V Veroni sem pred dnevi obiskala Julijin balkon, kjer jo je Romeo srečeval.
Do srca mi je segla njuna ljubezenska zgodba, ki se je tragično končala zaradi družinskega spora.
Tudi ljubezenska zgodba v zrelih letih med sodnico Urško Klakočar Zupančič in rockerjem Borom Zuljanom me gane?
Začetek ljubezni v zrelih letih?
Je to sploh mogoče? Nas bosta omenjena dva prepričala?
Napìšite, katere ljubezenske zgodbe se vam zdijo zanimive!
-1
tiste 13.04.2026 ob 19:23
Tiste v knjigah. Pravljični lik je moški.
0
MD 13.04.2026 ob 19:26
No pa jo imamo tukaj na forumu. Ljubezen med prelepo mladenko Melanijo Knaus in ne tako mladim in niti ne tako lepim, vendar vitalnim in bogatim poslovnežem Donaldom Trumpom.
Rodila se je ljubezen in iz te ljubezni se je rodil sin Baron Trump.
Naj ljubezen traja!
3
pravljica 13.04.2026 ob 19:31
Nekoč, v davnih časih je živela kraljična, ki živali ni marala. Pa je v njeno bližino prišla žaba in jo prosila, da jo poljubi.
Z gnusom se je kraljična obrnila stran, naposled pa žabo le poljubila.
In pomislite, pred njo se je pojavil prelep mladenič, v katerega se je zaljubila, se poročila in srečno živita še danes, če...
0
Blui 13.04.2026 ob 19:34
Tiste taresnične. Ko vidim star par, ki se ljubeče držita za roke, si ljubeče zreta v oči, si pomagata-ma srce mi stopi.
Tale dva ki ju omenjaš-preveč ven metalsko za moj okus.
2
politična 13.04.2026 ob 19:35
V tem trenutku mi pride na misel ljubezenska zgodba med Robertom Golob, in Tino Gaber, ki je še prav sveža.
Lepi Robert je na njegovo žalost zapustil svojo družino, spoznal sestro od poslovne sodelavke.
Zaljubila sta se, poročila, a na poročno potovanje še nista šla.
0
francoska 13.04.2026 ob 19:41
Brigite je bila žena in mati treh otrok.
Pa je spoznala otroka Emanuela Macrona, ki je bil približno toliko star, kot eden od njenih otrok.
Spoznavala sta se, vedno bila skupaj, on je odraščal in ko je postal zrel fant, se je poročil s to svojo spremljevalko.
Lepo, kajne?
Drugace pa ena iz knjige Mariana o ljubezni skozi stoletja avtorice Susanne Kearsley. Kot otrok gre Julia s starsi in bratom na obisk h teti. Na poti se zgubijo, macka jim precka cesto, oce na hitro zabremza in avto vec ne vzge. Slabe volje stojijo pred kmecko hiso iz 16. stoletja, za katero Julia trdi, da je njena hisa. Ko odraste in dela kot ilustratorka otroskih knjig, ji teta zapusti dovolj denarja, da zapusti London in gre na lov za to isto hiso, jo najde in kupi. In tu se zgodba sele zares zacne. Julia se zacne zbujati v 16. stoletju kot Mariana.
0
Itak 14.04.2026 ob 4:41
@Oreh Če ne bi bila šizo fantazija ti sploh ne bi brala. Nič novega torej.
0
na pragu 14.04.2026 ob 4:48
Evo, Tina Maze in njen Andrea Massi.
Soustvarjanje, sodelovanje, osebna rast, uspehi.
Vse to ju je pripeljalo v Italijo, kjer še vedno budno in aktivno spremljata športne dogodke, ki so ju pripeljali na skupno pot.
0
hjahjahja 14.04.2026 ob 5:36
Kazuya in Chizuru, eden najlepših japonskih parov 🥀
Dolgo časa sta se mi zdela Donke in Anamaria, na pa poglej zdaj.@Blui tud jaz enkrat v enih toplicah opazovala starejši par, tko lepo, romantično se mi je zdelo. Pol zunaj sta se pa poljubila in šla vsak v svoj avto in na svoj konec, en z KR in drug CE registracijo. Lohk sta pa res bila par al pa na šverc. Nikol ne bom vedela.
0
rok-1 14.04.2026 ob 10:37
Teh zgodb je kolikor hočeš. Vsaka sicer posebna, a nobena ni nekaj tako izjemnega, da ji ne bi bilo enake. Azijske, sploh kitajske, so dostikrat izjemno poetično / magično zapisane in izzivajo domišljijo in realnost...
Te najlepše zgodbe imajo navadno vedno zlo "sumljive" temelje. Ko je nekaj navidezno nedosegljivo al pa prrpovedano in je manj samoumevno.. pol pa to kao eskalira v tako cmok cmok opevano balado. Hočm rečt, da niso nujno čustva tok bolj intenzivna kot pa je skupek vsej ćustev.. tut strah je bolj impozantn.. zanimive so tut te večne ljubezni res. Ko se dogaja, da se kdo sreča po 20 letih, pa prej razn poglefov ni blo. A kljub časovni razliki ostane magnetizem.
0
Grenivka 14.04.2026 ob 14:36
Če se navežem na CF in časovni zamik, se je v okviru tega meni zdela velika ljubezen med Benom Affleckom in Jennifer Lopez, ki sta se po 20 letih znova našla in drugič poročila, povsod sta šla, skupaj potovala, njemu je v očeh žarela ljubezen do nje, a žal ga je znova razočarala z njeno kariero, ki ji je bila bolj pomembna kot on. Ego karieristka. Zato je se mi zdi znova začel piti. Škoda ga je.
0
rok-1 14.04.2026 ob 15:10
@Frogica
Imaš prav. Dodaj še prepoved iz kakršnegakoli razloga - pa pogosto že to toliko doda k strasti in ljubezni, da je plamen kar naenkrat do neba...
Saj vsi vemo kaj človeškim željam naredi "prepovedan sadež"...
0
pika 123 14.04.2026 ob 16:21
Potem pa mine.
Prepovedan sadež je najslajši.
Toda tudi prepovedanega se prenaješ.
Neisha in Jernej.
0
Točno to 14.04.2026 ob 16:51
@Frogica
Točno to Frogica. Midva z možem sva se spoznala, ujela sva se in začela hoditi in ostala skupaj ker nama je bilo lepo, tudi težav nisva imela v vezi. Nisva se rabila skrivati, ker sva bila ledik in frej. Vse tako zelo opevane zgodbe so velikokrat nastale iz afere poročenih ali zasedenih ljudi, ki je prerasla v več, nato je sledila ločitev, delitev premoženja, dogovor o otrocih... Primer Klakočar in Bor Zuljan. Vse to daje zgodbam večji pomen, ker sta se obdržala, zmogla prenesti ločitev od bivših partnerjev, se odločila za novo življenje. Tudi Romih ima enako zgodbo, sedaj je čist srečen, a prej je pa 20 let trpel ali kaj? Z Laro sta bila vsepovsod srečna videti, ne moreš to samo fejkati, oči sta imela iskrive. Ampak danes predstavlja Romih vezo s svojo novo Nino kot neko novo odkritje, kot da bi na novo začel živeti šele sedaj. Ali pa Jeff Bezos in njegova nova poroka o kateri je cel svet pisal. Vsi ti so začeli na novo , ter se ločili . Mi ki smo dolgo skupaj z prvim zakoncem, smo pac dolgočasni 😆
1
Kajvth 14.04.2026 ob 16:59
@pika 123
Kaj je bil Jernej prej poročen? Drugače pa glede na to kako je Neisha lepa ženska, on ni prav nič čeden
0
love story 14.04.2026 ob 17:18
Ljubezenske zgodbe, ki jih piše življenje, so redke.
Največkrat se v pozni puberteti pojavi želja po razmnoževanju in če naletiš na tistega pravega, pridejo otroci in potem se učiš živeti, tudi z napakami.
Ampak Love story kot sta jo napisala igralca, te so neresnične.
0
Indijanski pregovor 14.04.2026 ob 17:19
Te izstreljene ljubezenske zgodbe prešuštnikov so mi prav odvratne in nesprejemljive.
Jih ne želim spremljati in ko zasledim kakšno zgodbo se zagrozim kam so zašli z vrednotami. Najprej oh in sploh familija povsod, potem pa spet oh in sploh z novimi partnerji. Marsikje še s poročenimi. Zanimivo, skoraj nikjer se ne ločijo in zaživijo po svoje, večina se z. Goni že v zakonu z otroki.
2
Indijanski pregovor 14.04.2026 ob 17:34
Sem pa zasledila, ko sem bila najstnica so sosedje imeli nedeljski dnevnik in tista pisma bralcev in ene zgodbe, ki je nikoli ne bom pozabila.
Trem otrokom je umrla mama in oče si je čez čas našel novo partnerko, ki je niso mogli sprejeti.
Zvecer, ko sta se ljubila, so jih v majhni hiški otroci slišali. Malo so bili nanjo ljubosumni, jezni na njiju in so ji zato čez dan radi ponagajali. Ona pa se je zato na njih jezila.
Toda, nekega dne jo je povozil avto, Oče je spet ostal sam in skrušen in je pred njihovimi očmi hiral. Nikoli več se ni smejal.
In ta eden izmed teh otrok je napisal to pismo in napisal kaj bi otroci dali, da bi ju ob večerih lahko še vedno poslušali kako se ljubita.
1
Sissi 123 14.04.2026 ob 17:38
Najlepša je tista, ki se nikoli ne pozabi. Objem okoli pasu, globok pogled v oči, ki pove več kot neskončno besed, dolgoletno hrepenenje, nato usodno srečanje in združitev dveh duš, s srcem in telesom. A niso vse ljubezenske zgodbe s srečnim koncem, niso pa zato nič manj lepe, morda so ravno zato najlepše.
1
Grenivka 14.04.2026 ob 17:44
Da dopišem in se navežem še na moj komentar. Zvezdniške ljubezni so itak nerealne. Malokdo se obdrži. Tudi Brad Pitt in Angelina.To je bilo pa itak zgrešeno.
Ben je od vnovičnega razočaranja v zakonu z Jennifer verjetno začel znova pito alkohol. Kmalu po poroki. Ko so ga fotografi ujeli ... Res je tisti žar ljubezni izginil v njegovih očeh, novinarji so ga poimenovali, da je najbolj žalostni obraz v Hollywoodu.
@Grenivka
To, da pije je njegova lastna odločitev. Njena pot, njen izbor. Če bi vsak kar tankal, ker ne dobi tega po komur hrepeni pol pa tak..
0
Grenivka 14.04.2026 ob 17:56
CF, res je, a sta bila moja ljubezenska favorita in sem ju doživljala, ker mi je on dober igralec in deloval je res umirjeno. Nekako nas je kar nekaj navijalo tudi za Dončiča in Ana Marijo, pa žal življenje piše svojo plat. Kot praviš, vsak izbere svojo pot.
13.04.2026 ob 19:20
Do srca mi je segla njuna ljubezenska zgodba, ki se je tragično končala zaradi družinskega spora.
Tudi ljubezenska zgodba v zrelih letih med sodnico Urško Klakočar Zupančič in rockerjem Borom Zuljanom me gane?
Začetek ljubezni v zrelih letih?
Je to sploh mogoče? Nas bosta omenjena dva prepričala?
Napìšite, katere ljubezenske zgodbe se vam zdijo zanimive!