Kazen DARS - vinjeta

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
Za znoret
22.06.2026 ob 11:59
Ali sploh lahko kaj naredim? Dobila sem kazen, ker sem se peljala brez vinjete. Dejansko sem zgrešila za en dan, ker sem mislila, da imam še en dan časa za nakup. Naslednji dan sem kupila vinjeto, danes pa dobim kazen za 300 eur - če takoj plačam 15, in pa še račun za 16 eur za vinjeto, čeprav sem jo naslednji dan plačala. Kaj lahko naredim? Cel kup jih poznam, ki so zdaj dobili kazen, prej nikoli v življenju nobene 🙁(
0
Avatar gosta
ne
22.06.2026 ob 12:00
Nič ne moreš storiti, kot plačati.
Dobila pa si račun za enodnevno vinjeto, to prištejejo zraven.
0
Avatar gosta
za znoret
22.06.2026 ob 12:04
Pardon, ni 15 ampak 150 eur 🙁( Ali lahko kaj naredim vsaj s tem računom za 16 eur? Saj sem dejansko naslednji dan plačala ponovno in je praktično 2x plačana? Sploh ne vem kaj naj naredim, res ni fer. Zakaj so sploh podaljševali, če ne bi, tega problema ne bi bilo. Pa kot pravim, baje, da nas je ogromno! Spet si bodo nafilali blagajno
2
Avatar gosta
tako je to
22.06.2026 ob 12:10
@za znoret
Ne, tisti račun pomeni, da so ti poleg kazni zaračunali tedensko vinjeto (najmanjšo možno) za tisti dan, ko so te ujeli na kamero.
0
Avatar gosta
Ni kaj
22.06.2026 ob 12:15
@Za znoret ...Plačaj.Drugega ti ne ostane.Šola za drugič.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
22.06.2026 ob 12:17
@Za znoret
Si naredila napako? Prevzemi odgovornost in plačaj. Ne pa jokati po forumu.
PS: na spletni strani od vinjet, si lahko nastaviš, da dobiš opozorilo o veljavnosti.
0
Avatar gosta
plačat
22.06.2026 ob 12:23
boš mogla ....moj mož je enkrat pozabil in je blo mal čez polnoč in prijazni ljudje so mu takoj poslali položnico za 300 eur saj je vinjeta ob polnoči potekla...greznica od folka je zlovenistan
1
Avatar člana svetilnik
svetilnik
22.06.2026 ob 12:39
Meni je pa zanimivo, koliko odraslih ljudi v Sloveniji ni sposobnih prevzeti odgovornosti za svoje napake. 😉
So vsi drugi okrog njih krivi, le oni ne.
2
Avatar gosta
Indijanski pregovor
22.06.2026 ob 12:42
Na Dars podaj prošnjo za storno kazni, saj si vestno ravnala in kupila vinjeto.
To ni goljufija in ni pozabljivost je le zamik, ki si ga spregledala.
Daj vsa dokazila. Sem slišala za take primere, da stornirajo. Vendar moraš res poslati vsa dokazila.
4
Avatar gosta
N
22.06.2026 ob 12:42
@Za znoret

Plačat boš morala.

@plačat
‘ greznica od folka je zlovenistan’

A če te pa v Avstriji, Švici … dobijo, da voziš brez vinjete, te pa pohvalijo al kako? Je pa res, da so pri nas (pre)visoke kazni. In previsoke cene vinjet glede na avtoceste, ki jih imamo
1
Avatar gosta
Indijanski pregovor
22.06.2026 ob 12:46
@svetilnik prosim, če nisi nesramen. To kar se je zgodilo gospe ni nobeno ne prevzemanje odgovornosti, če je spregledala dan, vinjeto pa kupila.
Drugi je, če se šmuglaš.
Sedaj imamo itak nekateri podaljšano tistih 4 mesece. Jaz sploh vem ne natanko do kdaj. Tako da ja, Dars sam ustvarja kaos, da, računa.

Sploh pa za storitev kot je vinjeta nimamo storitve, ker rabim za pot iz enga konca na drugega iz normalnih tri 7 ur.
2
Avatar gosta
sfrj idiyoti
22.06.2026 ob 12:53
@svetilnik @svetilnik
To ti je ta sfrj miselnost, od rojstva do groba drugi mislijo namesto njih.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
22.06.2026 ob 12:55
@Indijanski pregovor
In kako naj Dars ve, da se šmuglaš ali pa si le pozabil?
Saj pravila so jasna, zgoraj sem tudi omenil, da lahko preveriš sam veljavnost vinjete in si tudi nastaviš opozorilo. Bo pač relativno poceni lekcija.

@Indijanski pregovor
Sploh pa za storitev kot je vinjeta nimamo storitve, ker rabim za pot iz enga konca na drugega iz normalnih tri 7 ur.
———————————-
Se strinjam. Ampak ni rešitev, da ne plačaš, ker je zanič, ampak da ne uporabljaš in ne rabiš plačati. Jaz imam tako samo na enem vozilu vinjeto.

Še podobna zgodbica: sem enkrat pozabil vključiti luči na avtu čez dan in dobil kazen. Pač je imel policist slab dan ali pa je lovil normo. Ni hotel ničesar slišati o opozorilu. Sem vzel kazen in isti dan plačal polovičko, ne pa jamral po forumu o greznici od folka v zlovenistanu.
0
Avatar gosta
jao no
22.06.2026 ob 13:00
@Indijanski pregovor

Ja kaj pa je odgovornost drugega kot to, da veš, kdaj ti poteče vinjeta?
0
Avatar gosta
A ja
22.06.2026 ob 13:01
@za znoret ...Če ne bi podaljšali, pa tega problema ne bi bilo...In polno vas je takih...Vsi drugi so krivi, a ne? Ste kar sami tisti pozabljivci....Saj drugič pa ne boste...
0
Avatar gosta
Ni problema
22.06.2026 ob 13:02
@plačat ....Lahko se preseliš.V Zadnjo Indijo - na primer....
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
22.06.2026 ob 13:09
Še povezava do preverbe veljavnosti vinjete:
https://evinjeta.dars.si/selfcare/sl/check-validity/request
0
Avatar gosta
ja so prijazni ja
22.06.2026 ob 13:09
@plačat

Torej se je mal po polnoči vozil po AC? Ker ni kaznivo nepodaljšat vinjete. Nihče ti ni ob ene zjutraj poslal račun 😆

Btw....pošljejo mail, pošljejo sms ......in to dneve pred potekom. Ampak vi ste še vedno uboge žrtve ker ste zgrešili. Mogoče lahko dars najame ljudi ki bodo na dom hodili pa stali zraven vas dokler ne uredite. Da vas ne nodo nategovali, uboge žrtve odgovorne.
1
Avatar člana svetilnik
svetilnik
22.06.2026 ob 13:11
Ne pošljejo opozorila vsem avtomatsko. Si moraš to urediti sam na navedenem portalu 😉.
1
Avatar gosta
simpl
22.06.2026 ob 13:11
@Indijanski pregovor

Ta tvoj problem je simpl rešljiv. Ne uporabljaj avtocest.
0
Avatar gosta
hehe 123
22.06.2026 ob 13:15
@Indijanski pregovor

Čisto vsi ki jih ujamejo kamere, tumbajo enako zgodbo: vinjeto sem kupil takoj naslednji dan.... Čudno, da se vsem vrne spomin šele takrat ko dobijo kazen.
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
22.06.2026 ob 13:19
Odpiralka teme je očitno res zgrešila datum, saj je kupila vinjeto dan po poteku, torej preden je dobila kazen.
Če bo sledila predlogu indijanskega poletja bo morda celo dobila stornirano kazen.

Kaj sem jaz enkrat naredil: zavil z vozilom, na katerem nimam vinjete na avtocesto in se po nekaj km spomnil, da je nimam. Se ustavil na prvem počivališču in kupil tedensko, kazni ni bilo.
0
Avatar gosta
kontrole kamere
22.06.2026 ob 13:33
Glede visokih kazni, ne sicer glede vinjete, ampak v Avstriji so povečali kazni na 5.000 eur (ja, pet tisoč) za prehitro vožnjo.

Pa tudi zaplembo avtomobila, tudi , če voznik ni lastnik.
0
Avatar gosta
Stara forumašica
22.06.2026 ob 13:35
@svetilnik

DARS to tudi sam svetuje, takoj jo kupiti, ker tudi če se pelješ ob 10 dopoldan in jo kupiš ob treh popoldan, sistem javi, da avto ima vinjeto.
Očitno ne preverjajo ob nastanku posnetka, ampak kak dan kasneje.
2
Avatar gosta
a
22.06.2026 ob 13:37
@za znoret
"Zakaj so sploh podaljševali, če ne bi, tega problema ne bi bilo."

Novo vinjeto bi si lahko kupila še feb, če te to moti.
Za naslednje leto si nastavi opomnik na tel, en teden prej.


Zmeni se z šerifom, baje plačaš samo 10% in reši vse probleme.
0
Avatar gosta
Dutch Bantam
22.06.2026 ob 13:43
Bolj se splača migrantu ropat, posiljevat in ubijat kot domorodcu prometne prekrške delat. Pozabljena vinjeta in prehitea vožnja sta očitno najhujša zločina v svobodni demokratični Evropi
0
Avatar gosta
bla bla bla
22.06.2026 ob 13:56
@Dutch Bantam

Migranti iz Ukrajine, ki jim plačujemo tudi najemnine, sploh ne potrebujejo vinjete na svojem avtu! Je dovolj, da je ukrajinska tablica in papir, da je migrant!
In še nisem videla avta, ki bi bil vreden manj kot 50.000€, prej vsaj 50% več.
3
Avatar gosta
logično
22.06.2026 ob 14:10
@Dutch Bantam

Zelo primerljivo.
Eno kriminal, eno prekršek.
Ampak ej je ni teme v katero ne bi bil zmožen svojega sovraštva vtaknit a?
1
Avatar gosta
želja
22.06.2026 ob 14:12
@bla bla bla
Zanimivo kako vas boli da niso vsi ukrajinci neki reveži. Prav bes v vas zbudi. Da si drznejo. Bi ja morali bit bolj revni kot vi sposobneži. Ki si očitno želite vojno, da bombe po vas letijo, vam bajte sesujejo, otroke posiljujejo.....ampak ej vam pa za vinjeto neb blo treba dat, pa mogoč bi vas kkšna država sprejela.
-2
Avatar gosta
minimalkarji
22.06.2026 ob 14:15
Ko ta forum bereš ti je čisto jasno zakaj ste v večini na dnu lestvice v sloveniji.....neodgovornost, neorganiziranost, nobenega planiranja, nobene samokritičnosti, sovraštvo, izgovori, primerjanje z drugimi za katere mislite da so manj vredni od vas....čudaško res, ker to so vse lastnosti zelo uspešnih ljudi D
0
Avatar gosta
Bla bla
22.06.2026 ob 14:15
@želja

Ti sploh vidiš, komu sem replicirala???
Migranti iz Afrike so v nastanitvenih centrih in se ne vozijo s svojimi avti, jih nimajo tu!
0
Avatar gosta
Indijanski pregovor
22.06.2026 ob 14:26
@simpl Ne moj problem je rešljiv, jaz sem vinjeto kupila za storitev čez celo leto. In prav mi kateri nismo tiho, so vinjeto morali podaljšati za 4 mesece, ker je storitev bila povsem neuporabna. ovce ki ste pa tiho pa stojte v kolonah. Vsak dan po 6 ur.
Ker ste tiho.....pa vinjeto plačujete. Jaz je ne potrebujem. Sem jo pac kupila, da mam mir. Osel gre enkrat na led. Sedaj kupim če potrebujem sproti. In tako nas dela po novem večina Dars je izgubil Ogromno, ker ne nudi storitve za plačilo.
0
Avatar gosta
drži
22.06.2026 ob 14:28
@svetilnik

Ja, in v tem primeru ti Dars kazen stornira, torej če kupiš takoj. Takšno pozabljivost tolerirajo.

Če kupiš naslednji dan, pa ne.
1
Avatar gosta
Indijanski pregovor
22.06.2026 ob 14:29
@svetilnik ja, svetilnik. Gospa je napisala, drug dan in tu cel pogrom.
Ker se zgodi tudi to.
Ampak ne najlažje jo je vreči v koš neodgovornih in goljufivih. In jo še potolči.
No daj jo se bolj, da si daš duška. Da boš srečen in ostali s teboj.
2
Avatar gosta
Dutch Bantam
22.06.2026 ob 14:31
Pri sankcioniranju prometnih prekrškov so naša sodišča bliskovito učinkovita. Ni nobenih zastaranj primerov, pomanjkanja dokazov, procesnih napak kot v težkih kaznivih deliktih. Samo plačilni nalog od nekaj sto do več tisoč evrov.
Najhujši zločin je prekoračitev hitrosti, migrantsko ali brazilsko ropanje, posiljevanje, umori so pač del neke folklore, do katere je treba pristopati previdno in strpno.
1
Avatar gosta
666 123
22.06.2026 ob 15:27
ne plačat saj Janković tud ne plačuje če ti pa pošlejo udbovca da dom ga pa z motiko po glavi
0
Avatar gosta
blef
22.06.2026 ob 16:44
@Za znoret
Ja nič, plačaj. Za naprej vedi, da (celoletno) vinjeto lahko kupiš že kakšen teden pred iztekom stare in gotovo ne boš mislila in ne vedela, da še velja, ko ne več.
0
Avatar gosta
N
22.06.2026 ob 16:57
@blef Letno vinjeto za SLO lahko kupis 30 dni pred zacetkom uporabe/aktivacije.
0
Avatar gosta
Neprijavljena 123
22.06.2026 ob 17:27
Razumem da si slabe volje, ampak poglej iz pozitivnega stališča. Dobili so te same enkrat, ko si se peljala nazaj očitno ne. Če ne bi bila kazen krat 2. Lahko sicer probaš s pritožbo in priložiš dokazila o nakupu. Ti pa priporočam da vseeno plačaš polovičko. Ker je vseeno bolje pol kot vse.
Razumem pa tudi tiste ki ti pravijo da prevzemi odgovornost in ne išči banalnih izgovorov. A je res tako težko rečt zahebala sem, za drugič vem. Nastavila si bom opozorilo.

Drugače imam tudi jaz znanko ki se je vozila en teden brez vinjete in to samo po ljubljanski obvoznici od vrtca do službe. Je pozabila da ji vinjeta poteče. Dobila je 3.000 kazni, polovička je bila 1.500.
Se mi zdi pa velika svinjarija v različni obravnavi teh obvoznic. Primorci je ne rabijo, Ljubljančani pa? Kje tu logika in enaka obravnava?
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
22.06.2026 ob 17:30
@Indijanski pregovor
@svetilnik ja, svetilnik. Gospa je napisala, drug dan in tu cel pogrom.
Ker se zgodi tudi to.
Ampak ne najlažje jo je vreči v koš neodgovornih in goljufivih. In jo še potolči.
No daj jo se bolj, da si daš duška. Da boš srečen in ostali s teboj.
_________________________________________________________________________________
Eno je napisati, kaj lahko narediš, kar je naredila v prvem postu in na njega seveda nisem nič komentiral, ker je le korektno vprašala, kaj lahko naredi.
V njenem drugem postu smo pa že globoko v vlogi nič krive žrtve in v tipičnem slovenskem neprevzemanju odgovornosti in krivljenju vseh drugih:
@za znoret
Sploh ne vem kaj naj naredim, res ni fer. Zakaj so sploh podaljševali, če ne bi, tega problema ne bi bilo. Pa kot pravim, baje, da nas je ogromno! Spet si bodo nafilali blagajno.

A veš, kako bi DARS ona najbolj nategnila? Tako da bi pravočasno kupila vinjeto in ne bi dobila kazni in filala njegove blagajne 🙂.

Tako da, brez zamere, je nisem prav nič potolkel, ampak sem ji samo napisal, da ni potrebe po pljuvanju DARSa in vseh drugih, ker ni DARS kriv. Pač, človek pozabi, posledica je jasna, če gre čez, je lahko vesel, sicer pač plača in se nauči za naprej. No, odrasel človek, ki zna prevzeti odgovornost za svoja dejanja ali pa nedejanja.

@Indijanski pregovor
Sedaj kupim če potrebujem sproti. In tako nas dela po novem večina Dars je izgubil Ogromno, ker ne nudi storitve za plačilo.
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Boš to podkrepila s kakšnimi dejanskimi podatki ali je to tvoja pavšalna ocena? Ker potem res ne vem, kdo stoji v več 10km dolgih kolonah, če jih pa večina ne plačuje več vinjet 😉.

Pa brez zamere.
0
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026