Nekateri slovenski univerzitetni profesorji bi radi, da Slovenija brezplačno šola velike količine Palestincev - 3

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
tko to je
01.12.2025 ob 12:59
NAJVEČJA ZMOTA Evrope:

“Če jih bomo podpirali, nas ne bodo napadli.”

To so:
- uporabni idioti

Da.
Vsaka totalitarna ideologija:
- komunisti so uporabili levičarje → potem jih pobili
- nacisti so uporabili konservativce → potem jih pobili
- islamisti uporabljajo levičarje → potem jih pobijejo

Uporabi → zavrzi.
0
Avatar gosta
tko to je
01.12.2025 ob 13:29
ČE ŽE PODPIRATE MUSLIMANE, JE PRAV, DA VESTE KAJ V RESNICI PODPIRATE.

1. Islamski nauk (Korán, Sunna, hadis) dejansko vsebuje nasilne zapovedi proti nevernikom.
At-Tawba 9:5 – t.i. “meč verz”
“…ubijajte večbožce, kjerkoli jih najdete…”

At-Tawba 9:29
“…bojujte proti ljudem knjige (kristjani, judje)… dokler ne plačajo džizije in se ne ponižajo.”

An-Nisa 4:89
“…ubijte jih, kjerkoli jih najdete…” (o odpadnikih)

2. Muhamed ni bil pacifist.
Ni bil Gandhi.
Ni bil Buddha.

Bil je vojskovodja, politični voditelj in verski zakonodajalec.
- vodil je 24 vojaških kampanj,
- odobraval umore pesnikov, kritik, odpadnikov,
- uvajal džihad kot politično-ekspanzijski mehanizem.

3. Islam ni samo “duhovnost”.

Islam je sistem družbene ureditve (šerijat):
- pravo,
-družina,
-dediščina,
-davki,
-vojna,
-mir,
-kazni (bičanje, kamenjanje, sekanje rok).
To je družbeni sistem.
Islam = islamizem v osnovi.
Ker islam ni kot krščanstvo ali budizem, kjer: država ≠ religija.
Islam je: religija + zakon + politika + civilizacijski projekt.

4. KJE pride do zmede?

Musliman kot posameznik človek ≠ islam kot doktrina (isto kot nacist kot posameznik ni nacizem kot doktrina.)
Kristjan lahko živí po evangeliju ali ga ignorira.
Musliman lahko živí po Koranu ali ga ignorira.
Ogromno muslimanov je kulturnih, apatičnih, nediscipliniranih, sekulariziranih.

Toda doktrina je jasna:
- nadvlada islama → podreditev nevernikov → končni cilj umma pod šerijatom.

To ni ekstremistična “interpretacija”.
To je ključni teološki okvir – zgodovinsko potrjen.

5. Budizem in krščanstvo nimata nasilja kot TEMELJA.
Budizem:
- cilj je preseganje trpljenja,
- nirvana, ne ekspanzija.
- nasilje ni božja zapoved.

Krščanstvo (originalno):
- Jezus ne vodi vojske,
- “obrni drugi obraz”,
- “ljubi sovražnika”.

Da, politična cerkev je klala —
ampak v nasprotju s svojim naukom.

Islamisti klajo —
v skladu z naukom.

To je bistvena razlika, ki jo večina strahopetno preskoči.

6. Torej…ključna točka:
Islam kot sistem = islamizem kot praksa.

V zgodovini islama ni obdobja “pasivne duhovnosti”.
Vedno: džihad → širitev → zavarovanje → jezik → davki → pravo.
Zato imaš:
-Andaluzija,
-Iran,
-Severna Afrika,
-Bizanc,
-Balkan,
-Indija (Kašmir, Pakistan, Bangladeš - nekdanja Indija, vključno z (še prej) Afganistanom, Pakistanom itd.).

Vse se ponavlja.

NA KRATKO:
1. Islam ni vera = Islam je pravni in politični sistem (šerijat).
vera = ZAKON + država + davki + kazni + vojna

2. Džihad ima faze. In to je bistvo.
Islam ni “vedno vojna”.
Islam je program eskalacije glede na moč:
A) Faza Mekka (ko so šibki): mir, toleranca, “ljubezen do ljudi knjige”
b) Faza Medina (ko pridobijo moč): vojna, podrejanje, džizija, izgon, ubijanje
To ni naključje. To je model.

3. V islamu obstaja hierarhija vrednosti ljudi.
Ni “smo vsi enaki pred Bogom”.
Vrha ni možno izpodbijati:
A)Musliman moškega spola
B)Muslimanka
C)“Ljudje knjige” (Kristjani/Judje) → pod šerijatom in položnikom
D)Pogani / ateisti → velja ukinitev, konverzija ali smrt
To ni “duhovnost”. To je civilizacijska lestvica.

ZAHOD SE VEDNO ZALETI V NAPAČNO MESTO: “Ali so muslimani prijazni?”
To je isto kot bi v Kitajsko partijo gledal skozi: “Ali je moj kitajski sosed prijazen?”
IDEOLOGIJE se ne meri po tem, ali so posamezniki simpatični.
Meri se po tem, kaj počnejo, ko dobijo oblast.

Zakaj je islamizem = “pravi islam” za njih?
Ker temeljijo na:
- Mohamedovem vzoru (Sunna)
- hadisi (Bukhari, Muslim)
- fiqh (pravne šole)
- 1400 let prakse
ISIS ni “izrodek”.
ISIS je Medina na steroidih.
0
Avatar gosta
tko to je
01.12.2025 ob 13:42
Dokazi:
Korán 9:5 (“meč verz”)
Korán 9:29 – zakon o džiziji (davku na nevernike) in ponižanju nevernika
Fiqh: hierarhija ljudi → musliman, dhimmi, kafir
Hudna – začasni mir do moči (npr. pogodba iz Hudajbije) - tu je sedaj EU
Taqiyya/Kitman – prikrivanje resnice v korist islama - Gaza, klasični primer (100 % verska vojna)
Sunna – politični in vojaški vodja, ne pacifist
0
Avatar gosta
Samson
01.12.2025 ob 13:44
@KrEna123

Za božjo voljo, ženska, nauči se uporabljati GOOGLE in upam, da znaš postavljati vprašanja v angleščini. Potem boš morda celo kaj našla.

Zanimivo je, kako se vlečeš za nekoga, ki se zate ne bi. Ker si ženska. Ker si nevernica. Zanje si samo pokvarjenka s sprevrženega zahoda! A kristjanov, ki umirajo pod islamskimi noži v Afriki, pa nič ne opaziš? Niso tako zanimivi kot Palestinci? Čeprav jih je umrlo VEČ kot Palestincev?

Si ljubiteljica ljudi, katerih religija in način življenja je v popolnem nasprotju z našimi (in verjetno tudi tvojimi) vrednotami. Prijazna in tolerantna si do ljudi, ki do tebe, vsaj večinoma, niso in v prihodnosti ne bodo ne prijazni, še manj tolerantni. Jeziš pa se na ljudi, ki nis(m)o tako naivni kot si ti.
-1
Avatar gosta
KrEna123
01.12.2025 ob 13:45
@tko to je

Jaz sem za sekularizacijo, ne za islam. In proti genocidu,ne pa za muslimane.

Sicer pa mslo beri staro zavezo,v njej je zoliko agresije proti nekristjanom, da je zelo primerljivo s koranom.
0
Avatar gosta
KrEna123
01.12.2025 ob 13:49
@Samson

Kaj se izmotavaš in zopet žališ?

Navedi vir,ki govpri anketi v Palestini, ki bi naj bila izvedena pred nekaj meseci, in ki potrjuje neizpodbitno priljubljenost Hamasa! Potem pa dalje filozofiraj.

Moja angleščina je taka,da v njej objavljam v ameriških revijah za umetnost.
0
Avatar gosta
pravica
01.12.2025 ob 14:23
@KrEna123
Od kdaj Stara zaveza govori i kristjanih?
0
Avatar gosta
KrEna123
01.12.2025 ob 14:31
@pravica

Res je, saj Kristus šele definira krščanstvo! Se pa kristjani sklicujejona staro zavezokot njihobo zgodovino in iztegaaspekta sem govorila: nemilosrdno spodbujanje Izraelskega ljzsstva k boju z Kanaanci in ostakimi POGANSKIMI ljudstvi.

V vsakem primeeu pa gre za predkrščanski MONOTEIZEM versus poganskemu mnogoboštvu. In v tem je bistvo.

V strigo formalnem s
1
Avatar gosta
pravica
01.12.2025 ob 14:34
@KrEna123
GPT izobrazba, osnov pa nimaš razčiščenih. Dej se posveti celulitu in manikuri, to so prave teme zate.
-1
Avatar gosta
realnost
01.12.2025 ob 14:42
@pravica

Pa saj vidiš, da je kristjanofobna levičarka, ki pojma nima, kdo so Palestinci. Idealna za nevladnico.
0
Avatar gosta
KrEna123
01.12.2025 ob 15:10
pravica aka realnost ... ne ga lomit, če te zgolj šobinizem razjeda ... raje zadrži še kaj zase, posrané 😉

Pa ne vse tako resno vzet, saj nisi glih posrané, ampak malo ti vrnet celulit etc.

By the way ... celulita ni niti grama na mojem 'definiranem' telesu. Ti raje svoj p8vski trebuh poglej.

Ma kak krisjanofob da sem? Jaz se bojim VSEH nahujskanih vernikov, ne le kristjanov in islamcrv. Bojim kot hudič križa! Saj vidite, koliko vojn povzročajo vaše monoteistične idrologije, ki se borijo zgplj za nadvlado,ne pa zadujovmost ljudi.
0
Avatar gosta
GustL
01.12.2025 ob 15:26

- Moja angleščina je taka,da v njej objavljam v ameriških revijah za umetnost.

- kr nekaj študij obstaja, ki pojaanjujejo, da imajo vegetarijanci tudi do 12 % podaljšano zivljenjsko dobo.

- Pojma nimate, kreteni nerazgledani, o čem govorite!

- Pa nič za to, saj imam verjetno najvišjo in najkompleksnejšo izobrazbo na tem forumu.


Kdor na tem forumu ni dojel, da se menite z bolno osebo, vam res ni pomoci.
2
Avatar gosta
Smeh do solz
01.12.2025 ob 15:38
Za sekularizem je, ampak podpira Islam , 😁😁😁😁😁 baba ne ve kaj govori, ta je skregana sama s seboj. Palestinci in islam je eno in isto.
0
Avatar gosta
pravica
01.12.2025 ob 16:06
@KrEna123
Veš kako smo za tebi podobne včasih rekli: glup ko kur@c.
1
Avatar gosta
pravica
01.12.2025 ob 16:07
Pa ne zdaj to tako resno vzet, ane…
0
Avatar gosta
KrEna123
01.12.2025 ob 19:34
@Smeh do solz

Slabo bereš, napusala sem: Jaz sem za sekularizacijo, ne za islam!!! Znaš slivensko? Vejice niso zastonj!!!

In sem proti genocidu v Gazi, ne pa za mudlimane v Gazi.

In ne, v Paledtini je mnogo politicnih frakcij in če še ne veš, niso religiozno definirane ampak se zavzemajo za sekularizacijo.
0
Avatar gosta
KrEna123
01.12.2025 ob 19:37
@GustL

Smanji doživljaj.

Ko nimaš več argumentov pa začneš stavke luščiti iz konteksta, kot slab novinar. Hahaha.

Niko ne udara mrtva psa.

Pa koliko nikov si boš nadel?
0
Avatar gosta
KrEna123
01.12.2025 ob 19:38
@pravica

Tebe pa tes težko 'resno jemljem' .... pa obdrži svoj nik v vseh postih ... realnost 🤐.
0
Avatar gosta
pravica
02.12.2025 ob 7:49
@KrEna123
Spet tukaj? Rajši se pejt učit, da boš končala “najbolj kompleksni faks”.
1
Avatar gosta
836
02.12.2025 ob 11:57
Ah, kolk sovraštva v temi, en proti drugemu, en bolj pameten od drugega...
0
Avatar gosta
hg
02.12.2025 ob 12:47
Pred nekaj leti so se nam v ulico priselili muslimani. Družina, nekaj otrok. Prijazni.
Smo mislili, da bomo z lahkoto shajali. Ampak oni imajo neko masko, ki jo potem, ko se nekje navadijo, odvržejo. Odpade tista njihova opreznost, ki jih drži nazaj, takoj ko se okolica sprosti.

Zdaj zidajo prizidke, vse možno postavljajo tik ob mejo (kontejner, ki naj bi bil mobilen in nič ne moreš). Vse na črno. Na črno oddajajo sobe v hiši.

Nismo prijavili, ker nočemo težav z njimi, radi bi ostali v tej ulici. Kaže, da tudi drugi sosedje ne prijavijo.

Poučno mi je vse skupaj. Kako so oni, ko se sprostijo. Tukaj v centru Slovenije počasi ulica za ulico postajajo vse bolj podobne svetu, iz katerega so se pritepli sem. Gospa se ima za pošteno, delovno. Ne prijavi nobenih oddaj stanovanja, ki ga ima, niti sob v hiši. Ne priglasijo ničesar, kar bi radi spreminjali ob hiši, niti za soglasja ne rečejo. Gospod nekaj računov izda za svoje delo, vse ostalo gre na črno.

Ma ne rabimo mi tega, res ne rabimo, takih ljudi naj se sistemsko čim manj vabi, ker so tako zelo drugačni in tako zelo invazivni, da naše okolje tega ne bo zdržalo.
0
Avatar gosta
Prijava
02.12.2025 ob 12:59
@hg

Zakaj ne prijavite? Ker zelite tam ostati? Cela ulica trpi njihovo ‘razrascanje’ in goljufanje? Kmalu se boste morali prav zaradi neprijavljanja vsi izseliti, ker vas bodo s svojo invazivnostjo izpodrinili. Komu pa oddajajo sobe? Itak da svojim in jih bo kmalu vec kot vas. Da o agresivni kulturi sploh ne zacnem.
0
Avatar gosta
KrEna123
02.12.2025 ob 13:12
@hg

Oprosti, zakaj jih ne prijaviš? Ker jih dosedi niso? Ker nočeš težav??? Težave že imaš,bojda!

Prijavo lahko narediš anonimno.

Sicer pa nekih večjih trenj nisi opisal, razen da oddajajo na črmo, kar počne tudi najmanj polovica Slovencev.

@pravica

Ajde, sine, obriši sline ... da se ti da tolk z mano ukvarjat ... jao ...
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026