Samski in brez otrok - komu boste zapustili premoženje

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
Nik@
18.06.2026 ob 23:11
Zanima me, samski in brez otrok, komu nameravate zapustiti premoženje?
Sorodnikom ali komu, ki vam bo npr. na stara leta stal ob strani.
-4
Avatar gosta
Nikomur
18.06.2026 ob 23:53
Saj ga nimajo.
-2
Avatar gosta
presenečenje
19.06.2026 ob 1:52
Nikomur, ki kaj pričakuje.
4
Avatar gosta
josip
19.06.2026 ob 5:04
Zanimiva tema. Samskih je vedno več. Taki nimajo veliko premoženja,ker so nesposobni.
-8
Avatar gosta
nekoč nekje
19.06.2026 ob 6:04
Verjetno nikomur. Vse do zadnjega centa bom zapravil. Živeti mislim vsaj še 30 let, veliko denarja je še treba zapravit. zato recimo ne vidim smisla v nekem služenju delodajalcem, kar je vam normalnim edina razumna opcija.

Če se mi pa slučajno prej kaj zgodi, pa je oporoka že napisana. reveži brez denarja s kopico otrok od mene ne bodo dobili ničesar, država Slovenija tudi ne.
6
Avatar gosta
M
19.06.2026 ob 6:12
@nekoč nekje

Prav imaš. Brezveze se je posloviti ob kupu premoženja. Menda si ga skupaj spravljal zase, da boš nekoč imel nekaj od tega, ne pa zato, da se bo morebitna žlahta za to premoženje klala na zapuščinski razpravi.
2
Avatar gosta
Jah
19.06.2026 ob 6:51
Verjetno nečakom in nečakinjam. Velika verjetnost pa je tudi, da bom prodal vse nepremičnine, se v jeseni življenja preselil v tujino itd.
1
Avatar gosta
Oporoka
19.06.2026 ob 6:54
@nekoč nekje
Kaj si napisal v oporoki? Mislim komu boš kajpustil? Hvala
0
Avatar gosta
Hm
19.06.2026 ob 8:02
Nikomur

Kakšno razmišljanje pa je to? Ker je nekdo samski in brez otrok, nima premoženja??
4
Avatar gosta
Hah, da nimajo
19.06.2026 ob 8:08
Poznam jih kar veliko, ki imajo kar nekaj pod palcem. So pa precej delovni, obenem pa niso škrtuhu. Njihovi starši so preskrbljeni, če imajo majhno penzijo pa še kakšen sorodnik. Rečmo, da imajo več, kot tisti, ki imajo dve plači pri hiši in nobenega ne podpirajo. Lastna starša pozabljena, živita v precejšni pomanjkljivosti. Tisti, ki jih zelo dobro poznam, bosta pustila tistemu s katerim imajo zelo zelo dober in spoštljiv odnos.
0
Avatar gosta
mojanečaka
19.06.2026 ob 8:21
Imam oporoko, da vse dobita edina nečaka.
Imamo kar nekaj parov brez otrok v druzini - če bo tako šlo dalje, bosta nečaka poherbala kar precej premoženja.
Sedaj sta 15 in 17.
Težimo jima, da morata imet vsak vsaj 2 otroka, da bomo vedeli, da bo šla herbija dalje hahaha.
2
Avatar gosta
miha90
19.06.2026 ob 8:24
@Hah, da nimajo
jaz tud kar nekaj samskih poznam tam do 40 let vsi denarja dost zase in še lepo šparajo za prihodnost . Bolje kot tisti v vezah pa z otroki . Si lahko privoščjo kar hočejo . Edino niso našli prave osebe zase in so ostali samski verjetno bodo samski ostali saj se samskost povečuje ne samo pri nas tudi drugod .
2
Avatar gosta
Samskost je draga
19.06.2026 ob 8:29
Samskost je kar draga zadeva. Tako da kaj dosti ne glede na premoženje za samskimi ne more ostati. Poleg tega tisti, ki nimajo otrok, morajo poskrbeti zase na stara leta - plačevanje pomoči ali doma starejših, kar veliko stane.
0
Avatar gosta
Momma
19.06.2026 ob 8:45
Moja soseda, prijateljica, samska. Ima dva stanovanja v Ljubljani in hišo v okolici Ljubljane, zdaj bo podedovala še eno hišo. Napisala je oporoko in bo vse zapustila različnim društvom. No, trem, če sem natančna.
5
Avatar gosta
Pattaya
19.06.2026 ob 9:03
Jaz bom vse prodal in se na stara leta preselil v Pattayo. Tam bom vse zapravil za tajske “ljubice” in viagro.
-1
Avatar gosta
Pattaya
19.06.2026 ob 9:04
Vrh tozemeljskega obstoja pa bo, če crknem med seksom ♥️🥰
0
Avatar gosta
666 123
19.06.2026 ob 10:03
Cerkvi ga bom dal , boljš Cerkvi kokr pa potomcem klavcev
-5
Avatar gosta
khah
19.06.2026 ob 10:22
Kar nabralo se je - in razdelili si bodo nečakinja, nečak in sin od bivše, ki mi je skoraj kot lastni otrok.
3
Avatar gosta
trenutno
19.06.2026 ob 10:34
Trenutno imam v oporoki da gre vse nečaku in nečakinji. Upam pa da imam pred sabo še ene toliko kot sem stara, tako da se zna kaj spremenit.
Za svojo starost pa imam verjetno dosti boljše poskrbljeno kot večina slovencev. Dajem za to že od kar delam na stran-vlagam. S tem tempom bom v penziji poleg državne dobila še malo več kot to iz mojega portfolia. Glavnica gre v dedovanje. Nepremičnina tudi.
1
Avatar gosta
Karma je vrag
19.06.2026 ob 10:38
Samemu sebi, ker se mislim hitro nazaj reinkarnirati in je prav, da imam nekaja prišparanega za nov začetek.
1
Avatar gosta
eh
19.06.2026 ob 10:48
Taki ljudje po navadi napišejo premoženje kakšnim nečakom ali sorodnikom....

Tisti ta žleht pa odvisno, tacerkveni radi šenkajo nunam. Vem za kar nekaj hiš, kjer so se po smrti lastnikov ugnezdile nune. Če ne nunam, pa se zmenijo z občino, da po smrti dobi njihovo stanovanje, obenem pa poskrbi za pogreb.... tudi takih poznam kar nekaj.
0
Avatar gosta
Leon
19.06.2026 ob 16:09
Letos greva oba s ženo v penzijo, prodala bova vse, hišo, vse avte in vso zemljo ki jo imava v lasti, sva že dogovorjena, nato pa na potovanje z avtodomom po evropi dokler nama bo cool, potem pa v nakup ene majhne hiške na podeželju in ko umreva oba, jo dobi Cerkev. Taka bo oporoka.
0
Avatar gosta
Ne gre to kar tako
19.06.2026 ob 17:05
Ne moreš kar vsega prodat, nekje moraš imeti stalno ali začasno prebivališče.
0
Avatar gosta
o sveta preproščina
19.06.2026 ob 17:09
@Ne gre to kar tako

Za najem si že slišal? 😆
Kje so pa prijavljeni tisti ki niso nikoli imeli lastniškega doma?
1
Avatar gosta
Vem
19.06.2026 ob 17:25
Živalim 😻
6
Avatar gosta
Pati...
19.06.2026 ob 17:30
Zapustila bi vse za oskrbo nebogljenih bitij za katera malokdo skrbi.
4
Avatar gosta
jaz tako
19.06.2026 ob 17:47
V 20 letih, kolikor si jih še dam, bodo večino požrli inflacija in novi davki. Bližnjih sorodnikov nimam.
0
Avatar gosta
Hrastov sprevodni prelec
19.06.2026 ob 17:48
Če ne bo nikogar za mano, pa bom mačku kot je uni modni kreator 😉
0
Avatar gosta
Mermaid
19.06.2026 ob 18:02
@Hah, da nimajo

Mislim, da imas ti neko pomanjkljivost. Neznanje osnovne slovenscine, recimo.
Ni zlonamerna pripomba.
0
Avatar gosta
kult
19.06.2026 ob 18:04
Greš med Jehove priče, pa ti oni vse poberejo po smrti.
1
Avatar gosta
Taktoje
19.06.2026 ob 18:06
Kult
Menda ti poberejo že prej🙃😥
1
Avatar gosta
Gost 123
19.06.2026 ob 18:23
Poznam tipa, poln denarja, skoz dela v tujini, bo delal do zadnjega, tud še v penziji, ded samo kopiči na kup, nima nikogar, le eno sestro, s katero je skregan. Kaj bo njemu vse to, če je sam, nima družbe, skoz na terenu, no ediko dom starostnikov si bo z lahkoto plačal.
1
Avatar gosta
Allina
19.06.2026 ob 18:38
Zavetiščem za živali.
4
Avatar gosta
Me
19.06.2026 ob 18:47
I couldn't care less...
0
Avatar gosta
Nekdo
20.06.2026 ob 13:45
Imam 4 nepremičnine, vse bom zapustil naprej nevladnim organizacijam, ki s svojim trudom skrbijo, da ta država še stoji.
1
Avatar gosta
Partizan
20.06.2026 ob 13:49
Jaz bom svoje napisal na ZZB NOB, ker so edini ki spoštujejo mene in moje življenjsko delo.
2
Avatar gosta
Država vzame
20.06.2026 ob 13:52
Država bo vzela, zato pa država forsira samskost in raje uvažajo tujce.
Na stara leta več ne boste imeli ničesar.
-3
Avatar gosta
dovolj jih je
20.06.2026 ob 13:55
Potencialnih dedičev je vedno dovolj, pa še novi rastejo.
0
Avatar gosta
Ne vem
20.06.2026 ob 16:40
Kaj pa vem, kaj prinese prihodnost?
Morda prijazni strežnici v domu ostarelih, a da ne ve vnaprej?
2
Avatar gosta
upam
20.06.2026 ob 20:22
@Ne vem
Zdaj bojo vse postale prijazne 💪😃
3
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026