Moja žena mi pravi, da naj ji posodim drobiž in jo vprašam koliko? In reče 30€. In jo vprašam od kdaj je to drobiž?? Zame je to še vedno do 10€, njej pa zato vedno plače zmanjka.
Če gledaš kaj dobiš za ta denar je to drobiž. če si iznajdljiv in premišljen pa je to lah kmot velik.
0
Jassna 21.06.2026 ob 10:49
Od 1 do 50 centov,1 in 2 evra. To je drobiž.
3
Realno 21.06.2026 ob 10:52
Ce pogeldaa, kaj lahko za to kupis, je 30€ cisti drobizek.
Danes je drobiz tudi 100€.
Ce pa isces pomen drobiza, so to zame kovanci.
4
da 21.06.2026 ob 11:01
@Ve se
Tako.
Ne razumem kakšne zakone imate to da imate ločene finance, še manj pa razumem kako nimate nekih vsaj okvirnih budgetov mesečnih. Ni čudno da ste vsi brez keša. Totalno finančno nepismeni.
0
relativno 21.06.2026 ob 12:28
Zame je 30 jurjev drobiž, če kupujem hišo 😉
1
Ulla 21.06.2026 ob 13:12
Do deset evrov je tame drobiž.
2
Stara forumašica 21.06.2026 ob 13:30
Drobiž je zame vedno bil in so še samo kovanci.
In kot pravi nekdo zgoraj - ne razumem partnerstva z ločenimi financami. Kako lahko enemu ostaja večina palce, drugemu pa zmanjkuje ( verjetno ravno ta drugi plačuje večino tekočih stroškov).
3
Zame 21.06.2026 ob 13:40
Drobiž je, nekaj ventov. Kjer upam, da se ti centi končno ukinejo. Še avtomat za kav ne sprejme ali ne vrne niti 5 centov. Drobiž je pod evro.
A 30 je že drobiž, plačana položnica recimo. Pol pa tak isti pravi, nimam za položnico, imam le nekaj drobiža 😅😂😂😂😂🤣☺️☺️☺️☺️☺️ Ko ti reče naslednjič za drobiž, ji v skodelico naštimajo cente do 1 €. V razlago lahko dopišeš, to je ves drobiž, ki sem ga usoel nabrati. Itak bo rekla, če si kam padel s poskodbo glave, da take kvasiš 😆😅🤣😂😆☺️☺️☺️☺️
-1
Zame 21.06.2026 ob 13:44
@Ve se
Torej 5 evrov kovanci je drobiž, 5 € bankovec pa platina? 😆☺️
1
Zame 21.06.2026 ob 13:55
@Denar
Sploh pa tezje razumem filozofijo, žena prosi za denar. Jest dam, kupim. Da se greste, posodi mi, sramota erte klase. V skupnem se zgliha. To je moj domet. Posodiš ali ne, ker se pri denarju neha vse, je morda tistemu, kjer te ne bolelo teh 30, če ne zgliha, pač z nečim. Kvazi pozabi. Da bi partnerju posojala, bi v prvi vrsti fonance dala na kup. In pregledala. Ne da boš šel ti pol na Sejšele za 6 jurjev, jest pa v vukojeb* za jurja na morje, kjer bo vseeno fajn. Mislim no, kaj čem s takim 😅☺️☺️☺️ Ne vem kateri luksuz imate tako različen, da si mora žena sposojati. Pac imata nerazdelan odnos do financ. In je logično, če je tvoja plača 20 jurjev, njena pa 2 ' je jasno, da luksuza ona kriti ne more, če plača zraven luksuzne stroške. V ostalem - drobiž je do evro. Biljarderju pa 1000 e vsaj 😁
0
Amm 21.06.2026 ob 14:01
..odvisno...verjetno njen pogled, ker zaslužiš več kot ona, in domneva, da je to zate malenkost...drži?
1
svašta 21.06.2026 ob 14:12
Boga žena, da si mora SPOSOJAT od lastnega moža.
4
franjo 21.06.2026 ob 14:24
Če nimaš vsaj 2x20 v žepu si luzer. Toliko imam doma ali ko grem na sprehod in ne pričakujem nobenih stroškov. Ko grem v trgovino ali gostilno, vzamem denarnico. V denarnici nikoli pod 500, kartica samo za rezervo.
@Zame
Nekateri imamo bonton in vprašamo. Ti si navajen/a kar vzet (ukrast). Če te kdo dobi z prsti v marmeladi, ga ostro napadeš.
Povsem jasno zakaj ne razumeš filozofije.
0
666 123 21.06.2026 ob 14:31
drobiž je 1€ v v 100 kovancih po en cent
0
Zame 21.06.2026 ob 14:43
@franjo
No, da mi nekdo še pretvori besede, kar nisem rekla in da ga vprašam, daj vzemi nazaj, ker je nespoštljivo - takega ne bi mogla imeti zraven, pa to podtikanje jpodmuklih jajc* 😅🙄😅☺️☺️☺️
Kje sem franček govorila o kraji? Edino provocirati znate.
Da grem v drugo smer - žene kot gospodinje, se razidejo. Brez delovne dobe. Ker jih vrli mož ni zaposlil kot gospodinjo.
In tak si, odgovarjam na tvoj komentar, nimam pojma kdo si. A ta ozki domet me zgolj spomni na nekatere ženske - vse za dom, otroke, so celo doma, nezapislene. Ostanejo na koncu bose, dobesedno. Kar je grozno. Da slepo zaupajo kot v kulturi arabske* politike*.
To, da mora kdorkoli v partnerstvu izgovoriti - prosim posodi, je nekaj hudo narobe. In se bo marsikdo strinjal z zdravimi odnosi. In veš, če že, dam. Partnerju pa res ne bom posojala. Če se zgliha. Da pride do posojanja * kar tako, to potem ni zame. Ukradla sem pa, kot otrok, mamino maso za palačinke 😅😂😅☺️😚😚😚
0
Uame 21.06.2026 ob 14:50
@666 123
Fa se vrnemo na vprašanje ' drobiž. 😆🤗😅☺️☺️😚
0
franjo 21.06.2026 ob 15:09
@Zame
Mi prosim posodiš denar, mi prosim pomagaš, lahko prosim narediš namesto mene, ...
Normalni socializirani ljudje.
Saj si sam/a napisal/a, da ti ne razumeš filozofije. Jaz nimam problemov.
2
franjo 21.06.2026 ob 15:11
*
da se popravim
težje razumeš filozofijo
0
rok-1 21.06.2026 ob 15:45
Drobiž so kovanci pod 1 evro.
Glede denarja v partnerstvu pa takole - če se lahko zanesem nanjo 100% - vidim tako, da vse kar je moje tudi njeno. Problem je le to, da ona tega noče - kar pa še bolj utrjuje moje prepričanje.
0
re 21.06.2026 ob 16:12
če zadeneš avto na srečko ki je vreden 50.000 evrov moraš plačat 10.000 evrov davka, torej drobiž v primerjavi z 60.000
če obleko v tekstilni trgovini znižajo za 80% jo torej kupiš za drobiž
sicer je pa drobiž kovanec
0
drobiž je par kovancev 21.06.2026 ob 16:14
O sposojanju in skupnih financah pa to: Če bi midva imela skupne finance, bi bila že zdavnaj v ogromnem minusu in na gori kreditov.
1
Oreh 123 21.06.2026 ob 16:21
Drobiz so tehnicno kovanci. Zame je drobiz do 3. Taka vsota je lahko le v kovancih. Za drobiz se je vedno dobilo kaksno liziko, zvecilni gumi in podobno.
100 evrov ni drobiz.
1
Denar 26.06.2026 ob 23:55
Jooj, večina se je ujela na "posodi". To sploh ni bilo bistvo, ampak samo fraza, ki jo pač midva uporabljava in ne pomeni, da si bom v zvezek zapisal in da bo morala vrnit, pa še obresti...Ne, to je zgolj vljudnostni izraz, ki ga pač midva pa še kdo uporablja...Vprašanje je bilo zgolj glede tega kaj kdo razume če nekdo vpraša za drobiž...No, ok drug problem je, če nekdo razume 30€ kot drobiž, se tudi tako obnaša, da potem 10-20€ v kovancih leži povsod po torbicah in jih sploh ne opazi...
1
cene 27.06.2026 ob 9:24
@svašta
Točno to sem hotela zapisati.
Zame je ta avtor drobiž. In to ta, do 2 centa.
Mi je rekla nedolgo nazaj ena prijateljica, da so ji prvič vrnili nek drobiž z davčne. Jo vprašam koliko? Pravi, da dobre tri jurje.😁 Jebat ga, takle mamo.
1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
21.06.2026 ob 9:10
Koliko je za vas drobiž?