Glasujmo za najlepše vasi (ne mesta!) v Sloveniji.
Jaz glasujem za vas Drežnica v Zgornjem Posočju. Zelo lepa, slikovita, v objemu gora, z lepo cerkvijo.
Za katero vas pa vi glasujete?
0
Planika 20.10.2025 ob 16:40
Vrhpolje pri Vipavi. Idilična primorska vasica s polno rimske zgodovine. Zraven je še izvir reke Vipave in grad Tabor.
0
Pia 20.10.2025 ob 16:43
Vače
0
400 000 bedakov na 490 podlage 20.10.2025 ob 17:03
Uradno najlepša naj bi bila Groharjeva Sorica, največja je pa sosednja Davča,najvišja pa prav tako sosednja Zgornje Danje, to pa ja vsak ve !
0
vasica naša 20.10.2025 ob 18:21
Kot da Ljubljana ni vas!
0
Grof Mengo 20.10.2025 ob 19:11
Meni se zdi Mengeš prekrasen.Čaroben drevored mimo šole, nad njim hrib Gobavica z Mengeško kočo , na sredini pa z lokalom Pr Fartku.Ravno prav velik kraj, ne premajhen, ne prevelik, vedno koga srečaš za druženje in klepet.Kar je bilo pod vodo dve leti nazaj so popravili in uredili, postavili nove potke...Mengeško kamniška ravnina s pogledom na planine je pa sploh super.Najlepši kraj daleč naokrog!
0
Prelepi kraji 20.10.2025 ob 19:32
Kapla na Kozjaku, Sveti duh pri Selnici ob Dravi. To je pravi raj.
0
Popotnicatobe 20.10.2025 ob 19:48
Vojsko nad Idrijo.
0
hm 20.10.2025 ob 19:49
@glasujmo
Me kar mine, ker vem kako zahojeno so ljudje tam gor.
0
Leska 20.10.2025 ob 20:03
Ivan Tavcar je zapisal, da je Raka ena najlepsih vasi. Da je soncna, je res, da ponuja cudovit razgled, pa tudi.
Ivan Tavčar, slovenski pisatelj, je v svoji povesti Otok in struga omenil »sončno Rako« kot enega najlepših krajev na Slovenskem, prav tako pa je opisal Rako kot najlepšo slovensko vas, saj ponuja čudovit razgled na vse strani.
0
Vsaka slovenska vas 20.10.2025 ob 20:06
Vsaka slovenska vas je lepa, če v vasi bivajo dobri ljudje.
0
400 000 bedakov na 490 podlage 21.10.2025 ob 7:35
Uradno najlepša naj bi bila Groharjeva Sorica, največja je pa sosednja Davča,najvišja pa prav tako sosednja Zgornje Danje, to pa ja vsak ve !
@najvišja vas Mislim, da so najvišje ležeča vas Zgornje Danje. Bil enkrat tam. Zelo malo ljudi živi tam, a imajo veliko slovensko zastavo.
0
Grof Mengo 22.10.2025 ob 13:35
@Mačka Špas Teater je v Mengšu deloval že precej prej, preden ga je prevzela Urška Alič.Iz mrtvila je dvorano potegnil trikratni župan Mengša Franci Jerič. Že takrat so prihajale komedije in to kakšne! Zelo kvalitetne.Potem so se začele zbrke na občini in možnost je dobila Urška Alič.Ko je bilo že vse zdavnaj utečeno! Lahko se je kititi s tujim perjem!
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
20.10.2025 ob 10:45
Jaz glasujem za vas Drežnica v Zgornjem Posočju. Zelo lepa, slikovita, v objemu gora, z lepo cerkvijo.
Za katero vas pa vi glasujete?