Ali je res pik ose, če si alergičen, lahko usoden, smrten?
Zdi se mi to nepojmljivo, saj še proti pikom sršenov dajo injekcijo.
Mar ne morejo razmeroma mlademu človeku dati takojšnjo injekcijo.
Za smrt mladega duhovnika na Stajerskem je bil pik ose smrten?
0
Jp 22.06.2026 ob 21:22
Dokler te ne piči, ne veš, da si alergičen. Da prideš do pomoči pomaga kalcij, ki ga je treba takoj zaužiti, da prideš do potrebne zdravniške pomoci živ.
0
Zalostno 22.06.2026 ob 21:22
Duhovnik je vedel da ma alergijo, injekcije ni mel zraven. 3 minute preden je prisel resilec se je zadusil. Ta duhovnik je bil car, naj pociva v miru in vecna luc naj mu sveti 😢
0
Stara forumašica 22.06.2026 ob 21:24
Ja, pa tudi zaradi pika čebele lahko alergik umre.
Pri hudi alergiji štejejo minute, klic na 112 in prihod zdravnika vzame recimo 15 minut. Zdravilo v epipenu je treba uporabiti takoj.
0
alergik 22.06.2026 ob 21:49
Zakaj pa Čebelarska zveza dovoli, da imajo čebeloljubci njihove panje s čebelami v neposredni bližini hiš?
0
smrtonosno 23.06.2026 ob 10:11
Ampak kaj je čebela ali osa picila doticneha duhovnika ob darovanju svete maše?
Saj tako daleč pa le ni urgentni center, da bi ne mogel dobiti injekcije.
0
Joj 23.06.2026 ob 13:52
Alergik, zakaj pa farmacija in zdravniki dovolijo prodajati tablete, na katere sem alergična? Mislim, kako si upajo!
0
Torej 23.06.2026 ob 14:11
Da bi bil kdo alergičen na pik ose, še nisem slišala (no, možno je tudi), na pik čebele je pa alergičnih kar precej ljudi.
0
čebele stran 23.06.2026 ob 16:36
Duhovnik je umrl zaradi pika, bil je alergičen na čebele in ose, zdravila mu niso uspeli pravočasno dostaviti.
Grlo mu je zaradi alergije zateklo tako zelo, da dihati ni mogel.
Rojen 25.5.1975.
0
smrtno nevarno 23.06.2026 ob 16:39
Poudarjam in Čebelarska zveza bi morala vsakega čebelarja, ki ima panje v bližini stanovalcev, oglobiti z visoko kaznijo.
Tam pa so imuni na take zahteve.
-1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
22.06.2026 ob 21:09
Zdi se mi to nepojmljivo, saj še proti pikom sršenov dajo injekcijo.
Mar ne morejo razmeroma mlademu človeku dati takojšnjo injekcijo.
Za smrt mladega duhovnika na Stajerskem je bil pik ose smrten?