Nataša Pirc Musar ne želi predlagati mandatarja, ki lahko sestavi le manjšinsko vlado. Trenutno je dejstvo, da lahko manjšinsko vlado sestavi le Janez Janša. Ali to, ali predčasne volitve. Nataša Pirc Musar je temu jasno in odločno rekla NE. Se Stavanoviću in Logarju že kaj tresejo hlače? Kdaj bodo predčasne volitve?
Bravo, Nataša!
Naj se fantki kar lepo veselo med seboj driblajo še naprej. Naj končajo sami, kar so začeli. Zakaj bi jim zdaj dajala potuho?
Nihče pri zdravi pameti si ne bo mazal svojega imena s temi njihovimi nesramnostmi.
5
mi smo ekipa 25.04.2026 ob 12:15
Za mandatarja predlagamo Stevota.
Zagovorniki ravne zemlje
1
Indijanski pregovor 25.04.2026 ob 12:17
Seveda, saj je javnost že glasno izrazila neodobravanje, da se je potlačila volja volilcev.
Da se kljub volji volilcev na volitvah in zmagi, sedaj mešetari in na prestol postavlja kandidate, ki niso dobili glasu na volitvah.
Popolno norčevanje iz volilcev. In kako drugače tudi ne sme biti, saj na to smo tukaj že apelirali.
Pojdite na volitve izrazite svojo voljo.... Pol. Pa kaj? Kupčkanje in norčevanje iz volilcev.
6
predčasne 25.04.2026 ob 12:18
Če pride do predčasnih volitev, je vprašanje, če bosta Stevo pa Anže prišla v parlament. Mislim, da ne.
3
Negremvolit 25.04.2026 ob 12:19
4 leta so sindikati dali mir. Sedaj ko Janša nekaj motovili sindikati že napovedujejo stavke. No kar ste volili to imate. Jaz imam dovolj in se ne obremenjujem s tem.
-1
46 25.04.2026 ob 12:19
Jaz tega ne razumem.
Nikjer ni bilo pričakovanj niti obljub, da predsednica predlaga mandatarja za manjšinsko vlado.
Ona je tudi napovedala, da bo mandatarja predlagala takrat, ko ji bojo prinesli 46 glasov, pa jih Janša ni prinesel, ker čaka na 3 krog, ko bo lahko izglasovan brez Resnice.
0
ni še konec 25.04.2026 ob 12:22
Mandatarja lahko predlaga 10 poslancev.
0
pa potem? 25.04.2026 ob 12:26
@ni še konec
In?
0
Julij Cezar 25.04.2026 ob 12:26
pirc musarca se kurči brezveze, bsba je hinavska da glava pece....njena funkcija je zgolj formalna, kdo bo mandatar pa nu njena stvar tato naj bo tiho terba hinavska zabita
-4
Epic Fail 25.04.2026 ob 12:46
Mene pa zanima, če kdo ve. Recimo da Predsednica danes pošlje v DZ pisno, da nikogar ne predlaga v prvem krogu. Ali to pomeni, da takoj začne teči že drugi krog (14 dni), ali šele od 10. maja.?
Mislim... zelo pomembno vedeti, da ne bo še kdo skočil iz barke prehitro, ker so lahko predčasne volitve. 🤣
0
cenzura 25.04.2026 ob 12:51
Vlada se lahko konstituira tudi drugače. Komunajzli pač igrajo svojo igro do konca.
-2
zdaj veste 25.04.2026 ob 13:10
Ruska dača @"predsednica" je nepomembna . 🙂 tudi, če 🤐 ne bo predlagala nobenega v 1. krogu sta še dva kroga. prvo predlagajo poslanske skupine in potem lahko še 10 poslancev. 🙂
0
dejstvo 25.04.2026 ob 13:16
ej če stevota predlagajo, bo pa on mandatar, ravnozemljaši se množijo kot gosenice na zelju.
2
nič novega 25.04.2026 ob 13:26
@cenzura
Ne, vlada se ne more drugače sestaviti kot po krogih. Šele če v 3 krogu ne bo predlogov, lahko NPM razpiše nove volitve.
Tako da je vse skupaj čisto brez veze špekulirat....
2
vodite 25.04.2026 ob 13:33
@dejstvo
levičarski duševni bolniki ste daleč spredaj. trenutno vas je v sloveniji glede na zadnje volitve cca. 480.000
-2
žalll 25.04.2026 ob 14:16
Ona se je izmazala, da ne bo odgovorna, če bo mandatar osumljenec Kocke in če bodo v parlamentu lažnive stranke. Predčasnih volitev pa žal ne bo, Janši se je uspelo s prevarami prigrebsti do prestola. Lažnivi stranki bosta pristali na vse, damo da ne pride do predčasnih volitev.
-1
kot je napovedala 25.04.2026 ob 14:26
@žalll
Ona se ni nič izmazala, od vsega začetka je napovedala, da bo predlagala za mandatarja tistega, ki ji bo prinesel 46 glasov. Janša ji v prvem krogu iz svojih razlogov ni prinesel 46 glasov, zato ona ne more predlagati kandidata.
1
Epic Fail 25.04.2026 ob 14:51
Po mojem je pa NPM slišala, da ji namerava poredni Janezek za njen rojstni dan (9.maj) poslati čestitko s 46 podpisi in ji uničiti party. 🤣
0
Indijanski pregovor 25.04.2026 ob 15:01
@kot je napovedala pa ne mi rečt. A, če bi ji prinesel JJ pa 46 glasov, bi pa potem lahko predlagala mandatarja in to njega.
Pa kaj tu napletate.
Ljudje so šli masovno na volišča in so dali glas svobodi. Kje je upoštevana volja ljudi? Ne more biti mandatar nekdo, ki na volitvah ni dobil večine. Torej so volitve samo igrica, oni itak zmešetarijo po svoje.
Da ampak ne na plečih volilcev.
1
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:13
@Indijanski pregovor ti pises bedarije da glava boli...kdo je dal glas svobodi?svoboda je velik porazenec volitev terba
-2
Indijanski pregovor 25.04.2026 ob 15:18
@Julij Cezar imaš javno dostopne podatke koliko glasov volilcev je prejela svoboda in koliko poraženec. Pika.
1
retardi d.o.o. 25.04.2026 ob 15:20
Musarca se kurchi brezveze. Nima ona vseh kart v rokah. Tudi če nikogar ne prwdlaga, bomo dobili vlado.
1
ajoj 25.04.2026 ob 15:22
@Indijanski pregovor
Če bi ji Janša prinesel 46 glasov za svoje mandatarstvo, bi ga morala predlagati. Ne glede na to, kaj misliš ti ali kaj mislim jaz.
3
Hja 25.04.2026 ob 15:22
@Julij Cezar
Največji hinavci v tej zgodbi so Logar, Stevanović in Janša. Da glava peče.
Stevanović bo šel na koncu v vlado zdravo Janšo, da obdrži 4 leta plačo predsednika DZ. S svojo izobrazbo in pametjo takšne plače na prostem trgu ne bi dosegel NIKOLI.
1
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:25
@Hja@Hja ne pozabi na hinavscino svobode in levice...svoboda je porazenec volitev kot levica ...in se nekaj cez 4 leta svobide ne bo vec...usoda lds, cerarja in sarca
0
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:26
@Hja se to...na golob pa bi ji?pa ne seru klamf o paradrzavnem gen i...tega lahki vodi nekdo z iq -50
0
Indijanski pregovor 25.04.2026 ob 15:28
@ajoj znaš ti brat. Saj to pišem.
Prav to je sporno, ker nima on tam sploh kaj delati. Na volitvah je poraženec. Ljudstvo je volilo in to NE njega.
0
No 25.04.2026 ob 15:28
@retardi d.o.o.
Žal res. Čeprav bo to pomenilo smrt za demokracijo. Že v prejšnjem mandatu je Janša začel s preurejanjem medijev, policije, da si utrdi pot v svoj totalitaristični režim po vzoru Orbana. Tokrat mu bo uspelo. Nadaljeval bo z začetim. Kmalu bo ukinil tudi trajni mandat sodnikom, da jih bo naredil bolj politično uslužne, po vzoru Poljske. Naredil nas bo evropski Severno Korejo. Čeprav ga volivci niti nismo izvolili. A je bil on sploh kdaj res izvoljen, ko je predsedoval vladi, ali je vedno prišel na oblast z goljufijo? Da ga sram ni.
0
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:30
@Indijanski pregovor i cem ti bluzis butara?kiga je izvolili ljudstvo, poznas procente?svibida he porazenec volitev terba
0
Indijanski pregovor 25.04.2026 ob 15:32
@Julij Cezar prevedi v pisavo, da se da prebrat.
Sploh pa, kaj se ti oglašaš, nisi volil. Nimaš pravice glasu.
Lepi tam... ko to tamo pjeva.
0
žal 25.04.2026 ob 15:32
@Indijanski pregovor
Pri volilnem sistemu kot ga imamo, je poraženec tisti, ki ne more sestaviti vlade, četudi je relativni zmagovalec. Žal.
2
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:36
@Indijanski pregovor saj vse razumes terba, in se to ravni mi ki ne volimo smo edini objektivni, ker enako preziramo levico kot desnico, mi je pa zal da tako lazes o izidu volitev in ne priznas poraza levice butara leva
0
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:39
nesposibnost in lazi levih strank se odrazajo v izidu volitev....prevare, kraje denarja, oholost itd...vse to so lastnosti levih strank
0
Relativni zmagovalci 25.04.2026 ob 15:39
0
Lažnica in Sralokrati 25.04.2026 ob 15:41
@Julij Cezar
To sicer ni res, rezultati volitev kažejo da vlade ne bi mogel sestaviti ne Janša in ne Golob.
ČE BI SE DOLOČENI DVE STRANKI DRŽALI PREDVOLILNIH OBLJUB IN NE BI NATEGNILI SVOJIH VOLIVCEV.
0
Indijanski pregovor 25.04.2026 ob 15:42
@žal Hvala, jaz vse to razumem.
Ne razumem pa norčevanja odgovornih iz ljudi, da so nas na prav vseh soočenjih, prav tako predsednica države, vsi tako masovno nagovarjali pojdite na volišča, kako je pomemben prav vsak glas.
Kje so sedaj upoštevani ti glasovi?????
0
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:42
se to indijanka...ko to tami pjeva se ve... sami taubi pa bolj kramežljavo gruli zadnje dni....ko usran golob hehe
0
Julij Cezar 25.04.2026 ob 15:43
@Indijanski pregovor daj ne seri in ne cvili kot pretepen pes...ce ne znas steti do 46 se pa nauci butara
0
žal 25.04.2026 ob 15:45
@Indijanski pregovor
Saj ljudje so šli na volišča.
Težava je v tem, da so se pustili nategniti Resnici in Logarju.
25.04.2026 ob 12:04