Koliko časa se vi vozite v službo in nazaj. Jaz skupno 3 ure, včasih 2,5 ure, včasih 2, odvisno, petki so po navadi najboljš,cesta je bolj prazna. Pridem utrujena domov, pospravim, pojem, sem malo z možem in otroci in grem spat ob 21.00 , ker zelo zgodaj vstajam. Od doma sem po 11 ur. Bedno
5
radnik 24.01.2026 ob 12:10
Dnevno 2x po 25min. Vozim se v službo 30km v eno smer. Ne padem v zastoje,ker začnemo zgodaj,dober urnik, sam vstat je treba.
0
Nj 24.01.2026 ob 12:10
Vcasih po 4 ure, zdaj imam pa najeto stanovanje 1.5km stran od sluzbe, tako da porabim zanemarljivo malo casa 🙂
0
Cjj 24.01.2026 ob 12:17
@radnik
Imaš srečo, jaz se za manj kilometrov vozim po eno uro in celo več. Začnemo pa ob 7.00 zjutraj. Raje bi vstala prej pa začela ob 6.00, samo nimamo takega delovnega časa
Včasih sem se vozil po 2 uri na dan, sedaj pa 1x na teden po 2 do 4 ure.
Izkoristi ta čas za poslušanje česa zanimivega. Podcasti so zakon.
0
Hiti počasi 24.01.2026 ob 12:23
@Slovenka
Razmišljam o menjavi službe bližje , tako ne morem naprej.
1
Mnenje 24.01.2026 ob 12:26
@hiti počasi
Ne poznam tvojih razmer in te ne bi rada žalila. Zakaj si ne najdeš službe v bližini ali se lotiš nečesa od doma, prehodno lahko poprimeš tudi za manj plačano delo. Poznam zensko, ki je imela delo v bližnji ustanovi skoraj na pragu doma, a glej, ona je morala biti pomembna in se je na isto delo raje vozila v Ljubljano. Druga, sodelavka, se je klub možnosti zaposlitve v 20 km oddaljenem mestu s sestrsko firmo, raje vsak dan 2, 5 uri vozila do vecjega mesta. Tako se ji ni bilo treba ukvarjati z otroci in delati doma, pa še več moških je imela na izbiro. Res čudni časi, ko je vse več vredno kot pa družina.
4
tako je naredila naša s 24.01.2026 ob 12:26
@Hiti počasi
Vozila se je v Ljubljao (57km) in bila na cesti po 2 uri v vsako smer. Redko manj, raje več. Po treh letih je šla v službo v domačem kraju za 1/3manjšo plačo. Pravi, da se je prav odločila.
0
Grof 24.01.2026 ob 12:30
Jaz sem včasih delal tudi po 7200 km v eno smer.
0
Hiti počasi 24.01.2026 ob 12:35
@Mnenje
Denar mi ne pomeni dosti, nimamo kreditov, živimo na svojem, raje bi šla v slabše plačano službo in bližje. Tako ne morem živeti, ne jaz ne mož ne otroci. Vsi trpimo. Kuham čez vikend , dam zamrzniti, spat grem malo po 20.00 uri ker sem tako utrujena
1
Mnenje 24.01.2026 ob 12:42
@hiti počasi
V kolikor materialno zmorete, je še ena varianta. Pusti službo, dokler ne najdeš dela v bližini pa si sama plačuj za pokojnino😉
0
Stara forumašica 24.01.2026 ob 12:43
Nikoli nisem iskala službe, oddaljene več kot 10 km, v večini primerov sem imela tam 3-5 km. Zdaj pa itak delam doma.
Partner podobno, zgornja meja mu je bila 30 km, ima trenutno dobrih 25 minut, všteto tudi hojo od službenega parkirišča do pisarne.
1
Če prav vem 24.01.2026 ob 12:45
@Mnenje
To, da si sam plačuješ za pokojnino, se ne šteje kot redna pokojninska doba! Se pa je štelo tako pred zadnjo spremembo leta 2012.
0
Neno 24.01.2026 ob 12:52
Ma če ne rabiš denarja pojdi za snežko, manj kot 1300 na mesec (prevoz/malica) ti ne kapne in boste vsi zadovoljni. Tale manjko v stiku se nikoli ne povrne niti v denarju poplača.
Jaz se vozim 7min v eno smer (garaža/garaža). Večino časa sem delala po 4h. Z otroci smo izjemno povezani.
Treba je vzeti papir in napisati prednosti in slabosti.
Če dobiš 1000eur več, kot v svojem kraju in če imaš zaledje ( dobrega moža ali starše) ki pokrivajo tisti čas za otroke, kuhanje, trgovino...če se voziš v službo več kot 1 uro v eno smer. Če tega NI in je razlika 100 ali 150 eur, NI RACUNICE!
Potrebno je vseti čas, ki ga prebijes na cesti da prideš do službe, ker to je realna slika koliko dobiš ven. Tudi "prosti čas" ima svojo ceno.
Kot že zgoraj rečeno..."otroci so samo enkrat majhni"
Poleg vsega, glede na nesreče na naših cestah...je treba tudi to vzeti v zakup ( res se lahko zaleti nekdo 100m od doma) a je tveganje večje če se voziš 30 ali več km.
Zdaj še iščejo nove kandidate, prijave dajte, če ustrezate oglasu...ker mislim da gremo v recesijo...ujemite zadnji SŽ vlak 😉
@Če čebula ne bi če imela
Kakšnih 1000 EUR razlike? Ste hecni eni. Vse plače so tako zbite, da za srednji kader so plače v razmaku 100-max 300 EUR, če je bolj profitabilna branža, na primer farmacija. Sem iskala in prav paf ugotovila da je vse tam tam. Javna uprava ima pa sploh iste plače vsepovsod.
Tista ki pravi da zaradi moških iščejo ženske v oddaljenih krajih, a to med čakanjem na semafor začnete mežikati si izmenjate listke in že pade afera. Hahaha
1
Fio 24.01.2026 ob 13:17
@Neno
Čistilke imajo drugače minimalno, v primerjavi z začetnico učiteljico razrednega pouka ko ima isto plač. Kam smo prišli , znanja, odgovornost noč ne šteje, sedaj nagrajujejo le tiste ki se jim ne da niti računalnika naučiti
0
Star dec 24.01.2026 ob 13:27
@svetilnik@Hiti počasi
Ima li života prije smrti?
Za večino Slovencev ne!
Poso - kuća - poso...
In potem jih pri 60-ih pokosi Matilda. Včasiih pa že pri 40-tih...
4
0000 24.01.2026 ob 13:33
Sami sužnji..
2
Samska 24.01.2026 ob 13:41
20 minut v obe smeri
0
Ime 24.01.2026 ob 13:48
Jaz se vozim pol ure v obe smeri. Vozim se z vasi na rob Lj. Prostega casa mi nihce ne more dovolj dobro placat, zato delam za minimalca in sem veliko doma oz kamorkoli ze hocem it. Ce bi mi denar pomenil vse na svetu, bi bilo seveda drugace
Med 8-12 minut v eno smer, odvisno od prometne situacije. Ko grem na teren, pa merim v kilometrih, ne v urah. Neredko do 1300km v eno smer in uživam v vožnji.
0
Eh 24.01.2026 ob 14:21
Zmeraj huje je. Včasih smo bili v Ljubljani v 20 mitunah, nato pol ure, sedaj je ena ura takoj , ali celo več. Plače pa so vsepovsod skoraj enake, sedaj bo res kvaliteta življenja pomenila bližino službe
3
Alja 24.01.2026 ob 14:46
Sem srečka, 3min v eno smer ali 17 min peš. Do šihta imam 1,5 km. Sem razmišljala, da bi menjala za LJ, z vlakom bi bila opcija. Ma so take zamude, da ne bi bilo ok. Plača bi bila 100-150€ višja, tako da se v bistvu ne splača. Sam mičkeno sem že sita vsega.
1
Neno 24.01.2026 ob 14:46
@Fio
Ja pa sej..jurja neto minimalna, malca, prevoz, delovna doba..
0
Monja 123 24.01.2026 ob 15:19
Toliko časa jaz vsaki dan porabim za shoping v nakupovalnem centru 🤗
0
Lipkar 24.01.2026 ob 16:03
Vozi se z vlakom !!
0
Goo 24.01.2026 ob 16:07
@Lipkar
Vlak je dobra rešitev za Štajerce, ampak moraš imeti sluzbo blizu postaje. Če greš pa spet na mestni avtobus, pa toliko časa izgubiš, da glava boli
0
Fio 24.01.2026 ob 16:08
@Neno
Ampak malica , dodatek na delovno dobo in prevoz se ne šteje v minimalno plačo. Osnova je neto plača, na katero pridejo dodatki. Zato ima čistilka po novem 1000 EUR neto+ dodatke
1
ena z malo km 24.01.2026 ob 16:30
Moje delovno mesto ni ne vem kaj, a delo rada opravljam. če bi hotela kaj več, se bi morala voziti. Ampak nikoli se nisem odločila za to možnost. Do službe imam 2 km, do šole osnovne in srednje prav tako 2 km. Do kraja, kjer otroci trenirajo imam od 1 do 3 km.
Na cesti časa ne izgubljam.
Zdaj pri 50-ih me otroci ne potrebujejo več, vsaj ne toliko. Je pa še vedno super, da je kuhano kosilo, večerja, da je nekdo doma, ko je treba na trening.
Če bi hotela delati kariero, bi zagotovo bila več zdoma, več v avtu.
Ni vredno. Z leti to samo dodatno potrjujem!
2
delo od doma? 24.01.2026 ob 17:10
@Hiti počasi
Imas moznost dela od doma?
Kar precej jih poznam, ki to prakticirajo.
Do sluzbe imam 20-25 minut od vrat do vrat, ce grem z avtom in se vozim z avtom, ker z busom mi gre vsaj 1 ura v eno smer.
1
Če čebula ne bi če imela 24.01.2026 ob 17:46
@Kaksna misljeno je bilo...da, če bi bila razlika v plači 1000eur...bi se še splačalo da se trajbaš 2 uri...za 100 ali 200eur razlike pa NE
2
membrana 24.01.2026 ob 18:54
30,40let nazaj se večinoma delalo v svoji občini,kraju,in isti urnik vsi z avtobusom. Danes vse razkopljeno naokoli,različni urniki,vsak s svojim avtomobilom,potem pa je kaos na cestah. Logisti,planerji in vsi pametnjakoviči vso vse zjebali.
0
123 123 24.01.2026 ob 18:56
vemo da malo pretiravaš. Za ta čas ti jaz prevozim celo Slovenijo.
0
Vhj 24.01.2026 ob 21:46
@123 123
Nisem sicer avtorica. Živim v bližini Ljubljane, 25 km vrn in se vozim tudi 1,5 ure, včasih uro, če je zelllllooooo dober dan, čas dopustov, pa 40 minut. Vse stoji na avtocesti. V nedeljo bi v tem času prevozila celo Slovenijo .
24.01.2026 ob 12:04