Samo da ni Janša! Pa tud če vsi crknemo! - 2

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
strašljivo
16.11.2025 ob 12:10
Mene je resno strah koliko ljudi z ekstremno nizkim IQ je med nami. Dobesedno niste zmožni informacij predelat in razumet. Funkcionalno nepismeni. Senzacionalistični naslovi so vam sveta resnica. Možgani nekaj za preživet (dihat pa to), kaj več pa ne.
Vsi crkavamo ja.....krepko višji BDP kot kadarkoli pod janšo, najnižja brezposelnost v zgodovini slovenije.....plače obdavčene tako kot že od nekdaj, ja zelo visoko.....nekako moramo vse vas socialce in minimalkarje ki se razmnožujete kot podgane čeprav še sebe niste zmožni preživet nafutrat. Bi vam človek razložil razlike med austrijo recimo, ki ne plačuje prevoza, ne malice.....in slovenijo in kako v končni fazi en na minimalcu nič dosti manj ne dobi kot v austriji tist na minimalcu, sploh ko prištejemo še vse subvencije za vrtce, brezplačni vrtec za vse razen enega otroka, zastojn hrana (4je obroki!) v šolah in vrtcih, otroški dodatki.....ampak ne, vi umirate reveži pod to vlado. Pod janšo ste bili pa perspektivni uspešni ljudje, ki ste ustvarjali in sami za svoje riti in riti potomcev poskrbeli 😆
2
Avatar gosta
ve se
16.11.2025 ob 12:11
@hareklit
Pa to ti pišem, levim je vseeno kdo jih vodi važno, da je član leve stranke, desnim ni vseeno ker verjamejo in prisegajo samo na Janšo in kot sem napisal imaš na desni še Logarja in NSi ampak kdorkoli od teh dveh strank bi dobil večino na volitvah bi se SDS-u odfuzlal, ker edini, ki je po logiki sekte sposoben je Janša, vsi ostali pa komunisti, kar je meni čudno, JJ je vodil 3x vlado in nič naredil res pa da tudi obljubljal ni torej mu ne moremo nič očitati saj tudi nič ni obljubil, je pa vsakič krepko zadolžil državo, samo v času corone 11 milijard plus 5,6 milijard nepovratnih sredstev, ob prevzemu od Šarca je dobil v proračunu 14 milijard in če dodamo še zadolžitev za 11 milijard in 5,6 milijard podarjenih je neznano kam izginilo v dveh letih 30 milijard, kam so te milijarde šle, zidalo se ni nič tudi nekih novih objektov, ki bi bili v korist državljanov ni bilo, infrastruktura se v dveh letih ni izboljšala ali dogradila, so pa debelo zaslužili vsi, ki so se ukvarjali z zaščitno zdravstveno opremo in seveda zaposleni v zdravstvu, ki so dobivali bogate coronske dodatke, v Ljubljani so pokupili največ nadstandardnih stanovanj in to ravno zaposleni v zdravstvu, mi navadni državljani smo pa bili skoraj zaprti med štiri stene, še na sprehod nisi smel še druženje je bilo prepovedano, da ne govorimo o protestih, ko so imeli ljudje dovolj te diktature, policija pa z vodo in plinom nad protestnike vmes pa še malo ročnega umirjanja posameznikov s pendriki po protestnikih.
1
Avatar gosta
Dutch Bantam
16.11.2025 ob 12:19
Ni pravega komunizma brez kulta osebnosti. V Venezueli je to Maduro, na Kubi Castro, v Severni Koreji čunga lunga, v Sloveniji pa Janez Janša. V deželi je preveč oprancev, ki bi se šli neko glupo demokraciji in volitve vsake štiri leta, namesto da bi na referendumi izglasovali dosmrtni mandat Janezu. Samo da je Janša!
0
Avatar gosta
hereklit
16.11.2025 ob 12:50
@strašljivo
BDP in tvoje laži:https://www.stat.si/statweb/Field/Index/1/29

Torej krepko višji DBP kot pod janšo? Kdo je nepismen?
0
Avatar gosta
hereklit
16.11.2025 ob 12:52
-1
Avatar gosta
Takole je
16.11.2025 ob 13:07
Slovenija se je, kjer je bila bruto letna plača (35.133) lani za šest odstotkov višja kot predlani in za 16 odstotkov višja kot v 2022, uvrstila nekoliko pod evropsko povprečje, a tik pred Španijo (33.700 evrov) in slovensko sosedo Italijo (33.523 evrov), dve veliki evropski gospodarstvi. Bruto letna plača v Sloveniji je bila tako tudi z naskokom najvišja med članicami EU iz srednje in vzhodne Evrope. Najnižje bruto letne plače so zabeležili v Bolgariji (15.387 evrov), Grčiji (17.954 evrov) in na Madžarskem (18.461 evrov). Sosednja Hrvaška se je s 23.446 evri uvrstila na 19. mesto v uniji.
In JJ se zgleduje po Madžarski, ki ima pol nižje bruto plače? 😆
1
Avatar gosta
eh ja
16.11.2025 ob 13:09
@Takole je

Standard v naštetih državah pa je? Koliko je najemnina v recimo Barceloni, Budimpešti, Atenah....koliko stane kilo kruha v omenjenih državah.......in še in še!
1
Avatar gosta
strašljivo
16.11.2025 ob 13:11
@hereklit

Kaj za božjo voljo hočeš povedat?

BDP 2025 = 67.418 / na prebivalca 31.698

BDP 2021 (zadnje leto kralja janše) = 61.529 / na prebivalca 24.596

stopnja brezposelnosti 2021 = 4,5
Stopnja brezposelnosti 2025 = 3,1
1
Avatar gosta
JJ čokoladni King
16.11.2025 ob 13:15
Hebat ga, če JugoVlahom ni simpatićen. Naj že ukine socialo za tujce.
0
Avatar gosta
hereklit
16.11.2025 ob 13:26
@strašljivo

S številkami lahko manipuliraš in prikažeš samo neko kao rast, ko pa vis vemo kakšna je inflacija in koliko dobiš 2025 za 3000€ koliko si pa dobil 2021 za 3000€.
Aja letna inflacija na to si pozabilo ti inteligentno, razgledano bitje, pa tudi to, da je leto 2021 bilo leto korone...!
-2
Avatar gosta
strašljivo
16.11.2025 ob 13:45
@hereklit

Pisala sem o bdp. Kaj sedaj druge stvari vlečeš sem? BDP je višji. Brezposelnost nižja. Ja inflacija je višja. Tako kot povsod po svetu. Ne boš verjel ampak nima čisto nič z golobom pa janšo to 😆 Misliš da onadva upravljata z inflacijo? Zakaj je potem inflacija tudi na madžarskem kjer so tako desni da res ni? V bistvu imajo za več k procent višjo inflacijo k mi. ZDA pod drugim kraljem ki ga tvoj kralj obožuje....ista inflacija k pr nas. Hecno a? Čmo it gledat še stopnjo revščine? Madžarsk višja k mi. Pa tako fletno desni. Stopnja kriminala na madžarskem skoraj dvakrat višja kot pri nas. Pa tako fletno desni 🙂
2
Avatar gosta
pravica
16.11.2025 ob 13:47
@Hja
Bolj kot obvezne božičnice in posebni zakoni za problematične dele države ni nobena stvar za res zabite volilce.
Ampak saj kletarji Svobodnjakov to veste.
-1
Avatar gosta
huh eh pih
16.11.2025 ob 13:53
Noriški kralj nori, ker nima enega tehtnega argumenta zakaj bi spodbijal Goloba. Ima pa argument zakaj naj Golob ostane v vladi - JJ je Goloba pohvalil za doseganje dobrih rezultatov in dejal, da bo pač počakal v opoziciji toliko let kot bo potrebno 🙂
2
Avatar gosta
Sendvič
16.11.2025 ob 14:02
@Takole je
Za tako razliko v bruto in neto plačo bi morali imeti večne tlakovane ceste, srebrne vodovodne cevi in zdravstvo, ki pride na dom, če se slabo počutiš in javni servisi z nasmeškom in strokovno podkovani, da ne hodiš na UE za en postopek 3x, policija bi vsak kriminal takoj zatrla v kali in imeli bi 0 nezaposlenost, če izvzamemo šolarje in upokojence ter nezmožen dela - zdravstveno...
0
Avatar gosta
Moje mnenje
16.11.2025 ob 14:06
Še nikoli nismo bolje živeli. Konja, ki zmaguje, se ne menja. Ima moj glas.
1
Avatar gosta
zanimivo
16.11.2025 ob 14:17
@Sendvič

Ti torej s svojo minimalno plačo ne zmoreš preživet, država naj bi pa s tistim par 100e ki jim jih daš (če imaš otroke jim v bistvu ne daš nič, damo drugi tebi).....srebrne stvari ustvarjala? 😆
In btw tudi če bi jih....slovenčki bi našli problem v tem in spet jamrali zakaj niso iz platine cevi 😆 Ker oblvadate samo jamranje. Večne žrtve. Pa pametovanje kako je drugje boljše. Ampak tja pa ne greste. Čeprav imate vse možnosti, eni smo vam pripravljeni celo flix bus plačat v ta nebesa izven slovenije da se speljete.....pa ne a ne? Boste do smrti tu javkali in se sami seb smilili 😆 Tako sposobni, pa tako slabo vam gre. Zanimivo. Kako to da v isti državi enim gre čist fajn ne razumete. Oz. trdite da ni zaradi njih. Da niso nič drugačni k vi. Zihr jim blo dano 😆 Vam revežem pa ne. Pa že cel life čakate 😆 Ker ni v vas problem. Ne ne, to pa ne.
-1
Avatar gosta
Slovenka
16.11.2025 ob 14:18
@volilka
Če bi imela ta podatek, bi bila gotovo imenovana v komisijp za izbor poslancev. 😄

Ga ne poznam popolnega poštenjaka. Je pa vseeno razlika med tistimi, ki glasno kričijo o nepoštenosti drugih in tistimi, ki so vsaj modro tiho.
Pa še se najdejo razlike. Recimo v načinih in sredstvih komunikacije z ljudmi, stopnji arogantnosti, miselnosti, inteligenci, meji, do katere so pripravljeni iti za določen cilj…
Pa mimo vsega tega: nekateri so enostavno bolj antipatični od drugih. JBG
4
Avatar gosta
Nadev v sendvicu
16.11.2025 ob 14:23
@Sendvič

Je treba vrnit posojila iz korona časov - saj veš, kake dodatke so dobili zdravniki, pa čeprav ljudje sploh nismo mogli do njih.
5
Avatar gosta
Neprijavljena
16.11.2025 ob 14:29
Sicer nisem brala članka, bi pa dodala le to da se pri nas že dolgo ve da imamo ene najvišjih davkov in prispevkov od bruto plač. Zato delavec v Sloveniji pri isti bruto plači dobi neto bistveno manj kot v okoliških državah, vključno z Hrvaško.
Zato so članki o tem da je naša bruto plača med prvimi 10 v Evropi močno zavajajoči. Zapospeni bi to lahko razumeli kot norčevanje se iz njih.
-1
Avatar gosta
ja in?
16.11.2025 ob 14:34
@Hja

regres in božičnico imajo tudi v drugih državah.

Potni stroški in malica pa.... ne dobijo vsi tega, ker imajo prehrano urejeno v podjetjih in tudi prevoz na delo (avtobusi, ki pobirajo ljudi in jih vozijo v tovarno). Tako da nimamo nič več kot ostali.

Poleg tega banke ne briga, koliko imaš prehrane in prevoza, banka hoče znesek, od katerega se odvajajo prispevki, ker je samo tisti znesek merodajen in ne nek prevoz.....
0
Avatar gosta
Dej dej
16.11.2025 ob 14:48
Če ste v sds že danes taki reveži, da nimate za živet, kaj bi šele bilo, da ni Slovenija socialna država in vas vzdržuje. Šele potem bi bili pravi siromaki.
1
Avatar gosta
ekola
16.11.2025 ob 14:49
@ja in?

Si vse povedalo. Prehrana v šihtu ni nič, organiziran prevoz z katerim nimaš nobenega stroška ni nič. Vi ne vidite to nekaj kar dobite. Ni nič več kot tisti ki ne dobijo in si morajo iz plače hrano in prevoz krit. Po vaši logiki. Isto ni dohodek otroški dodatek. Pa subvencioniran vrtec, s katerim nekatere družine dobijo več kot imajo plače od države tudi ni nekaj kar bi vi dobili. Nič ni to. Čist nič. Torej se vam lahko vzame? Ti damo nižje davke, pa stroške vrtca tako kot so v tujini? Večini se vam odpelje 😆
2
Avatar gosta
Popay
16.11.2025 ob 16:01
Recimo, da ima pacient na volitvah za nasprotnika žakelj krompirja....,, gremo na volitve še posebej z velikim veseljem obkrožit ...
Žakelj krompirja, saj je to istočasno koristno in zabavno ..
1
Avatar gosta
Crkujete edino
16.11.2025 ob 16:04
@400 000 idiotov na 490 podage
Sdsovci v svojih beticah...
Ni idealno, ne idealiziram nobenega politika... ampak je pa krepko bolje kot pod janso, sds in nsi
2
Avatar člana Tisti ki pride zgodaj
Tisti ki pride zgodaj
16.11.2025 ob 16:12
@Hja

Ja, ker v Avstriji po tvoje nimajo trinajste plače in božičnice (seveda ju imajo) in potem smo spet zadaj.
-1
Avatar gosta
jaaaa
16.11.2025 ob 16:14
@400 000 idiotov na 490 podage

Janša je tolk slabga naredu za Skovenijo,kot še nobeden!
2
Avatar gosta
things
16.11.2025 ob 16:15
@Državljanka

Sedaj, ko si priznala, da si ovca, dober tek pri prehranjevanju s suho travo.
-1
Avatar gosta
tvoje mnenje
16.11.2025 ob 16:18
@Moje mnenje

Vam verjamem, 100% ste v njegovi ekipi in ste zasipani z denarjem. Ogromna večina ljudi danes živi bistveno slabše kot pred 3 leti. Že samo hrana je 30% dražja.
0
Avatar gosta
Moje mnenje
16.11.2025 ob 16:38
@tvoje mnenje
Nikoli v nobeni stranki, nikoli v kaki javni službi ampak od zaključka šolanja pa do danes vedno v gospodarstvu. Napredek se pozna na vseh področjih tako finančno kot varnostno. Plače (in pokojnine) so se dvignile, standard je boljši, dobički podjetij so višji, cene energentov so brzdane, boniteta države najvišja ever.
3
Avatar gosta
hjahh
16.11.2025 ob 16:56
NIKOLI VEČ JANŠE.
Zgodovina.
4
Avatar gosta
bnm
17.11.2025 ob 2:19
če bi se zgodilo, da na volitvah dobi večino NSi ali Logar bi se SDS-u zmešalo od hudega, takoj bi sledil napad na zmagovalca
0
Avatar gosta
bnm
17.11.2025 ob 2:21
prav že vidim KALIMEROTA kako si bi pulil lase in se kujal 😆
1
Avatar gosta
bnm
17.11.2025 ob 2:23
Znan je bil po izreku »To je krivica, zares!«
0
Avatar gosta
bnm
17.11.2025 ob 4:21
Uporabite razum! Počasi prihajate do spoznanja, Nova obzorja se vam bodo odprla, ko boste pripravljeni potegniti zaključke nad starim zadevami, ki vas le vlečejo nazaj in se končno usmeriti v nekaj drugačnega. Poskrbite zase!
0
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
17.11.2025 ob 6:26
@Star dec
Ja lepo da je gor tako, pri nas pa je kot je, plače so najbolj obdavčene, janša bi ti vsako leto prinesel ne 639 ampak 1000e višjo plačo, to je bilo sprejeto, pa so golobajzi vse preklicali, v naprej so vam povedali da boste imeli nižje plače in da vas bodo bolj obdavčili, nabili vam bodo davek na nepremičnine, uvedli so vam obvezen zdravstveni prispevek, davek na oskrbo, skratka samo novi davki, če bi bil janša tega ne bi bilo delodajalce nebi obremenjevali z novimi dajatvami, denarja je dovolj, samo ne sme se ga porabljati tako stihijsko, lepo je janša povedal če ljudem daš več to porabijo skozi DDV in davke od plač, davke od dobička dobiš skoraj vse nazaj, pri turističnih bonih takrat pa je dobil nazaj še več kot vloženo ker je vsak še nekaj porabil na dopustu, pa vse tiste mase ljudi ni dobil na borzo, s tem da je sektor lahko takoj spet štartal ker so kadri bili, ko se ti kadri enkrat raztepejo jih je težko spet poloviti.
0
Avatar gosta
400 000 bedakov na 490 podlage
17.11.2025 ob 6:29
@jaaaa
Kaj ?
Da ti je plačal dva dopusta ?
kaj še ?
0
Avatar gosta
Menze
17.11.2025 ob 6:34
Kuharice v menzah so itak ta južne. Kakopak, saj delajo za minimalca. In nekateri ljudje ne marajo na primer vegete povsod. To je balkanska navada. Jaz recimo ne maram vegete. Poleg tega je vegeta navadno za to, da prekrije zanič okus. In kolikor si plačan, toliko delaš. Za minimalca ne boš kihal ne vem kaj, sploh pa vprašanje tudi, koliko sredstev imaš na voljo.
1
Avatar gosta
ne bo
17.11.2025 ob 7:41
Ne bo Janša. Do marca-aprila se bo situacija še spremenila. Pa tudi, če bi slučajno zmagal, ne bi mogel sestavit koalicije. Se je že zgodilo.
2
Avatar gosta
jest pa tkole
17.11.2025 ob 7:46
Ni važno kdo zmaga. Važno, da ne dobi volitve princ teme Janša. Ko se bo upokojil, bomo izbirali drugače.
3
Avatar gosta
Jah
17.11.2025 ob 7:49
V bistvu je res. Raje crknem kot da bi dal glas strokovnjaku za zaplinjanje Slovencev na protestih.
2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026