Kako pogosto sesate hišo - stanovanje?

Deli na Facebook Deli na X
Avatar gosta
gospodinja
07.05.2026 ob 15:40
Pri nas enkrat na teden, pa še to je problem. Mojim se zdi, da pretiravam.

Je pa res, da je hiša velika in vzame kar precej časa, ker temeljito posesamo. Ne samo nekaj na hitrico z malim ročnim sesalnikom.

Pa pri vas?
0
Avatar člana svetilnik
svetilnik
07.05.2026 ob 15:46
Robota sta nastavljena na vsak drugi dan, ročno posesam pa po potrebi, odvisno koliko obiskov je, itd.
Lahko vsak dan, lahko pa en teden nič.
Stopnišče posesam takoj, ko vidim prah.
Mi pa gre umazanija precej na živce, tako da...
0
Avatar člana Frogica
Frogica
07.05.2026 ob 15:49
Vsak dan.
0
Avatar gosta
hm
07.05.2026 ob 15:52
Robot sesa in pomiva dnevno oz. po potrebi. Ko po vogalih naštejem več kot 5 pajkov, jih ometem z omelom in stresem pred hišo ( da se lahko čim prej vrnejo) 🙂.
0
Avatar gosta
Eliza 910
07.05.2026 ob 15:55
Dva do trikrat tedensko.
0
Avatar gosta
Pa se mi ne zdi veliko
07.05.2026 ob 16:04
Robot vsak dan sesa dopoldan. Pogosto, vsaj 4krat na teden sesamo pritličje sesamo še popoldan oz. zvečer.
0
Avatar gosta
Šnelca_783
07.05.2026 ob 16:41
5-6x tedensko, nekaj robot nekaj z navadnim sesalcem.
0
Avatar gosta
dnevno
07.05.2026 ob 16:47
Spodnje dnevne prostore dnevno sesa robot. Jaz občasno z baterijskim malo po kuhini potegnem.
Spalne prostore oz. zgornji del hiše vsak drug dan isto robot.
Tedensko gospa Janja presesa vse 🙂
0
Avatar gosta
Dadada
07.05.2026 ob 16:48
Zdej mi je jasno, zakaj majo stranke vse predrgnjene in uničene parkete in popokane ek lajšte po vogalih po 10ih letih....vse predrgnjeno od sesanja in brsanja.
3
Avatar gosta
um
07.05.2026 ob 16:56
@Dadada

Saj veš da obstaja prav nastavek za sesanje parketa a ne? K nič ne drgne 😆
0
Avatar gosta
rok-1
07.05.2026 ob 17:00
Hja... ko je svinjarije že preveč. Kaj pa vem... na kakšnih 14 dni?
1
Avatar gosta
pogosto
07.05.2026 ob 17:03
Vsak drugi dan, imamo parket in se gor pozna vsak prahec in las in me preveč moti, da bi kar pustila tam, pa nisem nek čistilni frik, ampak to me pa res moti če ni čisto.
0
Avatar gosta
ALJA
07.05.2026 ob 17:25
Če sem doma vsak dan, včasih po popoldanski službi...torej vsaj 5x tedensko. Po tleh pomivam 1x tedensko, kar se mi pa zdi premalo. Sam glede na to, da mi fantje bolj slabo pomagajo, naredim kolikor lahko in kolikor se mi ljubi.
0
Avatar gosta
Slovenka
07.05.2026 ob 18:31
Vsak dan.
0
Avatar gosta
Tudi
07.05.2026 ob 18:40
Vsak dan
0
Avatar gosta
Božebože
07.05.2026 ob 19:23
Vsak dan??
Zahvalite se, da nimate druge brige v življenju, kot pucanje.
2
Avatar gosta
Neprijavljena 123
07.05.2026 ob 19:24
Dnevna in kuhinja z robotom vsak drug dan. V spalnici ga spustim sredi tedna. Ostalo enkrat tedensko ko posesam celo hišo razen otroških sob in njuno kopalnico.
0
Avatar gosta
Zabavno
07.05.2026 ob 19:26
Kadar sem na volji. Razmišljam o robotu?
0
Avatar gosta
metla
07.05.2026 ob 20:46
Sesam samo tepih v dnevni sobi. Vse ostalo pometam in po potrebi pomijem.
1
Avatar gosta
Tudi
07.05.2026 ob 21:46
@Božebože
Če sproti pospravljaš ti sploh ne vzame veliko časa, če pa pospravljaš samo 1x na teden ali dva, potem pa verjamem, da gre ogromno časa za pucanje. Meni sesanje stanovanja vzame 15 min. na dan. Sem prepričana, da večina ljudi porabi več časa na telefonu, kot porabim jaz čas za sesanje.
-1
Avatar gosta
Lukili
07.05.2026 ob 22:12
Vsak dan, 2 krat na dan. Imamo psa in 2 mački.
0
Avatar gosta
po potrebi
08.05.2026 ob 7:32
Če ni nič posebnega 1x do 2x na teden. Živiva sama.
0
Avatar gosta
Čudak
08.05.2026 ob 16:21
Dobro je, če te moti in počistiš lahko tudi 10x na dan. Če pa to zahtevaš od drugih je pa lahko problem. Sesam, ko me moti, večkrat pa ko to druge moti. 1x / teden.
0
Avatar gosta
Čudno
08.05.2026 ob 17:50
@Čudak sesaš, ko druge moti? A, da bi pa sami posesali, če jih moti, to pa ne? A si mislil, da druge moti, ker toliko sesaš?
0
Avatar gosta
briga me...
08.05.2026 ob 19:33
Kuhinjo ki je bolj na udaru odvisno od tega, koliko pade na tla. Pa kopalnico.
Ostalo pa se ne sekiram, 1x na teden ali na 14 dni po sobah, čisto odvisno.
0
Avatar gosta
Ana 123
08.05.2026 ob 22:14
Odkar imamo baterijski sesalec, ki ima spredaj lučke, sesam kar naprej (se mi zdi). Grozljivo se vidi vsak prah in lasje. Recimo da vsak drugi dan posesam spalnico, garderobno sobo, kuhinjo in kritične točke npr. pod manjšo mizico, okrog klavirja, po kotih, za vrati, kopalnicio pa tudi vsak drugi dan, ko si sušim lase. Na 14 dni pa pride gospa in presesa ter pomije. Imamo parket povsod po sobah in na hodniku zgoraj.
0
Avatar gosta
Eliza 910
09.05.2026 ob 6:00
Samo kaj vam pomaga vsakodnevno sesanje, če praha s pohištva in višjih površin ne obrišete?
2
Avatar gosta
Star parket
09.05.2026 ob 6:23
@Dadada

Imamo parket star vec kot 15 let in je kot niv, celo v kuhinji.
Sesamo tedensko in ce je slucalno kaksna potreba vmes, drugace pa skoraj dnevno nataknem tiste suhe robcke za prah na stil in potegnem cez parket, da poberem prah.
Vecinoma pomivam tedensko, vlazna krpa, samo voda.
0
Odgovor lahko oddate kot gost. Vgrajena je časovna omejitev 30 sekund za oddajo novega sporočila.
Opozorilo: po 297. členu Kazenskega zakonika je vsak posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
Cvek123.com © 2014-2026