Zanima me, samski in brez otrok, komu nameravate zapustiti premoženje?
Sorodnikom ali komu, ki vam bo npr. na stara leta stal ob strani.
-4
Nikomur 18.06.2026 ob 23:53
Saj ga nimajo.
-2
presenečenje 19.06.2026 ob 1:52
Nikomur, ki kaj pričakuje.
4
josip 19.06.2026 ob 5:04
Zanimiva tema. Samskih je vedno več. Taki nimajo veliko premoženja,ker so nesposobni.
-8
nekoč nekje 19.06.2026 ob 6:04
Verjetno nikomur. Vse do zadnjega centa bom zapravil. Živeti mislim vsaj še 30 let, veliko denarja je še treba zapravit. zato recimo ne vidim smisla v nekem služenju delodajalcem, kar je vam normalnim edina razumna opcija.
Če se mi pa slučajno prej kaj zgodi, pa je oporoka že napisana. reveži brez denarja s kopico otrok od mene ne bodo dobili ničesar, država Slovenija tudi ne.
6
M 19.06.2026 ob 6:12
@nekoč nekje
Prav imaš. Brezveze se je posloviti ob kupu premoženja. Menda si ga skupaj spravljal zase, da boš nekoč imel nekaj od tega, ne pa zato, da se bo morebitna žlahta za to premoženje klala na zapuščinski razpravi.
2
Jah 19.06.2026 ob 6:51
Verjetno nečakom in nečakinjam. Velika verjetnost pa je tudi, da bom prodal vse nepremičnine, se v jeseni življenja preselil v tujino itd.
1
Oporoka 19.06.2026 ob 6:54
@nekoč nekje
Kaj si napisal v oporoki? Mislim komu boš kajpustil? Hvala
0
Hm 19.06.2026 ob 8:02
Nikomur
Kakšno razmišljanje pa je to? Ker je nekdo samski in brez otrok, nima premoženja??
4
Hah, da nimajo 19.06.2026 ob 8:08
Poznam jih kar veliko, ki imajo kar nekaj pod palcem. So pa precej delovni, obenem pa niso škrtuhu. Njihovi starši so preskrbljeni, če imajo majhno penzijo pa še kakšen sorodnik. Rečmo, da imajo več, kot tisti, ki imajo dve plači pri hiši in nobenega ne podpirajo. Lastna starša pozabljena, živita v precejšni pomanjkljivosti. Tisti, ki jih zelo dobro poznam, bosta pustila tistemu s katerim imajo zelo zelo dober in spoštljiv odnos.
0
mojanečaka 19.06.2026 ob 8:21
Imam oporoko, da vse dobita edina nečaka.
Imamo kar nekaj parov brez otrok v druzini - če bo tako šlo dalje, bosta nečaka poherbala kar precej premoženja.
Sedaj sta 15 in 17.
Težimo jima, da morata imet vsak vsaj 2 otroka, da bomo vedeli, da bo šla herbija dalje hahaha.
2
miha90 19.06.2026 ob 8:24
@Hah, da nimajo
jaz tud kar nekaj samskih poznam tam do 40 let vsi denarja dost zase in še lepo šparajo za prihodnost . Bolje kot tisti v vezah pa z otroki . Si lahko privoščjo kar hočejo . Edino niso našli prave osebe zase in so ostali samski verjetno bodo samski ostali saj se samskost povečuje ne samo pri nas tudi drugod .
2
Samskost je draga 19.06.2026 ob 8:29
Samskost je kar draga zadeva. Tako da kaj dosti ne glede na premoženje za samskimi ne more ostati. Poleg tega tisti, ki nimajo otrok, morajo poskrbeti zase na stara leta - plačevanje pomoči ali doma starejših, kar veliko stane.
0
Momma 19.06.2026 ob 8:45
Moja soseda, prijateljica, samska. Ima dva stanovanja v Ljubljani in hišo v okolici Ljubljane, zdaj bo podedovala še eno hišo. Napisala je oporoko in bo vse zapustila različnim društvom. No, trem, če sem natančna.
5
Pattaya 19.06.2026 ob 9:03
Jaz bom vse prodal in se na stara leta preselil v Pattayo. Tam bom vse zapravil za tajske “ljubice” in viagro.
-1
Pattaya 19.06.2026 ob 9:04
Vrh tozemeljskega obstoja pa bo, če crknem med seksom ♥️🥰
0
666 123 19.06.2026 ob 10:03
Cerkvi ga bom dal , boljš Cerkvi kokr pa potomcem klavcev
-5
khah 19.06.2026 ob 10:22
Kar nabralo se je - in razdelili si bodo nečakinja, nečak in sin od bivše, ki mi je skoraj kot lastni otrok.
3
trenutno 19.06.2026 ob 10:34
Trenutno imam v oporoki da gre vse nečaku in nečakinji. Upam pa da imam pred sabo še ene toliko kot sem stara, tako da se zna kaj spremenit.
Za svojo starost pa imam verjetno dosti boljše poskrbljeno kot večina slovencev. Dajem za to že od kar delam na stran-vlagam. S tem tempom bom v penziji poleg državne dobila še malo več kot to iz mojega portfolia. Glavnica gre v dedovanje. Nepremičnina tudi.
1
Karma je vrag 19.06.2026 ob 10:38
Samemu sebi, ker se mislim hitro nazaj reinkarnirati in je prav, da imam nekaja prišparanega za nov začetek.
1
eh 19.06.2026 ob 10:48
Taki ljudje po navadi napišejo premoženje kakšnim nečakom ali sorodnikom....
Tisti ta žleht pa odvisno, tacerkveni radi šenkajo nunam. Vem za kar nekaj hiš, kjer so se po smrti lastnikov ugnezdile nune. Če ne nunam, pa se zmenijo z občino, da po smrti dobi njihovo stanovanje, obenem pa poskrbi za pogreb.... tudi takih poznam kar nekaj.
0
Leon 19.06.2026 ob 16:09
Letos greva oba s ženo v penzijo, prodala bova vse, hišo, vse avte in vso zemljo ki jo imava v lasti, sva že dogovorjena, nato pa na potovanje z avtodomom po evropi dokler nama bo cool, potem pa v nakup ene majhne hiške na podeželju in ko umreva oba, jo dobi Cerkev. Taka bo oporoka.
0
Ne gre to kar tako 19.06.2026 ob 17:05
Ne moreš kar vsega prodat, nekje moraš imeti stalno ali začasno prebivališče.
0
o sveta preproščina 19.06.2026 ob 17:09
@Ne gre to kar tako
Za najem si že slišal? 😆
Kje so pa prijavljeni tisti ki niso nikoli imeli lastniškega doma?
1
Vem 19.06.2026 ob 17:25
Živalim 😻
6
Pati... 19.06.2026 ob 17:30
Zapustila bi vse za oskrbo nebogljenih bitij za katera malokdo skrbi.
4
jaz tako 19.06.2026 ob 17:47
V 20 letih, kolikor si jih še dam, bodo večino požrli inflacija in novi davki. Bližnjih sorodnikov nimam.
0
Hrastov sprevodni prelec 19.06.2026 ob 17:48
Če ne bo nikogar za mano, pa bom mačku kot je uni modni kreator 😉
0
Mermaid 19.06.2026 ob 18:02
@Hah, da nimajo
Mislim, da imas ti neko pomanjkljivost. Neznanje osnovne slovenscine, recimo.
Ni zlonamerna pripomba.
0
kult 19.06.2026 ob 18:04
Greš med Jehove priče, pa ti oni vse poberejo po smrti.
1
Taktoje 19.06.2026 ob 18:06
Kult
Menda ti poberejo že prej🙃😥
1
Gost 123 19.06.2026 ob 18:23
Poznam tipa, poln denarja, skoz dela v tujini, bo delal do zadnjega, tud še v penziji, ded samo kopiči na kup, nima nikogar, le eno sestro, s katero je skregan. Kaj bo njemu vse to, če je sam, nima družbe, skoz na terenu, no ediko dom starostnikov si bo z lahkoto plačal.
1
Allina 19.06.2026 ob 18:38
Zavetiščem za živali.
4
Me 19.06.2026 ob 18:47
I couldn't care less...
0
Nekdo 20.06.2026 ob 13:45
Imam 4 nepremičnine, vse bom zapustil naprej nevladnim organizacijam, ki s svojim trudom skrbijo, da ta država še stoji.
1
Partizan 20.06.2026 ob 13:49
Jaz bom svoje napisal na ZZB NOB, ker so edini ki spoštujejo mene in moje življenjsko delo.
2
Država vzame 20.06.2026 ob 13:52
Država bo vzela, zato pa država forsira samskost in raje uvažajo tujce.
Na stara leta več ne boste imeli ničesar.
-3
dovolj jih je 20.06.2026 ob 13:55
Potencialnih dedičev je vedno dovolj, pa še novi rastejo.
— ExMuslimAz (@ExMuslimAz)
0
Ne vem 20.06.2026 ob 16:40
Kaj pa vem, kaj prinese prihodnost?
Morda prijazni strežnici v domu ostarelih, a da ne ve vnaprej?
18.06.2026 ob 23:11
Sorodnikom ali komu, ki vam bo npr. na stara leta stal ob strani.