Moja vizija RTV kot servisa z max 200 zaposlenimi, čistilke in lučkarji included

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
Odličen predlog
17.04.2026 ob 9:07
RTV lahko ostane samo v obliki službe na nujno informiranje in vrtenje slovenske glasbe.

Radio - en kanal za nujna obvestila, na vseh možnih pasovih
- en kanal za izključno slovensko glasbo, glasba, informiranje o njej, pogovori z izvajalci itd
- en kanal za italijansko in madžarsko manjšino

TV - en kanal za nujna obvestila
- en kanal za izključno slovensko glasbo, filme, športne dogodke 'reprezentančnega značaja', finali slovenskih lig v košarki, nogometu, rokometu, odbojki, itd., prenose proslav, največ 3 x letno
- en kanal za za italijansko in madžarsko manjšino
- en kanal iz parlamenta, da lahko ljudstvo spremlja in nadzoruje delo naših 'izbrancev'.


To je to.
-1
Avatar gosta
8409
17.04.2026 ob 9:32
Ne rabimo za to RTVja, če so kake vsebine res v javnem interesu, bo to trg sam zagotovil, ni država ta, ki bi morala odločat kaj naj ljudje gledajo.

Če pa že kdo dokaže, da npr bolj rabimo Mostove-Hidak kot zdravljenje bolnih dojenčkov*, se objavi pa javni razpis in naj to dela tisti z najboljšo ponudbo.

*ker tako to gre, resursi so omejenj, vedno je treba določiti prioritete, če financiramo “nevladnike”, je to za ceno da nam umirajo bolni dojenčki ker nimamo za zdravila, tako da morajo “nevladniki” dokazati da so njihovi programi za ljudi tako nujno potrebni, da sprejmemo smrt bolnih dojenčkov kot ceno.
-1
Avatar gosta
Drži
17.04.2026 ob 9:38
Se strinjam s predlogi. Naj jih plačuje, kdor jih rabi.
0
Avatar gosta
noro izkoriščanje
17.04.2026 ob 9:39
Sploh nisem mogla verjeti, da ima Madžarska RTV 2000 zaposlenih ( kot naša)
Pa je Madžarov 22 milijonov!
To je naravnost blazno.


https://vecer.com/slovenija/ali-na-rtv-slovenija-sploh-vedo-koliko-zaposlenih-potrebujejo-za-izvajanje-nalog-10383191
1
Avatar gosta
stara forumašica
17.04.2026 ob 9:43
Kaj pa oddelek "oddajniki in zveze"?

Saj veš, da njihovo infrastrukturo uporabljajo druge TV in radiji, tudi lokalni, pa kontrola zračnega prometa, pa policija, civilna zaščita...

Vrhunski ste tisti, ki mislite, da je RTVSLO samo trije programi na TV, trije na radiju, par voditeljev in nekaj tehničnega osebja.
2
Avatar gosta
Keršitelj
17.04.2026 ob 9:47
@stara forumašica

Oddelek ''oddajniki in zveze'' je bil izločen že nekaj let nazaj. Upam si sicer trditi, da tam ne potrebuješ 500 zaposlenih. Sicer pa to lahko pokrije vojska. Če lahko da cisterne Petrolu, lahko tudi zveze pokriva.
0
Avatar gosta
stara forumašica
17.04.2026 ob 9:50
1
Avatar gosta
Keršitelj
17.04.2026 ob 9:56
@stara forumašica

Ok, bom bom jasen - ta del ima financiranje posebej, iz drugih postavk. Poleg tega imajo 'resni' lastne kapacitete sprejema in oddaje.
0
Avatar gosta
8409
17.04.2026 ob 11:49
Državna televizija je velika grožnja za demokracijo, kot vidimo tudi na Madžarskem, se ti “novinarji” na taki televiziji sfižijo v sluge ponižne režima, v hlapce, zato bo Magyar to vse skupi ukinil, ne da se tega reformirat, gnojni tumor je treba odrezat.

Magyar si res zasluži čestitke, še Asta Vrečko mu je čestitala za zmago.
-1
Avatar gosta
Jao
17.04.2026 ob 11:52
@8409 bebo. 🤦
1
Avatar gosta
torobo
17.04.2026 ob 12:16
@Jao

A ti si pa mešalec megle na RTV?
-1
Avatar gosta
8409
17.04.2026 ob 12:40
Ti levičarji so prav retardirani, nikoli nimajo argumentov in niti niso sposobni civilizirane debate, samo neke pol-artikulirane dvozložnice spuščajo iz sebe, jao jim je ful priljubljena, ali pa jao jao, da sta dva jap in to je več kot samo en jao, zdi se, da s tem izrazijo nestrinjanje.
-1
Avatar gosta
8409
17.04.2026 ob 12:48
Primer rabe, pogovor treh levičarjev o aktualnem političnem dogajanju.

Levičar 1: Jao?
Levičar 2: Jao.
Levičar 3: Jao, jao.

Tako to zgleda, po moje bo kmalu to tudi v parlamentu, levičarka bo prišla ven, kamere in mikrofoni, ona bo rekla pa z, jao, jao in šla, to bo njena izjava
-1
Avatar gosta
logika
17.04.2026 ob 12:53
@noro izkoriščanje

Za pripravo ene oddaje potrebuješ enako število ustvarjalcev ne glede na število prebivalcev države. Saj ti je to jasno ali ne znaš logično razmišljati?
0
Avatar gosta
8409
17.04.2026 ob 12:59
Če bi bili na RTVju samo ustvarjalci oddaj, bi s 100 ljudi sfolgal, 90% jih tam samo konvertira kisik v CO2, pejte dopoldne mal v okoliške bifeje pogledat te “garače”.

Zato jim je pa treba pomagat in uvest prostovoljno naročnino, da se sami prepucajo, če hočejo preživet, pa tudi samo s prostovoljno naročnino je nek medij lahko neodvisen, roke ki te hrani se ne grize, zdaj so odvisni od prispevka, ki je odvisen od zakona, ki je odvisen od političnih elit, s prostovoljno naročnino bojo imeli pa moralni kapital in povratno informacijo, končno bojo odgovarjal svoji publiki, ne pa stricem iz ozadja, saj bo tudi za njih to osvoboditev.
0
Avatar gosta
Tvorlak
17.04.2026 ob 13:43
@logika

MM je delala 1 intervju na mesec, zahodni novinarski standard je 1 intervju na teden.

Tvoj 'argument' pade.
1
Avatar gosta
Jp
18.04.2026 ob 23:17
Koliko jih ima zaposlenih POP TV?
Za pokrivanje obmejnih programov in športnih prireditev in kulturnih, bi potrebovali tok kot jih ima POPtv +5 komadov. Ostalo nagnati delat
1
Avatar člana Čveka
Čveka
19.04.2026 ob 8:24
@8409
V sosednji temi se pljuva po renomeju Slovenije, med drugim je omenjeno tudi, da je sramota, ker nimamo nacionalnega letalskegs prevoznika.

Kako pa potem izgleda država brez nacionalne RTV mreže?

Ali pa je tvoje/vaše pričakovanje, da bo informiranje prepuščeno zasebnikom?

Si ne predstavljam sprivatizirane Slovenije, ki bi lahko obstajala več kot en mandat vlade.

Zasebno zdravstvo, šolstvo, uprava, infrastruktura in informativni mediji? Zafrkavaš?

Vemo, da v to smer vlečete desni, ampak to je direktna pot v izginotje Slovenije. Ne mislite si, da bo vam to dopuščeno.

Lahko si pa kupite svoj otok in si tam uredite po svojih zamislih. Pri nas pa ne.
0
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 8:31
@Jao
Tiho, RTV fikus!
0
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 8:37
@logika
Ja super, jaz sem se odločil, da bo naša družina kupila Žito Ljubljana, ker jemo kruh. Štruca kruha se peče enako dolgo, če se peče ena ali 40 naenkrat.
1
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 8:41
@Čveka
Izginutje slovenskega naroda se fura zdaj. In to na steroidih. Kar Germanom ni uspelo v 1000 letih, bo Kučiću & Co uspelo v 50 letih.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
19.04.2026 ob 8:47
@RTV Sralo
Ti si imeniten primer, zakaj potrebujemo javno informativno in izobraževalno mrežo.

Kdo je Kučič? Nek samo tebi poznan kljukec? Sporazumevanje ni ravno tvoja močna plat, kajne?

No, to je recimo primer, kako bi izgledale informacije javnega značaja in interesa, če se ukinejo javni mediji. Potem bomo imeli ugankarski krožek in dekoderje, da bomo vedeli, kaj hočeš sploh povedati.
-1
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 8:52
@Čveka
Moj post je bil namenjen tudi bebcem, ampak ne tako butastim bebcem, kot si ti.
0
Avatar člana Čveka
Čveka
19.04.2026 ob 9:01
@RTV Sralo
Kapo dol, kako kvalitetnega odgovora si sposoben…

A ne bi ti prevzel RTV Slo, ko jo bo Janša dal na dražbo? To bi bil presežek.

En odgovor zmoreš? Kdo je Kučič?
-1
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 9:29
@Čveka
RTV lahko prevzame kdorkoli, ki je pripravljen odkupiti opremo in nepremičnine po tržni ceni. Glede na to, da jaz nisem pripadnik rdeče sekte, očitno nisem bil zraven, ko so levaki kradli milijone v stotinah, meni g0vna levaška pobirajo ekscesne davke (in mi jih ne odpišejo v ekscesnih zneskih), torej tega denarja očitno nimam.
Ko se bo takšen našel (in ne bo zgolj slamnati mož, ki ne bo znal pojasnit izvora svojega premoženja), se mu to gnezdo lahko proda in naprej lahko tam naredi javni WC, hlev, TV studie ali karkoli hoče. Mi je povsem vseeno.
0
Avatar gosta
od kje vam taka inteligencia?
19.04.2026 ob 9:35
@8409. Ne rabimo za to RTVja, če so kake vsebine res v javnem interesu, bo to trg sam zagotovil,

to pa je odgovor nadpovprečne inteligence!!

ste resno tako zabiti, al se samo delatye take?? Da bo kapitalistični trg sam zagotovil stvari, ki so v JAVNEM interesu? Kaj tako zelo butastega resno ne slišiš vsak dan. Čestitke!!!
2
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 9:40
@od kje vam taka inteligencia?
Ni v javnem interesu, da se financira ustanova, ki dejansko dela škodo narodu in državi. Ki drži štango eni politični opciji in ki vsem na očeh zatre profesionalce znotraj ustanove, ki želijo delati to, kar bi naj bilo poslanstvo te ustanove.
Enostavno ni vredno truda in denarja. To se mora prodati za dober denar (oprema, nepremičnine), da se vsaj malo pokrijejo milijarde vloženega denarja in da se prepreči divja prihvatizacija za drobiž in nadaljevanje po istem principu.
0
Avatar gosta
od kje vam taka inteligencia?
19.04.2026 ob 9:43
@RTV Sralo
Funkcionalno nepismen kot večina desnih volivcev?
Preberi še enkrat o čem jaz pišem in o čem ti, bo šlo? Razumel?
0
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 9:54
@od kje vam taka inteligencia?
Če si tako butast, da ti ni jasno, da ustanova, ki tako temeljito deluje proti interesom tega narod in te države, v osnovi ne deluje v javnem interesu, potem ne vem zakaj se sploh oglašaš.
RTV s svojim delovanjem deluje izrazito proti interesom te države in tega naroda, v osnovi ogroža dolgoročni obstoj te države in tega naroda. Karkoli pozitivnega naredi pri tem, je povsem zanemarljivo in niti na daleč ne odtehta vse enormne škode, ki jo s svojim delovanjem povzroča.
1
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 10:10
To je moje mnenje in zato menim, da je treba to ustanovo ukiniti in prodati njeno premoženje.
0
Avatar gosta
Julij Cezar
19.04.2026 ob 10:49
rtvs je potrebni ukinit, da ti laznivci niso neodvisen medij ve vsak, da jih je prevec pijavk ve vsak, da nimajo nibene veze s kulturo in ihranjanjem jezika vev vsak....zaprrt to sralo od rtv in konec
1
Avatar gosta
pošteno povedano
19.04.2026 ob 10:57
@Julij Cezar

Toliko so neodvisni kot vse ostale državne televizije po državah. Javni rtv so propaganda trenutno vladajoče politike.
Če pogledamo za nazaj, je v času zadnje Janševe vlade ravno tako deloval odvisno od politike, spomnim se tistega lažnivega poročanja Areha.... Da o Petrovčički, ki je flancala ob prenosu Ruparjevih shodov o nekakšnih 40 000 protestnikih ne pišem.... In še, takratni direktor Grah je celo omenjal višje položnice, češ da s tistimi zneski za plačilo ne sfolgajo. Pa lažnive info o Ukrajini.... tega je ogromno. Glede zaposlosti na rtv... Nekaterim so ukinili oddaje (Štefančič, Mlakar, Molk...) ampak so navlekli svoje, in niso zmanjšali števila zaposlenih niti za enega. Tako da ni nobene razlike.
1
Avatar gosta
8409
19.04.2026 ob 10:59
Tu je treba biti precizen in jasno definirati in meriti primerljivo javno korist, ker resursi so zmeraj omejeni in je treba določit prioritete in primerjat javno korist x z javno koristjo y.

Imamo za porabit €200 mio, zdravljenje bolnih dojenčkov stane pa €180, ostane €20 in za to lahko kandidirajo druge primerljive javne koristi, ki so pa vse nižje kot življenje bolnih dojenčkov.

Mi jemljemo pa milijardo letno ki bi jo lahko porabili za bolne dojenčke, za ceste, šole itd in jo šenkamo RTVju, “nevladnikom”, kulturnikom in drugim parazitom, ki so nas prepričal da so ne samo nujni, ampak bolj nujni od zdravja dojenčkov, tok pa tok dojenčkov mora vsako leto umret, ker damo za RTV, “nevladnike” ipd. Jaz sem proti temu da morajo bogi dojenčki umirat, da ima 2.500 parazitov udobno slużbo na RTV.
1
Avatar gosta
Julij Cezar
19.04.2026 ob 11:00
@pošteno povedano tako je posteno povedano...samo seglco si poglej in njeno pristransko porocanje....rezim v iranu, rezim v siriji, iraku, zdaj ko je trump nastavil na oblast vvsirijo bivse glavo sekalce revimo ta je pripadal skupini ki je javno zazgala hrvata salopeka....pa ni vec rezim....pa vlece baba 10000 eur place
1
Avatar gosta
8409
19.04.2026 ob 11:09
@cveka Kateri medij mislite da bo prej neodvisen, tisti ki je odvisen samo od svoje publike in odgovarja samo njej, ali tisti, ki je odvisen od prisilnega prispevka ki je odvisen od zakona ki je odvisen od politične elite?

Roke ki te hrani se ne grize, režimski mediji so tako zelo pristranski ker vejo da jim njihove privilegije zagotavlja leva stran, desna bi jih skenslala.

Ni naključje, da Američani nimajo “nacionalke” in prepuščajo to trgu, pošteno si priznajo da obstajajo levi novinarji, takih je 90%, in desni novinarji in uredniki in imajo leve in desne medije in ljudje gledajo oboje da si ustvarijo realno sliko.

Mi priznavamo da so celo ustavni sodniki levi in desni in jih tako imenujemo in se za vsakega ve kam spada po vrednotah, pa so ustavni sodniki vrh strokovnosti in objektivnosti, medtem ko za novinarje, kjer izobrazba sploh ni pogoj, pa lažemo ljudem da oni so pa sposobni biti objektivni in nepristranski.

Ustavni sodniki niti en ni sposoben tega, novinarji pa kao vsi, a ni to čudno?

In potem gledaš npr od Tanje Starič podcast, Umetnost sonožnega ali nekaj tazga, v štirih letih obstoja je 95% gostov z leve in skrajno leve, eni so gosti po 5x, 5% z desne sredine, niti enega z desne, kaj šele “skrajno desne”.

Pa dela ta podcast za denar vseh nas in Zakon o RTV ji izrecno nalaga da mora biti program uravnotežen, da morajo biti prisotne vse perspektive, ampak ona ne jebe. Kako češ potem to podpirat?
1
Avatar gosta
Superhik
19.04.2026 ob 11:21
Nujno je potrebno zvišati RTV prispevek vsaj za 100% in pobrati še kaj penzičem, minimalkarjem in povprečnim po plači, da se da boljše plače socialnim problemom na RTV, ki nam nad vodo držijo našo RTV in obveščajo javnost o velikih uspehih vlade in neuspehih opozicije. Prekleto malo jih je in je potrebno zaposliti še vsaj nekaj 100 novih za boljši program.

Superhik (iz bifeja okoi RTV)

https://info360.si/politika/najbolje-placani-usluzbenec-rtv-januarja-prejel-skoraj-9-800-evrov/
1
Avatar gosta
ja
19.04.2026 ob 11:25
@8409

In, ali je v ZDA poročanje kaj bolj verodostojno ker so televizije v zasebni lasti? Ni.
0
Avatar gosta
RTV Sralo
19.04.2026 ob 11:51
@ja
Imaš leve in desne medije in nobenih ne plačujejo davkoplačevalci.
1
Avatar gosta
Neprijavljena 123
19.04.2026 ob 11:55
Moje mnenje je da rabimo nacionalno tv, ampak ne v taki obliki kot jo imamo sedaj. Se strinjam s predhodniki da je število zaposlenih previsoko. Pa ne mi prodajat da je treba za eno oddajo enako število ljudi. Le kako jim je pa potem uspevalo v preteklosti z manj ljudi ustvariti več oddaj, imet več športnih prenosov?
Pozaljate da se RTV ne financira samo od nas, prodajajo tudi reklame. Pa ne pozabit na to da kar nekaj oddaj soustvarjajo zunanji, torej ljudje ki niso tam zaposleni.

Rtv je potrebna temeljite reorganizacije pa potrebno je da se sami v prvi vrsti držijo zakonov.Kar pomeni da bi obvezno morali zahtevati odgovornost od zaposlenih za ugotovljene nepravilnosti. To bi moralo bit obvezno na vseh ustanovah v lasti ali posredni lasti države, občine ali skupnosti.
0
Avatar gosta
ja
19.04.2026 ob 11:58
@RTV Sralo

Manipulacija je pa enaka. Levi in desni.
Trump je lani ukinil financiranje CPB prek katerga so se financirale NPR in PBS ter lokalni radii, in?

Ljudje še vedno plačujejo pakete ponudnikom in gledajo tako CNN kot FOX, kjer je pa propaganda na višku, pri levih in desnih. Torej ravno tako plačujejo za kanale, katerih ne gledajo oz. se s politiko ne strinjajo.

Sicer pa mi nismo ZDA, smo v Evropi in primerjava z ZDA je smešna.
0
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026