Katere firme vam same povečajo plačo glede na inflacijo

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
ccc
23.06.2026 ob 8:00
Zanima me ali v Sloveniji obstajajo firme, ki same od sebe povečajo plačo glede na inflacijo? V naši firmi moramo delavci na vsake nekaj let težiti šefom, da za nekaj eurov povečajo plačo.

Ali je to normalno?

Jaz bi nekako pričakoval, da bi to firme same od sebe naredile. Saj jim je ja jasno kolika je inflacija.
2
Avatar gosta
Nobena na planetu
23.06.2026 ob 8:02
Razen poslanci v DZ in direktorji.
1
Avatar gosta
zakon
23.06.2026 ob 9:01
Je zakonsko urejeno.
0
Avatar gosta
Dutch Bantam
23.06.2026 ob 9:04
Lepo počakajte, da vas minimalc ujame, potem vam bo vsako leto vlada z dekretom zvišala. Ne bo treba težit.
3
Avatar gosta
ds
23.06.2026 ob 9:11
Pri nas gre vsako leto gor vsaj za inflacijo (elektro kovinska industrija).
1
Avatar gosta
eno
23.06.2026 ob 9:47
Eno poznam (ne delam tam). IT. Pri nas ne, nam pa večini plačo nekje na 2-3 leta povišajo. Za tam ene 10%. Isto IT.
1
Avatar gosta
kako le
23.06.2026 ob 12:23
@zakon S katerim zakonom pa naj bi bilo to zakonsko urejeno?
0
Avatar gosta
Dva procenta
23.06.2026 ob 15:33
Pri nas: Po več kot 10. letih 2 % gor. Veliko prej solidnih plač je že blizu minimalca. Dela vedno več, zahteve vse večje, odnosi na psu. Če bi napisala, za katero podjetje gre, mi ne bi verjeli.
1
Avatar gosta
ugibam
23.06.2026 ob 15:37
@kako le

Javna uprava, socialka ali pa penzjonist 🙂
Večina tega foruma pade v eno od teh.
1
Avatar gosta
Računovodkinja iz JS
23.06.2026 ob 16:05
Ja, pri nas vsako leto povečam plače, vsem.
Na minimalcu ni nikogar.
1
Avatar gosta
Korten
23.06.2026 ob 16:10
@Dva procenta

A se začne na A?

Drugače pa pri nas je vsako leto uskladitev plač. Imam danes neto tak kot sem imel pred 10 leti ko sem začel bruto (delovno mesto se ni spremenilo).
1
Avatar gosta
Nwhj
23.06.2026 ob 17:24
Pri nas so plače zadnjih 20 let iste. Sama ne delam tako dolgo, povejo sodelavke. Vsi ki smo bili z solidno plačo, smo sedaj skoraj na minimalni plači. Razlika je 200 EUR. Čist ne stimulativno.
0
Avatar gosta
Fjg
23.06.2026 ob 17:25
@Računovodkinja iz JS
Lahko tebi, ker tudi fejst oskubite stranke. Paketi so tako narejeni, da zmeraj fajn preplacas.
0
Avatar gosta
ja seveda ja
23.06.2026 ob 17:34
@Nwhj

Plače so imele 20 let nazaj skoraj 2k bruto? 800e nad takratno povprečno plačo, sedaj so pa 700e pod povprečno? Pa kdo vam to verjame no....

Nekdo ki je imel 20 let nazaj tako nadpovprečno plačo je moral orng obvladat svoje delo in biti izredno uspešen pri le tem.....tak ni šans da ostane v podjetju kjer mu 20 let ne dvignejo plače.
0
Avatar gosta
Nwhj
23.06.2026 ob 17:42
@ja seveda ja
Ko sem se pred 10 leti zaposlila, sem dobila 1150 neto. Danes imam malo manj kot 1400 neto , predvsem zaradi vecjih dodatkov na delovno dobo. Malenkost so nam tudi dvignili, ampak pred 10 leti je bila to lepa plača, danes pa z njo kupim dosti manj.
1
Avatar gosta
ja seveda ja
23.06.2026 ob 17:51
Torej se ti je plača v 10ih letih dvignila za 18%. Oz. 13% če odštejemo dodatek na delovno dobo.

Vse to je torej LAŽ:
Pri nas so plače zadnjih 20 let iste. Sama ne delam tako dolgo, povejo sodelavke. Vsi ki smo bili z solidno plačo, smo sedaj skoraj na minimalni plači. Razlika je 200 EUR. Čist ne stimulativno.

Plače niso 20 let iste če so jo tebi v zadnjih 10ih dvignili. Vsi ste sedaj skoraj na minimalni plači? 40% si nad minimalcem!
Ne ni razlika 200e. Razlika je 400e.

Mogoče imaš tako bedno plačo zato ker lažeš in to celo tako butasto da te gluh in slep dobi? Pa računanje ti tudi ne gre.
0
Avatar gosta
Nwhj
23.06.2026 ob 17:57
@ja seveda ja
Kaj pa delovna doba, v 10 letih?
0
Avatar gosta
Skuzi
23.06.2026 ob 17:59
Prvo kot prvo...
Razčistimo najprej bruto ali neto, ker nekateri pišete...
Neto ni z malico in prevozom.
Nekateri niti tega ne ločijo.
Lani sem imela razgovor...1700bruto... ni ravno dobro, glede na prejsnjo za dolocen čas za nadomescanje ,podpišem pogodbo, januarja pa dvignejo minimalno plačo...se mi je kar malo nos povesil...pa ne, da snazilke ...ne zaslužijo vec...ampak razlika je tako mala. Vedno več je takih, ki pravi, da se faks ne splača več...ampak čimprej zaposlitev in čimprej do denarja
0
Avatar gosta
Nwhj
23.06.2026 ob 18:00
@Nwhj
Minimalna plača je 1000 EUR. Nekdo ki ima 30 let delovne dobe, dobi ven 1300 neto. Plus malica, prevoz. Osnova je nekaj, drugo je pa dodatek na delovno dobo. Jaz dobim sedaj po 25 letih skupne delovne dobe 1400 neto. Plus malica, prevoz. Kdo laže, kar nekaj govoriš . Saj vsi dobivamo po zakonu dodatek na delovno dobo
0
Avatar gosta
delodajalec
23.06.2026 ob 18:01
Svojim delavcem 1x na leto dvignem plačo za 10 %. Zadovoljen delavec je dober delavec. Dobri odnosi so vredni veliko več kot denar na mojem računu.
1
Avatar gosta
Nwhj
23.06.2026 ob 18:01
@ja seveda ja
Minimalna plača je 1000 EUR. Nekdo ki ima 30 let delovne dobe, dobi ven 1300 neto. Plus malica, prevoz. Osnova je nekaj, drugo je pa dodatek na delovno dobo. Jaz dobim sedaj po 25 letih skupne delovne dobe približno 1400 neto. Plus malica, prevoz. Kdo laže, kar nekaj govoriš da lažemo. Nic ne lažem. Saj vsi dobivamo po zakonu dodatek na delovno dobo. Daj naprej pomisli preden obsojas koliko to znese na plačo.
0
Avatar gosta
Dutch Bantam
23.06.2026 ob 18:02
10 - 20 let skoraj na isti plači in nikomur ne pade na pamet, da bi službo menjal?
0
Avatar gosta
Khmmm
23.06.2026 ob 18:08
@Dutch Bantam
Telekom jim celo niža. Porazno plačajo
0
Avatar gosta
ja seveda ja
23.06.2026 ob 18:23
@Nwhj

Dodatek na delovno dobo je 0,5% na leto. Ne ne dobi nekdo na minimalni plači 1300 ven z 30 let delovne dobe. Brez malice in prevoza. Dobi 1.000. Dodatek 0,5% na leto je bruto. Torej ima bruto plače 1.630 cca, kar nanese 1.100 neto.

Če si ti začela s plačo neto 10 let nazaj 1.150 neto, si imela bruto z dodatkom za delovno dobo (7,5%) malo čez 1.700. Danes dobiš 1.400 ven z 12,5% za delovno dobo. Torej 5% več za delovno dobo. Če se ti plača res vmes ne bi dvignila, samo za delovno dobo pač....bi dobila manj kot 1.800 bruto. Kar bi naneslo manj kot 1.200 mesečno neto. Torej so ti plačo dvignili za 200e neto v teh 10ih letih. Oz. skoraj 500 bruto. Kar je skoraj 30% dvig v 10ih letih.

Torej daj razloži.....kako ti niso 10 let dvignili plače?

p.s.
Svaka ti čast da z takšno pametjo zaslužiš čez 2k bruto. Drži se tega šihta k klop.
0
Avatar gosta
Računovodkinja iz JS
23.06.2026 ob 18:38
@Fjg

Večina strank je iz gospodarstva in vsaka ima možnost iti drugam ali pa zaposliti svojo računovodkinjo, če se jim zdi, da smo pri nas predragi.
Je pa dejstvo, da ne samo vnašamo listine v sistem, ampak tudi svetujemo. In naši paketi so prilagojeni strankam, odvisno, kaj vse zanje delamo.

Pa zgoraj gledam, pišete plača je 1.000€.
Ne, minimalna bruto plača je 1.481€ bruto + dodatki.
Neto pa je pri dveh z enako osnovno plačo in dodatki različen, če nekdo koristi VDČ že med letom.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026