Kaj bi zdaj rado povedalo, da jo končno tudi ti imaš. Juhu, bravo. Zamujaš ene 20 let.66
-1
ne luksuz 26.06.2026 ob 14:14
Rado bi povedalo, da uživam v hladni hiški.
Klimo imam že 10 let, novo hišo tudi.
Eat yourself:)))
-1
o ja o ja 26.06.2026 ob 14:31
Res je. Brez klime v Ljubljani, no go.
1
klima tudi v hribih 26.06.2026 ob 14:36
Smo v hribih, čez dan je isto pasje vroče. Sonce žge. Greš v trgovino in nazaj in si opečen od sonca. Samo noči so bolj hladne in jutra sveža, dober zrak, poln kisika, globoko se diha. Ampak čez dan imamo klimo.
4
Jap jap 26.06.2026 ob 14:36
@o ja o ja
Dej no mir. Pri meni so pa juhe iz vrečk, no go.
-1
klimax 26.06.2026 ob 14:37
Se popolnoma strinjam z avtorico.
Brez klime boste vsi pocrkali.
-3
skoraj 26.06.2026 ob 14:39
@o ja o ja
Brez klime v Ljubljani zelo težko go. Se pa da. Odvisno tudi, kje si, v hiši, v bloku, na katero stran imaš obrnjeno stanovanje. Pri nas jo bomo očitno morali montirat, saj je na momente nevzdržno. Je pa nihče ne mara, zato smo še vedno brez.
4
to je to 26.06.2026 ob 14:46
Ena mojih najboljših odločitev v življenju je bila nakup klime.
0
ja 26.06.2026 ob 14:49
Sonce v 9.nadstropju v Ljubljani nam sije v stanovanje med 13.30 in 21.00 uro, tako da, brez klime bi pocrkali. Imamo jo že 14 let.
0
Jaz ne 26.06.2026 ob 14:50
Niti slučajno. Telo se mora navadit na zunanje temperature. Tako se krepi imunski sistem. Kaj pa če elektrike zmanjka, pa saj ne boste preživeli! Niti je šok za telo, iz vročine v hlad, iz hladu na vročino in telo je zmedeno. Jejte manj, lahko hrano, počivajte. Saj ni tako hudo no..
1
Klima 26.06.2026 ob 17:47
Klima je brezvezna stvar pojdi v gozd malo. Tam je lepo hladno tako nekako kot v tvoji kleti z klimatsko napravo...
Jaz je nimam, pa je noter prijetnih 23.5 stopinj. Zunaj je bilo pa 39.
-1
kr neki 26.06.2026 ob 18:08
Jaz je niti v avtu nimam, jo bom pa v stanovanju. Ne pride v poštev.
-3
Tudi jaz 26.06.2026 ob 18:10
Niti slučajno. Sem bila z nekom ki je žgal klimo in sem bla celo poletje v dolgih rokavih. Enako v avtu, skoraj v bundi. To ni zame
-2
Annie 26.06.2026 ob 18:21
Ima jo vsak, ki si jo lahko privošči. Poletja bodo čedalje bolj vroča in biti brez klime bo precej mučno.
3
khm 26.06.2026 ob 18:54
@Annie
Bla bla bla.....
-1
Pajade 26.06.2026 ob 19:42
Nimam klime. Pa sem v manjšem bloku. Čist pod streho. Sonce imam not od 17 ure do 20'30 ure zvečer. Dam rolete dol. In to je to.
In ja, bi si lahko privoščila klimo. Ampak je nočem.
-2
Imam skoraj 20 let 26.06.2026 ob 19:53
Sonce sije od 10 do 17 ure.
Imam nova okna+rolete ampak stanovanje se segreje, saj je v bloku. Tako, da brez klime crkneš. Še zdravila moraš hranit na določeni temperaturi.
3
Nikita 26.06.2026 ob 20:59
Mi v hiši jo nimamo , medtem ko v najemniško stanovanje v bloku pa smo jo vgradili. Mansarda v hiši se res segreje, samo potem zvečer odpremo in se ohladi. Otroške sobe so na sever obrnjene in hladne, spalnica je vroča, ampak čez dan nismo notri. Spodaj je pa prav hladno. Imamo pa rolete in krpanke žaluzije.
0
a veste? 26.06.2026 ob 22:44
A veste, da jih v Angliji in Nemčiji že prepovedujejo?
Se bo treba navadit.
Kmalu bomo še mi to doživeli, saj smo v španoviji z njimi....
-1
Hjujj 26.06.2026 ob 22:51
jaaaaa..ampak nam je kot zakleto ravno zdaj crknila..
In za boga ne dobis serviserja, da bi prisel zdaj popravit..:-(((
3
Obratno 26.06.2026 ob 22:59
@a veste?
Malo morgen. Oboji jih bodo začeli množično vgrajevati, ne pa prepovedovati. Včeraj se je novinar RTV SLO javil iz Bruslja - ne v pisarni ne v stanovanju nima klime. - zvečer je imel 31 stopinj v stanovanju. Kot večina, s tem da nimajo niti rolet ali žaluzij.
1
joj no ste trdi 26.06.2026 ob 23:09
@Jaz ne
Traparija. Tako visoke temperature so huda obremenitev za telo in puščajo posledice na zdravju. Precej večje kot pa temperaturna razlika, ki jo telo doživi ob prehodu iz klimatiziranega prostora na vročino. Klimo se da uporabljati tako, da imaš znosne razmere v prostorih in da lahko spiš. Ne pa da crkuješ na obroke, se pregrevaš. Mogoče tistim, ki ne delate nič, to še za silo znese, drugi delamo in brez klime ne bi zdržali. Klima je danes obvezna za normalno funkcioniranje telesa. Kdor trdi drugače, se slepi in najverjetneje klime sploh ne zna uporabljati. Kot najbrž še česa ne. Prav, pa crkujte na vročini, če ste radi mazohisti.
2
lenobe 26.06.2026 ob 23:11
@kr neki
Praviš, da si fuul produktiven potem, a ne?
A ni moderno čimbolj svetlo. Praktično cele stene v steklu? Potem vas pa sonce moti? 😂
-1
Jama 27.06.2026 ob 7:45
Najbolje je biti v kleti viharni prdec že ve...
0
Temperatura 27.06.2026 ob 7:49
@Tudi jaz
Vsaka klima ima možnost nastavitve temperature. Le za 🤐 je to že višja znanstvena fantastika.
1
Tudi jaz 27.06.2026 ob 9:40
Vsak si jo naštima kot mu paše. Ker sem bila v manjšini proti trem, sem pač mogla trpet
0
Klimofobi 27.06.2026 ob 11:22
@Tudi jaz
Torej si ti tista ta čudna. Dvema je bilo ok, ti pa nekaj po svoje? 😃
Hecni ste vi klimofobi.
0
Aj 27.06.2026 ob 12:21
Sevefa imamo klimo,bi crknila in nic spala,hisa je polns stekla in pasje vroce zunaj
0
Rok 27.06.2026 ob 13:21
Jaz imam pasivno hišo in 22°C. Za hlajenje, če je potrebno uporabljam toplotno črpalko.
0
... 27.06.2026 ob 13:24
Nuja je sam umret...
0
MediaMarkt in Saturn 27.06.2026 ob 14:58
@a veste?
Kakšna neumnost. V Franciji, Nemčiji, Veliki Britaniji, Belgiji se tepejo za klime. Ki so seveda razprodane, enako ventilatorji. V Nemčiji ceste (asfalt) pokajo zaradi vročine. Otrok se je hudo opekel z vodo iz vrtne cevi. Ljudi so reševali iz mansardnega stanovanja - telesno temperaturo naj bi imeli 42 stopinj.
Klima bo postala nujna oprema.
0
Izolacija 27.06.2026 ob 15:17
Mi smo bili neki cajta v mansardi , stara bajta, nič izolacije , ..zahod s popoldanskim soncem . Je bilo obupno, imeli rolete, dva ventilatorja, ...neprespani in zjutraj, ko se je ofrišalo , ko bi spal ...pa na šiht ...Spodnja soseda si je okna kar z nekimi dekami zakrivala...Hvala bogu smo se preselili , tu smo v pritličju in je za zdržat .
0
beboti 27.06.2026 ob 18:35
občinski veljaki so posekali VSA drevesa IN ZDAJ CRKUJETE ...
1
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu
Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
26.06.2026 ob 13:54
Kdor je še nima ne ve kaj zamuja.