Avatar gosta
planine
17.06.2026 ob 15:14
Pred krstkim sem bila s skupino na Pohorju. V pozni večerni uri smo se znašli peš v bližini Ribniške koče. Prosili smo za prenočišce pa so nam rekli, da je vse zasedeno. Avtomobilov je bilo okrog koče precej, mislim, da so bili domačini, ker so bile registracije MB. Mi smo prišli s Primorske in smo pešačili.
Hoteli smo v koči nekaj pojesti iz nahrbtnika pa so nam rekli, da lahko jemo samo zunaj.
V vecernih urah smo se podali čez Crni vrh na Kope in tam k sreči dobili prenočišče.
Taka koca, ceprav prenovljena, si ne zasluži naziva PLANINSKA KOČA.
-3
Avatar gosta
llyx
17.06.2026 ob 15:21
Če nimajo prenočišča, ga pač nimajo.
Hrana s sabo prinešena se pa v vseh
kočah poje zunaj.
2
Avatar gosta
LOL
17.06.2026 ob 15:25
@planine

:D 😆

A Modrijanov pa niste zahtevali, da se pripeljejo na planinsko kočo in vam malo zaigrajo? 😆
3
Avatar gosta
Parla
17.06.2026 ob 15:29
Avtorica, precej ste tvegali, da ste šli na Kope zvečer. Očitno ste poznali ceste in poti. Drugič ne tvegajte ampak se prej dogovorite za nočitev.
0
Avatar gosta
LOL
17.06.2026 ob 15:31
@Parla

Saj bi jih helikopter pobral, če bi bila sila. 😆 To je že praksa v Sloveniji. Helikopter za vsak pasji 🤐 in norce ...
1
Avatar gosta
Indijanski pregovor
17.06.2026 ob 15:36
Ob vseh mogočih kanalih informacij in možnih rezervacij dandanes, mislim, da se avtorca heca.
V okolici je kar nekaj turističnih nastanitev.
Sicer pa, če ste šli tako na blef ste si čist sami krivi.
3
Avatar gosta
Tinka
17.06.2026 ob 15:56
@ planine

Zaradi takšnih kot si ti, koče propadajo?
Namen koče je, da se nekaj proda, torej ne da se poje iz nahrbtnika.
Poleg vse inf. se razume, da ste lahko preverili, da je zasedeno.

blesav folk

tema je nateg! poznam sloves koče in lastnike, izredno na nivoju.

če si kmetica si pač kmetica
3
Avatar gosta
svašta
17.06.2026 ob 16:04
bognedaj, da bi zjutraj poklicali in vprašali, če je prosto? ne vi navalite kot zombiji in pričakujete, daoni v stekleni krogli vidijo, da prihajate in vam šparajo prenočišče? svašta.
3
Avatar gosta
transverzala
17.06.2026 ob 16:57
Pričakovali smo, da v predsezoni ne bo problema s prenočišči, a "planinci" iz bližnje okolice očitno zasedejo kočo.
Smo sicer hodili v polmraku in kar strah nas je bilo, ko smo uzrli kar nekaj opozoril-pozor, okoliš medveda.
Ali so tudi na Pohorju medvedi?
-3
Avatar gosta
Julij Cezar
17.06.2026 ob 17:03
@planine za rezervacijo se nisi slisala?ribniska koca je red izjjemna in me ne cudi da je blo vse polno....na kopah pa mas hotel itd...me ne cudi da je blo fraj...sii pac stisnila zobe se za dobro uro da si prikrevsala do grmovskovvega doma
2
Avatar gosta
Julij Cezar
17.06.2026 ob 17:05
@transverzala zdaj pa ze lazes, kake opozorilne table si videla....sicer pa mas med ribnisko in kopami se bivak bi pa tam prespali
2
Avatar gosta
negativna izkušnja
17.06.2026 ob 17:08
Planinci smo si zaželili enolončnico, a je zmanjkala.
Imeli so pa omake, paprike, čufte, zrezke, ocvrt piščanec, samo tako hrano, ki je bila namenjena cenovno in gurmansko bolj zahtevnim gostom kot so planinci.
Najvišje ležeča Planinska koča na Pohorju, pa tak menu.
-3
Avatar člana Frogica
Frogica
17.06.2026 ob 17:10
Prav planinc nese hrano zravn in spi pod milim nebom v viseci mrezi😄
2
Avatar gosta
Julij Cezar
17.06.2026 ob 17:12
@negativna izkušnja malo se suci jezik pa bodo iz tebe naredili enolocnico...pohorsko župo
2
Avatar gosta
bravo
17.06.2026 ob 17:19
@Julij Cezar
Itak ...🤣
2
Avatar gosta
idiotinja
17.06.2026 ob 17:20
za kmetico je pač kmetija
2
Avatar gosta
Sam vprašam
17.06.2026 ob 17:32
@idiotinja

Kako kmetica, če je pa pri morju doma?🤣
2
Avatar gosta
j e
17.06.2026 ob 18:42
@planine
Z navadami iz starih časov ne prideš več skozi v hribih. Rezervacija enako kot za druge nastanitve.
0
Avatar gosta
Sovražim Janšo prvi!!!
17.06.2026 ob 18:58
@planine
Luzer levajzerski si navajen celo življenje vse zastonj.
0
Avatar gosta
Ribničan
17.06.2026 ob 19:31
Ribniška koča postreže gostom z izvrstno kulinarično ponudbo, zato je pogosto obiskana

Je pravi gostinski raj sredi zelenega Pohorja. Upravljajo jo sicer planinci vendar ima vse kvalitete visokogorskega vrhunskega turizma.
0
Avatar gosta
Planinec
17.06.2026 ob 19:41
Pravi planinci se neradi zadržujejo v takih postojankah, kjer posedajo pretežno prevozni turisti.
Pravi planinec je zadovoljen, če dobi enolončnico, prenočišce in tapravo planinsko druščino
0
Avatar gosta
1X
17.06.2026 ob 22:41
1X se peljali gor in dol in nikoli več. Cesta ni asfaltirana, tako da si zlahka uničiš malo nižji avto. Iz vozišča štrlijo ogromne skale, kamni.
0
Avatar gosta
Ne moreš verjet
18.06.2026 ob 5:54
@1X res? kaj je tam tudi trgovski center, da ste z avtom rinili gor, Ali je to planinski dom?
0
Avatar gosta
Ribniška restavracija
18.06.2026 ob 6:25
Pravi planinci so ljudje, ki se povzpnejo do planinskih koč peš.
Tam, kot je že bilo napisano, se zadovoljijo z enolončnico.
So pa oskrbniki planinskih koč postali pravi kandidati za Michelinove zvezdice, ker kar tekmujejo, kdo bo imel večjo gostinsko ponudbo-beri, več gurmanov in na prave planince pozabljajo.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026