Kje pa še dobiš danes toplo malico za tak denar? Vse so že čez 10 €.
5
realna 17.06.2026 ob 16:05
Saj dobiš plačo, ne?
Vprašaj se drugače: v kateri državi razen SLO pa zaposleni še dobivajo "povračilo stroškov za malico"? To je čisti relikt socializma. Dobiš plačo in iz nje kriješ svoje stroške, od položnic do hrane in malice.
-3
Indijanski pregovor 17.06.2026 ob 16:05
V parlamentu poslanci in zaposleni, menda še manj obračunana in vključena sladica.
Koliko točno, bo znal kdo izbrskati.
8
Indijanski pregovor 17.06.2026 ob 16:07
@realna seveda vendar primerjaj. Plačo v tisti državi z našo.
Ker imajo vključeno je tudi temu primerno visoka. Ne mizetije kot pri nas.
8
Eliza 910 17.06.2026 ob 16:12
Brezveze Delodajalci naj izplačajo primerne neto plače. Malico si bo delavec plačal sam!
10
Xa 17.06.2026 ob 16:19
Realna toliko da veš. Lahko si vse plačamo sami, ampak mora biti placa dosti višja kot je v vecini držav EU.
4
Vsaj 17.06.2026 ob 16:20
15 evrov bi moralo biti nadomestilo za malico, če ne 20 evrov, glede na inflacijo.
5
Dadada 17.06.2026 ob 16:56
V lidlu 3.20.€.
4 žemje po 20 centov, jogurt za 80, pa dve pašteti za 80centov.
Preden kam prineseš to v tej vročini, je že "topla malica".
2
Julij Cezar 17.06.2026 ob 16:58
malica , prevoz na delo je vse goljufija s strani drzave, najbolj vas s tem goljufa drzava....zakaj...di boste ze prisli gor
0
Nja 17.06.2026 ob 16:59
Koliko pa je povračilo za malico v javnem sektorju?
@Frogica Ne primerjaj neprimerljivo. Pri nas če odvzamejo malico, zaradi tega ne bo nič višja plača. Ze videno, ko so ga sral s tistimi regresi v eni Janševi vladi, da si bodo podjetja opomogla in vložila v razvoj. Se spomnim. da je sosed cist not padel in verjel. Potem je pa videl, da je sin od šefa gradil vilo, on sam pa ostal brez regresa. Še delat je hodil pomagat pri gradnji.
Pišem sarkastično. In tocno tak je kot si ti napisal. problem bi biu se vecji.
0
Julij Cezar 17.06.2026 ob 17:52
@Frogica nic nebbi bilo vecjega problema ampak bi se stvari uredile in se bi nehalo to nafukavanje s potnimi stroski in malico
-1
Koki 17.06.2026 ob 17:58
Naj odvzamejo malico. Naj čimbolj zjèbejo ljudi, da jih že enkrat izuči, da se Janše in raznih Stevanovičev ne voli!!!
Zaradi tega sem tudi jaz Janšo volil, da pospešim situacijo. Tudi na proteste bom šel.
0
Dutch Bantam 17.06.2026 ob 18:06
Res skrajni čas, da se ta nadomestila ukinejo in stvari uredijo, ampak ravnozemljaši v vsakem predlogu vidite neko zaroto in potem blodite s teorijami, kako bodo delodajalci vse zase pobrali. Vsak delodajalec bo dobre zveste delavce pošteno nagradil. Če kakšen delodajalec ne nagrajuje, je to samo zato, ker lenuhi tega ne zaslužijo. Tako preprosto je to. Zblojenci pa pejte raje v oblake gledat in leteče krožnike preštevat, za resno debato vi niste.
1
Janka 17.06.2026 ob 18:07
Povračilo za malico ali celo menza v službi je čisti luksuz . Slovenci sploh be znamo ceniti, kako socialni državo imamo. Ogromno socialcev, predvsem priseljenih, svetovno rekord v številu in dolžino bolniških, zastonj kosila v šoli, brezplačna letovanja otrok......Tega je čisto preveč. Tega ne zdrži nobeno gospodarstvo.
0
Kaj predlagaš 17.06.2026 ob 18:12
@realna
Se strinjam pametnjakovič. A v tem primeru mora biti plača ustrezno višja kar na zahodu tudi je. Če je plača višja je višja tudi dohodnina (davek na osebne dohodke), seveda delodajalec prikaže manj stroškov kamor sodita malica in prevoz na delo in s tem višji recimo dobiček, kar spet za njega pomeni več odvedenega davka "državi", kar pa noče nihče, ne korporacije, ne vaški mali s.p.-ji. Torej kaj bi bila po tvojem najboljša rešitev, da se znebimo tega gnusnega socialističnega "relikta"?
0
Ne serite ! 17.06.2026 ob 18:13
Hrvaška ne pozna ne prevoza na delo, ne malice kot to poznamo mi, to je ostanek komunizma, ko bi bila osnova za tisto nadomestilo višja bi bil tudi penzjon posledično večji...
@Julij Cezar
Eh. Bi blo urejeno,če bi blo komu to v interesu..
1
malica 17.06.2026 ob 18:53
Je za malico. Ne za kosilo. Jaz v službi jem kosilo. Ja dam okoli 10e. Ampak nadomestilo je za malico. Ne kuhan obrok. Veš kaj je malica?
Plus kot že omenjeno, nikjer tega ne poznajo.
Za ljudi ki tako radi plače primerjate in jokate kako grozno smo obdavčeni (btw nismo).....dobite pa par 100e nekateri zraven neobdavčeno in si trdite da to ni plača 😆 Ker porabite. Ker ostali na svetu ki ne dobijo se ne vozijo v službo in nikoli ne jedo 😆
1
. 17.06.2026 ob 18:55
Lahko obračamo kolko hočmo, v drugih državah nam za vzgled ne živijo nič kaj boljše.
Imam žlahto v različnih koncih Nemčije. Živijo iz meseca v mesec, 10 let star avto, ... Kljub vsaj 3x plači mu na koncu leta ne ostane nič, ali zelo malo. Včasih so Poljaki na veliko hodili delat k njim, sedaj jih že vsaj desetletje več ni. Se ne splača, kljub še vedno višji plači.
Vsaka država ima tako preračunano, da je delavski razred (relativno) zadovoljen. Da se (dostojno) preživi in nič prihranit. Zmagovita kombinacija za vsako državo. To je na decimalke natančno preračunano.
Mesec je dvignil plačo in obvezna božičnica. Zdaj komu kaj ostane v žepu?
2
Dutch Bantam 17.06.2026 ob 19:01
Treba je nazaj odkriti skromnost in ponižnost, dovolj je bilo potrošništva, materializma in služenju apetitom ter nagonom. V tem ni sreče.
0
Pohleven, ponižen ... 17.06.2026 ob 20:36
@Dutch Bantam
Ti kar bodi ponižen, pa pohleven, pa skromen, pa pobožen, pa kar je še takšnih manipulativnih cerkvenjaških izumov. Jaz bi pa veliko raje denar, denar, veliko denarja. Ne vem zakaj se ne morem znebiti misli, da bi ga ti tudi rad, zase seveda, ostali naj bodo pa skromni..., da tebi več ostane...
0
države 17.06.2026 ob 20:48
@.
Mogoče pa niso države problem 🙂
Večina ljudi ki jih poznam ima prihranke. Nekateri veliko. In vmes so tudi takšni na skoraj minimalcih. Odgovornost se temu reče.
0
. 17.06.2026 ob 21:26
@države
Ravno o tem govorim. Tudi na minimalcu je možno kaj. Če se primerjamo z Nemčijo, Francijo, skandinavskimi državami, ... nam ne gre tako slabo. Ni za pohvalit, ekstremno slabo pa tudi ni.
0
Tolk 17.06.2026 ob 21:44
@Nja
7.4 e.. se ta mesec potem od julija naprej se bo videlo, ce se kaj spremeni
0
sp 17.06.2026 ob 21:56
samo jokanje da za ta denar ne moreš kupit nič. Kaj misliš a teh 7 eur x22 dni to je 150-160 eur kar od lufta pade. Tudi delodajalec oz firma, komercila ali pa če si S. P. jih moraš zaslužiti, Ja edini plus je da ti jih ne obdavči država. In ko nekateri rečete naj mi da firma boljšo plačo pa ni treba malice in če bi ti dala namesto 1300 neto + 150 malica , namesto tega pa 1550 brez malice, bi firma plačala še dodatnih 250 eur državi. Takle mamo.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
17.06.2026 ob 15:56