Ker vam je delavska borba proti kapitalizmu spet minimalce zvišala. Kaj pa naj srednji sloj reče? Ta sloj pa naj trpi v pomanjkanju hrane in alkoholne pijače na vikendih na Hrvaškem? Je to pravično? Je pošteno?
2
res je 01.05.2026 ob 12:39
Kaj šele višji sloj, ki se mora matrat po letalih in se dolgočasit v petzvezdničnih hotelih.
0
Maj 01.05.2026 ob 13:10
Meni je tud fuul smesno-upokojenec z dobro penzijo, 1.500 nekje, jamra da so zvisali revezem penzije in kako bo on zdaj na slebsem ker njemu je pa niso zvisali. Halo?? On lahko s to penzijo se vedno zelo dobro zivi, tisti na robu prezivetja bojo vsaj malo zadihali. Ampak ne, on razmislja samo o svoji riti kako ne moremo vsi met enake penzije. Ja ok, ne enake, ampak vsak mora dobit toliko, da lahko dostojno zivi. Enako velja za place. Zakaj bi morali eni met tolk, da si riti brisejo z denarjem, eni pa gagajo? Zakaj ze? Jasno, da je treba dvignt minimalce. Treba bi blo tud znizat najvisje place in razne "nagrade" in ugodnosti. Ce nisi vec poslanec, ti pac ne pripada vec nic kar ti je prej
0
Jp 01.05.2026 ob 13:14
Res je. Tudi jaz poznam precej upokojencev s po 1350€ pokojnine in vsi po vrsti tako jamrajo, da to res ni več za zdržati.
Viharc, dajmo, tole prepoudarjenje delavnosti ne zakrije dejstva, ker tako vsak ve, da ne delaš poln delovni čas, kvečjemu polovični delavnik, pa še to verjetno ne vse dni v tednu. 🙂 Ribolov bi bil le vikend luksuz, če bi delal 8 ali celo več ur na teden, ker bi bil utrujen, ti si pa tako "penzionistično" 5x na teden ob vodi, ker imaš več kot dovolj časa za raznovrstne hobije, tudi za "forumske nočne" s štancanjem prispevkov pod stoterimi anonimnimi vzdevki. 😉
0
jghedberhiw 01.05.2026 ob 18:45
Ma , poznam upokojence z cca dva jurja penzije in jamrajo...Ker namesto, da bi uživali si nakopljejo odrasle otroke in vnuke v bajti za živet ..., da mladim pomagajo, da ti ne dajejo za najemnine, stroške, hrano ...sam -vnuke jim delajo. To je vrhunec- vnukeci . Aja pa še to fantazirajo, da ko obnemorejo kako bodo le ti mladi -katerim zdaj vse v rit stiščijo , za njih skrbel in jih rihtal., ..pajade ...
0
če fovšija bi gorela 01.05.2026 ob 18:48
Če fovšija bi gorela ... nič novega.
Duch Bantam, ali moram imet dovoljenje za basanje s čevapi in kremenatli? Jaz mislim, da mi za to še ni treba dovoljenja. :-D
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
01.05.2026 ob 12:37