@Jah
Tako je. Strokovnjak za zaplinjanje nedolžnih Slovencev in nagrajevanje kriminala.
0
supernacija 17.11.2025 ob 8:29
Znano je, da JJ sovraži šport in uspešne športnike. Pod Golobom je Slovenija postala največja športna nacija na svetu!
1
bom komentiral 17.11.2025 ob 9:52
@strašljivo
Če nam tako dobro gre zakaj imamo potem zdravstvo v razsulu, šolstvo je na infuziji, policija podhranjena, na upravni enoti se čaka na gradbena dovoljenja, komunalni prispevek se obračunava v neskladju z zakonom, potem so tu še raznorazne ustanove, kot so domovi za stare, za tiste s posebnimi potrebami........
Zanimivo, od plače nam jemljejo za financiranje slednjih in to kar krepko, sistemi pa ne delujejo v dobro ljudi! Je kdo pomislil na to?
Pred 15 leti, so še vsi sistemi delovali dokaj dobro, danes pa???????
1
Hja no 17.11.2025 ob 10:04
@bom komentiral
Vse to vemo že 20 let. Zakaj ni JJ vsaj nekaj od tega popravil v svojih treh mandatih. Vedno bi s tujim lulkom po koprivah mahali, ko so v opoziciji, ko so v vladi pa ni od njih niti za en piškav oreh.
0
lulek v koprivah 17.11.2025 ob 10:07
@Hja no ne, da zagovarjam JJ, ampak samo logično razmišljam - mrbit zato, ker mu je leva opozicija vedno vse zakone blokirala, ni imel pa toliko večine v DZ, da bi bili sprejeti. Pa tudi, koliko od teh 3 mandatov je bil vsa 4 leta na čelu?
1
bom komentiral 17.11.2025 ob 10:15
@Hja no
V zadnjih 15 letih je bil janša na oblasti točno 3 leta. Leta 2012 je hči končala kemijo na pedagoški in ni dobila službe v šolstvu, mama je zbolela za rakom in je bila v 14 dneh od diagnoze do kemoterapije (2007), sosed je letos avgusta umrl, niti do obsevanj ni prišel, diagnozo so mu postavili 8. aprila, po tem, ko je 1 leto tožil o slabem počutju in je vidno hujšal, pri vnukinji na šoli jih matematiko uči upokojeni profesor, ki ima velike težave z vidom in razlago snovi, da o popoldanske varstvu vnuka niti ne govorim, hodiva z ženo raje po njega. 2008 leta sem dal vlogo za gradbeno za vikend, vsi papirji so bili rešeni v 2 mesecih, nečakinja pa čaka na gradbeno za prizidek že od leta 2022. V domu za stare je umrla moja mama 2015 leta, zaposlen je bil večinoma slovenski kader, letos smo v taisti dom morali dati tasta, pa skoraj ne slišiš slovenske besede, da o samem nivoju storitev niti ne govorim. In še zadnja izkušnja, dežurni zobozdravnik je bil do leta 2022 v bližnjem mestu, sedaj je pa 120 km vstran.....
1
Kos 17.11.2025 ob 10:18
@supernacija
Ja, zlasti v nogometu, kjer nas Kosovo tepe, Kosovarji pa žalijo našo himno na stadionu.
0
supernacija 17.11.2025 ob 12:25
@Kos
V nogometu še nismo imeli medalje in je najbrž še nekaj časa ne bomo. Kosovarji so bili boljši in so zasluženo zmagali. Kje je tu problem? Iz naše skupine gre naprej Švica (prva postava Kosova) in Kosovo (druga postava Kosova). Glede žvižgov pri himni pa no comment. Za Kosovo so prišli navijat Šiptarji še iz Hrvaške, Avstrije, Nemčije in Švice. Lahko gre Balkanec iz Balkana ampak Balkan ne gre iz Balkanca. Napaka je tudi bila, da so proti Šiptarjem dali v igro Srba, ki si je takoj prislužil rdeči karton in še dodatno oslabil ekipo. Bo drugič boljše.
0
a znas stet? 17.11.2025 ob 12:33
@lulek v koprivah
kako mu lahko opozicija zakone blokira...
ce je sestavil vlado ima koalicija dovolj gkasov, da vodi drzavo, ce ne ne bi postal mandatar, kot ni postal Jankovic...
kaksne neumne izgovore imate sedaj, da mu je opozicija kaj blokirala... razen enega zakona za katerega je bil upraviceno referendum, ni opozicija nic blokirala... imeli so glasove v parlamentu za vladanje, ce niso tega zmozni so sami krivi, da niso nic naredili.
sicer pa naj sam sebe vprasa zakaj nikoli ni sposoben sestavit vecinske trdne koalicije... kaj to pove o njemu da ljudje ne zelijo sodelovati z njim in da sam niti ne dobi glasov, razen naivnih vernikov.
samo nehajte lagat da je kaj opozicija kriva... njemu so vedno vsi drugi krivi, samo njegova nesposobnost, koruptivnost, manipulacije in lazi njegove nikoli niso...
vecna igra zrtve... to je vse kar zna
0
400 000 bedakov na 490 podlage 17.11.2025 ob 12:48
@supernacija
ja, ja na račun ene desne familije iz Dolenje vasi !
0
sds ga serje 17.11.2025 ob 12:52
@a znas stet?
Opozicija resda ne more blokirat sprejetja zakonov koalicije, me pa vseeno zanima, kaj SDS sporočajo s tem, da se bodo vzdržali glasovanja o Šutarjevem zakonu? Kdo naj jemlje resno politike, ki se niso pripravljeni niti opredeliti in se s takimi manevri delajo norca - sploh iz svojih volivcev?!
0
a znas stet? 17.11.2025 ob 13:06
@sds ga serje
ti dam prav... sporocajo pa tudi to, da lazejo. se par dni nazaj je jansa v studiu 24ur trdil, da kar je dobro bodo podprli... evo zdaj so se vsem pokazali kako zelo lazejo
0
taktika 17.11.2025 ob 13:36
@a znas stet?
Torej SDS v resnici PODPIRA kriminal na Dolenjskem.
Zakaj so potem ob seji v Novem mestu dol poslali svoje plačance v črnih oblačilih, ki so delali zgago in kurili bakle? Iz Ljubljane je takrat šlo v Novo mesto kar nekaj Šiškarjev, katere je sicer SDS plačeval že med protesti proti ukrepom covida.
-1
kako ti rata 17.11.2025 ob 14:17
@Menze
Daj razloži kako ti kot klenemu sposobnemu slovencu rata bit na minimalcu. Samo 11% zaposlenih je na minimalcu. Kot si že ugotovil, večinoma priseljenci, ki druge možnosti nimajo. Niso imeli možnosti šolanja, napredka..... Kaj je tvoj izgovor? Kako ti sposobnemu človeku rata biti na dnu, tam kot en iz države kjer je komaj OŠ končal.
0
strašljivo 17.11.2025 ob 14:18
@bom komentiral
Pred 15imi leti je to funkcioniralo? Ja? Al se pač samo ni toliko pisalo o tem in ljudje niste nonstop na internetu viseli in "informacije vlekli"? Ne se smešit no.
-1
medicinska sestra 17.11.2025 ob 14:21
@strašljivo
Ja pred 15-20 leti, so v Avstrijo odšle tiste sestre doma bolj ob meji, na oddelkih nas je bilo dovolj, tudi zdravnikov in podpornega osebja je bilo dovolj, danes pa???
0
itak ja 17.11.2025 ob 14:25
@medicinska sestra
Odkar je Jajo med covidom plačeval zdravnike zato, da ne delajo nič, se je sistem sesul.
-1
400 000 bedakov na 490 podlage 17.11.2025 ob 14:45
@sds ga serje
Ta slavni Šutarjev zakon je vsaj v polovici neustaven, v drugi polovici pa nepotreben ker že imamo predpise , samo izvajajo se ne kot bi se morali.
Sedaj mi pa povejte, kako naj opozicija glasuje za nekaj neustavnega in nepotrebnega, da boste potlej vpili da je tudi opozicija sodelovala pri neustavnosti , morda samo zato ?
Ob sprejemnu ustavne listine smo bili enotni se večkrat sliši, poglejte si face na tem posnetku !
— i (@i)
— i (@i)
Zasedanje skupščine
Le zakaj ????????????????
1
strašljivo 17.11.2025 ob 14:51
@medicinska sestra
Ja pred 2004 je bolj malo ljudi šlo izven države delat ja. Iz logičnih razlogov. Sedaj gre pač lahko vsak znotraj eu kamor želi. To da je premalo kadra nima nobene veze z trenutno vlado. Ga je premalo že leta. In za informacijo, ni omejeno na slovenijo. Imajo povsod isti problem. Zakaj misliš da tujci slovenske sestre in zdravnike vabijo k sebi? Zato ker jih imajo dovolj?
0
ve se 17.11.2025 ob 14:59
@lulek v koprivah
Ne bluzi, opozicija ne more blokirat nobenega zakona saj nima večine, koalicija sprejme zakon, ker ima parlamentarno večino vsaj 46 glasov in opozicija se lahko na glavo postavi pa ne more tega blokirat, se dobro spomnim Janše, ko je vodil vlado, na vse ugovore takratne opozicije se je vedno norčeval: gospodje znate šteti do 46 toliko glasov potrebujete za blokado zakona.
17.11.2025 ob 7:53