pogorela so vsa gospodarska poslopja, zivina, hisa...mislim da je prav da vsak pomaga z denarjem ce le more
9
ENKIVE 22.06.2026 ob 19:37
nekoč sem šel mimo te kmetije
pomagajte ljudje dajte vsaj 5 evrov, če lahko več dajte več
sami si ne bodo mogli obnoviti kmetije in ohranjanje narave
kakšno pivo manj spijte pa bo
hvala v imenu domačina
7
Žalost 22.06.2026 ob 20:01
@ENKIVE
Res, narava je lahko tako kruta. Iz lepega strela zaneti in ogenj požre vse, za kar si garal.
Stopimo skupaj, to niso lenuhi, to so delavni ljudje z zgaranimi rokami.
Naj si opomorejo!
7
Eliza 910 22.06.2026 ob 20:12
Ni problema! Bomo pomagali
5
Oliva 22.06.2026 ob 20:21
Tudi pri nas je udarila strela v štalo. Bil je 1. maj, priletela je skoraj z jasnega. Okoli 5h popoldne. Sreča, da je bil dan in je hči opazila ogenj takoj po udaru. Trenutek, ki ga ne bom nikoli pozabila. Še po 15-tih letih vidim vse jasno, vse plamene, umikanje živali na prosto, strojev stran od hiše, gasilcev, ki so požar gasili in istočasno polivali vse sosednje objekte, da nam ni vse zgorelo. Tega nikoli, prav nikoli ne pozabiš. Mi smo prodali zazidljivo parcelo, pomagali pa so nam z delom prav vsi sovaščani, gasilci, prijatelji, znanci. Še danes vem, kdo vse je pripomogel k obnovi in smo jim večno hvaležni, večino tistega, kar so podarili pa smo z delom tudi poplačali. Si pač večni dolžnik. Ampak ja, takrat prav pride prav vsak evro, kava manj, pivo manj,... Takim je nujno potrebna pomoč pa ne samo v besedah, ampak tudi z dejanji in prispevki. Saj vedno zmoremo.
11
za nakazilo 22.06.2026 ob 20:33
Denarno pomoč lahko nakažete na podračun Občine Solčava: SI56 0110 0600 8362 393, koda namena OTHR, referenca SI99, namen nakazila: POMOČ POŽAR.
V sodelovanju z občino so sredstva za družino začeli zbirati tudi v Škofijski karitas Celje. Sredstva je mogoče nakazati na transakcijski račun SI56 0400 1004 6530 30 s sklicem SI00 29353 in namenom nakazila POMOČ POŽAR - KMETIJA BUKOVNIK.”
5
Torej 22.06.2026 ob 21:01
Baje bo občina prosila tudi za možnost donacij na 1919. Bom počakala na to.
4
Indijanski pregovor 22.06.2026 ob 23:00
Hvala Julij, da nas opomneš. Tudi to je poslanstvo foruma.
Kako žalostno, ko zgori življenjsko delo, živali in spomini.
Naj si opomorejo v življenju in srcu. Kot piše Oliva je pretresljivo...vendar občutek da nisi ostal sam v tragediji veliko pomeni.
5
groza 23.06.2026 ob 6:59
Prav zato preziram vse, ki tako z lahkoto tulijo, kako uzivajo, ko grmi in sekajo strele!? Omenjenim ljudem je strela unicila vse, za kar so garali celo zivljenje. Ne vem, kako ti je lahko vsec nekaj, kar nekomu unici vse, ogrozi njegovo zivljenje in povzroci toliko gorja?
2
V bloku 23.06.2026 ob 7:02
Če si doma v bloku lahko mirno opazuješ nevihto na varnem
-4
Gigantura 23.06.2026 ob 10:31
Imeli so 20 (dvajset) glav zivine?!
Katastrofa!
Bom darovala
2
Sendvič 23.06.2026 ob 18:33
🥹
Res žalostno.
Bomo pomagali
1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
22.06.2026 ob 19:33