In med 10 najbolj varnih držav na svetu. Na 9. mestu smo po varnosti.
Resno je grozno tu pri nas. Ena najnižjih brezposelnosti na svetu, ena najnižjih stopenj revščine na svetu, med prvih 50 po dohodkih, ena najbolj varnih držav na svetu.....grozno je tu živet res. Muka živa.
-1
razloži 25.04.2026 ob 14:50
@Kako
Kje je napisano za dva?
Kristus bog tu ste resno vsi s posebnimi potrebami a?
Ne znaš ne brat, še manj računat. Če bi bilo toliko za dva ne bi skupaj prišlo 90e se ti ne zdi?
Pri takih intelektualcih slovenskih je v bistvu faking čudež da smo kjer smo.
0
razloži 25.04.2026 ob 14:52
@Kako
Plus link KJE TO imaš v postu. LINK z lokacijo!
Kolk litrov vina si že danes stankalo? Ker če ga nisi nič.....fak strašljivo. UPORABLJAJ KONDOM ČE TI KDAJ RATA NAMOČT! Mogoč raj dva za vsak slučaj.
-1
Vzem tablet ja 25.04.2026 ob 14:54
@vzem tablet, pa očala
Med prvih 50 po dohodkih, ne srat no.
Po odhodkih spadamo zagotovo na 1. mesto, glede na to da smo 20 eur zamenjalu v zadnjih dveh letih na 60 eur. Enako dobiš in dvakrat več plačas. Plače so se povečale pa le za približno za eno tretjino, ne vsem.
1
Kosilo 25.04.2026 ob 14:58
@razloži
Če ne razumeš, daj mir. Če ne verjames, se poskusi prepričati. Dejstva so taka, kot so. Vino je bilo žlahtna posebnost. O tem se ti očitno ne sanja.
0
vzem tablet, pa očala 25.04.2026 ob 15:00
@Vzem tablet ja
Ja drugje po svetu se pa stvari niso dražile 🙂
In tvoji občutki so bolj realni kot statistika. Ja med prvih 50 smo na svetu po dohodku. Mogoče ne ti, povprečje. Ti misliš da bi bil kje drugje nadpovprečen, če še povprečja v sloveniji nisi zmožen dosečt? 😆
Kaj točno danes stane 60e, 2024 je pa 20e pa ne vem. Ne živim v pijanski/moteni/zadrogirani realnosti.
0
razloži 25.04.2026 ob 15:01
@Kosilo
No očitno nam gre nadollično, če forum socialkarji žlahtna vina žlampajo 😆
0
Hahaha 25.04.2026 ob 15:03
@razloži
Kolk s ti beden.
0
Kva ti 25.04.2026 ob 15:05
@razloži
Si poklical urgentno sluzbo za naše podatke. SOVA na vsakem koraku. Itak vemo da tu pisete veliki iz Sove in da je forum vaš.
0
Hahaha 25.04.2026 ob 15:06
@Kva ti
Zdaj bo pregledal se račune.
0
Kosilo 25.04.2026 ob 15:09
@vzem tablet, pa očala
Ne vem kje ti živis. V reali zagotovo ne, nimaš filingov za life. Sploh pa ne za cene.
0
Lol 25.04.2026 ob 15:21
Mimogrede, kdo je vam minimalčarjem in socialarjem v glavo vbil, da si lahko privosčite kosila po restavracijah?
To ne gre nikjer na svetu. Če si na minimalcu, sediš doma in ješ joto od prejšnega vikenda!
No naši minimalarji zrejo postrvi in cugajo vino, očitno nam gre res kar dobro no
0
Vir 24 ur 25.04.2026 ob 15:23
Bruto domači proizvod (BDP) na prebivalca, izražen v standardih kupne moči, se je lani v Evropi gibal od 36 odstotkov pod povprečjem EU do 140 odstotkov nad njim. Najnižji je bil v Bolgariji, najvišji pa v Luksemburgu. V Sloveniji je bil nekoliko pod povprečjem - znašal je 91 odstotkov povprečja, kar je odstotno točko več kot leto prej.
0
nič zavrženega 25.04.2026 ob 15:25
Pa se drobtine kruha pobereš po mizi in pomažeš, če je ostalo še kaj omake na krožniku.
0
Levi ne vedo 25.04.2026 ob 15:26
Levi ne vedo kaj je kupna moč. To je večna težava Slovenije. Niti Fdv stroka tega ne ve.
0
Kosilo 25.04.2026 ob 15:29
@Vir 24 ur
VIR 24 UR
To je že bolj realno prikazano. Smo pod evropskim povprečjem kupne moči ali veliki reveži.
0
Upokojenec 25.04.2026 ob 15:33
@Lol
Upokojenci smo socialkarji vsi. Veš to?
0
Kaj 25.04.2026 ob 15:55
@Upokojenec upokojenci v Sloveniji ste zlatarji. Imate VSE in še VEČ. Toliko denarja kot ste dobili pod Golobom, ne boste pod nobeno drugo vlado!
Approximately 13% to nearly 15% of the world's population—roughly 970 million to 1.1 billion people—live with a mental health or substance use disorder.
V sloveniji imamo cca 15% mentalno bolnih ljudi. Uradno. Če bi še neuradne šteli zraven....no tudi tu smo nadpovprečni.
25.04.2026 ob 13:45
Na lestvici prvi 20. v svetovnem merilu nas ni, smo pa na lestvici najbogatejših EU držav, tako da nam gre super 👌 (glejte drugi graf)
https://hellosafe.com/travel-insurance/richest-countries-in-the-world