Odraščanje otrok danes

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
Razmišljam
31.03.2026 ob 10:51
Vsako jutro preletim novice na več portalih. In že kar ne morem več. Danes se mi pojavi naslov "Pornesa tainta...". In smo že pri enem od reality show-ov.
Ne primerjam današnjih časov s časi mojega odraščanja. Ampak primerjam okolje, v katerem otrok odrašča. Od 0- 20 let npr. Nič nimam proti tej osebi. Še vedno se išče in trudi se stopiti na pravo pot, se mi zdi. Ampak moti me, da je ona in še cel kup drugih sodelujočih javno predstavljanih kot vzor našim otrokom. Neka mlada (pa tudi ne več tako) dekleta, ki sodelujejo v različnih showih. Zaradi prepoznavnosti in zaslužka. Večina že lepotno popravljenih, danes brez narisanih obrvi in plastičnih trepalnic mladega dekleta skoraj ne vidiš več. Potem me še bombardirajo reklame, kako v enem tednu zaslužiti prvi mio €, kot dodatek pa še, kako je xy v 5 dneh izgubila 17kg.
Da povzamem; mladi imajo pred sabo le fake "uspešne" influencerje, fake dogajanje v reality-ih, fake osebe, fake obnašanje. Kako lahko mlad človek potem ve, kaj je prav in kaj ni? Predvsem me moti, da vse TV, vsi časopisi, vse revije forsirajo te vrste vzgojo, ker jih predstavljajo kot uspešne, lepe, kot vzornike našim otrokom.
Kot končni udarec pa včeraj novica, da se mora ravnatelj, ki je omejil izostanke dijakov, omejil kopiranje testov, vzpostavil vsaj osnove nekega izobraževanja, prisilno upokojiti. Proti njemu je bilo seveda veliko dijakov, predvsem pa tudi veliko učiteljev! In potem se čudimo, kakšne mladostnike vzgajamo. A je sploh lahko drugače?
3
Avatar gosta
beboti
31.03.2026 ob 11:02
VSE JE NAČRTNO PONEUMLJENJE LJUDI ...
1
Avatar gosta
ammm
31.03.2026 ob 11:13
...hja, ... že nekaj let je tega, ko se je začelo: Pahor, se ga spomnite - nejgovih izpadov, poziranj, obnašanja ... in ja, folk ga je demokratično izvolil. Odrasli. Ljudje, ki naj bi vedeli, kaj je funkcija predstavnika države. Toliko o tem - kdo je trapaST: torej, možgansko razviti ljdje, ki so živeli pred obdobjem šovov, so odločili, da je za politiko tak pozer pravi.
Ne, niste bili zavedeni - tako kot radi poudarjate. točno ste vedeli, zakja ste se odlčili.
No, in potem, če s e starci obnašate "ubrisano", PRIČAKUJETE OD POTOMCEV zrelo, odraslo obnašanje . Res? se mat odloči za tetovaže, povečane žnable - in hčerka naj bo drugačna? 😆
2
Avatar gosta
ključ so starši
31.03.2026 ob 11:16
Nikoli ni bilo drugače, vedno so se stare generacije zgražale nad videnim in slišanim in obujale spomine "kako je bilo v njihovi mladosti vse drugače" ... če verjameš!
Dejstvo je da so starši tisti, ki vzgajajo in usmerjajo otroke, se z njimi pogovarjajo in jim predajajo vrednote in moralni kompas. Tam kjer staršev ni, je pa razpad sistema v glavah ... pa ne samo mladih. Razpad v glavah je opazen pri prav veh generacijah, pa ne kot posledica starostnega razpadanja ...

Starši so ključ do uspeha mladih, ni nobene potrebe da za karkoli krivite vse okrog sebe!
1
Avatar gosta
Razmišljam
31.03.2026 ob 11:39
Jaz nisem volila Pahorja, to se lahko razume z mojega zapisa. Ampak tudi njega je okolje pripeljalo do tega, da je začel objavljati selfije. Če bi ga po prvih objavah popljuvali, bi nehal. In ravno o tem govorim. Mediji so tisti, ki dajejo mladim vedet, da je to ok. Ne samo ok ampak edino prav. Pomeni uspeh, lepoto, dosežek. Celotno okolje.
Zgrožena sem bila, ko sem prvič videla Big brother VIP in še nekatere podobne reality. Kjer se predstavljajo odrasli, pogosto ugledni ljudje. In drugi, ki ure in ure o tem razpravljajo po TV. Nekateri že v letih. In ti so "učitelji" novi generaciji.
Jaz samo upam, da bo naslednja generacija bolj pri pameti. Ampak ne vem, od kod in od koga se bo učila biti bolj prizemljena.
2
Avatar gosta
ammm
31.03.2026 ob 11:44
@Razmišljam

...omg... resno? odrasla si, in po tvoje so mediji, okolje tisti, ki so dovolili ekscese Pahorja. Ne. Je kar publika v ozadju, torej, ljudje, ne pa nekaj "neotipljivega". Mediji, sori, so od nekdaj, in to sama veš, senzacionalisitčni. Kapital je v ozadju, kot vsega - da se prodaja.
no, vidiš, in to tvoje orpavičevanje je tisto .. iščeš izgovore.
.
.
.
..in mladi naj bodo drugačni 😆...res? 🙂
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 40 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026