Tudi ta cajtung bo samega sebe pokopal, je že tudi čas.
Ste pomislili, da si desna falanga išče priročne izgovore, kako od ljudi izžeti zadnje cekine in bo to počela legalno z izgovorom, da krpamo finančno luknjo?
Pa se bomo kmalu pogovarjali, kam bo ta denar izginil.
4
hz 19.04.2026 ob 8:42
No daj, ko boš imel privatizirano in pokradeno zdravstvo, boš mogoče začel razmišljat.
3
Popay 123 19.04.2026 ob 8:54
ufff..., pokvarjena lažniva SdS nora24tv demokracija, škoda 1 minute....
“Zablode” leve vlade so imeniten izgovor, da se poruši, kar se je mukoma začelo korigirati iz 30- letne lobistične kraje javnega denarja.
Desni so obljubili svojim financerjem vrnitev v poznan ritem sistemskega odtekanja NAŠEGA denarja v zasebne žepe peščice izbrancev.
Seveda so ti bili zadnja štiri leta prikrajšani in temu primerno nervozni. Je pa zanimivo, da so še vedno imeli dovolj rezerv za podpiranje skorumpiranih desnjakarjev.
Očitno jim ne prede tako trda, kajne?
Pa imate tudi vsi ostali zalogo za štiri leta?
3
zakonita kraja 19.04.2026 ob 9:13
volim tistega, ki bo vse pokojnine na novo obračunal in to z istim odmernim odstotkom.
Za enako delo, enako vplačilo - po starem zakonu 85%, danes pa z daljšo delovno dobo od 56 - 63%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gre za 1/3 nižjo pokojnino!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
nervoza 19.04.2026 ob 9:56
@Čveka
desnih v teh 4. letih je bila dokaj znosna, to norenje levih sedaj, ko jim grozi odklop od državnih jasli, pa je sedaj pomilovanja vredno!
-2
vzdevek 19.04.2026 ob 10:10
Če ne bi golobova vlada tik pred zdajci kupila volilcev z božičnico in dvigo mp, bi gladko izgubila volitve proti desnici! Se tega na levi zavedate, kaj pomenijo nove volitve za vas, ko ne bo predvolilnih cukerčkov?
-2
tocno to 19.04.2026 ob 10:14
@Razmislite raje
jansa pripravlja teren za zujf 2, ljudem bo jemal vse... elita in lobiji okoli njega pri koritu se bodo pa mastili in si polnili zepe... a za ljudi bo mantra je treba bolniti luknjo v proracunu, za vas ljudje ni d3narja, tako bo govoril ljudem...
ne vem kako lahko ljudje pozabijo kdo je govoril o glupih davkih kateri clovek, katere vlade... in kako med cividom so ljudje ostajali brez sluzb, z zaprtimi dejavnostmi, zanje ni bilo denarja, elita in lobiji si je oa covid dodatke takala....
3
zavarovanje in oskrba 19.04.2026 ob 10:23
@tocno to
Med janševanjem mi nikoli ni bilo toliko vzeto pa je vladal med krizo, kot me golobovanjem, ki je vladal v milini! Zdaj pa tuhtam, zakaj vzganjaš tak strah? Ali si nor, ali pa imaš od golobovanja osebno korist?
@nervoza
Pomilovanja vredno je, da od Marije Terezije dalje razvijamo splošno pismenost, pa vas je še vedno četrtina na nivoju papige in fotokopirnega stroja.
Pomilovanja vredno je tudi slediti politiku s tremi desetletji izkušenj, ki je štiri leta izključno nagajal in zaviral delo večinsko izvoljene vlade, povrhu mu pa še pomagati pri blatenju lastnega naroda.
Pomilovanja vredno je biti v današnjem času tako skrajno nerazgledan in nekultiviran, da verjameš na prvo žogo klevetanju obsojenca, kriminalca, psihopata in evidentnega škodljivca, brez trohice lastne presoje, zmožnosti opazovanja in primerjanja.
Pomilovanja vredna je politična opcija, ki kljub štirim letom krčevitega boja za oblast še zdaj ne zna sprejeti, da je volitve izgubila in si mora kupovati za dosego svojih ciljev celo svoje najbolj zagrizene kritike, bolestne primitivce in nesposobneže.
Pomilovanja vredno je bilo štiri leta gledati cepetanje in nesmiselne napovedi predčasnih volitev in to od človeka, ki se ima za najizkušenejšega med vsemi konkurenti.
Pomilovanja vredno je, da je desno božanstvo rabilo avtobuse plačanih dementnežev na shodih pred sodišči, da bi se počutilo pomembno. Da o pribočnikih tipa Rupar niti ne govorimo. Normalen človek bi se sramoval znanstva s samimi bivšimi zaporniki.
Pa še je razlogov za žalost…
1
Malo siknem 19.04.2026 ob 10:44
@zavarovanje in oskrba
In, pa ti je bilo, le da si že pozabila na ZUJF
1
vzdevek 19.04.2026 ob 10:48
@Čveka
Pomilovanje vredno je, da Golob kljub 4 letom stabilni in močni koaliciji, ni sprejel enega samega zakona, s katerim, bi popravil hude krivice storjene v vladi janeza janše!
Ne ni pomilovanja vredno, patetično je in vi bi ga imeli še 4 leta? Neverjetno ampak resnično kaka logika je na vaši strani!
-1
zavarovanje in oskrba 19.04.2026 ob 10:51
@Malo siknem
ZUJF je bil sprejet po sili zaradi pritiska EU in uravnoteženju javnih financ, si pozabilo, ker prejšnji sistem ni bil več vzdržen. In zakaj ga nobena vlada do sedaj (Bratušek, Cerar, Šarec in Golob) niso popravili, uredili..... zakaj?
-1
AI Overview 19.04.2026 ob 10:53
AI Overview
Vlada pod vodstvom dr. Roberta Goloba
(mandat 2022–2026) je do konca svojega mandata izpeljala več ključnih sistemskih reform, zlasti na področju javnih plač in pokojnin, medtem ko je bilo izvajanje na področju zdravstva in davkov postopno ali delno. Vlada je svojo zadnjo redno sejo s polnimi pooblastili opravila 9. aprila 2026.
Spodaj je pregled najpomembnejših reform in zakonskih sprememb:
Ključne reforme in sistemske spremembe
Plačna reforma v javnem sektorju: Izpeljana je bila celovita prenova plačnega sistema, ki je nadomestila prejšnji nepravičen sistem in uredila plačna razmerja v celotnem javnem sektorju.
Pokojninska reforma: Sprejeta je bila reforma, ki zagotavlja dolgoročno stabilnost pokojninskega sistema in izboljšuje blaginjo upokojencev. Ukrepi se bodo uvajali postopoma.
Zdravstvena reforma: Glavni dosežek je bila jasna ločitev javnega in zasebnega zdravstva prek novele zakona o zdravstveni dejavnosti. Ukinjeno je bilo dopolnilno zdravstveno zavarovanje in uveden obvezni zdravstveni prispevek.
Davčne spremembe: Vlada je izvedla delne davčne spremembe, čeprav celovita reforma ni bila v celoti zaključena po prvotnih načrtih.
Energetski in zeleni prehod: Sprejeti so bili zakoni za obvladovanje energetske krize ter naložbe v obnovljive vire energije in podnebno odpornost.
Drugi pomembni dosežki in ukrepi
Sanacija po poplavah: Po uničujočih poplavah leta 2023 je vlada sprejela posebno zakonodajo za hitro pomoč in obnovo, pri čemer je kot prva v zgodovini države sredstva občinam in državljanom izplačala vnaprej.
Digitalizacija in znanost: Vlaganja v znanost in raziskave so se do leta 2026 povečala na 700 milijonov evrov (z začetnih 354 milijonov).
Izobraževanje: Prenovljenih je bilo okoli 250 kurikularnih dokumentov za celoten vertikalni sistem izobraževanja.
Športna infrastruktura: Izvedenih je bilo več kot 300 investicij v športno infrastrukturo po celi Sloveniji.
Boj proti korupciji: Ob koncu mandata leta 2026 so bila pripravljena izhodišča za sistemski boj proti korupciji.
Stanje ob koncu mandata (april 2026)
Vlada je mandat zaključila z oceno, da je uresničila velik del zavez iz koalicijskega dogovora. Kljub temu se je soočala s kritikami glede finančnega stanja nekaterih bolnišnic in višine obveznega zdravstvenega prispevka. Podroben pregled rezultatov po posameznih občinah je na voljo v vladnem pregledu projektov.
1
vladni priročnik 19.04.2026 ob 10:58
@AI Overview
hahahahahahaha dosežki vladanja 4 let in stabilne koalicije, hahahahaha
V zdravstu kaos, v šolah najslabši rezultati znanja, v ju čakanje na odločbe, dovoljenja za ispitno vožnjo.... preko rokov, policija štrajka, gospodarsvo v prostem padu.......
In ti bi še 4 leta? Saj niste resni!
-1
vladni priročnik 19.04.2026 ob 11:00
@vladni priročnik
Ja pa tudi obljubljenih 100 hiš za popolavno obnovo in zadovoljstvo ljudi, ki so bili prizadeti, pove o uspešni sanaciji poplavne katastrofe vse!
-2
nehaaaaaj 19.04.2026 ob 11:07
@zavarovanje in oskrba
ker dobim kar ospice od vas sds laznivcev res... za ves teror in vse, kar izvaja jansa po lastni odločitvi vedno vse krivite druge...
zujf je si izmislil jansa... enako kot si je vse ukrepe covidne tiste najbolj neumne tudi, ki z zdravjem niso imeli veze palcevali smo jih pa na polno, izmislil jansa.,.min izmisljeval si jih je skupaj z beoopico vsak dan sproti... medtem ko so oni za kamerami na tistih tiskovnih konferencah sedeli tesno skupaj brez mask... imam se sliko nas pa zunaj nadlegovali, ce si sam hodil brez maske... samo nehajte
da o obveznem razkuzevanju v blokih, ki je taka neumnost, ki smo jo drago placevali, ni naredila pa nic, sploh ne govorim... noben zunanji ni k temu silil... vsaka drzava si je svoje ukrepe izmisljevala... in tiste pri nas si ja jansa s svojo gnilo ekipo in on je odgovoren zanje in nihce zunanji
0
no, no 19.04.2026 ob 11:14
@vladni priročnik
A bomo kakšno rekli o tem, kam je šel tisti denar za koncesije za čiščenje vodotokov? Denar, katerega so gradbinci nakazovali nazaj SDSovim trobilom, od Požarja naprej do raznih drugih strankarskih trobil?? Kdo je kriv za neočiščene vodotoke? Kdo se je v resnici financiral s tistim denarjem, ki bi moral biti porabljen za čiščenje?
@vzdevek
Niti enega zakona? A so jih na Novi24 pozabili omeniti, ker ni bilo kaj za kritizirat?
Tale močna Golobova koalicijska večina bo pa tvojega pastirja travmirala še v grobu, kajne? Ja, je že nerodno, da sam nikoli ni bil in ne bo deležen tolikšne podpore. Še s plačanimi in na silo pripeljanimi volilci in umetno ustvarjenimi strankami vred ne pride niti do izenačenja volilnega rezultata, pa če mu še tako pomaga Izrael ali mafijski denar, kaj šele s svojo kvaliteto dela.
Idi raje na sprehod, morda dobiš kaj kisika v možgane.
2
elektricist 19.04.2026 ob 11:23
@no, no
Janša je vladal vsega skupaj 7 let, kaj so torej delali ostali, da niso čistili vodotokov? Kam je šel denar iz leta 2016, kam iz leta 2019?
-2
vzdevek 19.04.2026 ob 11:28
@Čveka
Dihaj ženska dihaj!
Močna koalicija bi lahko s svojim močnim potencialom dosegla korenite spremembe in ostala v sedlu še 4 leta. Tako pa se je v teh 4 leti samo pokazalo, da je golobovanje druga stran janševanja in popolnoma nič drugo.
Sem pa na terasi na luftu, in se ne rabiš bati za kisik v mojih možganih!
0
Epic Fail 19.04.2026 ob 11:33
Eh, to vi ponovno berete napačne medije, ki poročajo samo negativno. Vlada je v resnici zelo uspešno navrtala luknjo v proračunu. Ob dobrih gospodarskih pogojih v katerih je delovala je to svojevrsten uspeh. 🤣
-2
da popravim 19.04.2026 ob 11:34
@Čveka
Mafijski denar je pri golobiu od jankoviča, tega ja menda ne boš zanikala!
-1
eh 19.04.2026 ob 11:53
@elektricist
in zakaj jih on v teh sedmih letih ni ocistil... dobil je denar v ta namen ravno v casu svoje vlade, a je sel drugam, v korupcijo, to je poanta...
@da popravim
Nisem Jankovičevo računovodstvo. Ti si?
Težko primerjaš te desnjakarske fantazije o Jankovičevem denarju z dokazanimi in pravnomočno (celo z mednarodnimi tiralicami podprtimi) dokazanimi nezakonitimi finančnimi akrobacijami gospoda “finančnega optimizatorja”, ki se oglašuje celo na jumbo plakatih, sicer pa igra inkasanta za desne veljake. Z njihovim javnim priznanjem, mimogrede.
Noben politik ni prišel na vidno mesto brez kapitalske podpore. Je pa razlika, če se vsaj trudiš narediti tudi kaj koristnega, ko že tam sediš, ali se vsaj trudiš prikriti vse finančne podlage, ali pa si domišljaš nedotakljivost in se obnašaš skrajno oholo v stilu “kaj mi pa kdo more” in to kljub sodno dokazani nezakonitosti.
Celo toliko niso živi nekateri, da bi vsaj zanikali svinjarije. Ne! Rečejo kvečjemu “nimate dokazov”, ne pa “nisem kriv”.
Tudi ni njihova krivda nič manjša ob dejstvu, da niso edini grešniki. Ali pa po tvoje so?
1
beboti 19.04.2026 ob 11:59
🤔 Vam je že jasno, da je delitev na leve in desne samo predstava za ljudstvo ???
0
vodovodno 19.04.2026 ob 11:59
@eh@eh
Pri nas so jih, Dravinja, leta 2004. Od takrat imamo mir. Lej lej lej sovpada z njegovo vlado.
@vodovodno
v zgornjesavinjski in tam, kjer so poplave 23 naredile grozo jih pa niso... in neke povezave glede tega so omenjali tudi z zupani, ki so bili sdsovski
0
. 19.04.2026 ob 12:02
@elektricist
Če bi se vodotoki vsaj za silo čistili med 2020-2022, takšnih poplav ne bi bilo. Tako se je pa denar stekal barabinskim podjetjem, ki so s tem denarjem financirale desnico.
0
da popravim 19.04.2026 ob 12:03
@Čveka
Torej niso jankovičem odpisali davčnega dolga ali kako? Saj zato ne rabiš računovodksega znanja, da ti je to jasno ali pač? In še to, kdo vse je sodeloval s Snežičem, zakaj se ga vsi bojijo? In jajotu je spodrsnilo pri izposoji, ni dobil dnarja, medtem ko nekdo blizu goloba ga pa je, banana king naveza jankovič je bilo v tarči vse lepo pojasnjeno in finančni krog dokazan. Tudi za to dejstvo ne rabiš biti računovodja, samo gram pameti moraš imeti.
-1
to še pa jaz vem 19.04.2026 ob 12:05
@.
Med letom 2020 in 2022 je bila korona in svet je skoraj stal, še celo v beneške kanale so se vrnili delfini, tako je vse mirovalo.
0
e pa 19.04.2026 ob 12:08
@to še pa jaz vem
delo v naravi na vodotoku bager, ki bi ga upravljal en clovek, ki cisti strugo tao bi se lahko delalo in nihce ne bi bil ogrozen
0
ne 19.04.2026 ob 12:09
@to še pa jaz vem
Pa ne vzdrževalna dela. In zato so dobivali tudi dodatke.
Kam pa je šel denar od teh gradbincev, ki so ga tako nujno potrebovali za delo na terenu?
0
Nedeljski 19.04.2026 ob 12:09
@AI Overview
Pa še vedno je 170.000 državljanov brez izbranega osebnega zdravnika.
Bode samo to,da je Golob 2022 v volilni kampanji zagotavljal ureditev zdravstva v 3 mesecih! Zdaj smo april 2026.
Na splošno meni ni slabše kot kdajkoli prej, še celo bolje.
Hitro naj že sestavi vlado! Se da!!!!!!!
Vse se da, na lep način, tudi to Golob zna!
0
to še pa jaz vem 19.04.2026 ob 12:10
@e pa
Ne gre tako, rabiš dovoljenje, rabiš načrt, potrebuješ vsa soglasja in potem bager in človek, kaj ti ni jasno? Kako bi se naj to v letih 2020 in 2022 zgodilo, ko je bil svet v resertu?
@da popravim
KDO je odpisal Jankovičev davčni dolg? A Golob morda? Ali pa vendarle nekdo dolgo pred njim?
O kakem strahu pred Snežičem raje ne otresaj preveč. Prej o Snežičevem strahu pred kom drugim, bi rekla. Na normalnem sodišču bi bilo nično karkoli, kar bi zinil.
Banjanar je tudi lahko postal King Kong le na krilih zagovornikov privatizacije. Le kateri so to, a?
In pa - Janša je denar DOBIL. In ga potem pod težo dokazov moral vrniti. Ne, da ga ni dobil. Nismo dementni.
1
Razlika 19.04.2026 ob 12:22
@Čveka
Janša s svojim butastim ravnanjem ni oškodoval države, medtem ko jo jankovič je in to za celih skoraj 30 miljonov! Ne vem kaj ti ni jasno?
0
star pregovor 19.04.2026 ob 12:30
@Čveka
Povej mi s kom se družiš in ti povem kdo si!
Jankovič in Golob, ne pozabi, da je bil golob v jankovičevi stranki eden od ustanovnih članov.
18.04.2026 ob 21:56