Pred krstkim sem bila s skupino na Pohorju. V pozni večerni uri smo se znašli peš v bližini Ribniške koče. Prosili smo za prenočišce pa so nam rekli, da je vse zasedeno. Avtomobilov je bilo okrog koče precej, mislim, da so bili domačini, ker so bile registracije MB. Mi smo prišli s Primorske in smo pešačili.
Hoteli smo v koči nekaj pojesti iz nahrbtnika pa so nam rekli, da lahko jemo samo zunaj.
V vecernih urah smo se podali čez Crni vrh na Kope in tam k sreči dobili prenočišče.
Taka koca, ceprav prenovljena, si ne zasluži naziva PLANINSKA KOČA.
-3
llyx 17.06.2026 ob 15:21
Če nimajo prenočišča, ga pač nimajo.
Hrana s sabo prinešena se pa v vseh
kočah poje zunaj.
2
LOL 17.06.2026 ob 15:25
@planine
:D 😆
A Modrijanov pa niste zahtevali, da se pripeljejo na planinsko kočo in vam malo zaigrajo? 😆
3
Parla 17.06.2026 ob 15:29
Avtorica, precej ste tvegali, da ste šli na Kope zvečer. Očitno ste poznali ceste in poti. Drugič ne tvegajte ampak se prej dogovorite za nočitev.
0
LOL 17.06.2026 ob 15:31
@Parla
Saj bi jih helikopter pobral, če bi bila sila. 😆 To je že praksa v Sloveniji. Helikopter za vsak pasji 🤐 in norce ...
1
Indijanski pregovor 17.06.2026 ob 15:36
Ob vseh mogočih kanalih informacij in možnih rezervacij dandanes, mislim, da se avtorca heca.
V okolici je kar nekaj turističnih nastanitev.
Sicer pa, če ste šli tako na blef ste si čist sami krivi.
3
Tinka 17.06.2026 ob 15:56
@ planine
Zaradi takšnih kot si ti, koče propadajo?
Namen koče je, da se nekaj proda, torej ne da se poje iz nahrbtnika.
Poleg vse inf. se razume, da ste lahko preverili, da je zasedeno.
blesav folk
tema je nateg! poznam sloves koče in lastnike, izredno na nivoju.
če si kmetica si pač kmetica
3
svašta 17.06.2026 ob 16:04
bognedaj, da bi zjutraj poklicali in vprašali, če je prosto? ne vi navalite kot zombiji in pričakujete, daoni v stekleni krogli vidijo, da prihajate in vam šparajo prenočišče? svašta.
3
transverzala 17.06.2026 ob 16:57
Pričakovali smo, da v predsezoni ne bo problema s prenočišči, a "planinci" iz bližnje okolice očitno zasedejo kočo.
Smo sicer hodili v polmraku in kar strah nas je bilo, ko smo uzrli kar nekaj opozoril-pozor, okoliš medveda.
Ali so tudi na Pohorju medvedi?
-3
Julij Cezar 17.06.2026 ob 17:03
@planine za rezervacijo se nisi slisala?ribniska koca je red izjjemna in me ne cudi da je blo vse polno....na kopah pa mas hotel itd...me ne cudi da je blo fraj...sii pac stisnila zobe se za dobro uro da si prikrevsala do grmovskovvega doma
2
Julij Cezar 17.06.2026 ob 17:05
@transverzala zdaj pa ze lazes, kake opozorilne table si videla....sicer pa mas med ribnisko in kopami se bivak bi pa tam prespali
2
negativna izkušnja 17.06.2026 ob 17:08
Planinci smo si zaželili enolončnico, a je zmanjkala.
Imeli so pa omake, paprike, čufte, zrezke, ocvrt piščanec, samo tako hrano, ki je bila namenjena cenovno in gurmansko bolj zahtevnim gostom kot so planinci.
Najvišje ležeča Planinska koča na Pohorju, pa tak menu.
Prav planinc nese hrano zravn in spi pod milim nebom v viseci mrezi😄
2
Julij Cezar 17.06.2026 ob 17:12
@negativna izkušnja malo se suci jezik pa bodo iz tebe naredili enolocnico...pohorsko župo
2
bravo 17.06.2026 ob 17:19
@Julij Cezar
Itak ...🤣
2
idiotinja 17.06.2026 ob 17:20
za kmetico je pač kmetija
2
Sam vprašam 17.06.2026 ob 17:32
@idiotinja
Kako kmetica, če je pa pri morju doma?🤣
2
j e 17.06.2026 ob 18:42
@planine
Z navadami iz starih časov ne prideš več skozi v hribih. Rezervacija enako kot za druge nastanitve.
0
Sovražim Janšo prvi!!! 17.06.2026 ob 18:58
@planine
Luzer levajzerski si navajen celo življenje vse zastonj.
0
Ribničan 17.06.2026 ob 19:31
Ribniška koča postreže gostom z izvrstno kulinarično ponudbo, zato je pogosto obiskana
Je pravi gostinski raj sredi zelenega Pohorja. Upravljajo jo sicer planinci vendar ima vse kvalitete visokogorskega vrhunskega turizma.
0
Planinec 17.06.2026 ob 19:41
Pravi planinci se neradi zadržujejo v takih postojankah, kjer posedajo pretežno prevozni turisti.
Pravi planinec je zadovoljen, če dobi enolončnico, prenočišce in tapravo planinsko druščino
0
1X 17.06.2026 ob 22:41
1X se peljali gor in dol in nikoli več. Cesta ni asfaltirana, tako da si zlahka uničiš malo nižji avto. Iz vozišča štrlijo ogromne skale, kamni.
0
Ne moreš verjet 18.06.2026 ob 5:54
@1X res? kaj je tam tudi trgovski center, da ste z avtom rinili gor, Ali je to planinski dom?
0
Ribniška restavracija 18.06.2026 ob 6:25
Pravi planinci so ljudje, ki se povzpnejo do planinskih koč peš.
Tam, kot je že bilo napisano, se zadovoljijo z enolončnico.
So pa oskrbniki planinskih koč postali pravi kandidati za Michelinove zvezdice, ker kar tekmujejo, kdo bo imel večjo gostinsko ponudbo-beri, več gurmanov in na prave planince pozabljajo.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
17.06.2026 ob 15:14
Hoteli smo v koči nekaj pojesti iz nahrbtnika pa so nam rekli, da lahko jemo samo zunaj.
V vecernih urah smo se podali čez Crni vrh na Kope in tam k sreči dobili prenočišče.
Taka koca, ceprav prenovljena, si ne zasluži naziva PLANINSKA KOČA.