V socializmu smo jedli najboljše napolitanke: Podravka.Tiste v zelenem( sadne), modrem ali rdečem ovitku...No, sama sreča da so še..Trenutno so v Mercatorju v akciji...Katere imate pa vi najrajši?
0
majckena pakiranja 23.05.2026 ob 10:17
Ce ze, potem Manner ali Loacker napolitanke v manjsih pakiranjih.
Od kupljenih piskotov se zelo izogibam Domacici, ker to lahko zmazem celo skatlo na eks.
0
jdjdkdjd 23.05.2026 ob 10:44
Loacker so mi brez okusa, po Manner mi je malo slabo. Podravka me mine, ko samo vidim embalažo za limonine. Morda v večjem pakiranju, da ne spominja nanje. Dejansko je zelo dobra Milka vaffelini čokoladica (ampak samo ta....recimo neke okrogle so že manj). Pa Kraš tortica je ok. V majhnih količinah se vse zdi nekako boljše.
Sicer nisem neki na napolitanke. Če sem jih že jedla so bile to Kraš čokoladne, ki so mi sedaj presladke, kdaj Loacker lešnikove ali Maner. Vendar je vse to res zelo redko.
0
Indijanski pregovor 23.05.2026 ob 14:36
@Kraš ja te so pa res dobre. In Podravka modre. Jih nisem jedla že sto let. Grem v nabavo žlehnobice.
2
Neprijavljena 123 23.05.2026 ob 15:28
Glas dam Loacker politankam. Ostale so mi vse presladke.
0
zanimivo 23.05.2026 ob 20:46
Praktično vse razen Loacker napolitank imam raje manj sladko, ampak če jem Loacker, sploh ne vem, zakaj sem jih jedla, vseeno, če jih ne bi (sladkarija zame niso, obrok pa seveda tudi ne).
0
jaz tako 23.05.2026 ob 20:51
Loacker, ker so tanke in hrustljave. Praktično vse verzije so mi top in edine ki jih jem.
0
zanimivo 23.05.2026 ob 21:02
Ampak del jedenja napolitank je, da ješ plasti eno po eno, kar je težje, če je tanjša.
1
???? 23.05.2026 ob 21:30
@zanimivo
Tega pa ne razumem. Loacker napolitanke so najmanj osladne od vseh (čeprav so kljub temu sladke) in tudi nimajo veliko maščobe. Edine napolitanke, kjer proizvajalec ne kompenzira okusa s sladkorjem in maščobami.
0
zanimivo 23.05.2026 ob 22:34
Če so nekomu boljše, super za njega, okusi so različni, samo trapasto bi bilo pa, da bi jih kdo izbral, ker so bolj "zdrave". Sicer pa pravkar na Mercator spletni trgovini primerjala Loacker lešnik in Podravka Nougat, pa ima Loacker več maščob (pa ne pravim, da je to po defaultu slabo) in manj sladkorja (kot smo že vsi ugotovili). Ima tudi več beljakovin, pregled sestavin pove, da je poleg lešnikov verjetno razlog sirotka, vseeno je pa zadeva polna nezdravih stvari, ki so jih pač polne vse sladkarije iz trgovine. Če hočem ne jest cukra, jem drugo hrano...
0
nazadnje 23.05.2026 ob 22:59
Ene jugo z okusom po jaffa keksih.
0
Alja 23.05.2026 ob 23:04
Jadro in Manner z rumom. Mmmm...
0
brez kruha 23.05.2026 ob 23:13
Kakšne napolitanke lepo vas prosim?
Jaz jem vsak dan jem vrhunsko sladico … Nuttelo z žlico in to brez kruha, ker kruh redi.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
23.05.2026 ob 9:57