in nagrade za kvalitetno delo ne more pričakovati višje plače nikoli v svoji karieri. Vsak cent plače mu bo obdavčen, torej ne bo videl niti neobdavčenega povračila za malico in potne stroške.
A to je pa recept za obdržati strokovnjake v Sloveniji in privabiti celo koga iz tujine? Pa ja. Po desnjakarski logiki…
Edino že sedaj vrhunsko plačani direktorji bodo imeli profit in to v tisočih evrov vsak mesec.
Zlorabljen pojem do konca in svinjarija brez primere. Zakon za 1% najbogatejših.
Mimogrede: tudi Golob bo zahvaljujoč takemu zakonu imenitno prihranil. Poleg tega, da je bodoči vladi zrihtal lepe povišice.
Sebi in svoji vladi jih namreč ni, če niste opazili.
4
Prava publika 24.04.2026 ob 8:00
Ma brez veze tem tukaj to pišeš. Večina jih ni nikoli videla 7000€ na enem kupu, o obdavčenem ali neobdavčenem se jim pa še sanja ne.
Hudo pa je, da taki volijo ravno desne. Pojma nimajo, kaj podpirajo.
4
Sem napovedala 24.04.2026 ob 8:13
Sem napovedala vsesplošno vstajo, ko sem to prvič prebrala, že teden ali dva nazaj.
Večina zaposlenih od teh ukrepov namreč ne samo, da ne bo imela nič, se odvzeli jim bodo pravice, ki jih že imamo. Tudi plačan odmor za malico spada zraven.
4
Ubogi um desnih volilcev 24.04.2026 ob 8:20
Vedno znova se čudim, kako ti zapriseženi desnjakarji slepo podpirajo svoje pastirje, čeprav v direktno lastno škodo. To moraš res biti težko prizadet.
Mislim, da se tukaj tričetrt ljudi ne zaveda, kakšna prednost je neobdavčen dohodek, ki ga drugi narodi ne poznajo. Malica in potni stroški so čisti keš v žep, mnogim je točno ta znesek rešitev meseca. Ti isti pa zdaj podpirajo Janšo, Vrtovca in blesavega Lotriča z njihovimi popadki o ukinitvi tega denarja.
Seveda so desni pastirji nagruntali, da se še tukaj da ljudem izpulit iz žepa, kar še edino imajo nedotaknjeno. Da pa še vedno tretjina folka to podpira, za to pa ni pravega izraza. So totalno glupi?
4
Kk tk 24.04.2026 ob 19:46
Direktorji v državnih, podjetjih bi morali biti plačani po % Od dobička, hkrati pa ne več kot 2x povprečje vseh zaposlenih. ( boljše poslovanje in nagrajevanje zaposlenih več dobi tudi direktor)
V mikro podjetjih, bi lahko 1 zaposlen imel olajšavo razvojnika, v malih podjetjih 2, srednjih 4 zaposlene in v velikih podjetjih 1% števila vseh zaposlenih. To so taki zaposleni, zaradi katerih podjetje napreduje in se razvija. Podjetja, ki poslujejo z - pa tega ne bi smela koristiti.
Kar daš, je treba uravnoteziti, da na drugi strani dobiš... do zdaj, se je samo nepremišljeno nekaj talalo, pa četudi če se je podjetje potapljalo
To, kar bi moralo biti, ni nikoli v resnici bilo@Kk tk
Vedno se je govorilo, kako je prav, delalo pa mimo tega.
Ampak tako zelo mimo, kot sedaj kaže, pa res pri nas še ni bilo.
Pestro bo.
1
Epic Fail 24.04.2026 ob 22:51
Realno gledano, trenutno ni pravi čas za uvajanje te razvojne kapice. Takšni ukrepi se sprejemajo v času debelih krav, in ponavadi s celovito davčno reformo, saj dajejo morebitne nevtralne rezultate šele čez nekaj časa in ne takoj. Presežke v proračunu pa še le po nekaj letih. (dolgoročno stabilnejše davčno okolje za podjetja) To pa bi morala bivša vlada res storiti, saj je imela ugodno gospodarsko klimo po koroni, močno in stabilno vlado... pa tega ni storila.
V trenutni situaciji ta razvojna kapica pomeni, da res zmanjšaš prihodke v proračun, ki je že tako ali tako v kritičnem stanju. Na drugi strani pa ne poveš, kje boš dobil nastali primanjkljaj. Pa ne mi s temi naivnimi forami, da se bo dobilo pri zmanjšanju korupcije, odpuščanjem v javnem sektorju, ne financiranju nevladnih organizacij in podobnimi floskulami za naivne ofčice.
Že tako če se situacija še samo malo poslabša smo totalno F.U.B.A.R. Potem se bomo pa šli še ideološki boj.
Mah klinc... zadnji naj ugasne luč, da ne bomo elektrike zastonj kurili. 😂
1
Resnično 24.04.2026 ob 23:10
Strokovnjakov je za vzorec. Večina je kvazi strokovnjakov, tako kot kvazi umetnikov.
1
beboti 24.04.2026 ob 23:14
samo še najbolj zaslepljeni ne vejo da so levi za bogataše, desni pa za navadne ljudi
-1
Diablo 24.04.2026 ob 23:54
Aha, seveda svet je lepo razdeljen kot v risanki
levi sedijo v zlati palači in si podajajo kaviar, desni pa vmes orjejo njivo in rešujejo navadne ljudi.
Pa zanimivo, kako potem v praksi vedno najdeš bogataše na obeh straneh in tudi čisto običajne ljudi na obeh straneh. Skoraj kot da realnost ne bere teh preprostih sloganov.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
24.04.2026 ob 7:43
Razvojno bi moralo pomeniti stimulacijo visoko sposobnih kadrov, torej mladih strokovnjakov, ki bi naj s svežim znanjem pospešili in razvijali napredek na vseh ustvarjalnih področjih. Drži?
No, pa poglejmo: visoko izobražen mlad inovator dela za začetniško plačo in po Janševi ideji o ukinitvi dodatka na delovno dobo in nagrade za kvalitetno delo ne more pričakovati višje plače nikoli v svoji karieri. Vsak cent plače mu bo obdavčen, torej ne bo videl niti neobdavčenega povračila za malico in potne stroške.
A to je pa recept za obdržati strokovnjake v Sloveniji in privabiti celo koga iz tujine? Pa ja. Po desnjakarski logiki…
Edino že sedaj vrhunsko plačani direktorji bodo imeli profit in to v tisočih evrov vsak mesec.
Zlorabljen pojem do konca in svinjarija brez primere. Zakon za 1% najbogatejših.
Mimogrede: tudi Golob bo zahvaljujoč takemu zakonu imenitno prihranil. Poleg tega, da je bodoči vladi zrihtal lepe povišice.
Sebi in svoji vladi jih namreč ni, če niste opazili.