SRAMOTA RTV, resno!

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
da jih ni sram...
05.04.2026 ob 21:31
Danes, na svetovni verski praznik zahodne civilizacije, sem štejemo 2,4 milijarde ljudi na našem planetu....

Na RTV SLO gledamo ob 20 uri neko brezvezno oddajo o velikonočnih jedeh in nasvete, kako porabiti ostanke hrane, ki jo ljudje pripravljajo v teh dneh in jo ne uspejo pojesti.... Pa neki brezvezni recepti, čeprav praznik še traja in hrana še ni na meji pokvarljivega.

Nadalje pa oddaja o črncih v Ruandi, neka trol oddaja, ki poskuša ljudi ozavestiti o dobrodelnosti, kar tudi nima nobene direktne veze z današnjim praznikom. Nobene omembe praznika, neka trol tematika, ki se ne tiče ne vere, ne verovanja, ne ničesar, kar praznujejo ljudje v teh dneh.
Pa nimam nič proti darovanju za ljudi oz. otroke v Afriki. Ampak takšne oddaje v taki obliki, kot so posnete, nimajo nobene skupne točke s prazniki, zaradi katerih je 3/4 Evrope doma in preživlja dneve v krogu družine.

Sramotno komunistično in sramotno podcenjujoče do ljudi, ki plačujejo RTV prispevek. Naj povem, da pri nas doma nismo verni v smislu, da hodimo k mašam, ne verjamemo v zgodbice iz Biblije, smo pač agnostiki in nič več. Ampak takšno poniževanje ljudi s takim programom, kot ga lansira RTV SLO je milo rečeno kriminal. Sramota. Če že vztrajajo na ignoriranju praznika na 1. programu, bi lahko vsaj na 2. programu uvrstili kaj bolj gledljivega in prazničnega. Če ne filma s to tematiko pa vsaj kakšen koncert ali kaj podobnega.

In spet imam vklopljen HRT1. Ne zaradi vere, ampak zaradi občutka, da tam vsaj do neke mere spoštujejo praznike in voljo normalnih ljudi. Film je primeren današnjemu dnevu. Vera gor ali dol.

Sramota za RTV, resno!
0
Avatar gosta
na pop tv nič drugače
05.04.2026 ob 21:37
Ja pa saj na pop tv ni nič drugače.
Včasih je bil Kristusov pasijon in podobni filmi.
Jaz, ki sem v "tistih časih" gledala Kristusov pasijon, danes gledam Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story. Sem ravno končala 3. del. Ja, serija je izšla že 2024, a nisem posvetila pozornosti.
Mislite, da bi današnja mladina gledala Kristusov pasijon (2004)?
Dajte zdaj minuse.
0
Avatar gosta
gledalec
05.04.2026 ob 21:43
Jaz pa kar pišem varuhinji pravic gledalcev in potem ona mojo kritiko pošlje urednikom in morajo odgovorit in potem je vse to objavljeno na njihovi spletni strani. Email pa je varuh@rtvslo.si

https://www.rtvslo.si/varuh
-2
Avatar gosta
Grenivka
05.04.2026 ob 21:44
Danes sem po res dolgem času gledala dop. RTV. Vrteli so meni všečne duhovne oddaje, tudi v zvezi s praznikom. Bila sem res prijetno presenečena. Vsak od nas te oddaje vidi po svoje, so raznolike. Sem pa videla napovednik za črnce v Ruandi. Skratka en tak pisan mozaik. Ne vem, kaj bi bilo tu komunističnega, čeprav je res, se ve, kdo vodi to stavbo na Kolodvorski.
1
Avatar gosta
tko je...
05.04.2026 ob 21:45
Mladina NE gleda nobenega programa na televizijah, razen raznih Kmetij ali podobnih sranj, pa še to samo če poznajo kakšnega "influencerja" ki pride nastopati v oddajo.

Televizijo gleda folk od 40 let naprej, pa razni ljudje po vaseh, ki ne vejo da obstaja Netflix, Max, Apple tv in podobno.
1
Avatar gosta
gledalec
05.04.2026 ob 21:45
Varuhinja pa potem vsak mesec objavi vse pritožbe in odgovore urednikov in doda še svoje mnenje in dostikrat napiše, da so kršili poklicna merila in programske standarde.

Tukaj je poročilo za februar, je tudi moja pritožba notri.

https://img.rtvslo.si/_files/2026/03/16/46_610920032360202259_mesecno-porocilo-februar-2026.pdf
-1
Avatar gosta
gledalec
05.04.2026 ob 21:48
Več kot polovica februarskih odzivov, 155, se je nanašala na televizijo, med njimi 54 na oddajo
Tarča. V začetku februarja je prišlo osem precej kritičnih pripomb na oddajo, ki je bila
predvajana 5. 2. Varuhinja presoje spoštovanja programskih standardov ni opravila, ker zanjo
ni prejela dovolj informacij s strani uredništva.

Še več odzivov, kar 46, pa se je nanašalo na odpoved Tarče, 12. februarja. Po prvih informacijah,
da oddaje ne bo, je prišlo več vprašanj o razlogih za odpoved, po javnih pojasnilih pa se je usul
plaz odzivov z očitki in dvomi o verodostojnosti in konsistentnosti teh pojasnil. Varuhinja je v
presoji spoštovanja programskih standardov zapisala, da pojasnjevanje uredniških odločitev v
primeru odpovedi Tarče ni bilo dovolj jasno, nedvoumno in transparentno. Glede očitkov
gledalcev, da je šlo pri odpovedi Tarče za poseganje v program in nespoštovanje uredniške
avtonomije, pa ni opravila presoje, ker zanjo ni imela dovolj informacij.

Naslednji večji sklop odzivov se je nanašal na prva soočenja parlamentarnih strank. Čeprav je
RTV Slovenija tokrat že zelo zgodaj objavila pravila sodelovanja strank, se je spet pojavilo kar
veliko vprašanj o tem, katere stranke sploh spadajo na soočenja in zakaj spadata med
parlamentarne stranke Prerod in Mi, socialisti. Precej odzivov je bilo tudi na prvo televizijsko
soočenje, tako na vsebino kot tudi na podobo studia, ki je ene zmotila, druge pa navdušila.
Vizualna podoba je bila februarja sploh precej na očeh javnosti, kritično so se odzvali tudi na
močne barve oddaj Debate z Bergantom in Globus.

Na televizijo se je nanašalo še nekaj pritožb in kritik: na neprimerno povečanje obraza v
Dnevniku, 11. februarja, na predstavitev javnomnenjske raziskave Mediane v Dnevniku, 15.
februarja (v kateri ni bilo pojasnjeno, zakaj Piratska stranka kljub 4-odstotni podpori ne pride v
parlament), na Globus, 10. 2., o Epsteinu, ki mu je gledalec očital, da je posvetil premalo
pozornosti mednarodnim varnostnim ozadjem, in na prispevek v Tedniku (23. 2.) o pravici do
splava.

Gledalce Športnega programa so februarja zaposlovale olimpijske igre, zlasti oglasi med
prenosi, ki so včasih »povozili« startno listo.

Med osmimi odzivi na radijske vsebine je bila tudi ena pritožba, na oddajo Ob osmih, 13. 2., z
gostjo Katjo Geršak. Varuhinja je potrdila, da je bil opis gostje preskromen, zato je v tem delu
prišlo do odstopanja od poklicnih meril glede gostujočih komentatorjev, verodostojnosti in
pravičnosti.
1
Avatar gosta
Thompsson
05.04.2026 ob 21:49
I feel you jer kad zapjevam partija mi sudi!
2
Avatar gosta
mnogo tega
05.04.2026 ob 21:53
@Grenivka

VEČERNI PROGRAM bi moral biti prilagojen prazniku!

Če lahko gledamo ob Božiču razne Home alone in podobna sranja, bi lahko tudi danes vrteli filme ki sovpadajo z današnjim praznikom.

Sploh neka državna televizija. Ja, razumem da so med nami tudi muslimani pa Srbi pa nevem kdo še vse, ampak če govorimo o neki nacionalni televiziji, bi moral biti program vsaj delno prilagojen prazniku! Ob 1. maju vrtijo partizanske filme, zakaj zdaj ne vrtijo filmov s tematiko o veri? Obstaja neskončno filmov, ki so ustrezni, od Quo vadis, Molk (Silence), Nesrečniki, Ben Hur,... (filmov je ogromno)....
Tole kar predvaja RTVSLO je čisto jebanje v glavo.
-2
Avatar gosta
gledalec
05.04.2026 ob 21:54
@mnogo tega

Piši na varuh@rtvslo.si
ti bodo morali odgovorit na tvoja vprašanja.
0
Avatar gosta
Hm
05.04.2026 ob 21:54
@na pop tv nič drugače
Se tebi zdi film iz leta 2004 star?
0
Avatar gosta
Grenivka
05.04.2026 ob 22:10
Jaz sem pa pogrešala Kristusov pasijon, pa sem ga gledala stokrat. Čisto nikjer ga niso vrteli. Sama ameriška sra,nja. Hudič dela na polno.
-1
Avatar gosta
ti si bolno
05.04.2026 ob 22:24
@Krščanarijska hinav&sca

Odurno si kvečjemu ti. Kaj ima Možina skupnega z današnjim programom RTVSLO?

Gledamo tako Pričevalce kot Marcela in Pedra Opeko in Manco Košir in oddaje o rasti bučk in fižola. In? Za vsakega nekaj, kdo si pa ti da se usajaš nad raznolikostjo programa na neki nacionalni TV?
Povsod je tako da državne TV predvajajo takšne in drugačne tematike. Kar ni narobe.

Narobe je to, da neka državna TV trola z nekim programom, ustreznim na nek določen praznik. Če lahko gledamo pred 1. majem neke Boško Buha filme, lahko tudi ob krščanskih praznikih (sploh največjemu) program vsaj MALO prilagodijo gledalcem!

Ne se usajat tam, kjer si do klen v dr.eku, no.
-2
Avatar člana Gizdalin
Gizdalin
05.04.2026 ob 23:05
@Grenivka
Jaz sem pa pogrešala Kristusov pasijon, pa sem ga gledala stokrat. Čisto nikjer ga niso vrteli. Sama ameriška sra,nja. Hudič dela na polno.


Grenka, a je sado-mazohizem glavna sporočilnost Kristusovega nauka, prikaz, kako se izživljajo, mrcvarijo in trgajo koščke mesa iz njegovega telesa?
1
Avatar gosta
neja
05.04.2026 ob 23:19
Mene je tudi zmotila tale oddaja danes na RTV, najprej zato, ker Mojce Mavec ne morem gledat in ne poslušat, potem pa zato, ker bi ta oddaja morala biti predvajana vsaj dva tedna prej. V sami oddaji so govorili, kako se jedilnik za veliko noč pripravlja že na cvetno nedeljo. Če bi oddajo predvajali takrat, bi si lahko morda kdo nabavil sestavine za jedi, ki so jih predstavili in kaj od tega pripravil. Tako pa....drugo leto, do takrat bomo pa že pozabili.
0
Avatar gosta
Itak da ja
06.04.2026 ob 0:18
Kdo sploh še gleda to skrajno levaško in popolnoma pristransko ter nekritično TV? Tisti z opranimi možgani. Tisti, ki imamo še cele, se te skrajno leve TV izogibamo.
P.S. Ji pa na žalost prav tako moramo plačevati naročnino. Jebbi ga, nekdo mora plačevat za njihove plače.
-1
Avatar gosta
Grenivka
06.04.2026 ob 9:31
Gizdalin, če bi imel ali imaš kaj božjega, bi že pogruntal sporočilnost filma. Mela Gibsona so zaradi tega filma izobčili iz Hollywooda, v Izraelu so ga celo prepovedali. Križanje se ne da prikazati kot risanko za otroke, res pa je da je mučenje prikazano precej grozljivo. Trpljenje, mučenje, grožnje ....ta film ima nekaj kar drugi filmi nimajo. Je najbolj kontroverzen in hkrati najbolj gledan v filmski industriji. Gre tudi za druge prizore, glasbene efekte, muzika je dobra, Jim Cavaziel je več kot odlično odigral vlogo v aramejskem jeziku, v bistvu vsi govorijo ali latinsko ali aramejsko. Jim je doživel udar strele v nevihti, trdi, da je zares videl podobo Jezusa na križu, tudi drugi liki so zanimivi, kako Judež spozna zmoto, cel niz zanimivosti in resnice. Mel Gibson menda snema drugi del, snema ga menda v Rimu in na gori Atos, kjer so ga letos sprejeli pravoslavni duhovniki. Kolikor sem prav razumela.
-1
Avatar gosta
Stara forumašica
06.04.2026 ob 9:37
@neja

Tisti, ki so verni, dobro poznajo jedilnik za ta dogodke, točno poznajo tudi simboliko vsake sestavine in pač ne potrebujejo nasvetov, kaj naj pripravijo in kdaj se nese v cerkev in kdaj se to je.
Ostalim je pa vseeno.
0
Avatar gosta
ja
06.04.2026 ob 10:12
@Stara forumašica

Zato je takšna kuharska oddaja na praznični večer sramota. Kako porabiti ostanke prazničnih jedi....

Torej bomo ob dnevu boja proti raku gledali reklamo za lasulje?
-1
Avatar gosta
Xxx
06.04.2026 ob 11:33
Se strinjam z mnenjem tudi naš nevtralnih, neprebavljivo kar nam kaže RTV.
-2
Avatar gosta
neja
06.04.2026 ob 15:53
@Stara forumašica

Tudi jaz vem, kakšen je jedilnik in simbolika posameznih velikonočnih jedi. Ampak pokazali so, kaj so ljudje kuhali včasih! Juho iz repnih olupkov ter repe in kolerabe, na primer. Pa še druge jedi, katerih nisem poznala.
0
Avatar gosta
8409
06.04.2026 ob 16:08
Jp, 2.500 zaposlenih s plačo po tri jurje, delom od doma in absolutno varnostjo zaposlitve izvaja komunistično propagando, nam pa odrekajo pravico svobodno izbirati na kaj se bomo s svojim kešem naročil, čisti fašizem.

In se zdaj baje pogovarjajo da bi naredil tudi gledanje obvezno, da boš moral vsak teden obvezno gledat vsaj tri dnevnike in dvoje Odmevov, lahko boš pa gledal Marcela in se ti bo štelo dvojno.

Preverjal bojo pa to nevladniki, bo treba jih še cca 500 zaposlit, ampak res ful strokovnih in neodvisnih.
-2
Avatar gosta
Grenivka
06.04.2026 ob 17:00
8409, kako bodo preverjali?
-1
Avatar gosta
Gigantura
06.04.2026 ob 18:06
@Grenivka A kako bodo preverjali? 😂 😂 😂
-1
Avatar gosta
8409
06.04.2026 ob 18:22
Baje te bojo poklicali in boš moral odgovorit na par vprašanj in iz tega bojo videli, če si res gledal in tudi če si pravilno razumel, da po potrebi spremenijo, kako nekaj povejo, da ni dvoumnosti.

Npr. zdaj ob teh posnetkih niso vsi takoj razumeli, da gre za veleizdajo, da nas je Janša izdal tujcem, eni so mislili, da je Jankovič problem, eni pa celo, da sta Dominika in Nina problem, ker sta onidve v bistvu izdali kaj se dogaja. Te stvari morajo biti zelo jasne, kdo je good guy kdo pa ni, da ljudje niso v dvomih.
-1
Avatar gosta
rf
06.04.2026 ob 18:24
Tudi jaz sem iskala kašen film o Kristusu, pa nič. To pa, da moramo prisilno plačevati rtv, to pa ja, ne????
-1
Avatar gosta
izpit
06.04.2026 ob 20:38
@8409

Mene so že klicali prejšnji teden, najprej sem mislila, da se nekdo heca, ampak je bila ena ženščina smrtno resna in mi je dobesedno grozila s povračilnimi ukrepi, če ne bom odgovarjala na vprašanja. Na srečo kar veliko gledam nacionalko in sem znala na večino vprašanj odgovoriti. Edino pri verskih in športnih oddajah mi je spodletelo in mi je dala še eno šanso, me bo poklicala čez en mesec in preverila, če sem gledala tudi verske in športne oddaje. Upam, da mi rata, če ne ne vem, kaj bo.
-1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026