Pse z verig, ljudi omejit

Deli na Facebook Deli na X
Avatar člana Frogica
Frogica
08.11.2025 ob 8:19
Zadne čase se zdi, da družba izgublja občutek za mero. Psi ne bodo več smeli biti na verigah, no s tem ni nč narobe, če so pogoji za živali boljši.. Po drugi strani pa se pojavljajo prepovedi, ki segajo že v čisto vsakdanje življenje. Otroci ne bi smeli vadit instrumentov, ker motijo sosede.🙈

Tk je jasno, da živali vse bolj “počlovečujemo”, ljudi pa vse bolj omejujemo.
Nekatere motijo pasji lajež ali otroška vaja na klavirju. Mene pa recimo pretirane dišave ali bleščeč nakit. Bodo globe tud za tako??

Lh bi namesto novih prepovedi delali na tem, da bi se v družbi kazalo več zdravga razuma in medsebojnega razumevanja.
🙏
3
Avatar gosta
redlooop
08.11.2025 ob 8:25
Se strinjam, z verigami je tako, zakonbo moral dati nek presečni datum in sicer recimo...psi skoteni po 1. 1. 2025 ne smejo biti na verigi. Ali pa psi, skoteni po 1. 1. 2023, odvisno kdaj ampak ljudem je treba dati prehodno obdobje in to pravočasno. Ali pa bi tudi končno začeli kaznovati tiste ki nimajo psa na štriku sredi mesta in tiste, ki ne pobirajo iztrebkov, iz tega denarja pa dajati ljudem, verigarjem, subvencije za pesjake.
1
Avatar gosta
Jp
08.11.2025 ob 8:54
Prav je, da psi niso na verigah...vendar...se bo tudi zakonodaja spremenila glede napada psa, če kdo ne povabljen pride na tvojo ograjeno posest in mu pes pomeri hlače?
Kaj ni bil primer, ko je tat uspel tožiti lastnika, ker ga je pes pogrizel v lastnikovem stanovanju, ko je tat vlomil v stanovanje?
Ali pes, ki je pogrizel deklico, ki je vstopila na posestvo?
Naj me kdo popravi, če sem si narobe zapomnila...
1
Avatar gosta
pravica
08.11.2025 ob 8:58
@redlooop
Dovolj prehodnega obdobja je bilo. In seveda je treba oglobit prašiče, ki ne pobirajo dreka za svojimi cucki in vse tiste lastnike, ki na javnih površinah nimajo cuckov na povodcih. Dosledno in brez milosti.
Lahko pa greš ti na ketno pa,poročaj, kako si se počutil po pol leta.
0
Avatar gosta
...
08.11.2025 ob 9:36
Psi so za v posteljo
0
Avatar gosta
Se strinjam
08.11.2025 ob 9:41
Psi smejo živeti bolje, ljudje pa ne smejo motiti, od otrok do sosedov. Namesto novih prepovedi bi bil zdrav razum včasih boljši zakon.
1
Avatar člana Frogica
Frogica
08.11.2025 ob 11:05
@Se strinjam
Psi naj uživajo, ljudje pa naj vsaj poskušajo bit normalni. To bi blo lh že dovol
-2
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
08.11.2025 ob 11:28
@Frogica Žvauca je -bote čuk, dobro to tebi bučka deluje. Podobno misliva.

Vendar imaš mestne prismode, ki prav naklepno hodijo po naseljih in vse prešnofajo

Še nekaj je meni danes zelo moteče. Ljudje si vse lastijo. Vse njihovo. Me je pred enim tednom razpizdil eden, ki se je sprehajal s psom. Začne nekaj mahat, ustavim in odprem šipo na avtu. Pravi, da se ne smem tam vozit, da to je samo za prebivalce in sprehajalce. Sem mu rekel, zemljišca za vodo so od HESS in imam vso pravico se neškodljivo po cesti pripeljat do vode. Ne bom peš nosil opreme, že zato ker sem invalid. Lahko pa takoj pokličem policijo bodo v manj kot 5. minutah tu, da razčistiva in da ti napišejo plačilni nalog ker nimaš psa na povodcu...,je samo sklonil glavo in se pobral.....mater horn, ti boš mene.💪☝️😁
-3
Avatar člana Tisti ki pride zgodaj
Tisti ki pride zgodaj
08.11.2025 ob 11:34
@pravica

Ženske, ki se ližete s cucki, niste najbolj kompetentne za poznavanje pasje psihologije. Ketne - proč z njimi, ampak počasi in pametno.

Kaj misliš, kaj bo naredil ruralni runkelj, ki ima 8 let starega mešanca na verigi in bodo zahtevali, da postavi in plača 12 m 2 pesjak? A.) naredil bo pesjak B.) užgal mešanca z lopato in rekel vetu ' napadel me je'? Kaj misliš , brihta??
0
Avatar člana Frogica
Frogica
08.11.2025 ob 11:44
@Viharni jezdec
To, da sem pametna, ni blo nikol pod vprašajem 😁 naj ti koki potrdi!
Mja, saj to.. težko verjet, kk izrojeno je marsikaj. Medtem ko se prepoveduje nekaj povsem normalnega. Naprimer, da dihaš svež zrak ali izraziš svoje mnenje. Brez zadržkov pa se podpira kup nesmiselnih idej, ki bi morale biti že v osnovi smešne.
Normalnost je postala tabu, absurd pa se nagrajuje kot najvišja vrlina. Res svet, kjer si pameten sam, če veš, kaj je nenormalno, in smešen, če podpiraš absurd.
Hura
-1
Avatar gosta
Jp
08.11.2025 ob 11:45
Je tudi kaj spremembe pri odgovornosti da se pse da iz verig?
Da nekdo vdre na ograjeno posestvo, pes spuščen, ker ni več verig in pes brani teritorij?
Kako je zdaj s tem, ko psi ne bodo več privezani?
Če kdo ve...prosi. za odgovor?
0
Avatar člana Frogica
Frogica
08.11.2025 ob 11:51
Pes mora bit varno zavarovan. Vse to je dolžnost lastnika. Če nekdo vdre, odgovornost za nevarnost nosi lastnik psa 🙈🤣🤣
Tk da eh.. mi mamo zadnga psa, v postli ga ne bom mela, ličla ga ne bom, oblačla tut ne. Naravna pasja ljubezen, sprehodi in puščanje psu bit pes je diskriminirano.
Naj živijo pasje spake.
Moja kolegica je veterinarka in pravi, da več časa na terapijah zapravi, da folku pojasnjuje, da pes ni človeški otrok, da ima krajšo življenjsko dobo in naj ne pričakujejo nemogoče.. kot pa za drugo. Pol je vse jasno, kje je ostala pamet pasjih lastnikov v porastu. Če kdo hočeet zdan biznis, dajte razmišljat o pasji manikuri, pedikuri, umetnih trepkah za pse, pasji bife, pasja picerija, pasji kruh in ostalo-sem bodo ti "tapametni" prnesli denar.
0
Avatar gosta
Imamo
08.11.2025 ob 11:53
Imamo klavirnika zraven. Pa tudi bor mašince ipd. podobne instrunente, ki motijo. En klavir bo prepovedan, štemanje hrupa cel dan pa ne? Ker klavirnik bo globo dobil, razno vrtanje cel dan z mašinami pa ne? Res pameten ukrep. Kot bi rekli, imejte pametne instrumente in mešalce. Sam ropotat ne smejo. Zato inamo Al, ki je bolj nežen do sluha ))))
0
Avatar člana Frogica
Frogica
08.11.2025 ob 12:01
@Imamo
Svetovni problem: umetniška glasba je nevarna, gradbeni hrup pa terapevtski.
#Priorities
-1
Avatar člana Tisti ki pride zgodaj
Tisti ki pride zgodaj
08.11.2025 ob 12:14
@Frogica

Kaj si pa pričakoval od te nore vlade? To so ljudje ki nimajo stika z realnim svetom.
-1
Avatar člana Frogica
Frogica
08.11.2025 ob 12:21
@Tisti ki pride zgodaj
Predstavniki oblasti smo ljudje😵‍💫😵‍💫😵‍💫 kao..
Še zmer verjamem, da brez podpore tut nj neb ratalo.
Folk je zblojen
-1
Avatar gosta
pravica
08.11.2025 ob 13:04
@Tisti ki pride zgodaj
Pedhi, ki dildoirate cucke, nimate pravice glasovanja na temo mučenja živali.
0
Avatar gosta
ne vem
08.11.2025 ob 13:30
@Jp
Najbrž boš moral narediti pesjak?
0
Avatar gosta
Jp
08.11.2025 ob 13:42
@ne vem
? Torej ograjen pesjak, da bo pes zaprt na ograjeni posesti, da če slučajno, kdo, čez zaprta vrata pride na mojo posest, nepovabljen z zlo nameni, da ga bo pes lahko gledal, kako gospodarju lahko kaj odtuji, bog ne daj, kaj naredi...?

Dobrodošli v Butalah
0
Avatar člana Frogica
Frogica
08.11.2025 ob 13:43
@Jp
👍🤣 Lh bo navijal, sam da ne bo igral na kakšn klavir slucajno🙈
0
Avatar gosta
veriga
08.11.2025 ob 13:52
@Jp
Mislim da bo pes lahko kratek čas na verigi. Ne bo pa dovoljeno, da bo pes pripet na verigo po cele dneve in noči. Sicer tudi ne vem, zakaj so psi ves čas priklenjeni, iz kakšnega razloga, če priklenjeni itak ne morejo varovat premoženja.
0
Avatar gosta
Jp
08.11.2025 ob 14:05
@veriga
Ograja jih preveč stane, da ogradijo svojo posest...
Pozdravljam, da se nima pse na ketnah, vendar pa tudi počlovečenje psov je mučenje. Vozički za otroka, notri pa psa ( ok, če je pes operiran, ne more hoditi...) popolnoma zdravega psa!!! Si pa ne umaže tac, to je🤦‍♂️ pa res, pa skos je pod nadzorom
0
Avatar gosta
pravica
08.11.2025 ob 14:48
@Jp
To z vozičkom za cucka je samo u Ljubljani. Po drugi strani pa ni čudno, vemo koga so že 4 krat ali 5 krat izvolili za šerifa.
1
Avatar gosta
Svarun
09.11.2025 ob 11:23
Se pravi pes , ki ima možnost 30 metrov hoje gor in dol ponoči poleg tega je na 6 metrski verigi in vsak dan cele dneve prost pripet le ponoči se bo bolje počutil v pesjaku 2x3 metre . Po mojem moj kuža sedaj živi veliko bolj kvalitetno življenje kot bi ga po novem zakonu . Na kmetih je itak vedno kje prislonjen kak kol, vile ali podobna zadeva , če pride kak preveč pameten inšpektor .
0
Avatar gosta
Penzička
09.11.2025 ob 11:30
Zakon za pse se mi zdi dober, saj kaže napredek na tem področju, čeprav so tudi vsi navedeni pomisleki upravičeni. Stopnja civilizacije se meri tudi po odnosu do živali in pri nas nismo tako visoko, kot se Slovenci radi pohvalimo. Tu dam Golobovi vladi kar velik plus, da, se je vsaj nekaj premaknilo.
Glede omejitev za ljudi pa meni, da bi bilo treba videti širšo sliko in da vpliv Bruslja ni zanemarljiv. Na splošno ne vidim na dolgi rok nič dobrega.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026