Slišala sem že, da se včasih na vrtu same zasadijo bučke, ki niso OK za jest. Vedno sadim tiste temno zelene podolgovate, sadike kupim. Tudi letos sem jih kupila, nastale so pa bistveno svetlejše, malo bolj okrogle bučke. Zdaj pa nisem ziher, da so sploh za jest. Prosim za izkušnje.
0
Stara forumašica 27.06.2026 ob 14:07
Ima kdo od sosedov ali pa celo timposajene okrasne buče?
Bučo pred kuhanjem operi in poskusi - če je grenka, je strupena!
0
My moon 27.06.2026 ob 14:51
Po okrasnih bučah bruhaš, po jedilnih ne 😂
0
Ena 27.06.2026 ob 15:06
Verjetno so v vrtnariji zamešali etikete in je samo druga vrsta bucke. Svetlo zelene so meni še boljše. Če se sedaj kaj križem opraši, bodo strupeni šele potomci te bučke in ne ta bučka.
0
Kak ne veš 27.06.2026 ob 15:09
Po ceni 😆
0
Stara forumašica 27.06.2026 ob 15:24
@My moon
Po okrasnih ali skrižanih z okrasnimi (pa tudi takih, ki so v šoku zaradi previsokih temperatur, premalo vode - grenke) imaš srečo, če samo bruhaš!
So bili že smrtni primeri zaradi tega tudi v Sloveniji.
0
brez panike 27.06.2026 ob 15:29
okrasne buče so jesenske, zdele pa so ti verjetno zrasle navadne svetle bučke, ki, če jih ne odtrgaš majhne, zrastejo do pol metra in maš pol eno bučo za cel teden 🙂 nič ni narobe z njimi so za jest prečekiraj tukaj
27.06.2026 ob 13:50