Gledala sem tale podkast. Zanimiv. Največ ločitev se zgodi po 45 letu in ravno v fazi perimenopavze se zgodi ženskam, da se noro zaljubijo v "princa na belem konju". Ste doživeli tako zaljubljenost? Je bila zaljubljenost uspešna in sta v vezi, srečna skupaj ali pa ste se zaljubili, pravočasno spoznali zablodo in se ustavili preden ste se zapletli in tako rešili zakon? https://ginekologijameglic.si/podcast/ko-hormoni-pretresejo-zakon-resnica-o-locitvah-po-45-letu/
0
POGLEDALA SEM PODATKE 15.04.2026 ob 16:05
TA PODKAST je bil ustvarjen danes malo pred tole reklamo in je tole tukaj reklama ginekologije Meglič, torej ZANIMIV PODKAST je gospa Meglič ki si dela reklamo
0
RESNICAJE 15.04.2026 ob 16:27
da tale podkast nima nobene veze s hormoni, brezvezno nakladanje o ločitvah
0
uau 15.04.2026 ob 18:16
no, v mojem primeru se je za odhod odločil on. izbral si je 30 letnico, s katero lahko swinga in je bisex tako kot on ( da je bisex je spoznal šele pri 45 letih). hmmm.
mogoče pa njega matra prostata.
0
Sissi 123 15.04.2026 ob 18:24
Nobeni hormoni po mojem. Je pač splet okoliščin. Lahko se zgodi pri 25 ali 50 ista figa. Prej bi rekla, da jih je takrat več zato, ker otroci odrastejo in mame niso toliko preobremenjene s tem, pa začnejo končno delati še kaj zase, iz užitka, ker imajo možnost, čas in so lačne skrbi zase po toliko letih odrekanja in skrbi. Ločitev je takrat lažja, ker je ta logistika z otroki mimo, prav tako so krediti odplačani, službe urejene, ustaljene, življenje dobi nek monoton ritem in ostaja veliko prostega časa. Nekatere se vržejo v šport, druge v hobije, hribolazenje, vsaka se najde kje, kjer ji je všeč. Ob tem seveda si dobre volje, sproščena, nasmejana, ponovno brezskrbna kot nekoč pri 18ih. Dovolj je, da pride kakšen primeren mimo, ki bi ga pred leti gladko spregledala, pa se zagleda v eno tako mamasito in je dilema že tu. Ali vztrajati z nekom, s katerim nimata več nič skupnega, ali se spustiti v neznano, ki obeta na prvi pogled veliko.
Jaz vem, da je v takem primeru najbolj pametno le eno: kvačkanje.
0
Zanimiv podkast 15.04.2026 ob 18:35
Tole bo zelo držalo. Največ varanj se zgodi po 45 letu. Redko katera mlada mamica bo z dojenčkom razmišljala o drugem moškem, to ni v naravi ženske. Ženska se takrat posveti otroku. Ne poznam mlade mamice ki bi pustile partnerja zaradi drugega. Če se to zgodi, je zelo redko. Poznam pa jih dosti, ki so kasneje obrnile nov list in začele novo življenje, se ločile. Statistično je ločitev 33%. Povprečno trajanje zakona ali veze je 14 let . Pride obdobje, ko se ženske in moški začnejo zavedati da življenje teče , da bodo kmalu 50 . Moški takrat najpogosteje varajo. Tudi ženske. To je prelomno obdobje.
-1
kobilo poglejte 15.04.2026 ob 18:58
SAMO POBESNELO KOBILO IZ PARLAMETA POGLEJTE KAKO TO IZGLEDA !
Sex na WC-ju, pa v pisarni, še malo pa bo samo še stara baba, nora kot je misli da ji bo nori in razuzdani sex ohranil mladost.
-2
Pa daj no 15.04.2026 ob 19:35
@kobilo poglejte ....Pojej se od foušije...Tudi ti bi....če bi lahko...Kar povej po pravici - Če bi ti ta ženska v rdečih petkah dvakrat pomežiknila - bi takoj doživel vstajenje - in naredil ISTO....🤣🤣🤣🤣🤣...
1
Aguilera 15.04.2026 ob 19:38
@Pa daj no
Ampak nekaj v tem zapisu je res, Klakočarco so hormoni čist zmešali. Ona dobesedno lovi zadnji vlak, veliko ljubezen, beg pred staranjem , lov na princa na belem konju. Za njo to drži.
-2
Ne bi rekla 15.04.2026 ob 19:44
@Aguilera ...Da je to beg pred staranjem...Sta se pač srečala.Ona je bila samska in željna moškega, on pa naveličan domače trave...Pa se je zaiskrilo...
2
Cestni Jožegg 15.04.2026 ob 19:52
Klakočarjeva Urška je prava baba. Vamp ženska.
0
... 15.04.2026 ob 21:09
@sissi 123
FYI, mamacita je ženskega spola. Moškega spola je papacito. 🙂
0
Hm ja 15.04.2026 ob 21:11
@kobilo poglejte
Klakočarca je res en tak vzorčni primer iskanja princa na belem konju, ko se ženske brezglavo močno zaljubijo
-1
Sissi 123 15.04.2026 ob 21:13
@... Vem, le nerodno sem stavek oblikovala.
"Dovolj je, da pride kakšen primeren mimo, ki bi ga pred leti gladko spregledala, pa se zagleda (on)v eno tako mamasito(njo) in je dilema že tu(njena - mož ali papi chulo).
0
Ločitve 15.04.2026 ob 21:20
Ločujejo se tiste, ki se lahko. Zato tudi pišete, da se pari ločujejo, ko imajo stabilno življenje, službo, starejše otroke, čas, itd.
10 let poročenim 45 letnim ženskam nakaži milijon in se "čudi" kako hitro se jih bo 90% ločilo. Hahaha...
Potem pa še ponovi poskus z darilom milijona 30 letnicam. In se "čudi" zakaj se jih 90% ne bo poročilo.
Potem pa se vprašaj zakaj se ženske poročajo in ločujejo. Hahaha...
2
... 15.04.2026 ob 21:24
V dovolj privlačno mamacito se jih vsak dan ene par zagleda. Pa tudi, če ne, se lahko prijavi na kakšno aplikacijo, da dobi pozornost. Tako, da je skoraj vse precej bolj odvisno on naše mamacita in tega, kolk ji je do "partnerja".
0
Sissi 123 15.04.2026 ob 21:55
@... Ma ne vem, po mojem lih zato, ker imajo ženske veliko ponudbe, se ne odločijo kar tako, ampak mora biti kakšen res poseben, da bi se ogrele zanj do te mere, da bi zrušile svoj mir in udobje. Je pa edino takrat še eno okno priložnosti odprto, ko se še to zapre, je konec.
@Sissi 123
Glih s prvim ne grejo niti moški niti ženske, se pa takrat razmišljanje marsikoga spremeni, ugotovijo ali so v pravi vezi ali ne. Če je neko iskanje v njih, se hitro lahko zapletejo v afero, tudi resno ljubezen . Tisti ki je zadovoljen, ne bo šel kar tako, tisti ki ni, je bolj dovzeten
2
Sissi 123 16.04.2026 ob 7:04
@iDESI Samo zarukani slovenceljni žalijo ženske, latinoti, aftičani in arabci pa jih častijo kot Boginje, ne glede na starost. Zato tudi več 🤐še Japonci so bolj taktni! Pa ne gre za dolžino ne debelino, ne uda ne denarnice ampak energijo in retoriko, ki ni sovražna, iz žensk se ne norčujejo, jih ne žalijo, ampak osvajajo, kot pravi gentlemani. Ja, tudi stare babe od 45, ne moreš verjet! Medtem ko taki kot ti idesi, oddajate small 🍆 vibe. Zato pa ste v glavnem na suhem, vsaj po pisanju sodeč.
1
Sissi 123 16.04.2026 ob 7:05
@Ghost Ne vem, jaz nimam teh problemov, jaz rada kvačkam doma pred tv.
0
nekoč nekje 16.04.2026 ob 7:06
Danes se loči že skor vsaka, ki se lahko. Ženske se dejansko ločujejo zaradi malenkosti. "Ne gre nama več". Ženske iz socialnega dna se pogosto ne ločijo, ker nimajo kam iti.
Kdaj vam bo postalo jasno, da se vsi preskrbljeni ljudje v teh časih gredo veze le, če jim ustreza, dokler jim ustreza in v obliki, ki jim ustreza? To še bolj velja za ženske, ki so itak v osnovi po razmišljanju pred moškimi.
1
KOSTA 16.04.2026 ob 7:22
največ zakonov se konča ravno zaradi blesavih bab. Sam bog ve kaj se jim dogaja v glavah. Je pa nekaj zanimivo. Ogromno žensk 50 + je poročenih. A obnašajo se pa kot bi bile samske.
-1
Epic Fail 16.04.2026 ob 7:37
Eh babe... če ni kriv dedc je pa vedno na zalogi izgovor ....hormoni. Ajd adijo in bon voyage. 🤣
0
ammm 16.04.2026 ob 7:53
..oh jej... in zdej se problemizira dejstvo, tnx god, da ej (tudi) ženskemu spolu omogočeno, da se loči (samo) zato, "ker mu ni več"?
...ja, hb, zakaj se, očitno predvsem moškemu občestvu, obratno, ko so se možakarji za "brez veze" valjali z drugo, zdelo in še dandanes zdi ok, in stvar odločanja samo njega, "težke moškarčine", hjaaa, dvojna merial, a en...ko se nastavijo ogledala, potem pa cviljenje, kakšne so žesnke...
..najbrž so spremembe po dolgoletnem partnerstvu, stvar ne samo hormonov, okoliščin, ampak tudi drugih želja, prioritet, se dandanes pričakovana in dejavna! starost krepko v 90+ let premika...ljudje ne živijo samo še za pokoj, temveč polni načrtov živijo do konca - in tudi zamenjavo partnerstva ...
@Sissi 123 biti užaljen še ne pomeni imeti prav, mar ne?
0
Mihec 123 16.04.2026 ob 8:17
varamo Vas pa zaradi vas samih, ker nam ne daste nog narazen takrat ko bi mi hoteli. Pa tako preprosto je da obdržiš zakon. Moški imamo svoje potrebe, če še ne veste. Kot večina žensk. (predvidevam). Samo jajca mu enkrat na teden sprazneš, in te nebo nikoli zapustil.
-1
sori 16.04.2026 ob 8:43
@Mihec 123
Dragi moj, če bi ti algko tisto mojo stvar, ki je med nogami, dala takole a roko češ, na igraj se z njo in jo vrni, ko se naigras, bi ti jo vedno dala, ko bi si jo želel. tako pa je to del mojega telesa. preko tega dela dobesedno vstopas vame, v moje telo, to pa potem ni kar tako, da ti dam kadar se tebi spreten da hočeš vame. kapiras?
vem,vsa vam je moškim to izjemno težki razumeti, ker v vaše telo nikoli nihče ne vstopa, razen če ste 🤐 ali bisex.
0
ENKIVE 16.04.2026 ob 8:54
težava je, ker moški dobesedno izkorišča žensko.
pogovarjam se s kolegi, skoraj vsi se izogibajo družinskemu življenju ko vstopijo otroci
žena je za vse sama.
poleg službe razvaža otroka, po službi jih pobira, ali ga pobere in pelje na neko dejavnost
ko pride ob 17-18 uri domov, je treba kuhat, pospravljat, pogledat če je naloga narejena in kako
po potrebi tudi razgovor z otrokom o nalogi
potem je tu pranje, likanje, sesanje in vse polno misli
ko pride gospod domov, vpraša če je kaj za jest
otroka prosi če mu prinese pivo iz hladilnika, med tem ko počiva na kavču in gleda TV
revček ves utrujen...
in na koncu ko gre otrok spat, pričakuje da bo princa potešila sveža, stuširana, urejana samo zanj njegova ženska
tako si to predstavlja npr. nezreli, nedorasli MIHEC...
no, jaz vsekakor svoji ženi pomagam zelo, ker tudi ona hodi v službo, zato si delo razdeliva in se imava potem tudi v postelji fajn, ker spoštujeva drug drugega
4
Nevednost 16.04.2026 ob 9:08
@Zanimiv podkast
Hormoni ne ubijejo tvojega zakona. Razpade zaradi tega, ker vztrajate v napačnih zvezah. Ne upate živeti sami. Po 45.letu pa dojamete kako neumno življenje živite.
1
BRAVO 16.04.2026 ob 9:14
@ENKIVE .. Ti si pravi moški! In pravi mož! Kapo dol in moj poklon! In vse čestitke tvojima staršema, ker si dobro vzgojen!
@Mihec 123
Lep izgovor, sem ga slišal tudi že z druge strani, češ zakaj je ženska varala, ker ni dobila doma nežnosti, itd.
Fajn bi bilo, če bi odrasli ljudje (ženske in moški) prevzeli odgovornost za svoja dejanja, ne pa samo iskali izgovore in neumna opravičila. Pa najprej poizkušali rešiti težavo, preden ...
Morda še eno vprašanje: pa ti dejansko uživaš v seksu, kjer veš, da ti ga hoče (v bistvu mora) le čimprej spraznit?
@ENKIVE
Odlično zapisano in se strinjam z vsem, bi pa dodal le še en kratek, a pomemben dodatek. Tudi žena mora pomagati tebi pri tvojih opravilih, ker ni tako redko, da vidim, da moški pomaga ženski pri tradicionalno ''ženskih'' opravilih, ženska pa se tudi dotakne ne tradicionalno ''moških'' opravil.
Kakorkoli, če se partnerja razumeta, znata pogovoriti, znata začutit, potem je zadeva čisto enostavna. Ko ima en več časa in je drugi preobremenjen, prvi pomaga in obratno. Pa naj bo to tradicionalno ''žensko'' ali ''moško'' delo. In tudi opravila si tako razporedita, da so čimprej opravljena in imata tako posledično več časa za družino in zase.
Tisti moški iz tvojega opisa, pa verjetno nadaljuje vzorec moških iz preteklosti, ko so ženske bile doma in skrbele za družino in dom, moški je pa delal in služil denar. In ta moški dela isto kot njegovi predhodniki, je pa pri tem spregledal dejstvo, da ženska tudi dela.
1
nekoč nekje 16.04.2026 ob 12:00
Več, kot se je posameznik, naj bo moški ali ženska, ukvarjal sam s sabo, manjša je verjetnost, da bo v nedogled toleriral kogarkoli. Zelo velika je verjetnost, da ga-jo na določeni točki nenadoma mine motivacijo po nadaljevanju veze. V mlajših letih se sicer večina trudi imeti nekakšne resne zveze, že zaradi propagande, kateri so izpostavljeni od rane mladosti. Več kot naredijo na sebi, prej propagandi nehajo verjeti oz. vanjo podvomijo.
1
ENKIVE 16.04.2026 ob 13:14
včasih grem s kolegi na pivo
skoraj vsem se ne mudi domov, saj pravijo, da jih doma čaka težna žena, ki.....
mora vse sama narediti in še za moža večerjo skuhati, otroke pripravit za šolo, pospravit eeeeeeeeee.......eeeeeeeeeeeee.
da ne naštevam.
NEKOČ NEKJE, koliko ti RES- AMPAK RES pomagaš ženi, da se potem zvečer veselo pozabavata...
verjetno nič, zato ti zakon ne špila
fantje, vem da vas jezi moje pisanje, ampak če želite dober odnos morate spoštovati svojo ženo, potem bo vse teklo s polno spoštovanja in ljubezni
ženska, ki mora vse sama, ni šanse da spoštuje moža, in ni šanse da si želi takega deca v postelji
tam leži, ampak verjemite, da samo leži, ki trenutno ne vidi drugega izhoda, ali pa je umsko prizadeta
@ENKIVE
je res jaz pa poznam podono kot ti samo da ti zaupajo da porivajo eskort še zraven ker je doma premalo ali pa nič . Plačajo in nimajo težav z ljubicami .
0
ENA KI NE DA 16.04.2026 ob 15:32
kar naj poriva kogar hoče, mene ne bo dokler bo taka svinja da raje v bifeju pivo pije z zanemarjenimi tipi kot da bi meni kaj pomagal. Imam dva otroka 9 in 7 on pa cele dneve "dela"
taki ste moški in zato je vedno več žensk raje samskih
lenuhi, pijanci, sram vas je lahko, zaplodite otroke, za katere vam sploh ni mar
0
Rok 16.04.2026 ob 15:46
Ja ne, ti si 🤐 da si se mu pustila oplodit. On je bil že prej takšen, ti pa si misla da se bo spremenil ko ga bos izsiljevala z otroki pa ti ni uspelo. Jbg
0
Mihec 123 16.04.2026 ob 15:52
absolutno imaš prav. Obstajajo takšne in drugačne zgodbe. To kar jaz pravim je vse res. Tudi to kar ti praviš je res.
1
Kako to 16.04.2026 ob 15:53
@ENA KI NE DA
Jaz se pa čudim, da imaš kar DVA otroka s takim luzerjem. Kaj hudiča ti je pa bilo? A je tak ratal šele po drugem otroku ali je že pri prvem bilo jasno, da je vse na tebi?
15.04.2026 ob 15:31
https://ginekologijameglic.si/podcast/ko-hormoni-pretresejo-zakon-resnica-o-locitvah-po-45-letu/