Tako zelo osamljena

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
Anonimna 86
19.04.2026 ob 23:10
Stara sem 39 let in se počutim tako zelo osamljeno. Razen moža in dveh otrok (7 in 8let), nimam nikogar.
Po materini smrti pred 6 leti si je oče po enem letu našel novo partnerko. Preselil se je k njej in z mano in bratom pretrgal stike. Našel je brezvezen razlog za spor, na telefon se nama ni več oglašal, hišo je zaklenil in odšel. Brat se je vrgel v posel, je privatnik in kao dela cele dneve, tako da sem tudi z njim praktično izgubila stike. No sama že 11 let živim z možem in otroci na svojem, skrbim za družino, imam čudovitega moža, delam za minimalca,... se borimo, ampak se ne pritožujem. Moževi starši živijo 100km stran, na drugi strani, vidimo se 4krat na leto, za praznovanje rojstnih dni in za božič. Sorodnikov imava oba zelo malo, srečamo se na pogrebih in porokah vsakih nekaj let.
Zadnje dni pogosto razmišljam, kako je moja prvotna družina po mamini smrti razpadla. Obenem sem ostala tudi brez očeta in brata. V službi nimam sodelavk, delam v manjšem butiku, sem sama. Najboljše prijateljice nimam nobene, vsake toliko pred šolo srečam kakšnega starša od otrok, ki so sošolci z mojimi, to je pa to.
Zadnje čase zelo razmišljam, kako pravzaprav sploh nimam nikogar. Nikogar, ki bo ga poklicala in se z njim kaj pogovarjala, ki bi ga lahko kdaj vprašala za mnenje, se s kom nasmejala, komu kaj zaupala,... Razen moža, nimam nikogar. S prijateljicami sem se počasi oddaljila, novih prijateljstev pa nisem sklepala, nisem našla časa in energije.
Zdaj bi si prav želela koga, pa nimam nikogar. Še kdo morda tako?
6
Avatar gosta
se zgodi
19.04.2026 ob 23:16
Veliko družin razpade ko mame več ni. Običajno ženske skupaj družine držijo. Tu nimaš kaj drugega kot sprijaznit se. Mogoče si prej imela občutek da jih imaš, ampak glede na njihovo obnašanje....nikoli niso bili tvoji ljudje.
Kar se tiče prijateljev, odnose je potrebno ohranjat kot si opazila. Niso samoumevni. Ko smo starejši je potrebno dosti več truda in poizkusov da najdemo svoje ljudi. Ni pa nemogoče. Mogoče se vpiši kam kjer počnejo kaj kar te zanima. Ugotovi kaj te zanima. Nek hobi, mogoče kakšen šport organiziran, mogoče kakšno mamo od sošolcev otrok povabi na kavo, se zaklepetaj s kakšno sosedo, če hodite v cerkev se mogoče lahko tam v kakšno skupino vključiš, mogoče tudi mož...
2
Avatar gosta
Luc
20.04.2026 ob 1:21
Zamenjaj službo. Pojdi v zelo velik kolektiv.
-2
Avatar gosta
Popay 123
20.04.2026 ob 7:34
to tako je danes..., mobiteli in internet so sesuli živo čustveno sceno med ljudmi....
3
Avatar gosta
Nisi edina
20.04.2026 ob 7:38
@Anonimna 86
Jap, nisi edina.
Ne sekiraj se preveč.
Pred 2 tedni je ena tu gor pisala, da ne zmore vsak vikend h materi na kosilo. Da jo mati izsiljuje s tem.
Probaj najti neko srednjo pot. Skrjnosti so vedno najslabša rešitev.
1
Avatar gosta
Nisi edina
20.04.2026 ob 7:40
Dejansko je tvoj zapis obraten kot od tiste ženske zadnjič. Vsi so komentirali, da jo mati izsiljuje, ker želi vsak vikend obisk hčerke.
No, vidite, kako je to, ko matere ne bo več, ji bo še žal.
Ampak so me vsi popljuvali zaradi tega komentarja.
2
Avatar gosta
slovenske zablode
20.04.2026 ob 8:37
Jaz sem pa mislil, da se normalni poročate, da bi imeli boljše življenje. Kot vedno znova vidim iz takih tem, imate bolj življenje gojene vrtne solate. Biti poročen, z dvema frocema, pa osamljen, je sploh huje?
4
Avatar gosta
rok-1
20.04.2026 ob 9:10
Res grdo -sploh odnos očeta. A glede brata pa lahko polovico dela vzdrževanja odnosa prevzameš sama. Pokliči ga, pojdi tja in se mu nariši v firmo, poklepetajta, itd. Morda se pa naveza ponovno vzpostavi oz zgradi. Dvomim da lahko kaj izgubiš če poskusiš.

Sam bi mu tudi direktno povedal kot je tu zgoraj napisano in vprašal, če želi imeti tesnejše odnose. Je stresno in zoprno... a dobiš direkten odgovor. Če si takšna oseba da bi poskusila...
4
Avatar člana svetilnik
svetilnik
20.04.2026 ob 9:30
Na tvojem mestu bi pogledal kakšna društva in skupine delujejo v tvoji okolici in se pridružil vsaj eni ali več, ki te zanimajo.
Poglej tudi, če lahko kje pomagaš kot prostovoljka.
2
Avatar gosta
ja seveda
20.04.2026 ob 12:30
@Popay 123

Kaj imajo telefoni s tem da ljudje ne ohranjajo stikov? Jim telefon prepoveduje?
1
Avatar gosta
8409
20.04.2026 ob 12:35
@ja seveda Starejši in manj izobraženi imajo neko averzijo do tehnologije, tudi v štacuni rajš pol ure une kovančke na blagajni štejejo kot da bi s telefonom v eni sekundi plačal, oni mislijo da bojo kaj narobe pritisnil in bo denar kar izginil.

In isto je s telefoni, ne zaupajo oni temu, navajeni so da pridejo na vrata in potrkajo. Ali grejo pa kr not, mal potrka ko že vrata odpira, dober dan, dober dan, ta generacija se ne najavlja za obiske in ne trka, to ti kr not uletijo.
-1
Avatar gosta
zanosi zanosi
20.04.2026 ob 12:37
predlagam ti, da vsaj še enkrat ali dvakrat zanosiš. z vozičkom se boš spoznala z ostalimi mamami, ko boste skupaj čuvale otroke. dobivala boš več od in dodatek za veliko družino, pri penziji se ti bo poznalo, vsaj eno leto boš lepo umaknjena iz dolgočasne službe.
-1
Avatar gosta
Prt
20.04.2026 ob 17:20
Ja, saj to...,ko se misli, da vam bo familija družbo špilala ..,čeprav si niste kompatibilni ...imaš jih pa za ziher za mašilo...
Ti si naredila napako, ko se nisi pomujala vsaj z eno, dvema prijateljicama ohranit stike iz mladostnega obdobja, gimnazije, fakultete, ...tudi okoliša, sosedstva...saj je res ,da se preselijo ..ampak ta pravi se vedno znajo pokonektat ...nato je težje dobit prijateljice, po službah so sodelavke , .....
Zdaj ,ko si poročena z otrokoma...pač samske niso zate, one so neodvisne ,.gredo kadar hočejo, kamor hočejo -ti pa ne več ....tebe bi pa na kavi ziher klicaril možek., .kje da si ali otroka ,da pridi nalogo pomagat delat...
tega pa eni ne marajo v družbi, da si v lepem pogovoru in ti mož od ene teži, neki ljubosumen, kje je ženka ..še na kavo ne sme ..., razumeš...
Zate so mame iz šolskega okolja, to ti je dobra baza ...in se potrudi komunicirat, cerkev, cerkveni zbor in tamkajšnja druženja, verouk, ...kakšen hobi, kjer so mame , poročene ženske , da se malo podružite ...saj itak ne morete brezskrbno , ...ker mož ne da miru, kliče ali te celo išče po lokalih, ...da pridi takoj domov , kaj se boš po lokalih afnala ,,, in so otroci tečni ,,ker še ni mame za šporgetom ...,, da večerjo skuha ...
Ko si enkrat okoli 40- ih , žena in mama mladoletnih, šolarčkov...je malo cajta za ...-te otroci nucajo ...spet potem ,ko odrastejo ....tako ste se odločile ...
1
Avatar gosta
8409
20.04.2026 ob 17:24
“cerkev, cerkveni zbor in tamkajšnja druženja, verouk, ...kakšen hobi, kjer so mame “

Tako se govori. In tudi za bejbo iskat je to ful dober bazen, kvalitetne, zveste ženske družinskih vrednot, konkurence pa tudi nimaš neke s temi nastavi še drugo lice nazadnjaki, potem si jo pa itak prilagodiš, ji razložiš da ni to čist za ziher s tem Bogom.
1
Avatar člana iDESI
iDESI
20.04.2026 ob 17:26
Cerkev je kot zdravstveni dom - ljudje tja hodijo zaradi nelagodja zaradi takih ali drugačnih simptomov.
1
Avatar gosta
Epizoda družin
20.04.2026 ob 17:34
Igzekli, jst sem samska in brez otrok, z kolegico, ki ma partnerja in otroka se sicer radi dobiva , pa poredko iz razloga , ker ona nima miru niti na pijači, pici, skoz jo kliče sin ali hčerka , tud partnerju ni po volji, da si ona vzame mal zase.,..bog ne dej ,da jo povabim na izlet za cel dan , kako morje , ji že teži pa kaj ti bo to ,sej gremo mi kt družina, a bi rada je.bača po morju iskala, neka primitiva od njenga ...
Tak, da je ta fama, da svoji k svojim , samski lepo skup uživat, tisti zasedeni in z otroci pa se bolj familjarno skup družit.. drugače ne gre.
Avtorci bi blo fajn, da bi se še s kako familijo družil, mama bi imela družbo ta druge mame , ata tud kompanjona za pivo in otroc bi se igrali skup, šli na izlete skupaj ,to je za njo, družinske fore.
1
Avatar gosta
Svoboda
20.04.2026 ob 17:52
Ne zastopim čisto kaj bi avtorica rada . Odločila se je za družino in ne za samsko življenje . Prioriteta je družina. Ne videvam mamic , ki bi lahkotno kafetkale , se skozi mudi nekam. Res kakšne prijateljice od prej, ki imajo isto stare otroke , so vozičkale skupaj,, da se tudi na domu obiskujejo in še otroke pripeljejo. Drugače vsaka šiba po otroke v vrtec , šolo, gospodinjstvo, dejavnosti otrok, čist malo časa zase imajo. Za vikende gredo skupaj kam .
Po igriščih se mame pogovarjajo, posedijo, s sabo imajo kavo , otroci se zaigrajo .
Mogoče med službo gredo na kavo , sodelavke skupaj , v času malice, spet odvisno od službe, če si ti sama v butiku pa s kakšno stranko, ki je tudi mama naveži stik in jo povabi na kavo , tam v bližini .
Kaj pa vem , si izgubila generacijski stik , ja vsaka ima svojo družino , tako je to, ni časa več . Katere so ločenke, samske je pa drugačen tempo, te te ne bodo obrajtale .
0
Avatar gosta
vzdevkova
20.04.2026 ob 18:38
@Nisi edina
Ti dejansko ne razumeš prebranega?
Pri čem točno "naj proba najti neko srednjo pot"??
0
Avatar gosta
Veliko nas je
20.04.2026 ob 19:54
Veliko nas je takih. Ko sem izgubila mamo , sem bila mlada, takrat ko bi najbolj rabila mamo, sem jo izgubila. Zelo dobro sva se razumeli. Kasneje je umrl še oče. Ostala sem brez primarne družine . Na začetku sem čutila osamljenost, sploh med prazniki je bilo zelo hudo, z leti pa je osamljenost izginila. Prijateljice v naših letih niso več tiste prave prijateljice, odnosi se ohladijo, ker odnosa ne negujemo, kot smo ga v mladosti ko smo bili skupaj kot rit in srajca in preživeli vsak dan par ur skupaj. Ko imamo družino, njej posvečamo čas in zmanjka za druženje. Družimo se z mamicami isto starih otrok, potem ko odrastejo, druženja izginejo. Potem pa kar naenkrat spoznamo da nimamo več tistih pravih prijateljev, da smo se odtujili ker se preredko slišimo. Nekaj let sem se trudila, sedaj pa ne več. Imam eno prijateljico, ampak se preredko slišiva, da bi bile tesno, ker živiva na različnih koncih države. Nisem več prva ki vošči za novo leto, ne trudim se več kot sem se, sem pa vedno pripravljena pomagati. Midva z možem imava odnos, da se lahko o vsem pogovoriva, potem imam v redu odnose v službi, to mi zadošča in nisem osamljena. V bistvu mi ful paše, da ne rabim ustvarjati novih odnosov, to kar imam, mi zadošča , vedno bolj rada sem v svojem krogu, nisem človek ki bi silila v ospredje. Ostalo so kolegi in znanci. .Do novih tesnih druženj mi pa niti ni več, previdna sem pri vsakem novem spoznavanju, ne silim v ljudi, tudi ne zaupam kar na prvo žogo. Imamo par družinskih prijateljev, za katere vem da so nama naklonjeni. Če imaš v redu odnos z možem , imaš veliko. Neguj ta odnos, potolaži samo sebe, ker nimaš mame, oče je odtujen. Kupi si kužka, mucka, papigo, najdi hobi, pojdi na kolo, znebi se teh mračnih misli.
0
Avatar gosta
Kompatibilnost
20.04.2026 ob 22:25
Kaj pomaga o. k. partner, če pa nimata nič skupnega, razen otrok? Soočenje s praznino je kruto, a to je edina pot. Siljenje ljudi v neke dejavnosti, ki jih ne zanimajo, je popolnoma brez veze. Zatiskanje oči in bežanje pred dejstvi. Prav tako velik kolektiv, v katerem se vsak dan soočaš z odnosi, ki ti osebno bore malo dajo in več vzamejo.
Tvoji družini manjka povezanost, druženje, sodelovanje, skupni izleti, hobiji. Očitno sta dve vredu osebi, ki pa si nista kompatibilna.
Se pa strinjam, ni hujše samote kot je samota v zakonu. Vse dobro.
3
Avatar gosta
neumnost
21.04.2026 ob 10:19
@Svoboda

Vse moje prijateljice imajo družine, otroke. Jaz jih nimam. Zadnja leta sem tudi samska. Smo še vedno prijateljice. Jasno je drugače, ker imajo obveznosti. Ampak kofetkaš lahko tudi drugače in ohranjaš stike. Recimo ko so rodile in imele majhne otroke sem šla k njim, kaj skuhala, likala, kaj počistila, otroka porihtala....vmes smo debatirale. Smo šle na sprehod skupaj ipd.. Sem jim otroke zvečer če sta z možem kam šla čuvala. Sedaj je večina otrok že večjih, z njimi imam čudovite odnose. Me imajo radi. S partnerji njihovimi se dobro razumem. S prijateljicami si sedaj privoščimo kakšen vikend oddih, celodneven izlet ipd. ker imajo pač večje otroke. Prej smo otroke s sabo vzele če smo kam šle. Vse se da če so ti ljudje pomembni. So pač faze v življenju. Pridejo in minejo. Če želiš samo prijatelje ki so v isti fazi kot ti, ki živijo isto kot ti.....no vso srečo. Ni to prijateljstvo.
1
Avatar člana svetilnik
svetilnik
21.04.2026 ob 10:21
Čudovit zapis 🙂.
0
Avatar gosta
jebotečuk
21.04.2026 ob 11:02
idi z planinici na izlet
0
Avatar gosta
slovenske zablode
23.04.2026 ob 21:22
Biti v vezi in osamljen, slovenska klasika.
0
Avatar gosta
Ne ni klasika
23.04.2026 ob 21:29
@slovenske zablode
Ne ni klasika. Je pa spoznanje, da ko vlagaš v družino, se drugje odnosi razpršijo. Sama opažam nekaj drugega, ženske ki veliko časa preživijo s prijateljicami , imajo svojo družbo, ampak so pa zanemarile partnerja. In potem pa tukaj trpi odnos. V večini imajo odtujene odnose doma. Najbolje je najti neko ravnovesje, imeti nekoga ki ga lahko pokličeš, ter negovati odnose doma. Ne da so ti prijateljice nadomestek doma, zaupnice, ki ti predstavljajo varnost, potem pa izpolniš dolžnost in prideš domov k svoji družini, s katero si v resnici odtujen. Negovati je treba vse odnose
1
Avatar gosta
po moje
23.04.2026 ob 21:59
To je zato, ker si v službi sama.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026