Povračilo stroškov za malico 7,96 EUR

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
Hmm 123
17.06.2026 ob 15:56
Kje pa še dobiš danes toplo malico za tak denar? Vse so že čez 10 €.
5
Avatar gosta
realna
17.06.2026 ob 16:05
Saj dobiš plačo, ne?

Vprašaj se drugače: v kateri državi razen SLO pa zaposleni še dobivajo "povračilo stroškov za malico"? To je čisti relikt socializma. Dobiš plačo in iz nje kriješ svoje stroške, od položnic do hrane in malice.
-3
Avatar gosta
Indijanski pregovor
17.06.2026 ob 16:05
V parlamentu poslanci in zaposleni, menda še manj obračunana in vključena sladica.
Koliko točno, bo znal kdo izbrskati.
8
Avatar gosta
Indijanski pregovor
17.06.2026 ob 16:07
@realna seveda vendar primerjaj. Plačo v tisti državi z našo.
Ker imajo vključeno je tudi temu primerno visoka. Ne mizetije kot pri nas.
8
Avatar gosta
Eliza 910
17.06.2026 ob 16:12
Brezveze Delodajalci naj izplačajo primerne neto plače. Malico si bo delavec plačal sam!
10
Avatar gosta
Xa
17.06.2026 ob 16:19
Realna toliko da veš. Lahko si vse plačamo sami, ampak mora biti placa dosti višja kot je v vecini držav EU.
4
Avatar gosta
Vsaj
17.06.2026 ob 16:20
15 evrov bi moralo biti nadomestilo za malico, če ne 20 evrov, glede na inflacijo.
5
Avatar gosta
Dadada
17.06.2026 ob 16:56
V lidlu 3.20.€.
4 žemje po 20 centov, jogurt za 80, pa dve pašteti za 80centov.
Preden kam prineseš to v tej vročini, je že "topla malica".
2
Avatar gosta
Julij Cezar
17.06.2026 ob 16:58
malica , prevoz na delo je vse goljufija s strani drzave, najbolj vas s tem goljufa drzava....zakaj...di boste ze prisli gor
0
Avatar gosta
Nja
17.06.2026 ob 16:59
Koliko pa je povračilo za malico v javnem sektorju?
0
Avatar gosta
M
17.06.2026 ob 17:02
Me zanima, koliko jih da za malico 10€.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
17.06.2026 ob 17:08
Nemcija,au, danska, italijain se marsikatera druga drzava nimajo placanih malc. In posledično ne takih problemov.
-1
Avatar člana Viharni jezdec
Viharni jezdec
17.06.2026 ob 17:18
@Frogica Ne primerjaj neprimerljivo. Pri nas če odvzamejo malico, zaradi tega ne bo nič višja plača. Ze videno, ko so ga sral s tistimi regresi v eni Janševi vladi, da si bodo podjetja opomogla in vložila v razvoj. Se spomnim. da je sosed cist not padel in verjel. Potem je pa videl, da je sin od šefa gradil vilo, on sam pa ostal brez regresa. Še delat je hodil pomagat pri gradnji.
4
Avatar člana Frogica
Frogica
17.06.2026 ob 17:21
Pišem sarkastično. In tocno tak je kot si ti napisal. problem bi biu se vecji.
0
Avatar gosta
Julij Cezar
17.06.2026 ob 17:52
@Frogica nic nebbi bilo vecjega problema ampak bi se stvari uredile in se bi nehalo to nafukavanje s potnimi stroski in malico
-1
Avatar gosta
Koki
17.06.2026 ob 17:58
Naj odvzamejo malico. Naj čimbolj zjèbejo ljudi, da jih že enkrat izuči, da se Janše in raznih Stevanovičev ne voli!!!

Zaradi tega sem tudi jaz Janšo volil, da pospešim situacijo. Tudi na proteste bom šel.
0
Avatar gosta
Dutch Bantam
17.06.2026 ob 18:06
Res skrajni čas, da se ta nadomestila ukinejo in stvari uredijo, ampak ravnozemljaši v vsakem predlogu vidite neko zaroto in potem blodite s teorijami, kako bodo delodajalci vse zase pobrali. Vsak delodajalec bo dobre zveste delavce pošteno nagradil. Če kakšen delodajalec ne nagrajuje, je to samo zato, ker lenuhi tega ne zaslužijo. Tako preprosto je to. Zblojenci pa pejte raje v oblake gledat in leteče krožnike preštevat, za resno debato vi niste.
1
Avatar gosta
Janka
17.06.2026 ob 18:07
Povračilo za malico ali celo menza v službi je čisti luksuz . Slovenci sploh be znamo ceniti, kako socialni državo imamo. Ogromno socialcev, predvsem priseljenih, svetovno rekord v številu in dolžino bolniških, zastonj kosila v šoli, brezplačna letovanja otrok......Tega je čisto preveč. Tega ne zdrži nobeno gospodarstvo.
0
Avatar gosta
Kaj predlagaš
17.06.2026 ob 18:12
@realna

Se strinjam pametnjakovič. A v tem primeru mora biti plača ustrezno višja kar na zahodu tudi je. Če je plača višja je višja tudi dohodnina (davek na osebne dohodke), seveda delodajalec prikaže manj stroškov kamor sodita malica in prevoz na delo in s tem višji recimo dobiček, kar spet za njega pomeni več odvedenega davka "državi", kar pa noče nihče, ne korporacije, ne vaški mali s.p.-ji. Torej kaj bi bila po tvojem najboljša rešitev, da se znebimo tega gnusnega socialističnega "relikta"?
0
Avatar gosta
Ne serite !
17.06.2026 ob 18:13
Hrvaška ne pozna ne prevoza na delo, ne malice kot to poznamo mi, to je ostanek komunizma, ko bi bila osnova za tisto nadomestilo višja bi bil tudi penzjon posledično večji...
0
Avatar gosta
Eliza 910
17.06.2026 ob 18:17
@Janka Zastonj? Vse plačamo davkoplačevalci!
0
Avatar gosta
Računovodkinja iz JS
17.06.2026 ob 18:21
@Nja

7,10€
0
Avatar gosta
Računovodkinja iz JS
17.06.2026 ob 18:24
@Računovodkinja iz JS

Zatipk, do 30.6. je 7,40€.
0
Avatar člana Frogica
Frogica
17.06.2026 ob 18:32
@Julij Cezar
Eh. Bi blo urejeno,če bi blo komu to v interesu..
1
Avatar gosta
malica
17.06.2026 ob 18:53
Je za malico. Ne za kosilo. Jaz v službi jem kosilo. Ja dam okoli 10e. Ampak nadomestilo je za malico. Ne kuhan obrok. Veš kaj je malica?

Plus kot že omenjeno, nikjer tega ne poznajo.

Za ljudi ki tako radi plače primerjate in jokate kako grozno smo obdavčeni (btw nismo).....dobite pa par 100e nekateri zraven neobdavčeno in si trdite da to ni plača 😆 Ker porabite. Ker ostali na svetu ki ne dobijo se ne vozijo v službo in nikoli ne jedo 😆
1
Avatar gosta
.
17.06.2026 ob 18:55
Lahko obračamo kolko hočmo, v drugih državah nam za vzgled ne živijo nič kaj boljše.
Imam žlahto v različnih koncih Nemčije. Živijo iz meseca v mesec, 10 let star avto, ... Kljub vsaj 3x plači mu na koncu leta ne ostane nič, ali zelo malo. Včasih so Poljaki na veliko hodili delat k njim, sedaj jih že vsaj desetletje več ni. Se ne splača, kljub še vedno višji plači.

Vsaka država ima tako preračunano, da je delavski razred (relativno) zadovoljen. Da se (dostojno) preživi in nič prihranit. Zmagovita kombinacija za vsako državo. To je na decimalke natančno preračunano.

Mesec je dvignil plačo in obvezna božičnica. Zdaj komu kaj ostane v žepu?
2
Avatar gosta
Dutch Bantam
17.06.2026 ob 19:01
Treba je nazaj odkriti skromnost in ponižnost, dovolj je bilo potrošništva, materializma in služenju apetitom ter nagonom. V tem ni sreče.
0
Avatar gosta
Pohleven, ponižen ...
17.06.2026 ob 20:36
@Dutch Bantam
Ti kar bodi ponižen, pa pohleven, pa skromen, pa pobožen, pa kar je še takšnih manipulativnih cerkvenjaških izumov. Jaz bi pa veliko raje denar, denar, veliko denarja. Ne vem zakaj se ne morem znebiti misli, da bi ga ti tudi rad, zase seveda, ostali naj bodo pa skromni..., da tebi več ostane...
0
Avatar gosta
države
17.06.2026 ob 20:48
@.

Mogoče pa niso države problem 🙂
Večina ljudi ki jih poznam ima prihranke. Nekateri veliko. In vmes so tudi takšni na skoraj minimalcih. Odgovornost se temu reče.
0
Avatar gosta
.
17.06.2026 ob 21:26
@države
Ravno o tem govorim. Tudi na minimalcu je možno kaj. Če se primerjamo z Nemčijo, Francijo, skandinavskimi državami, ... nam ne gre tako slabo. Ni za pohvalit, ekstremno slabo pa tudi ni.
0
Avatar gosta
Tolk
17.06.2026 ob 21:44
@Nja
7.4 e.. se ta mesec potem od julija naprej se bo videlo, ce se kaj spremeni
0
Avatar gosta
sp
17.06.2026 ob 21:56
samo jokanje da za ta denar ne moreš kupit nič. Kaj misliš a teh 7 eur x22 dni to je 150-160 eur kar od lufta pade. Tudi delodajalec oz firma, komercila ali pa če si S. P. jih moraš zaslužiti, Ja edini plus je da ti jih ne obdavči država. In ko nekateri rečete naj mi da firma boljšo plačo pa ni treba malice in če bi ti dala namesto 1300 neto + 150 malica , namesto tega pa 1550 brez malice, bi firma plačala še dodatnih 250 eur državi. Takle mamo.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026