Kako prišparati za avto z minimalno plačo?

Deli na Facebook Deli na X
  • 1
  • 2
Avatar gosta
kakodoa
08.05.2026 ob 18:14
Nekje konec meseca, če bo po planih se zaposlim za minimalno plačo. Kredita, najemnine nimam, živim sam. Cilj mi je kupiti avto, znamka in model mi nista pomembna, ampak vseeno ne bi kupil nekega izrabljenega avta, ki ne more zdržati vsaj nekaj let. Ima kdo idejo kako z minimalno plačo dejansko prišparati toliko denarja, da si lahko kupim avto? Kredita tako ali tako verjetno s tem namenom ne morem vzeti, pa tudi sicer ne bi vzemal kredita za nek cenejši avto. Kje se da prišparati toliko, da pridem do tisočaka ali dva do konca leta?
0
Avatar gosta
Samo izračunaš
08.05.2026 ob 18:19
400 € na mesec daš na stran in ga imaš.
0
Avatar gosta
Ne gre
08.05.2026 ob 18:27
Ker fucking Slovenistan je revščina, kjer se zahteva, da se na šiht za minimalca pripelješ vsak dan oddaljen 100 km s solidno kišto.
0
Avatar gosta
izkoriščanje potnih str
08.05.2026 ob 18:32
Ja pa saj ravno zaradi visokih potnih stroškov se folk raje vsak dan cijazi na delo, kot pa da si išče delo blizu doma. Če imaš minimalca in se moraš vsak dan peljat 100 km, to kar nanese, kot pa da delaš za minimalca blizu doma, kjer greš peš ali s kolesom, kjer potnih stroškov skoraj ni.
-3
Avatar gosta
kakodoa
08.05.2026 ob 18:33
Oddaljen sem samo 20 km, tako da nisem daleč. Vseeno mi je, kaj si drugi mislijo, kaj vozim, ampak ni mi pa vseeno koliko časa se vozim. Z avtom je veliko hitreje.
0
Avatar gosta
tako
08.05.2026 ob 18:35
Kako?? Šparat, šparat, šparat.. Odpovedat se vsem življenjsko nenujnim zadevam. Pa pri hrani lahko največ prišparaš (ali zapraviš). Kuhaj sam, za več dni, kupuj izdelke v akciji, hrana pred iztekom roka je še vedno užitna...
1
Avatar gosta
Mogoče
08.05.2026 ob 18:36
@kakodoa prišparaš regres + vsak mesec daš na stran 200€ - 250€. Bi tako šlo?
0
Avatar gosta
tako
08.05.2026 ob 18:38
Kupi japonca, ti so vzdržljivi.
0
Avatar gosta
Jp
08.05.2026 ob 18:47
Kupi kakšen gnil avto za pol leta za 500eur, vzami kakega mehanika s sabo, saj vsak sigurno kakšnega pozna.
Po pol leta ga prodaš na odpad za isto ceno in na podlagi pol leta plačilnih vzameš leasing za cenejši avto za cca 15.000 in vsak mesec plačaš 150eur z nekaj pologa pa tud manj žre kot stari. Ta ti služi če ga lepo rihtas vsaj 10 let. Ala hyundai malo zre pa poceni servisi so, pa malo se kvarijo
0
Avatar gosta
Jp
08.05.2026 ob 18:51
Drugače pa še namig...čez poletje gre z biciklom, pa daješ na stran. Rekreacija, špar program pa še pot dobiš plačano in nič ne zapravis.
Jaz hodim v službo 3km, s kolesom pa gre hitreje in 20km ni tako daleč, pa še kakšne bližnjice urežeš. Jeseni pa nov avto
0
Avatar gosta
Ne razumem
08.05.2026 ob 20:02
Ja pa saj če nimaš najemnine, kredita in si sam (predvidevamo da ni otrok ali česa talega) potem ti ni problem? Minimalna je ~1000, če se nažiraš kot prašič za hrano porabis 400, ostali stroški pa ti vedno ostane par sto evrov na mesec z katerimi bođ pa že kupil nek avto? Nek razkoš ne boš sicer, toliko nimaš, bo pa avto.
0
Avatar gosta
preprosto
08.05.2026 ob 20:25
Dobil boš regres. Verjetno še božičnico. Tudi če boš dobil minimalno....maš dva jurja.
Glede na to da nimaš najemnine pa lahko še kaj od plače daš na stran.
0
Avatar gosta
.
09.05.2026 ob 8:46
Ki te vi živite? Samo osebno pokažeš in dobiš avto. Tam za 50-60.000€ se že dobi kaj spodobnega.
0
Avatar gosta
Karma
09.05.2026 ob 8:53
Z minimalcem lahko v tvojem primeru prisparaš vsaj 800e na mesec. Tako vsaj 3 mesece in lahko pikneš nek spodoben avto.
0
Avatar gosta
Karma
09.05.2026 ob 8:55
Najbolje je, da avto iščeš v svoji okolici, od nekoga, ki pozna nekoga. Raztrobi okoli da iščeš avto. Morda najdeš tudi za manj.
0
Avatar gosta
Pa saj ne moreš verjet
09.05.2026 ob 11:50
@Karma no, zdaj pa še povej, kako preživeti z 200€ na mesec, ker minimalec znaša slabih 1000€. Res bi rada videla tvojo računico. Predlagam, da najprej probaš na lastni koži, pa potem pametuješ drugim.
0
Avatar gosta
Jp
09.05.2026 ob 12:45
@Pa saj ne moreš verjet Mah, to pišejo ljudje, ki ne plačajo nobene poloznice in jedo hrano, ki jo nekdo drug kupi in pripravi...
Pač, živijo kot paraziti na tuj račun in potem se čudijo, kako drugi z minimalcem ne morejo....
1
Avatar člana svetilnik
svetilnik
09.05.2026 ob 13:17
Renault Clio 2 1.2 ali 1.2 16v dobiš za tisočaka in če ni bil popolnoma zlorabljen, ti bo še služil.
Tudi popravila/vzdrževanje je dokaj ugodno.
0
Avatar gosta
no ja
09.05.2026 ob 13:53
@Jp

Al pa se mogoč norca delajo in so zato to napisal?

Kristus ljudje....
0
Avatar gosta
Pa saj ne moreš verjet
09.05.2026 ob 13:55
@Jp ja, mogoče bi bil čas, da taki ljudje vsaj enkrat vprašajo mamo in ata, koliko dajeta na mesec za položnice in hrano. Verjetno @karma mesečno prispeva 200€ v gospodinjstvo in potem misli, da so to mesečni stroški s katerimi prideš čez mesec. No, upam, da vsaj toliko prispeva, če že živi na tuj račun.
0
Avatar gosta
bodmo realni
09.05.2026 ob 14:12
@Pa saj ne moreš verjet

Moja plača je dvokratnik minimalca, pa ne dam za položnice in hrano več k 600e mesečno.

Tist z 800 se pa norca dela. Ste res tako tupi?
0
Avatar gosta
Lol a znate računat
09.05.2026 ob 14:26
@Pa saj ne moreš verjet
Čakaj. Minimalec znaša 1000 € neto. Potem imaš pa še malico, recimo 140 €, ampak je ziher več in prevoz (ne vem, koliko je za 20 km). Torej vsaj 1200 €. 400 € ostane, če daš 800 € na stran. S 400 € pa enostavno živiš.
0
Avatar gosta
Pa saj ne moreš verjet
09.05.2026 ob 14:50
@Lol a znate računat ni rečeno, da za malico dobi povrnjeno, če ne jé. Mnogo podjetij je, ko jim nudijo topel obrok in, če nima zdr. potrdila, da tista hrana zanj ni primerna, potem lahko ostane brez malice in denarja. Jesti pa vseeno nekaj mora, a ne. Tudi denar namenjen za potne stroške je namenjen prav temu in nekako mora priti v službo, a ne. Plus tega je čisto možno, da mu plačujejo kakšen vlak, ali pa najcenejši prevoz in potem niti ni nujno, da dobi mesečno ven 1200€. Pa ne mi govorit naj gre s kolesom, ker niti ne veš s kakšnih hribov je doma. Pa tudi, če ni, je 20km kar daleč za iti s kolesom.
1
Avatar gosta
eden ki ve
09.05.2026 ob 14:51
@kakodoa @kakodoa[/b

Ja kako kako.
Kupiš starega cliota za 500 Eur, In gledaš izključno na to, da je za silo vozen in da ima registracijo šele čez 11 mesecev.
Vmes te stane samo bencin in čez 11 mesecev ponoviš vajo.😊]
1
Avatar gosta
Ja ko pa
09.05.2026 ob 14:56
Nekdo dobi plačo zaradi boliške, pa ni malice, stroškov vožnke in v takem primeru tud plača ni neto 1000, ampak manj kot 1000 neto. Potrm bo tak morda imell 800 za obrok, položnice bodo same od sebe plačane, jedel bo pa zrak.
0
Avatar člana Mačka
Mačka
09.05.2026 ob 15:16
Se mi zdi, ko vsi toliko našparate, da je minimalc absolutno previsok.
Še čudno, da ni noben napisal, da pri minmalcu prišpara jurja in pol.
5
Avatar gosta
wtf
09.05.2026 ob 15:32
@Ja ko pa

Pa kdo ti bo dal kredit in obrok 800e mesečno? Ste resno vsi ruknjeni tu? Človek se je norca delal s tiste 800. Fak motenga zabitga folka.
-1
Avatar gosta
večina
09.05.2026 ob 15:35
@Mačka

Večina pač ne živi zastojn. Imajo najemnine, kredite....
In nekdo, ki ima plače 1500 in kredita ali najemnine 500e je čisto na istem kot avtor. Pa ima verjetno avto. In se da stisnit malo in privarčevat za ta avtek, če ga rabiš. Tudi na minimalcu. V bistvu samo na regres počakaš in je. Če pravi da rabi tam jurja do dva za avto. Ekola.
0
Avatar gosta
Pa saj ne moreš verjet
09.05.2026 ob 16:18
@Mačka sam res🤣🤣🤣 mater, še en naj mi reče, da je v Sloveniji kdo reven in, da komaj shaja čez mesec.
1
Avatar gosta
nekoč nekje
09.05.2026 ob 16:56
Človek, osnovna matematika ti ne gre. Z minimalcem ne moreš živeti sam. V Sloveniji ne, razen če si od babice podedoval stanovanje. Prvo se tu racionaliziraj. z minimalcem, če nimaš nič svojega, rabiš soistanovalce.
0
Avatar gosta
nekoč nekje
09.05.2026 ob 16:58
Večina Slovencev živi neracionalno, nad možnostmi. tisti, ki imajo 4 jurje plače, porabijo vse. pač boljši avto, dražje počitnice in oblačila. Ob racionalizaicji stroškov ne bi smelo biti pretežko našparati jurja za neko staro kripo.
1
Avatar gosta
Pa saj ne moreš verjet
09.05.2026 ob 17:10
@nekoč nekje pa saj je rekel da nima najemnine ali kredita, se pravi živi v lastniškem stanovanju/hiši. Na kakšen način je prišel do nepremičnine pa niti ni pomembno. V lastni nepremičnini seveda lahko preživi z minimalcem, ne more pa se preseravati. Sicer pa, če bereš nekatere tu zgoraj, si z minimalcem očitno lahko "gospod" in še prišparaš lahko ogromno🤣
0
Avatar gosta
Ja ko pa
09.05.2026 ob 17:16
@wtf
Ja nobena banka. Pa ko je bil post tudi že, neka srednja plača, kredia pa polovice nje. Na 25 let al 30. A ti brez raznih wtf in ostale žaljivosti tud ne moreš, ker je tovrstnost inteligence.
0
Avatar gosta
Stara forumašica
09.05.2026 ob 17:28
Nimaš najemnine, nimaš kredita, zaslužiš 1.000€ neto.
Vsak mesec daš na stran 200-300€, + naslednji mesec še regres in imaš jeseni 1.500-2.000€ za avto.
3
Avatar gosta
nihče
09.05.2026 ob 18:05
@Pa saj ne moreš verjet

Nihče ni rekel da lahko bogastvo privarčuje. Večina ki nas celo živi samih pa vemo da se da od jurja plače (plus dodatki, regresi) dati nekaj na stran, če nimaš najemnine ali pa kredita. Se zavedate da večina živi z jurja in pol mesečno? In da večina ima najemnino ali pa kredit? In so potem praktično na istem. Ampak za enega na minimalcu trdite da je revež, un drug z jurja pa pol in 500e najemnine je pa povprečnež 😆
2
Avatar člana svetilnik
svetilnik
09.05.2026 ob 18:10
@Stara forumašica
Nimaš najemnine, nimaš kredita, zaslužiš 1.000€ neto.
Vsak mesec daš na stran 200-300€, + naslednji mesec še regres in imaš jeseni 1.500-2.000€ za avto.
____________________________________________________________________
A do jeseni naj pa pešači 20km do službe? 😉
0
Avatar gosta
Stara forumašica
09.05.2026 ob 18:24
@svetilnik

Avtor je vprašal

Kje se da prišparati toliko, da pridem do tisočaka ali dva do konca leta?
0
Avatar gosta
Pa saj ne moreš verjet
09.05.2026 ob 18:27
@nihče hja, če bi bolj pozorno brala, bi zasledila tudi ta podatek, da bo avtor posta šele konec meseca dobil službo, če bo. Denar za avto mora privarčevati do konca leta, torej bo imel na voljo en regres in 6 minimalnih mesečnih plač. Kako je živel prej pa ne moremo vedeti, ker ni nikjer napisal.

Zdaj mi pa še pokaži, kje v mojih postih si videla, da trdim, da so reveži samo samski na minimalcih, ostali, ki živijo v paru s 1500€ plače pa ne. Tega nisem nikjer napisala, zato ne obračaj besed.
0
Avatar gosta
Jp
09.05.2026 ob 18:43
Tudi regresa ne bo dobil polnega ampak 1/12 za vsak mesec zaposlitve, to velja tudi za bozicnico
1
Avatar gosta
Stroški
09.05.2026 ob 18:52
Avtor, ti se raje pripravi na vse stroške, ki jih imaš z avtom. Računaj, da je avto strošek, bencin, servisi, registracija, zavarovanje, vinjete, zimske/letne gume, parkirnine … Nakup avta je samo en od stroškov. Najprej preveri, če imaš sploh dovolj za vzdrževanje, še posebej, če kupuješ extra poceni star avto. V bistvu se na dolgi rok bolj splača kupiti novejši in bolj zanesljiv avto.
2
  • 1
  • 2
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026