Ker vsako leto darujem bi rada videla spisek… kam gre letos 1. 500.000??
Res dvomim v poštenost!
Ne vem za nobenega, ki bi dobil denar.?!?!
-3
Maj 19.12.2025 ob 16:27
Ma jaz tega Avdića ne prenesem, tudi tejle dobrodelnosti ne zaupam, ker je on zraven.
-2
Ena pač 19.12.2025 ob 16:29
Je bilo o tem že vse povedano in tudi javno objavljeno pa drekači še kar vrtate in iščete načine, kako bi nekoga oblatili. Pojdi na radio 1 in zahtevaj, da ti pokažejo vsa nakazila, ki so šla iz dobrodelnega računa. A ja, to pa ne, ker potem ne bi več mogla anonimno srati po njih.
6
Ena penzička 19.12.2025 ob 17:11
A Hojs & company ni še nič objavil, kam bo Avdić & company# parkiral donirani znesek?
3
no kje 20.12.2025 ob 9:37
Kje je bilo javno objavljeno, da vidimo?!
0
Stara forumašica 20.12.2025 ob 9:41
Je bilo parkrat javno objavljeno, točni seznami, natančne številke.
Mi je pravzaprav žal, ker avtorjev trditev, kako nenamenski se denar porablja, še en čaka kaka tožba, vsaj z zahtevo po javnem opravičilu.
2
Ena pač 20.12.2025 ob 11:43
@no kje
Poguglaj. Če znaš najti ta forum, boš našla tudi to, če te že toliko zanima.
3
lopov 20.12.2025 ob 15:41
Ena pač…delaš na radiju1?
-1
tudi mene zanima 20.12.2025 ob 15:47
Ja, ok, dajo tistim petim, ki jokajo v eter.. ampak komu in koliko? Dajo vsakemu po 300.000€?1.500.000€???????? Kam gre ta denar?
Jaz vem za moje sosede, katerim so v tistih poplavah l.2023 ostale samo stene, da so dobili denar od radia 1.
2
naj se javi 20.12.2025 ob 15:55
Ne vem za nikogar, ki bi prejel pomoč… če bi jo, bi o tem govorili, tako pa… Radio 1 dobro živi.
Vsi imajo hiše, avtomobile, polne riti vsega.
-4
niticenta 20.12.2025 ob 16:10
Bebci tisti ki donirate.
-2
Vprašaj korektno 20.12.2025 ob 16:11
@naj se javi
Ja sigurno bodo ekstra tebi prišli povedat, da so bili deležni pomoči. Ker ljudje tako radi razglašamo, da smo na dnu in potrebujemo pomoč, kajne?
Pa seveda bi bilo zelo korektno objaviti celotne podatke o prejemnikih, a ne? Tebi anonimnemu natolcevaču še posebno.
S svojim polnim imenom, priimkom in naslovom vprašaj, pa boš dobil enakovreden odgovor.
4
goljufija 20.12.2025 ob 16:16
Pa saj lahko anonimno povejo, če so kaj dobili. Ampak res dvomim da kdo kaj dobi.
-2
Poznam 20.12.2025 ob 16:18
Pri nas v službi smo na R1 prijavili ovdovelega očeta s štirimi otroki, ki dela za minimalca. Ja, so dobili za sanacijo povsem razsutega doma, topla zimska oblačila in plačilo ogrevanja.
Brez tega prejšnje zime ne bi preživeli. Točen znesek ni raztrobil okoli, logično. Je pa po naši oceni moralo biti kar kakih 10000€.
7
Ena pač 20.12.2025 ob 16:31
@lopov
Ne.
0
Ena pač 20.12.2025 ob 16:32
@goljufija
Če bi povedali anonimno, bi jih pa obtoževali, da so nastavljeni oziroma podkupljeni. Nergačem pač nikoli ni prav pa kakorkoli obrneš.
3
Anon292 20.12.2025 ob 16:35
@Poznam
Za povsem razsut dom danes 10 tisoč € ni nič.
-1
Poznam 20.12.2025 ob 16:45
@Anon292
Znaš brati? Ne poznamo točnega zneska, samo laično ocenjujemo. Razsut pomeni nekaj oken, vhodna vrata, počen zid in podobno. Ne zanemarjen. So izjemno skrbni in snažni.
Ja, verjetno je bilo več.
3
Anon292 20.12.2025 ob 16:52
@Poznam
Znam brati. Vi pa ne znate ocenjevati, niti laično ne. Zelo verjetno zato, ker ne govorite resnice.
-2
Računovodkinja iz JS 20.12.2025 ob 17:06
Se da poiskati celotna poročila, prek koga, komu, koliko, ne samo za lani.
In ni malo branja!
3
Kaksni argumenti 20.12.2025 ob 17:20
@naj se javi
Da ilustriram neumnost tvojih izjav: jaz tudi ne poznam osebno za nikogar, ki bi zadel gl. Dibitek na loteriji, torej to pomeni po tvoji logiki, da jih ni in da se ves dnar pokrade in deli med organizatorji?
3
Kaksni argumenti 20.12.2025 ob 17:22
@Računovodkinja iz JS
Ne bodo iskali oni, ker jih v resnici ne zanima, njihov namen je samo blatenje saj vidis...
Ce bi jim se pa poiskal pa prinesel pred nos, bi te pa obtozili, da si ponaredil, ker itak samo blatiti hocejo za vsako ceno.
3
Računovodkinja iz JS 20.12.2025 ob 17:28
@Kaksni argumenti
Jaz pa dejansko sem šla iskati in brati, takrat, ko se je Hojs spravil na Audića in ostale
3
Jp 20.12.2025 ob 17:44
Mislim, da je dobrodelnost, da daš če želiš, nihče nikogar ne prisiljene v to.
Zadaj je velika ekipa in verjetno bi se našel kdo, ki bi povedal, da sredstva ne gredo za namen.
So tako javni, da si verjetno ne bi dovolili, da pljuvajo v lastno skledo.
Da pa bi poimenski seznam objavljali, se mi zdi, da je to zelo osebno in zasebnost osebnih podatkov. Si predstavljate otroke v šoli, da bi vsi izvedeli da je njegova mama na seznamu?
Če imaš viška in željo da si v tej akciji, si, drugače pa ne. Popolnoma enostavno.
4
Guhgh 20.12.2025 ob 17:52
@Računovodkinja iz JS
In kaj si ugotovila?
0
Ena pač 20.12.2025 ob 18:50
@Jp
Saj to. Od drugih bi zahtevali, da se jih poimensko izpostavi z vsemi možnimi podatki, medtem ko sami pljuvajo v anonimnosti.
Mogoče se pa enkrat nekdo izmed teh nergačev znajde v takšni situaciji, ko bo potreboval pomoč in mu bo radio1 pomagal, pa bo lahko tu na tem forumu, v dokaz drugim nejevernikom posredoval vse svoje podatke, vključno s podarjenim zneskom in s svojo življensko zgodbo s katero je do tega zneska prišel.
3
Megla 123 20.12.2025 ob 18:53
Dokler donirajo takim lenobam kot je Redna, od mene ne dobijo centa.
0
Računovodkinja iz JS 20.12.2025 ob 19:06
@Guhgh
Da to, kar je trdil Hojs, niti slučajno ne drži.
Vse je javno, dostopno, za vsak € je v poročilu, kam je šel. In za honorarje voditeljev ni šlo nič.
4
kako si ugotovila 20.12.2025 ob 19:41
@Računovodkinja iz JS
da je dejsnko šlo na račune tistih, ki so potrebovali in ne na kake fejk račune "dobrodelnikov"?
-4
Sovražim Janšo!! 20.12.2025 ob 20:01
Ahahahahaha , spet so se pojavile hijene, in to tiste hijene, ki nikoli v življenju niso darovale niti centa. Da bi jih pes po@ukal v čelo, in da jim luknja tam ostane.
2
Morska zvezda 20.12.2025 ob 20:14
No, jaz povem, da smo med poplavami dobili pomoč Radia1. Izdatno pomoč in to takoj. In iz naše vasi poznam se kakšnih 15 hiš, ki jim je Radio1 pomagal. In ne samo to - Anita Ogulin je osebno prisla v nas kraj dva dni po poplavah. Takrat je bila ze precej bolna, mi je bilo hudo, ko sem jo videla in se pogovarjala z njo.
In letos smo v naši vasi vsi donirali Radiu1. Ce je kdo prej dvomil v to zbiranje denarja - zdaj ne dvomi nihče.
Res je lahko sram tiste, ki tako pljuvate po Denisu in ekipi. Ne sili vas, da karkoli prispevate, ne sili vas, da sploh poslušate oddajo. Ne razumem, kako vas ni sram obtoževati brez da bi karkoli preverili. Kar nekaj na pamet. Res, lahko vas je sram.
6
odgovori prosim 20.12.2025 ob 20:33
@Morska zvezda
kako lahko preverite kam točno je šel denar in ali ni šel po obvodnih računih za kakšen luksuz, nekaj ga je pa šlo za tiste, katerim je namenjen! Hvala za pojasnilo in lepo noč!
-1
Morska zvezda 20.12.2025 ob 20:48
Lahko greste direktno k njim in vse preverite. Je bilo že večkrat povedano.
Tako sta naredila tudi Hojs in Mahnič oz. njihove pomočnice, ki se spoznajo na finance in niso ugotovili nobenih napak. Zakaj pa mislite, da letos ni bilo nobenih napadov z njihove strani?
Ne vem, kako ne razumete, da ekipa Radia1, ki jo gledate ali poslušate, nima nobene direktne povezave z nakazilo?
No, ker sem vam odgovorila, bi zdaj prosila se z vaše strani pojasnilo, na podlagi česa vi obtožujete, da se denar po obvodnih kanalih nakazuje za luksuz. Ne verjamem, da govorite kar na pamet (ker tudi jaz nisem) in imate zagotovo tehtne razloge za to.
3
Indijanski pregovor 20.12.2025 ob 20:57
@Morska zvezda kakšna lepa gesta od vas in vaščanov . Lepo prebrati.
3
odgovori prosim 20.12.2025 ob 21:14
@Morska zvezda
Osebnih računov ne smeš in ne moreš preverjati, če nimaš naloga! Pa še takrat je nemogoče, ker se dela po obvodnih računih preko 3. oseb.
-1
Morska zvezda 20.12.2025 ob 21:25
Razumem. Ampak na podlagi česa vi dvomite v poštenost fundacije Radia1? Neko osnovo verjetno imate.
Jaz sem vam res lepo odgovorila, res bi prosila za konkreten odgovor.
1
Lords of Poverty 20.12.2025 ob 21:30
@Morska zvezda
G. Hancocka, notri je tudi lepo opisano, kako so Boba Geldofa dobesedno nathegnili njegovi lastni ljude in kje je končal doberšen del denarja zbranega na band aid koncertih, kjer so glasbeniki nastopali zastonj. Preberi, da boš razumela, da n krivim izpostavljenih oseb tipa Avdič pač pa.....preberi knjigo!
-1
Kaksni argumenti 20.12.2025 ob 21:31
@Računovodkinja iz JS
Pohvalno, samo ti ne pljuvas, ti si sama vse preverila in se pozanimala, nic napacnega...
Njih pa to v resnici ne zanima, samo negativo zelijo.
Pljuvanje in laganje jim je skupno s pripadniki sdsa
Vem , da so vsi dokumenti na strani fundacije.
1
Morska zvezda 20.12.2025 ob 21:54
Lords...razumem. Jaz nisem rekla, da ni mogoče, da bi bilo karkoli narobe. Vedno je mogoče. Ampak obtoževati na podlagi "lufta" pa je grdo. Jaz bi samo rada, da tisti, ki to pišejo, pojasnijo, zakaj tako mislijo.
Ta akcija zdaj traja že 10 let in zdaj bi se pa res že moralo pokazati, kdo in kako goljufa.
Samo to. Se enkrat: nisem rekla, da ne more biti nic narobe, ampak jaz iz lastnih izkušenj lahko povem, da sem prepričana, da je vse ok.
In seveda razumem, da se poimensko ne izpostavlja ljudi, ki se jim pomaga. Nihče ne želi biti na tem seznamu, verjemite.
19.12.2025 ob 16:12
Res dvomim v poštenost!
Ne vem za nobenega, ki bi dobil denar.?!?!