nevem Dorfulja pa ne jebbi inj ne podjebavaj! Dovolj sm obupana da se doma skoz bzarad tega kregamo in pojma nimam zakaj nisem sposobna urejenega stanovanja vzdržvat. in ne , nevem če je to bolezen. jutri bom ta posnetek pokazala psihiatrinji. nevem. če ni bolezen pol pa nevem kaj je. ker sem obupana. enostavno ne zmorem in ne sfolgam in nevem zakaj.
A če ti bo psihiatrinja rekla da je to posledica bolezni ji boš tud rekla nej te ne podjebava? 😆
Jst ti pravim da je zihr bolezen. Ker če jaz sfolgam, pa sm samo ena tupa gospodinja z dvem frocem in 5x večjim stanovanjem, pol naj bi tud ena samska oseba v mini kletnem stanovanju... tud če je non stop na forumu. Ker nisem ravno pri ta brihtnih je pa to samo moje laično mnenje da gre za bolezen.
nevem no... jutri ji bom ta posnetek pokazala jst sm stioprocentna da neki ni vredu. a ste vidli moje korito? pa smeti na sredi kuhnje? pa štalo na mizi?
obupana sem. dobesedno se hrčkam in ne pospravljam. morm ji omenit nujno jutr če mi lohk pomaga.. na jok mi gre res ker sem punca in hočm bit v pospravljenem pa mi ne gre
predenj sm zbolela sem bla tok urejena pa sej to sm še zdj ampak pospravljeno stanovanje u nulo! vse popredalčkano! zdej odjkar sm bolana mam že leta in leta štalo.. fotr nori.. kregamo se... jst pa jokam.. enostavno nevem kaj mi je in kako nej si pomagam
Če bi hotla bi bila v pospravljenem in čistem. Mislim, da ti je v resnici vseeno, ker se ti ne zdi pomembno, tu pa pišeš da hočeš ker je to družbeno bolj sprejemljivo.
0
lenoritis 17.12.2014 ob 23:50
Možno da je posledica bolezni, možno pa da je lenoritis, lahko pa mešanica obojega.
Poznam eno šizofreničarko, ki ima tudi obupno nastalno stanovanje.
0
eh 18.12.2014 ob 0:02
glede na to, da te izgleda moti, potem to NI bolezen, ampak je le en navaden lenoritis
shizofrenika ali hrčkarja nastlano stanovanje ne bi čisto nič motilo, te "nastlanosti" sploh opazili ne bi oz. bi jo vzeli kot "pohišrvo-nujno potrebno pohištvo
ti pa to opaziš, te moti(?) in ni potem nič drugega narobe s tabo, kot to, da si lena
0
ne kupim te zgodbe 18.12.2014 ob 0:07
To ni nobena bolezen, to je navadna lenoba, ignoranca in strinjam se s fotrom, da nori, ker si samo za med klošarje.
Pol dneva prespiš, druge pol pa tukaj nekoristno visiš in se prepiraš z ljudmi. Medtem, ko si posnela ta butasti brezvezni video (ne vem zakaj je postrani?) bi tisto svinjarijo že odnesla ven, pometla, posesala, pobrisala in pomila posodo in korito, pa malo zluftala, ker ziher smrdi kot v brlogu.
Psihiatrinja ne bo tega naredila namesto tebe. Sem imela sodelavko, ki je bila shozofrenik, imela goro zdravil, pa je hodila v službo in lepo skrbela za družino, pa tudi obnašala se je čisto normalno, v nasprotju s tabo. Zate je edina rešitev, da ti vzamejo računalnik, pa ne bo nobenega problema več. Ne znaš in nočeš si razporediti časa in vedeti, kaj je prioriteta. S tebe ne bo nikoli nič na tak način. Na tak način si samo za h klošarjem pod most, za nikamor drugam. Tablete za pospravljanje pa ne obstajajo. Spravi se v red in se ne smeši pri psihiatrinji!
0
eh 18.12.2014 ob 0:12
Avtor: ne kupim te zgodbe
Tablete za pospravljanje pa ne obstajajo. Spravi se v red in se ne smeši pri psihiatrinji!
Jap. Ne obstaja zdravilo za pospravljanje...
In kaj si mislila, da bo psihiatrinja naredila, Redna? Taista psihiatrinja, ki NE verjame, da imaš shizofrenijo?
0
d 18.12.2014 ob 0:15
redna
al je:
a) če se človk ne spoštuje in dobr počuti v svojem stanovanju pol tud use drugo zanemarja
nimaš urejenih misli, nimaš urejenih oblačil, nimaš urejenih itd...
predvsem je kle problem SAMOSTOJNOST, ne čutš se samostojno
b) alpa je problem, da rajš delaš druge stvari, si na računalniku na netu! in zto zapostavljaš
ostale stvari! ker skoz hočeš to pisanje, pozornost, brskanje itd.. da ti ni mar
pomojem
0
P.S. 18.12.2014 ob 0:16
Kaj nisi ti danes rekla, da imaš bolezen (khm!) pod nadzorom? Ali je ta tvoja bolezen malo selektivna...Če se ti ne da pospraviti, iti v trgovino, kaj narediti za bližnje, je lahko zelo pripravna...:P
0
d 18.12.2014 ob 0:17
sm ziher DA JE B!
ker je vidt da si odvisn od neta, al si skoz na fbju alpa cvek al krkoli delaš na računalniku
če bi ugasneš računalnik človk najde tkoj čas za pospravlat.
js npr. mam rad red, use poštimano v omarah, vse na svojem mestu itd.. odvisno od človeka
Nevm tok sm zmedena. Razmišljam a sm res tok lena res tak gnoj??Peesda pol pa pomislm 2x na dan se tuširam,čiste obleke imam,zobe umivam,nervira me da bi bla zanemarjena,ne tok spet gnoj nisem. Pol pa razmišljam a mi paše bit da je nstalano? ja ful! počutim se domače tko udobno. če je tipi topi neki ni vredu. to mene moti da si nasteljem ko ena krava da se komot počutm. morm to omenit moji zdravnici. ker mi ni vseeno. vseeno pa če bo rekla da ni bolezen jah pol pa nč v roke se prjet kaj pa vem.
0
si pač packa 18.12.2014 ob 0:28
Ne verjamem, da se tuširaš. Kdor ima zapackano stanovanje, se tudi sam ne umiva.
0
d 18.12.2014 ob 0:28
se pravi da če je tipitopi čutš en nemir? anxioznost, tesnobo?
tudi meni je bl domače, če ni vse čist u unulo uštimano
eni majo doma vse pospravljeno, kot iz škatlce pa se ne počutš domače, kukr en nemir čutš
ne ni res. zelo sem čista tko fizično. tuširam se 2x na dan,zobje poštimani,obleke čiste perilo,tud če ne likam mam vse oprano in čisto.
ampak ja tako kot ti praviš. če mam nastlano se počutim tko fajn.. počutim se zabubana ko ena bubica skrita nekje. če je pa pospravljeno se mi zdi pa vse "odprto" pa vse brez zavetja... joj kr neki neki klamfam ampak res zanalašč si nasteljem tud ko pojem po kosilu ne pomijem za sabo. nevem morm to omenit moji psihisatrinji če je to kakšna čudna posledica. če bo rekla da sm zdrava pol je samo ena stvar,da sem res res res en velik gnoj 🙁
ja ne glej znam bit čist fer in poštena. Če sem pokazala video kakšno imam,in ne pospravljam,če bo jutri psihiatrinja rekla da to nima nobene veze z mojo boleznijo sem res en navaden gnoj. na žalost. Sem punca in bi se mi moglo svetit doma ne pa tkole.
Ja defenitivno počutim se "komot" če mam nastlano. Počutim se domače full. In v bistvu nevem.. pač priznam če ni bolezen pol je to to sm gnoj brez primere. na žalost 🙁
ne ni res. Zelo sem čista, tko fizično. Tuširam se 2x na dan, zobje poštimani, obleke čiste, perilo, tud če ne likam, mam vse oprano in čisto.
Ampak ja tako kot ti praviš, če mam nastlano se počutim tko fajn.. počutim se zabubana ko ena bubica skrita nekje. Če je pa pospravljeno, se mi zdi pa vse "odprto" pa vse brez zavetja... joj kr neki klamfam, ampak res zanalašč si nasteljem tud ko pojem po kosilu ne pomijem za sabo. Ne vem, morm to omenit moji psihiatrinji, če je to kakšna čudna posledica. Če bo rekla, da sm zdrava, pol je samo ena stvar, da sem res res res en velik gnoj 🙁
Zdej pa ne vem, kdo je tuki nor. Načneš temo, kako imaš grozno nastlano, kako te moti in bla, bla. Tukaj na 3. strani pa že praviš, kako se dobro in varno počutiš v svinjaku. Zdaj se pa že odloči - te moti, da moraš še video o tem posneti, ali te ne moti in se super počutiš v brlogu? Pa tisto o čistih cunjah tudi ne drži. Smo videli že video, kjer si imela svinjsko pižamo na sebi, vso poflakano. Torej tudi deklarirane čistoče ni. Samo na debelo namazana šminka ni čistoča. In zelo dvomim, da se dvakrat tuširaš in preoblačiš, saj nimaš časa, ko visiš tukaj cele dneve, ostali čas pa spiš. Še dobro, da nimaš psa, to bi bil šele brlog!
0
jaz vem 18.12.2014 ob 1:00
motilo jo je dokler ji niso povedali, da ce je od bolezni, je ne bi motilo.
tako je kriva bolezen in ne ona.
0
Munčeva 18.12.2014 ob 2:45
Redna, vse so ti že napisali. Jaz bi dodala le še to, da psihiatrinji omeni tudi, kako hlepiš po pozornosti. Pa naj bo ta v obliki pozitivnih ali sovražno nastrojenih odgovorov. Ti narediš prav vse, da bi jo dobila. Enkrat lupčkaš in objemaš, drugič zmerjaš in žališ, spet tretjič se smiliš sama sebi, se ukvarjaš s projekti, ki jih začneš z največjim entuzijazmom, potem ti pa zmanjka energije za nadaljevanje. In tako v nedogled. Ampak tako povzročaš največjo škodo ravno sama sebi. Tistih, ki te podpirajo in imajo radi, je vedno manj. Žal. Tudi sama si, ko prebiram tvoje izbruhe, včasih mislim, da bi bilo bolje, če bi jih obšla. Danes jih nisem. Kar obžalujem, priznam. Ker sem te spoznala v luči, ki mi ni všeč.
Še vedno te imam zelo rada in verjamem vate (sicer se ne bi izpostavljala na javnem forumu), vendar pa vseeno mislim, da je prav, da začneš, bolj kot na virtualni komunikaciji, delat predvsem na sebi. Tudi tako, da se obrneš na kakšnega psihologa. Zdravila, ki jih predpisujejo psihiatri so le začasna rešitev. Pogovor in samospoznavanje, predelovanje odnosov z mamo ... To psihologi nekoliko bolje obvladajo. In tudi rešitve pridejo prej kot sicer.
Rtm.
0
fiddlesticks 18.12.2014 ob 7:36
Pravzaprav so ti veliko ze drugi odgovorili, a bom vseeno dodala svoja 2 centa.
Redna, za igro ti dam -2, ker ti je uspelo vsaj eno osebo pretentati. Tvoj problem ni zanemarjeno stanovanje - kaj takega se v dolocenih situacijah lahko zgodi vsakemu – tvoj problem je tvoje vecno manipuliranje. V videu pravis, da imas velik problem s pospravljanjem in te zelo moti in se zavedas, da si gnoj. Z enakim ogorcenjem in razocaranostjo nad sabo nadaljujes v svojih komentarjih do 3. strani, ko te nekdo vprasa, ce cutis anxioznost, nemir in tesnobo, in hitro poprimes priliko, in takoj spremenis svoj tune, da se pocutis tako fajn, kot ena bubica, ko imas nastlano. A psihiatrinjo tudi tako manipuliras?
Tvoja obrazna mimika v videu postavlja tvoje besede na laz; voscene lutke v muzeju Madame Tussaud zgledajo bolj naravno kot ti v videu. Ko si manes levi temple in obrvi zgledas kot igralka na avdiciji, ki se zaveda svoje slabe igre, a vseeno upa, da bo dobila vlogo.
Redna, pravis, da bos video nesla psihiatrinji. Predlagam, da zraven prilozis danasnji post o Nini, svoje “opravicilo”, svoj uvodni post v temo Ogledalo in tvojo sago s Tonetom. Ce je tvoja psihiatrinja vredna svoje diploma, si bo vzela cas in si vse v miru prebrala. Iskanje pozornosti za vsako ceno, agresivnost, brezcutnost, pomankanje empatije, in popolna odsotnost samokontrole, socustvovanja in vesti se kazejo v vsaki tvoji temi. In ko bos pri njej, ti predlagam, da se se malo pogovorita o Munchausnu, o malingering in o tvojih dozah tablet za ravnokar omenjene tezave.
Do sedaj sem bila le tvoja kolateralna tarca, verjetno, ker se skoraj nikoli nisem oglasala v tvojih temah in se tudi nisem nameravala, vendar po tvojih zadnjih komentarjih mi je popolnoma jasno, koliko je ura. Feel free, zderi se nad mano, zanicuj me- po zelji, vendar Redna, tvoji problem so vecji kot nepospravljeno stanovanje. Postala si liability za lastnika tega foruma. Drvis v prepad. Ustavi se, dokler se lahko.
Sicer ne sodi v to temo, a ti zelim povedati eno zgodboPred leti me je v centru Ljubljane ustavilo eno dekle in me v anglescini prosilo za denar, da gre lahko z avtobusom k babici. Zdelo se mi je zabavno, da si je od mnozice ljudi izbrala ravno mene in da me je prosjacila v anglescini, zato sem jo zacela sprasevati o babici, tudi v anglescini. Povedala je par stavkov, kje zivi, in kako si zeli k njej, da nima za avtobus, in ker sem jo se sprasevala, namesto, da bi jo zalozila z denarjem, je bruhnila,” A mi ze mislis dati tisti denar ali ne!” Ne le po agresivnosti, ko ni dosegla pricakovanega, tudi vizualno ti je bila zelo podobna in ob tvojih postih se vedno spomnim nanjo.
Pravzaprav so ti veliko ze drugi odgovorili, a bom vseeno dodala svoja 2 centa.
Redna, za igro ti dam -2, ker ti je uspelo vsaj eno osebo pretentati. Tvoj problem ni zanemarjeno stanovanje - kaj takega se v dolocenih situacijah lahko zgodi vsakemu – tvoj problem je tvoje vecno manipuliranje. V videu pravis, da imas velik problem s pospravljanjem in te zelo moti in se zavedas, da si gnoj. Z enakim ogorcenjem in razocaranostjo nad sabo nadaljujes v svojih komentarjih do 3. strani, ko te nekdo vprasa, ce cutis anxioznost, nemir in tesnobo, in hitro poprimes priliko, in takoj spremenis svoj tune, da se pocutis tako fajn, kot ena bubica, ko imas nastlano. A psihiatrinjo tudi tako manipuliras?
Tvoja obrazna mimika v videu postavlja tvoje besede na laz; voscene lutke v muzeju Madame Tussaud zgledajo bolj naravno kot ti v videu. Ko si manes levi temple in obrvi zgledas kot igralka na avdiciji, ki se zaveda svoje slabe igre, a vseeno upa, da bo dobila vlogo.
Redna, pravis, da bos video nesla psihiatrinji. Predlagam, da zraven prilozis danasnji post o Nini, svoje “opravicilo”, svoj uvodni post v temo Ogledalo in tvojo sago s Tonetom. Ce je tvoja psihiatrinja vredna svoje diploma, si bo vzela cas in si vse v miru prebrala. Iskanje pozornosti za vsako ceno, agresivnost, brezcutnost, pomankanje empatije, in popolna odsotnost samokontrole, socustvovanja in vesti se kazejo v vsaki tvoji temi. In ko bos pri njej, ti predlagam, da se se malo pogovorita o Munchausnu, o malingering in o tvojih dozah tablet za ravnokar omenjene tezave.
Do sedaj sem bila le tvoja kolateralna tarca, verjetno, ker se skoraj nikoli nisem oglasala v tvojih temah in se tudi nisem nameravala, vendar po tvojih zadnjih komentarjih mi je popolnoma jasno, koliko je ura. Feel free, zderi se nad mano, zanicuj me- po zelji, vendar Redna, tvoji problem so vecji kot nepospravljeno stanovanje. Postala si liability za lastnika tega foruma. Drvis v prepad. Ustavi se, dokler se lahko.
Sicer ne sodi v to temo, a ti zelim povedati eno zgodboPred leti me je v centru Ljubljane ustavilo eno dekle in me v anglescini prosilo za denar, da gre lahko z avtobusom k babici. Zdelo se mi je zabavno, da si je od mnozice ljudi izbrala ravno mene in da me je prosjacila v anglescini, zato sem jo zacela sprasevati o babici, tudi v anglescini. Povedala je par stavkov, kje zivi, in kako si zeli k njej, da nima za avtobus, in ker sem jo se sprasevala, namesto, da bi jo zalozila z denarjem, je bruhnila,” A mi ze mislis dati tisti denar ali ne!” Ne le po agresivnosti, ko ni dosegla pricakovanega, tudi vizualno ti je bila zelo podobna in ob tvojih postih se vedno spomnim nanjo.
Super napisano.
0
diagnoza 18.12.2014 ob 9:14
LENORITIS se reče temu, na portalu lahko visiš cele dneve in noči ne ljubi se ti pa pospravit , temu se reče : baba je lena fuxa ( kobila )
Pravzaprav so ti veliko ze drugi odgovorili, a bom vseeno dodala svoja 2 centa.
Redna, za igro ti dam -2, ker ti je uspelo vsaj eno osebo pretentati. Tvoj problem ni zanemarjeno stanovanje - kaj takega se v dolocenih situacijah lahko zgodi vsakemu – tvoj problem je tvoje vecno manipuliranje. V videu pravis, da imas velik problem s pospravljanjem in te zelo moti in se zavedas, da si gnoj. Z enakim ogorcenjem in razocaranostjo nad sabo nadaljujes v svojih komentarjih do 3. strani, ko te nekdo vprasa, ce cutis anxioznost, nemir in tesnobo, in hitro poprimes priliko, in takoj spremenis svoj tune, da se pocutis tako fajn, kot ena bubica, ko imas nastlano. A psihiatrinjo tudi tako manipuliras?
Tvoja obrazna mimika v videu postavlja tvoje besede na laz; voscene lutke v muzeju Madame Tussaud zgledajo bolj naravno kot ti v videu. Ko si manes levi temple in obrvi zgledas kot igralka na avdiciji, ki se zaveda svoje slabe igre, a vseeno upa, da bo dobila vlogo.
Redna, pravis, da bos video nesla psihiatrinji. Predlagam, da zraven prilozis danasnji post o Nini, svoje “opravicilo”, svoj uvodni post v temo Ogledalo in tvojo sago s Tonetom. Ce je tvoja psihiatrinja vredna svoje diploma, si bo vzela cas in si vse v miru prebrala. Iskanje pozornosti za vsako ceno, agresivnost, brezcutnost, pomankanje empatije, in popolna odsotnost samokontrole, socustvovanja in vesti se kazejo v vsaki tvoji temi. In ko bos pri njej, ti predlagam, da se se malo pogovorita o Munchausnu, o malingering in o tvojih dozah tablet za ravnokar omenjene tezave.
Do sedaj sem bila le tvoja kolateralna tarca, verjetno, ker se skoraj nikoli nisem oglasala v tvojih temah in se tudi nisem nameravala, vendar po tvojih zadnjih komentarjih mi je popolnoma jasno, koliko je ura. Feel free, zderi se nad mano, zanicuj me- po zelji, vendar Redna, tvoji problem so vecji kot nepospravljeno stanovanje. Postala si liability za lastnika tega foruma. Drvis v prepad. Ustavi se, dokler se lahko.
Sicer ne sodi v to temo, a ti zelim povedati eno zgodboPred leti me je v centru Ljubljane ustavilo eno dekle in me v anglescini prosilo za denar, da gre lahko z avtobusom k babici. Zdelo se mi je zabavno, da si je od mnozice ljudi izbrala ravno mene in da me je prosjacila v anglescini, zato sem jo zacela sprasevati o babici, tudi v anglescini. Povedala je par stavkov, kje zivi, in kako si zeli k njej, da nima za avtobus, in ker sem jo se sprasevala, namesto, da bi jo zalozila z denarjem, je bruhnila,” A mi ze mislis dati tisti denar ali ne!” Ne le po agresivnosti, ko ni dosegla pricakovanega, tudi vizualno ti je bila zelo podobna in ob tvojih postih se vedno spomnim nanjo.
fidlerca...... a si razmišljala o tem, da bi se šolala za psihiatrinjo , odlično napisano !!!!
eh to maš čist normalno za sebe kakršna si, odraz človeka, ki tam živi, pa opisala si se tud dober, ni kej za dodat 🙂
0
jap 18.12.2014 ob 9:33
Avtor: fiddlesticks
Pravzaprav so ti veliko ze drugi odgovorili, a bom vseeno dodala svoja 2 centa.
Redna, za igro ti dam -2, ker ti je uspelo vsaj eno osebo pretentati. Tvoj problem ni zanemarjeno stanovanje - kaj takega se v dolocenih situacijah lahko zgodi vsakemu – tvoj problem je tvoje vecno manipuliranje. V videu pravis, da imas velik problem s pospravljanjem in te zelo moti in se zavedas, da si gnoj. Z enakim ogorcenjem in razocaranostjo nad sabo nadaljujes v svojih komentarjih do 3. strani, ko te nekdo vprasa, ce cutis anxioznost, nemir in tesnobo, in hitro poprimes priliko, in takoj spremenis svoj tune, da se pocutis tako fajn, kot ena bubica, ko imas nastlano. A psihiatrinjo tudi tako manipuliras?
Tvoja obrazna mimika v videu postavlja tvoje besede na laz; voscene lutke v muzeju Madame Tussaud zgledajo bolj naravno kot ti v videu. Ko si manes levi temple in obrvi zgledas kot igralka na avdiciji, ki se zaveda svoje slabe igre, a vseeno upa, da bo dobila vlogo.
Redna, pravis, da bos video nesla psihiatrinji. Predlagam, da zraven prilozis danasnji post o Nini, svoje “opravicilo”, svoj uvodni post v temo Ogledalo in tvojo sago s Tonetom. Ce je tvoja psihiatrinja vredna svoje diploma, si bo vzela cas in si vse v miru prebrala. Iskanje pozornosti za vsako ceno, agresivnost, brezcutnost, pomankanje empatije, in popolna odsotnost samokontrole, socustvovanja in vesti se kazejo v vsaki tvoji temi. In ko bos pri njej, ti predlagam, da se se malo pogovorita o Munchausnu, o malingering in o tvojih dozah tablet za ravnokar omenjene tezave.
Do sedaj sem bila le tvoja kolateralna tarca, verjetno, ker se skoraj nikoli nisem oglasala v tvojih temah in se tudi nisem nameravala, vendar po tvojih zadnjih komentarjih mi je popolnoma jasno, koliko je ura. Feel free, zderi se nad mano, zanicuj me- po zelji, vendar Redna, tvoji problem so vecji kot nepospravljeno stanovanje. Postala si liability za lastnika tega foruma. Drvis v prepad. Ustavi se, dokler se lahko.
Sicer ne sodi v to temo, a ti zelim povedati eno zgodboPred leti me je v centru Ljubljane ustavilo eno dekle in me v anglescini prosilo za denar, da gre lahko z avtobusom k babici. Zdelo se mi je zabavno, da si je od mnozice ljudi izbrala ravno mene in da me je prosjacila v anglescini, zato sem jo zacela sprasevati o babici, tudi v anglescini. Povedala je par stavkov, kje zivi, in kako si zeli k njej, da nima za avtobus, in ker sem jo se sprasevala, namesto, da bi jo zalozila z denarjem, je bruhnila,” A mi ze mislis dati tisti denar ali ne!” Ne le po agresivnosti, ko ni dosegla pricakovanega, tudi vizualno ti je bila zelo podobna in ob tvojih postih se vedno spomnim nanjo.
Odlično napisano! Kapo dol, predvsem za tvoj čas. So pač osebe, ki niso vredne stavka ali minute...Tako si pa ti zajela razmišljanje večine!
0
Saphire 18.12.2014 ob 9:41
Ah Redna. Pa saj ne gre samo za pospravljanje. ( mimogrede, ne bi se mogla bolj strinjati s Fiddlesticks. Tvoji glavni problemi so drugje.
Res je eden od glavnih negativnih simptomov Avolition ( o od 4 A jev) torej pomanjkanje volje, motivacije, nesposobnost organizacije.
In res, pri negativnih simptomih ti antipsihoticne droge ne zalezejo cisto nic.
Ampak.
Ce se res ze tako dolgo spopadas s to boleznijo, bi morala dobiti uvid in si narediti plan. Kot tudi ljudje. ki dolgo zivijo z depresijo, in imajo pomanjakanje volje in energije, pa vedo, da imajo naprimer zjutraj ) ali pa popoldne) malo vec energije, in takrat postorijo najnujnejse.
Pa imas tudi support team - patronazne, ali nekaj takega, ki te obiscejo in opazijo, ali zanemarjas sebe in svoje okolje.
Tvojega oceta skrbi - ne moti ga samo : svinjak", skrbi ga ali bo njegov odrasel otrok zmozen skrbeti zase. Za svoje osnovne zivljenske ptrebe, kamor spadajo tudi tako mundane stvari, kot je pomivanje posode.
17.12.2014 ob 23:29