Na cesti sem po 2-3 ure skupaj

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
Hiti počasi
24.01.2026 ob 12:04
Koliko časa se vi vozite v službo in nazaj. Jaz skupno 3 ure, včasih 2,5 ure, včasih 2, odvisno, petki so po navadi najboljš,cesta je bolj prazna. Pridem utrujena domov, pospravim, pojem, sem malo z možem in otroci in grem spat ob 21.00 , ker zelo zgodaj vstajam. Od doma sem po 11 ur. Bedno
5
Avatar gosta
radnik
24.01.2026 ob 12:10
Dnevno 2x po 25min. Vozim se v službo 30km v eno smer. Ne padem v zastoje,ker začnemo zgodaj,dober urnik, sam vstat je treba.
0
Avatar gosta
Nj
24.01.2026 ob 12:10
Vcasih po 4 ure, zdaj imam pa najeto stanovanje 1.5km stran od sluzbe, tako da porabim zanemarljivo malo casa 🙂
0
Avatar gosta
Cjj
24.01.2026 ob 12:17
@radnik
Imaš srečo, jaz se za manj kilometrov vozim po eno uro in celo več. Začnemo pa ob 7.00 zjutraj. Raje bi vstala prej pa začela ob 6.00, samo nimamo takega delovnega časa
0
Avatar gosta
Slovenka
24.01.2026 ob 12:18
Lepo to. Klasično družinsko življenje.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
24.01.2026 ob 12:22
Včasih sem se vozil po 2 uri na dan, sedaj pa 1x na teden po 2 do 4 ure.

Izkoristi ta čas za poslušanje česa zanimivega. Podcasti so zakon.
0
Avatar gosta
Hiti počasi
24.01.2026 ob 12:23
@Slovenka
Razmišljam o menjavi službe bližje , tako ne morem naprej.
1
Avatar gosta
Mnenje
24.01.2026 ob 12:26
@hiti počasi

Ne poznam tvojih razmer in te ne bi rada žalila. Zakaj si ne najdeš službe v bližini ali se lotiš nečesa od doma, prehodno lahko poprimeš tudi za manj plačano delo. Poznam zensko, ki je imela delo v bližnji ustanovi skoraj na pragu doma, a glej, ona je morala biti pomembna in se je na isto delo raje vozila v Ljubljano. Druga, sodelavka, se je klub možnosti zaposlitve v 20 km oddaljenem mestu s sestrsko firmo, raje vsak dan 2, 5 uri vozila do vecjega mesta. Tako se ji ni bilo treba ukvarjati z otroci in delati doma, pa še več moških je imela na izbiro. Res čudni časi, ko je vse več vredno kot pa družina.
4
Avatar gosta
tako je naredila naša s
24.01.2026 ob 12:26
@Hiti počasi

Vozila se je v Ljubljao (57km) in bila na cesti po 2 uri v vsako smer. Redko manj, raje več. Po treh letih je šla v službo v domačem kraju za 1/3manjšo plačo. Pravi, da se je prav odločila.
0
Avatar gosta
Grof
24.01.2026 ob 12:30
Jaz sem včasih delal tudi po 7200 km v eno smer.
0
Avatar gosta
Hiti počasi
24.01.2026 ob 12:35
@Mnenje
Denar mi ne pomeni dosti, nimamo kreditov, živimo na svojem, raje bi šla v slabše plačano službo in bližje. Tako ne morem živeti, ne jaz ne mož ne otroci. Vsi trpimo. Kuham čez vikend , dam zamrzniti, spat grem malo po 20.00 uri ker sem tako utrujena
1
Avatar gosta
Mnenje
24.01.2026 ob 12:42
@hiti počasi
V kolikor materialno zmorete, je še ena varianta. Pusti službo, dokler ne najdeš dela v bližini pa si sama plačuj za pokojnino😉
0
Avatar gosta
Stara forumašica
24.01.2026 ob 12:43
Nikoli nisem iskala službe, oddaljene več kot 10 km, v večini primerov sem imela tam 3-5 km. Zdaj pa itak delam doma.
Partner podobno, zgornja meja mu je bila 30 km, ima trenutno dobrih 25 minut, všteto tudi hojo od službenega parkirišča do pisarne.
1
Avatar gosta
Če prav vem
24.01.2026 ob 12:45
@Mnenje
To, da si sam plačuješ za pokojnino, se ne šteje kot redna pokojninska doba! Se pa je štelo tako pred zadnjo spremembo leta 2012.
0
Avatar gosta
Neno
24.01.2026 ob 12:52
Ma če ne rabiš denarja pojdi za snežko, manj kot 1300 na mesec (prevoz/malica) ti ne kapne in boste vsi zadovoljni. Tale manjko v stiku se nikoli ne povrne niti v denarju poplača.
Jaz se vozim 7min v eno smer (garaža/garaža). Večino časa sem delala po 4h. Z otroci smo izjemno povezani.
0
Avatar gosta
Mnenje
24.01.2026 ob 12:55
@če prav vem
Tega pa nisem vedela🧐
-1
Avatar člana Mačka
Mačka
24.01.2026 ob 12:56
Otroci so sam enkrat majhni.

Delam tam nek 10 do 15 min od doma.
3
Avatar gosta
Če čebula ne bi če imela
24.01.2026 ob 13:04
Treba je vzeti papir in napisati prednosti in slabosti.
Če dobiš 1000eur več, kot v svojem kraju in če imaš zaledje ( dobrega moža ali starše) ki pokrivajo tisti čas za otroke, kuhanje, trgovino...če se voziš v službo več kot 1 uro v eno smer. Če tega NI in je razlika 100 ali 150 eur, NI RACUNICE!

Potrebno je vseti čas, ki ga prebijes na cesti da prideš do službe, ker to je realna slika koliko dobiš ven. Tudi "prosti čas" ima svojo ceno.
Kot že zgoraj rečeno..."otroci so samo enkrat majhni"

Poleg vsega, glede na nesreče na naših cestah...je treba tudi to vzeti v zakup ( res se lahko zaleti nekdo 100m od doma) a je tveganje večje če se voziš 30 ali več km.

Zdaj še iščejo nove kandidate, prijave dajte, če ustrezate oglasu...ker mislim da gremo v recesijo...ujemite zadnji SŽ vlak 😉
2
Avatar gosta
Kaksna
24.01.2026 ob 13:13
@Če čebula ne bi če imela
Kakšnih 1000 EUR razlike? Ste hecni eni. Vse plače so tako zbite, da za srednji kader so plače v razmaku 100-max 300 EUR, če je bolj profitabilna branža, na primer farmacija. Sem iskala in prav paf ugotovila da je vse tam tam. Javna uprava ima pa sploh iste plače vsepovsod.
Tista ki pravi da zaradi moških iščejo ženske v oddaljenih krajih, a to med čakanjem na semafor začnete mežikati si izmenjate listke in že pade afera. Hahaha
1
Avatar gosta
Fio
24.01.2026 ob 13:17
@Neno
Čistilke imajo drugače minimalno, v primerjavi z začetnico učiteljico razrednega pouka ko ima isto plač. Kam smo prišli , znanja, odgovornost noč ne šteje, sedaj nagrajujejo le tiste ki se jim ne da niti računalnika naučiti
0
Avatar gosta
Star dec
24.01.2026 ob 13:27
@svetilnik @Hiti počasi

Ima li života prije smrti?
Za večino Slovencev ne!

Poso - kuća - poso...

In potem jih pri 60-ih pokosi Matilda. Včasiih pa že pri 40-tih...
4
Avatar gosta
0000
24.01.2026 ob 13:33
Sami sužnji..
2
Avatar gosta
Samska
24.01.2026 ob 13:41
20 minut v obe smeri
0
Avatar gosta
Ime
24.01.2026 ob 13:48
Jaz se vozim pol ure v obe smeri. Vozim se z vasi na rob Lj. Prostega casa mi nihce ne more dovolj dobro placat, zato delam za minimalca in sem veliko doma oz kamorkoli ze hocem it. Ce bi mi denar pomenil vse na svetu, bi bilo seveda drugace
2
Avatar člana Čveka
Čveka
24.01.2026 ob 13:55
Med 8-12 minut v eno smer, odvisno od prometne situacije. Ko grem na teren, pa merim v kilometrih, ne v urah. Neredko do 1300km v eno smer in uživam v vožnji.
0
Avatar gosta
Eh
24.01.2026 ob 14:21
Zmeraj huje je. Včasih smo bili v Ljubljani v 20 mitunah, nato pol ure, sedaj je ena ura takoj , ali celo več. Plače pa so vsepovsod skoraj enake, sedaj bo res kvaliteta življenja pomenila bližino službe
3
Avatar gosta
Alja
24.01.2026 ob 14:46
Sem srečka, 3min v eno smer ali 17 min peš. Do šihta imam 1,5 km. Sem razmišljala, da bi menjala za LJ, z vlakom bi bila opcija. Ma so take zamude, da ne bi bilo ok. Plača bi bila 100-150€ višja, tako da se v bistvu ne splača. Sam mičkeno sem že sita vsega.
1
Avatar gosta
Neno
24.01.2026 ob 14:46
@Fio
Ja pa sej..jurja neto minimalna, malca, prevoz, delovna doba..
0
Avatar gosta
Monja 123
24.01.2026 ob 15:19
Toliko časa jaz vsaki dan porabim za shoping v nakupovalnem centru 🤗
0
Avatar gosta
Lipkar
24.01.2026 ob 16:03
Vozi se z vlakom !!
0
Avatar gosta
Goo
24.01.2026 ob 16:07
@Lipkar
Vlak je dobra rešitev za Štajerce, ampak moraš imeti sluzbo blizu postaje. Če greš pa spet na mestni avtobus, pa toliko časa izgubiš, da glava boli
0
Avatar gosta
Fio
24.01.2026 ob 16:08
@Neno
Ampak malica , dodatek na delovno dobo in prevoz se ne šteje v minimalno plačo. Osnova je neto plača, na katero pridejo dodatki. Zato ima čistilka po novem 1000 EUR neto+ dodatke
1
Avatar gosta
ena z malo km
24.01.2026 ob 16:30
Moje delovno mesto ni ne vem kaj, a delo rada opravljam. če bi hotela kaj več, se bi morala voziti. Ampak nikoli se nisem odločila za to možnost. Do službe imam 2 km, do šole osnovne in srednje prav tako 2 km. Do kraja, kjer otroci trenirajo imam od 1 do 3 km.
Na cesti časa ne izgubljam.
Zdaj pri 50-ih me otroci ne potrebujejo več, vsaj ne toliko. Je pa še vedno super, da je kuhano kosilo, večerja, da je nekdo doma, ko je treba na trening.
Če bi hotela delati kariero, bi zagotovo bila več zdoma, več v avtu.
Ni vredno. Z leti to samo dodatno potrjujem!
2
Avatar gosta
delo od doma?
24.01.2026 ob 17:10
@Hiti počasi

Imas moznost dela od doma?
Kar precej jih poznam, ki to prakticirajo.

Do sluzbe imam 20-25 minut od vrat do vrat, ce grem z avtom in se vozim z avtom, ker z busom mi gre vsaj 1 ura v eno smer.
1
Avatar gosta
Če čebula ne bi če imela
24.01.2026 ob 17:46
@Kaksna misljeno je bilo...da, če bi bila razlika v plači 1000eur...bi se še splačalo da se trajbaš 2 uri...za 100 ali 200eur razlike pa NE
2
Avatar gosta
membrana
24.01.2026 ob 18:54
30,40let nazaj se večinoma delalo v svoji občini,kraju,in isti urnik vsi z avtobusom. Danes vse razkopljeno naokoli,različni urniki,vsak s svojim avtomobilom,potem pa je kaos na cestah. Logisti,planerji in vsi pametnjakoviči vso vse zjebali.
0
Avatar gosta
123 123
24.01.2026 ob 18:56
vemo da malo pretiravaš. Za ta čas ti jaz prevozim celo Slovenijo.
0
Avatar gosta
Vhj
24.01.2026 ob 21:46
@123 123
Nisem sicer avtorica. Živim v bližini Ljubljane, 25 km vrn in se vozim tudi 1,5 ure, včasih uro, če je zelllllooooo dober dan, čas dopustov, pa 40 minut. Vse stoji na avtocesti. V nedeljo bi v tem času prevozila celo Slovenijo .
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
24.01.2026 ob 21:51
Poleti presedlaj na skuter, boš v pol ure fertik.
0
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026