👍 Nimam avtomobila in to je res takšen prihranek - 2

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
avto je nujen
23.04.2026 ob 21:34
@Neprijavljena 123

Torej bi se zmeraj nekomu šlepala?

Jaz živim v Ljubljani, blizu centra, v službo hodim z avtobusom, ker mi je tako lažje zaradi parkiranja, imam srečo, ker imam dobro LPP povezavo. Ampak si ne predstavljam, da bi bila brez avta. V šoping grem z avtom, si ne predstavljam, da bi se iz BTC-ja cijazila z vrečkami z busom.
Se dostikrat čez vikend zapeljem na kak izlet, npr. v Trst ali kamorkoli.
Do staršev na Dolenjsko, mi ni jasno, kako bi v nedeljo zjutraj šla na bus pa do Novega mesta pa potem še z lokalnim busom do manjšega mesta pa potem še peš do domače vasi pa zvečer spet nazaj. Ali pa grem čez vikend na kak iz
0
Avatar gosta
Pa saj
23.04.2026 ob 21:36
Pa saj Ljubljana ima vse, zakaj bi rabil it na degustacijo vina na Kras ali zakaj bi rabil it v Prekmurje? Še tisti, ki imajo avto, ne delajo tega.
0
Avatar gosta
ma daj no
23.04.2026 ob 21:38
@se tudi sprašujem

Ti vsak vikend na izlete hodiš? Daj ne seri. In ne ni ohoho denarja če rentaš za cel dan avto. V bistvu je drago na uro, ne pa dnevno. Tam 40-55e na dan so AvantGo za cel dan. Odvisno od velikosti avta.

Imam še vedno kolege na podeželju kjer sem odraščala in nihče ne hodi na neke izlete nonstop 🙂. Kaj nabijate. Večina ob sobotah po štacunah letate kjer za cel teden nabavljate, ob nedeljah se k tašči in mamici greste na jest, enkrat letno za 10 dni na morje, kkšne vikend toplice pa mogoče smučat za kkšn teden. In povsod greste z avtom. Tudi če je 1km stran lokal.

Večina populacije po mestih po svetu nima avtomobila. Jasno ga izven mest rabiš. V mestu pa ga večina ne. Ampak v sloveniji kjer ma vsak študent svoj avto in si očitno revež če ga nimaš ..... no ekstremno zaplankani ste no samo to bom rekla. Miljarderji v Londonu ipd. nimajo svojih avtov. Verjetno so reveži in živijo kot jamski ljudje 🙂
0
Avatar gosta
Dhi
23.04.2026 ob 21:38
@Neprijavljena 123
Tudi v Ljubljani ga rabiš. Da greš po večji nakup v trgovini ali Ikeo. Da obiščeš starše , prijatelje, greš na izlet, greš na morje, greš kamor se spomniš in ko se spomniš
0
Avatar gosta
slovenske zablode
23.04.2026 ob 21:39
Pri slovenskem načinu lajfa je avto skoraj nuja. Tudi če živiš v centru LJ. javni prevoz na nivoju medkrajevnega prometa je na nivoju srednjega veka, da ne začnem o železnici.

Si ne predstavljam več, da bi živel v slovenski vukojebini brez avta.

In obratno, seeveda, za življenje v milijonski metropoli praviloma ne rabiš avta. celo v napoto ti je. Nimaš ga kje parkirati.
0
Avatar gosta
hribi
23.04.2026 ob 21:41
@ma daj no

jaz hodim vsak vikend pogosto pa tudi čez teden v hribe in rabim avto. kje naj najdem javni prevoz ob 4 zjutri do največjih vukojebin?
zakaj vse ljudi meriš po svojem načinu lajfa?
1
Avatar gosta
Dhi
23.04.2026 ob 21:41
@Pa saj
Kakšna zaplankanost, Ljubljana je center vesolja, vse ostalo ne obstaja. Pa dobro no, ljudje grejo na izlet, grejo v hribe, na smučanje, na pohod, dajo kolo v avto in se zapeljejo do Bleda. Ni samo Ljubljana, luba gela, kako ste eni zaplankani . Če vam je avto strošek, pa kupite ene stare gare , pa bo mir.
1
Avatar gosta
slovenske zablode
23.04.2026 ob 21:42
@ma daj no

Ja, samo ne bomo glih primerjali Londona z vasmi, kot sta LJ in MB. ne gre zameriti, če je tudi študent, ki živi pri starših v Mariboru, raje mobilen in s elahko sam zapelje do obale z avtom.
0
Avatar gosta
res je
23.04.2026 ob 21:47
@voznica

Nisem tako švoh da ne bi mogla par jogurtov na enkrat kupit in jih nest sproti ko grem iz službe domov 🙂. In ja grem večkrat tedensko v trgovino. Ne nabavljamo na veliko. Jemo doma itak samo večerjo med tednom. Pa ti in tvoji, radi jeste v petek solato in kruh ki si ga v soboto kupila? 🙂

In ne ne šlepamo se k nikomur. Gremo dve ulici stran in se vsedemo v avto ter odpeljemo kamor želimo. Kadarkoli želimo. Isto kot če bi bil naš. Samo ukvarjat se z njim ne rabimo, ga rihtajo drugi 🙂 In ne ne hodimo vsak vikend po izletih. Tudi ti ne. Med šolskim letom so nonstop neke tekme ipd., ne vem kje imate vsi čas cele vikende menda po izletih hodit. Eni stari starši so na drugem koncu sveta, moja mama pride večkrat do nas, mi do nje max enkrat mesečno. Živi uro stran iz Lj.. In ja z avtom gremo 🙂 Tako kot na vse izlete. Kam dlje pa z avionom ja. Do katerega spet pridemo z avtom. Pa še parkinga nam ni treba plačat 🙂. In ja tudi z vlakom smo že šli v zagreb, na dunaj, v rim....
0
Avatar gosta
ma daj no
23.04.2026 ob 21:51
@hribi

Vi merite vse ljudi po svojem načinu. Meni dol visi če imate vsi avte. In norite da nimate kje parkirat. Samo ne prepričujte ostalih, da ne moremo živeti brez lastniškega avta, da živimo kot v kameni dobi. Dobesedno na vsake par ulic v lj. imaš avantgo na razpolago. Če že rabiš avto ob 4ih zjutraj. Ne rabiš imeti lastniškega. In ne ne gre se za denar. Butasto je da ti avto stoji več kot pol meseca pri miru. Ampak razložit to ljudem, ki jim je višek življenja iz Ikeje in BTCja vlečt polne vreče je težko. Ker ko probaš....vsiljuješ menda svoj način življenja ljudem, ki te prepričujejo da tvoj ni pravi.
3
Avatar gosta
Jah
23.04.2026 ob 21:53
@ma daj no ene perle tu gor pač vsak mesec menjajo kuhinjo v Ikeji, pa vsak teden nov pralni stroj, hladilnik… sicer vse to naročajo preko spleta, ker ne spravijo v avto ampak hej, avto vseeno rabjo za… pač za pohištvo iz Ikeje in belo tehniko 🤦‍♂️
0
Avatar gosta
hribi
23.04.2026 ob 21:55
@ma daj no

jaz nikogar nič ne prepričujem samo pravim zase in tebi pravim, da se brigaj zase, kaj se sploh obremenjuješ z drugimi?
0
Avatar gosta
kamena doba
23.04.2026 ob 21:55
Smešno je, ko ljudje, ki so cele dneve na cesti, ko niso v službi, nekoga prepričujejo, da živi v kameni dobi. Jaz mislim, da ste v kameni dobi kar sami. Kar pogeljte se, cele dneve preživite na poti v službo ali v službi, potem očitno cel prosti čas na cesti v avtih. Se kdaj sploh ustavite in razmislite, kaj imate od življenja?
1
Avatar gosta
ma daj no
23.04.2026 ob 22:07
@hribi

Človek pa s kom se obremenjujem? Pač napisala sem kako lahko živiš brez in kako mi živimo. Teko kot je avtor in še ene par. Pa vas je ogromno skočilo v luft končno iz kavča in bevskate kako narobe živimo in da ni ok to kako živimo. In če jaz napišem kako lahko brez vsiljujem in se obremenjujem, ko pa vi mene prepričujete da ni mogoče in da menda samo sedim cel dan doma pa se ne obremenjujete z drugimi in vsiljujete 🙂
Saj bi se človek smejal, samo ste tako strašljivo hinavski in preveč butasti da bi sploh opazili.....da je resno strašljivo. Dobesedno niste zmožni funkcionirati v družbi kjer ne živijo vsi točno tako kot vi. Mislite da ste edini našli neko edino pravo formulo za živet al kaj. Če ne kimamo vsi vam vsiljujemo svoje zato ker povemo kako pa MI. Kako MI živimo. Ne kako morate VI. Svoje izkušnje delimo. Ne dajemo nasvetov VAM. Ja zaplankani. Ni druge besede. Je kar primerna. Zaplankanost.
0
Avatar gosta
logika
23.04.2026 ob 22:15
@slovenske zablode

Ja res ni primerljivo. Ljubljana in MB sta miljonkrat lažja za živeti brez avta, ker sta majhna in obvladljiva peš in na kolesu. Za razliko od Londona, ko lahko porabiš dve uri iz enega konca na drugega, če ima otrok tam tekmo. Pa da ne govorimo o tem da tudi oni rabijo v trgovine it ipd.. Pa v ikeo, ki je na več kot dve uri stran če na jugu londona živiš 😆
0
Avatar gosta
hribi
23.04.2026 ob 22:19
@ma daj no

jaz sem napisal točno to: "jaz hodim vsak vikend pogosto pa tudi čez teden v hribe in rabim avto. kje naj najdem javni prevoz ob 4 zjutri do največjih vukojebin?
zakaj vse ljudi meriš po svojem načinu lajfa?"

kje ti ženska zmešana nevrotična vidiš, da jaz komu pametujem kako naj živi? napisal sem zakaj jaz rabim avto in te vprašal zakaj druge meriš po sebi, nisem ti vsiljeval svojega načina lajfa kot to počneš ti
0
Avatar gosta
Ethan
23.04.2026 ob 22:22
Sem imela tako sodelavko. Trdila da ne rabi avta, potem pa a bi me peljala v Ikeo, moram nekaj kupiti? A bi šla z mano v Piran v nedeljo? Pa ni fehtala samo mene, vs ki smo imeli avto.
0
Avatar gosta
slovenske zablode
23.04.2026 ob 22:26
@logika

Poročaj,koliko časa ti brez avta porabiš do slovenske obale.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
23.04.2026 ob 22:31
Kupil kavč, ki ni šel v avto. Najel kombi, plačal 65 EUR in pripeljal domov. Raje kot da trpim v avtu, ki mi ne ustreza, par let, zato da bom lahko kavč domov pripeljal.
Za vse ostale izzive, ki jih nekateri imate, pa lahko napišem le to: če iščeš probleme, jih boš našel povsod, če iščeš rešitve, pa problemov ne bo več.
4
Avatar člana svetilnik
svetilnik
23.04.2026 ob 22:33
@slovenske zablode
5 min več kot ti. Teh 5 min je peš do AvantGo avtomobila.:)
0
Avatar gosta
slovenske zablode
23.04.2026 ob 22:42
Uf, to pa je res lajf ja. Skoz bit od nekoga odvisen.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
23.04.2026 ob 22:45
O kakšni odvisnosti pišeš? A razumeš koncept najema avtomobila, ki je 5min stran?
1
Avatar člana Oreh
Oreh
23.04.2026 ob 23:07
@slovenske zablode
Celo moje otrostvo smo hodili na slovensko obalo z avtobusom, h teti in stricu na Gorenjsko z avtobusom, k babici na Dolenjsko z vlakom, v hribe z avtobusom. Tudi v odraslih letih se rada peljem z vlakom. Ne razumem, kje je problem. Vzames malo manj prtljage, ce gres z vlakom, si ti ni treba puliti las zaradi cestnih zastojev, ni nevarnosti, da kaksen norec prileti vate, prostora je dovolj, nobenih skrbi. Res si nekateri delate prevec probemov tam, kjer jih ni. Mi smo na lokaciji brez javnega prometa, zato je avto nuja, ampak za tiste v mestih pa res ni nujno potreben.
0
Avatar gosta
hahaha
23.04.2026 ob 23:47
Brez avta si finančno zen edina stvar, ki ti crkne, je ego, ko vidiš ceno bencina. 😄
0
Avatar gosta
Priznanje ne- voznikov
24.04.2026 ob 0:40
Priznajte raje, da ste tako slabi in nesposobni vozniki, da zato nimate avta! Ker ne 6natw bočno parkirati itn.
-3
Avatar gosta
V mestu
24.04.2026 ob 7:55
@voznica

Odvisno kje živiš. v mestu imaš vse na dosegu roke. Skoraj vse trgovine dostavljajo na dom. Tudi če bi imela avto, omare ne morem peljati v njemu, je premajhen. Za dnevne izlete si avto najamem. Taxi te hitreje pripelje, ker ima dostop kamor ti z avtom ne smeš. S kolesom si najhitreje.

Vse je stvar dobre organizacije. Nekdo ki jo obvlada, si ne more zamisliti, da bi plačeval ogromne stroške za stvar, ki ti vsaj 8ur na dan nepremično stoji. Toliko o tvoji statiki.
2
Avatar gosta
logika
24.04.2026 ob 14:51
@slovenske zablode

V bistvu si ti dosti bolj odvisen od ENEGA avta 😆 Kaj če ti krepne? Kaj če ne vžge? Kaj če ti ga en rukne? In si brez avta.
Jaz jih imam par min stran od doma na voljo tam 3-6 😆 24/7 Delujoče. Ne rabim jih servisirat, gum menjavat, prat....nič 🙂
Sploh ne razumeš kako se smešiš a ne?
1
Avatar gosta
rok-1
24.04.2026 ob 16:59
A se ni brezveze tule prepirati kaj bi kdo moral?

Različni smo. V mestu je prav fino brez avta in za vsakodnevne zadeve ga tudi jaz ne potrebujem. Ga pa nujno potrebujem za vse tiste zadeve, ki jih rad počnem - od tega kar opisuje "hribi" do drugih zadev. Ker npr tudi rad smučam in veslam s kajakom po rekah... nekako ni ravno opcija s kajakom na hrbtu na avtobus ali vlak, kajne? Pa tudi vsi ostali bi se pritoževali... Da niti ne omenjam tega, da postaje niso ravno tam, kjer bi jaz rad...

Za biti klasičen meščan, ki se pomika večinoma samo po mestu... pa res pošteno prihraniš, če si brez.
1
Avatar gosta
Umetnik
24.04.2026 ob 20:15
@Ja in ne

Sploh v mrazu, snegu in dežju.
-1
Avatar gosta
Brez avta je nepraktično
24.04.2026 ob 22:46
@Jah
Seveda bom stop ne menjamo kuhinje , ampak glede na to da oddajamo, moramo marsikdaj kaj popraviti, kaj zamenjati, kupiti, mož gre v hobi program, naroči les , doma sestavi. Živimo v Ljubljani in imava vsak svoj avto. Kako bi nosili na avtobus? Nepraktično, zamudno.
0
Avatar gosta
Digitalni
24.04.2026 ob 22:54
Avto je nam nujen, kaska pa nimamo, so preveč navili cene. Samo osnovno zavarovanje imamo.
0
Avatar gosta
avto je strošek
24.04.2026 ob 23:04
Jaz sem prodala avto in zdaj uživam, ker vsak mesec prišparam 300 €.
Ko rabim kam it pokličem kakšno prijateljico, da me pelje.
Se mi gre recimo na morje pokličem prijateljico in greve z njenim avtom in ji častim kavico in sladoled v coco baru v Portorožu.
Zadnjič sem hotela it gledat tulipane v Arboretum, sem poklicala sestrično, če greve na izlet in je bila takoj za, sem ji plačala kavico in torrtico, sva bile obe zadovoljne.
Tako se da čist lepo živet brez avta, kdor ima vato in plačuje vse stroške je za moje pojme neumen.
0
Avatar gosta
Svinčena cev
25.04.2026 ob 0:48
Ko se te bodo pa nažrli?

Avantgo je za meščanske blokarje.
V hišah brez avta pač ne gre. Edin.če si tok povn, da daš narest vse na ključ, in plačaš. Eni pa mal sami pacamo za dušo.
Ja, imava vsak svojga (avto), da se peljemo u šiht, če ščije (pa tud če ne), moja gre včas s kalijsam. Pač, udobje se plača. Parkingi niso težava, bolj je DPF, ker je en avto res samo "marela na 4 kolesih". Imamo celo kason prikolico, uno radničko.
Pa vsak svoj motor.
Sred Lj. Bo šlo?
0
Avatar gosta
Šlepaš se na dru
25.04.2026 ob 5:14
@avto je strošek potem pa naslednjič povej prijateljici in sestrični, ko boš spet potrebovala prevoz za na izlet, da sta za tvoje pojme neumni.
2
Avatar člana svetilnik
svetilnik
25.04.2026 ob 7:28
To samo neka oseba, ki ima preveč časa ali kakšne druge težave, izziva. Samo da bi tipkali in se užigali nazaj.
Enostavno ne verjamem, da bi bil kdo tako sebičen in hkrati trdil, da so osebe, ki jih izkorišča, neumne.
1
Avatar gosta
Lol
25.04.2026 ob 7:32
Ja, čist realno avto je ful drag 😄
Brez njega prihraniš ogromno: gorivo, servisi, zavarovanje vse to se nabere.
Če ti uspe funkcionirat brez, si dejansko na boljšem.
Edino malo manj komot za kakšne izlete, ampak se da preživet 🙂
0
Avatar gosta
Zakaj
25.04.2026 ob 8:52
druge prepricujes kako je tebi fajn bit brez avta? Ce je tebi tako ok, smo veseli zate
0
Avatar gosta
Lol
25.04.2026 ob 8:59
Ne gre za to, da bi kogarkoli prepričeval, da mora biti brez avta ali da je to najbolj prav.
Bolj gre za to, da je za nekatere ljudi to čisto realna izbira, ki jim ustreza recimo v mestih ali tam, kjer je dober javni prevoz. Drugi pa avto nujno potrebujejo zaradi službe, razdalj ali načina življenja. Oboje je legitimno.
Če je zvenelo, kot da komu vsiljujem en način, to ni bil namen. Gre samo za različne izkušnje in to, kaj komu v praksi deluje.
1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026